• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Wiec moj problem polega na tym ze jak uderzam w policje i sie policjantka lub policjant zglasza to na koncu wypowiedzi jest trzask i gra sie zacina.Moze da sie cos zrobic aby zmienic jezyk mowiony w grze na angielski a nie na polski bo slyszalem ze tak jest po patchu 166a w polskiej wersji.Probowalem kasowac radical i tak nic nie pomaga policja cos mowi i koniec a jeszcze sa te samochody niewidzialne :( masa bledow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. ;O
Gdy gram w Tdu, to od czasu do czasu wpdam na niewidzialną policję o_O Dziwne? Najgorsze jest to, gdy odprowadzam auto, i w pewnym momencie uderzam w powietrze (o_O), a potem z tego powietrza wysiada policjantka i mi daje mandat :(
Ktos wie, jak mogę uczynić policję widzialną?
Ps.
Oczywiście nie wszystkie policje sa niewidzialne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.05.2008 o 21:09, ziemia1993 napisał:

Mam problem. ;O
Gdy gram w Tdu, to od czasu do czasu wpdam na niewidzialną policję o_O Dziwne? Najgorsze
jest to, gdy odprowadzam auto, i w pewnym momencie uderzam w powietrze (o_O), a potem
z tego powietrza wysiada policjantka i mi daje mandat :(
Ktos wie, jak mogę uczynić policję widzialną?
Ps.
Oczywiście nie wszystkie policje sa niewidzialne...


Podczas gry on-line, cała policja jest niewidzialna, nie ma czegoś takiego jak blokady drogowe, z wiadomych względów. Po prostu, jak już masz na koncie 3 gwiazdki to automatycznie dostajesz mandat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem - włączam nową grę wybieram postać i samochód i gdy mam przejść do gry właściwej TDU się zawiesza i obraz jest cały czarny. Co mam zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bo tamte pliki tworza sie wraz z graniem. Jak za duzo nie zrobiles w grze, to ich po prostu nie ma. Ja tez nieraz je mialem, nieraz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Jakiś czas temu zakupiłem Test Drive Unlimited na gram.pl, ostatnio skompletowałem sobie nowy komputer, więc wreszcie mogłem odpalić Drive''a. Jakież było moje zdziwienie, gdy mimo wielu klatek na sekundę, obraz w grze w wielu momentach jest... zniekształcony. Ma to miejsce przy dużym ruchu w grze (jak np gwałtownie skręcam) i przy animacjach o większym ruchu (te wolniejsze wyświetlają się generalnie poprawnie). Np. będąc w domu, w pewnym momencie zaczynają pojawiać się zakłócenia w obrazie polegające na pojawianiu się przezroczystych pasków w kilku miejscach, co daje efekt "nakładania się" niektórych elementów animacji / kadru na siebie. Co ciekawe, jak robiłem screena albo filmik tych zakłóceń, to ani na screenach, ani na filmikach te zkłócenia nie były widoczne (!). Mniej wiecej te bledy tak zakłócenia tak wyglądają:
http://hosting05.imagecross.com/image-hosting-12/7593111.PNG

przy czym tak jak wyżej napisałem, nie są to białe, tylko przezroczyste paski pod/nad którymi pojawiają się zdublowane elementy właściwej animacji.

Mam 8600GT Sonic +, E2160 podkręcone do 3000mhz (komputer w pełni stabilny). Sterowniki Nvidii 163.71, Windows XP Pro Sp2/Sp3.

Co może być przyczyną takich przekłamań w obrazie? Zresztą nie tylko w tej grze mam takie "paski" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Monitor jest nowy, to Lcd LG L1953TR, który niedawno kupiłem. Poza tym w filmach nie mam tych dziwnych zakłóceń (tzn kresek przypominających odswieżanie jakiegoś monitora). Co do samych kresek, to nie mam jak ich uwiecznić... Jeśli to byłaby wina monitora (tj. te zakłócenia, to one powinny pojawiać się cały czas, także w filmach, prawda?
A może to wina DirectX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2008 o 20:27, TermoCT napisał:

Monitor jest nowy, to Lcd LG L1953TR, który niedawno kupiłem. Poza tym w filmach nie
mam tych dziwnych zakłóceń (tzn kresek przypominających odswieżanie jakiegoś monitora).
Co do samych kresek, to nie mam jak ich uwiecznić... Jeśli to byłaby wina monitora (tj.
te zakłócenia, to one powinny pojawiać się cały czas, także w filmach, prawda?
A może to wina DirectX?

Zakładając że te białe kreski ty dorysowałeś, na screenie nie dopatrzyłem się żadnych błędów )a co za tym idzie są one "dodawane" już po opuszczeniu karty graficznej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i dlatego wlasnie podejrzewam monitor. Moze w TDU uzywasz jakiejs innej rozdzielczosci czy odswiezania? Nie znam sie na LCD, ale ze wzgledu na to, ze ani na screenach ani na filmach tego nie widac, stawialbym wlasnie na niego. Oczywiscie pytanie jest do TermoCT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2008 o 22:10, fifomaniak napisał:

No i dlatego wlasnie podejrzewam monitor. Moze w TDU uzywasz jakiejs innej rozdzielczosci
czy odswiezania? Nie znam sie na LCD, ale ze wzgledu na to, ze ani na screenach ani na
filmach tego nie widac, stawialbym wlasnie na niego. Oczywiscie pytanie jest do TermoCT

Odświeżanie nie ma znaczenia przy lcd, bo tutaj punkt świeci do informacji że ma zgasnąć) a nie ściśle określony czas jak przy crt (i właśnie stąd odświeżanie, trzeba było "wyświetlać" obraz od nowa nawet jak nic się nie zmieniło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam Pytanie, czy test drive unlimited kończy się na 41%, ponieważ wygrałem już wszystkie wyścigi jakie tylko można było i nie odblokowują się następne. A kiedy przechodziłem ostatnio dostarczenie pojazdu był komunikat że ukończone są 18/30 i przy kurierach 15/20. I co ja mam zrobić? Czy to jakiś błąd gry? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Mam pewien mały probliemik. Otuż, kupiłem TDU. Niby super bosko, a tu mi wyskakuje błąd przy próbie instalacji(patrz screen). Co robić? Wiecie może?

20080620152958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

burczynski: Przecież w tym komunikacie jest wyraźnie napisane, żeby uruchomić plik ISSScript. Po jego instalacji instalacja gry przebiegnie bezproblemowo.

sig., fifomaniak: Wytargałem staruteńki monitor CRT z piwnicy,podłaczyłem przejściówką do karty graficznej i... na tym monitorze są te same zakłócenia w tych samych miejscach. Czego to jest więc przyczyna? Sterowników od karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować