• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 20.06.2008 o 18:18, TermoCT napisał:

burczynski: Przecież w tym komunikacie jest wyraźnie napisane, żeby uruchomić plik ISSScript.
Po jego instalacji instalacja gry przebiegnie bezproblemowo.

sig., fifomaniak: Wytargałem staruteńki monitor CRT z piwnicy,podłaczyłem przejściówką
do karty graficznej i... na tym monitorze są te same zakłócenia w tych samych miejscach.
Czego to jest więc przyczyna? Sterowników od karty graficznej?

hm może kabel grafa-monitor? sterowniki też dały by zakłócenia na screenie. Chociaż niewiem czy screeny obejmują RAMDAC. Wcześniej zamieniał obraz cyfrowy wygenerowany przez kartę na analogowy (d-sub), nieiwiem czy przy cyfrowych złączach też jest do czegoś używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale ten drugi monitor (CRT) podłączyłem innym kablem niż LCd. LCd podłączyłem kablem dołaczonym do monitora (DVI), zaś monitor CRT podłaczałem kablem dołaczonym kiedyś do tego CRT (Dsub) + przejściówka Dsub-DVI. Oba kable byłyby uszkodzone, róznych producentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z grą. Kiedy jadę na początku wypożyczonym samochodem, by kupić pierwszy dom, gra się wyłącza i pojawia mi się opcja wysłania raportu o błędach. Naprawiłem ten błąd poprzez pomoc techniczną. Chodziło o przekierowanuie portów w w liveboxie. Kiedy po naprawieniu błędu odpaliłem grę, wszystko było ok, aż w parę minut później w trochę innym miejscu, problem się powtórzył i wyskoczył ten sam błąd. Próbowałem patchować grę, reinstalować ją itp. ale nic nie pomogło. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałem dzisiaj zagrać ,a tu "czarny ekran" w trakcie uruchamiania i nic .. :( ,po chwili lub ctrl-alt-del pokazuje ,że błąd sterownika karty grafiki .. (?!)
Nie wiem jak to możliwe gdyż diver jest Nvidii v 175.19 WHQL i inne gry nie wykazują żadnego błędu... ,zresztą nigdy nie spotka lem się by pojawił się błąd sterownika grafki nawet jak korzystałem z driverów "nie podpisanych" czy nawet wresji BETA !!
Czy faktycznie driver NVvidii v.175.19 nie działa z TDU ?
(moja k.g. GeForce 8800 GTS 640MB ,system Win XP 32-bit z Service Pack 3, RAM 2x1024 DDR2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2008 o 12:33, Chris119 napisał:

Chciałem dzisiaj zagrać ,a tu "czarny ekran" w trakcie uruchamiania i nic .. :( ,po chwili
lub ctrl-alt-del pokazuje ,że błąd sterownika karty grafiki .. (?!)
Nie wiem jak to możliwe gdyż diver jest Nvidii v 175.19 WHQL i inne gry nie wykazują
żadnego błędu... ,zresztą nigdy nie spotka lem się by pojawił się błąd sterownika grafki
nawet jak korzystałem z driverów "nie podpisanych" czy nawet wresji BETA !!
Czy faktycznie driver NVvidii v.175.19 nie działa z TDU ?
(moja k.g. GeForce 8800 GTS 640MB ,system Win XP 32-bit z Service Pack 3, RAM 2x1024
DDR2)

w którym momencie uruchamiania? filmiki przeszły? czy jeszcze przed nimi? bo być może wina leży po stronie zewnętrznego kodeka, który próbuje uruchomić któreś intro (ale mu się to nie udaje i stąd błąd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

> > Chciałem dzisiaj zagrać ,a tu "czarny ekran" w trakcie uruchamiania i nic .. :(
> ,po chwili
> > lub ctrl-alt-del pokazuje ,że błąd sterownika karty grafiki .. (?!)
> > Nie wiem jak to możliwe gdyż diver jest Nvidii v 175.19 WHQL i inne gry nie wykazują
>
> > żadnego błędu... ,zresztą nigdy nie spotka lem się by pojawił się błąd sterownika
> grafki
> > nawet jak korzystałem z driverów "nie podpisanych" czy nawet wresji BETA !!
> > Czy faktycznie driver NVvidii v.175.19 nie działa z TDU ?
> > (moja k.g. GeForce 8800 GTS 640MB ,system Win XP 32-bit z Service Pack 3, RAM 2x1024
>
> > DDR2)
> w którym momencie uruchamiania? filmiki przeszły? czy jeszcze przed nimi? bo być może
> wina leży po stronie zewnętrznego kodeka, który próbuje uruchomić któreś intro (ale mu
> się to nie udaje i stąd błąd)

Najpierw było tak : w momencie uruchamiania "czarny ekran" wogóle nie "przechodził" w ten filmik-intro ATARI ,a jakby "zawieszał się" i po chwili ekran z info o błędzie sterownika "nv4.. coś tam " ,w każdym razie grafiki.. Inne gry działają OK i do tej pory nigdy (od roku?) nie miałem problemu z TDU.. Ale jeszcze nie grałem w TDU na tym najnowszym driverze Nvidii v.175.19 WHQL.. Już chciałem odinstalować tego drivera ,ale myślę : może coś za bardzo pozmieniałem w Panelu Ustawień Nvidii ,więc przywróciłem ustawienia domyślne..
Zrestartowałem kompa ,myślę : jeszcze zdefragmentuję dyski ,a tu coś informuje ,że nie mogę dysku C:\ (?!) .WeszLem we Właściwości i uruchomiłem "Sprawdż dysk i odzyskaj uszkodzone pliki".. Restart i "sprawdza i ...wykrywa jakieś BŁĘDY (!) i znajduje coś ze 20-cia pozycji z opisem np. "Odzyskiwanie oddzielonego pliku msvcrt.dll (7269) do pliku katalogu 71" (?!?!)
Odzyskało co tam mogło ,restart kompa ,defragmentacja dysków (już OK) i ... próba uruchomienia TDU..
Odtwarza się film-intro ... ,i pojawia się "mój" dom i "ja" wewnątrz mieszkania , widzę swój stan gry: statystyki/pieniądze/itd ,muzyka przygrywa ,mogę wchodzić w opcje i dokonywać zmian po których pokazuje "proszę czekać zapisuję" ,z opcji wracam do widoku w mieszkaniu i...myślę uff - jest OK.. I klikam na wyjście z domu i ... ekran z napisem "Test Drive Unlimited ,pod spodem pasek proszę czekać trwa zapis"..............i tak trwa bez końca !!!! I nic się nie pojawia ,nic nie pomaga ,klikanie ,Enter, Esc ,Ctrl+Alt+Del ... ,NIC ! :((
Pozostał restart kompa...
Więc myślę : może ten driver Nvidii 175.19 nie kompatybilny "czy co" z TDU ? (!)
Odinstalowałem i zainstalowałem wcześniejszy - v.175.16 ,z którym TDU działał.
I to samo co powyżej - filmik,mieszkanie ,i przy próbie wyjścia - nie z gry tylko na przejażdżkę (!) znowu zawiesza się z tym ekranem jakoby "zapisu"....... :(((
Ciekawe czy faktycznie coś TDU "zaszkodził" ten driver Nvidii 175.19 czy co innego (?) , ... ostatnio instalowałem Windows Media Player 11 ..
I co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2008 o 18:56, fifomaniak napisał:

kliknąłem w link który podałeś i ukazała sie "Pomoc Techniczna - Test drive Unlimited" z "moim" problemem (!) ,ale jako "Rozwiązanie" podają : usunąć katalog o nazwie (dla Win XP) "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Test Drive Unlimited"
I myślę : SUPER ,jest sposób na mój problem ! ,ale.. szukam tego katalogu i w "Dokuments and Settings" mam 2 katalogi "All Users" w którym w "Data Aplications" TYLKO pliki Windows... ,ale drugi katalog to "mój" w którym różne katalogi np. gier i jest katalog "Test Drive Unlimited"... - to jego mam usunąć? , -dlaczego? ,przecież zawiera on zapisy (save''y) z gry ... Czy to oznacza ,że jakiś błąd nastąpił w tych save''ach i suma sumarum będę musiał "zaczynać" od NOWA ? (!!) , hmm chyba ,że znajdę CD z przekopiowanym dość dawno tym katalogiem ,gdy inni pisali ,że w TDU "potrafią się zepsuć save''y" .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie, po prostu musisz wlaczyc w opcjach windowsa zeby pokazywal ukryte pliki i foldery (widok - opcje folderow i gdzies tam to jest o ile sie nie myle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2008 o 19:29, fifomaniak napisał:

Nie, po prostu musisz wlaczyc w opcjach windowsa zeby pokazywal ukryte pliki i foldery
(widok - opcje folderow i gdzies tam to jest o ile sie nie myle)

jeszcze raz luknąłem na link ,który podałeś tej "Pomocy Technicznej o TDU" ... i jest tak jakoby opis jak to zrobić ,czyli: narzedia -> opcje folderów -> widok -> ukryte pliki i foldery -> pokaż ukryte pliki i foldery -> OK .
Hmm ,szukałem tych "opcji folderów" i... nie znalazłem :( - jedynie w "Akcesoria" -> "Narzędzia systemowe" ,ale tam nic o "opcjach folderów".. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak jestes w windowsie i masz otwarty np. "moj komputer" to masz tam na pasku na gorze "narzedzia" i tam sa wlasnie "opcje folderow". No chyba ze masz Viste, to tam nie wiem gdzie to jest. Mozesz wklepac w windowsie w pomoc to powinno Ci znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2008 o 20:36, fifomaniak napisał:

Jak jestes w windowsie i masz otwarty np. "moj komputer" to masz tam na pasku na gorze
"narzedzia" i tam sa wlasnie "opcje folderow". No chyba ze masz Viste, to tam nie wiem
gdzie to jest. Mozesz wklepac w windowsie w pomoc to powinno Ci znalezc.

Wielkie Dzięki za POMOC :D ,dzięki twemu opisowi trafiłem do tych "opcji folderów" i znalazłem w "ukrytych" katalog "Test Drive Unlimited" i jak podawali w "Pmocy Technicznej" usunąłem... (choć wcześniej skopiowałem) Póżniej sprawdzę czy to faktycznie pomogło.. ;)
THX :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2008 o 20:51, Chris119 napisał:

> Jak jestes w windowsie i masz otwarty np. "moj komputer" to masz tam na pasku na
gorze
> "narzedzia" i tam sa wlasnie "opcje folderow". No chyba ze masz Viste, to tam nie
wiem
> gdzie to jest. Mozesz wklepac w windowsie w pomoc to powinno Ci znalezc.
Wielkie Dzięki za POMOC :D ,dzięki twemu opisowi trafiłem do tych "opcji folderów" i
znalazłem w "ukrytych" katalog "Test Drive Unlimited" i jak podawali w "Pmocy Technicznej"
usunąłem... (choć wcześniej skopiowałem) Póżniej sprawdzę czy to faktycznie pomogło..
;)
THX :D


TDU znowu działa ! Jedynie w trakcie uruchamiania musiałem wpisać "klucz produktu" z okładki instrukcji i OK ! :)
... ale tak z ciekawości co mogło spowodować to "zawieszanie" gry przy próbie "wyjścia" ,czyli wyjścia z mieszkania w grze..
- jeśli i inni mieli taki problem...
- czy możliwe by nowy driver Nvidii 175.19 coś nie halo ? - ja w końcu pozostałem przy wcześniejszym 175.16 ,ale czy słusznie ?
- czy może szkodę wyrządziły dwa "narzędzia hakerskie"(!) ,które "wtargnęły" pewnie przez "opuszczony" firewall w grze "Race Driver GRID" ,i tam zostały wykryte-wywliminowane przez PANDĘ 2008+Firewall ,a TDU jest na tej samej partycji dysku.. (?)
Pytania ,pytania ,może już nie istotne ,co ,jak i dlaczego...., istotne ,że TDU DZIAŁA !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2008 o 12:00, Chris119 napisał:

- czy może szkodę wyrządziły dwa "narzędzia hakerskie"(!) ,które "wtargnęły" pewnie
przez "opuszczony" firewall w grze "Race Driver GRID" ,i tam zostały wykryte-wywliminowane
przez PANDĘ 2008+Firewall ,a TDU jest na tej samej partycji dysku.. (?)
Pytania ,pytania ,może już nie istotne ,co ,jak i dlaczego...., istotne ,że TDU DZIAŁA
!!! :D

W legalnej grze? jaka edycja i gdzie kupiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2008 o 12:02, sig. napisał:

> - czy może szkodę wyrządziły dwa "narzędzia hakerskie"(!) ,które "wtargnęły" pewnie

> przez "opuszczony" firewall w grze "Race Driver GRID" ,i tam zostały wykryte-wywliminowane

> przez PANDĘ 2008+Firewall ,a TDU jest na tej samej partycji dysku.. (?)
> Pytania ,pytania ,może już nie istotne ,co ,jak i dlaczego...., istotne ,że TDU
DZIAŁA
> !!! :D
W legalnej grze? jaka edycja i gdzie kupiona?

Mi się wydaje ,że to nie problem gry ,bo obie: TDU i "Race Driver GRID" to ORYGINALNE gry kupione w Media-Marktach tuż po ich premierach lub nawet w dniu premiery ;)
Moim zdaniem to wina niezbyt dobrze zabezpieczonych serwerów do gry sieciowej ... ,i to właśnie w tej nowej ścigałce "GRID" ,bo tam PANDA wykryła i wyeliminowała dwa "narzędzia hakerskie"... ,a wiadomo ,że by grać sieciowo to dla danej gry trzeba "przyznać zezwolenie na połączenie" w Firewallu... No nic "czuję" ,że po każdej grze sieciowej w "GRID-a" będę tą grę lub partycję dysku z nią skanował....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A, to jakos tak namotales w tym swoim poscie, ze nie wiedzialem o co chodzi. O ile pamietam, to Panda jest troche "nadwrazliwa" i moze dlatego. Ale ten problem z TDU to normalka, a z GRiDem nie wiem o co chodzi, tu Ci juz nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2008 o 12:28, fifomaniak napisał:

A, to jakos tak namotales w tym swoim poscie, ze nie wiedzialem o co chodzi. O ile pamietam,
to Panda jest troche "nadwrazliwa" i moze dlatego. Ale ten problem z TDU to normalka,
a z GRiDem nie wiem o co chodzi, tu Ci juz nie pomoge.

Nie ,nie ,z GRID-em nie potrzebuję pomocy ;) ,jedynie stwierdzam fakt ,że gdy wczoraj miałem problem z TDU to okazało się ,że na tej same partycji dysku co TDU jest GRID i wczoraj PANDA wykryła i wyeliminowała 2 "narzędia hakerskie" właśnie w GRID-zie ,co myślałem że one być może sprawiły problem z uruchomieniem TDU ...
Ale jeśli okazało się ,że ten problem z TDU to "NORMALKA" ,to jestem happy ,że tą "normalkę" dało radę NAPRAWIĆ ,że nie trzeba było przeinstalki.. :)
Dzięki jeszcze raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować