• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

ja mam taki problem bo gdy jestem w menu start biore kontynuacja gry albo nowa gra to mi tdu sie zamyka i wychodze na puplit czemu tak jest??
moj sprzet to:
Celeron D 2,53 G
HD 3650 DDR2 512
1280 MB ram DDR 333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam następujący problem, swego czasu zainstalowałem na komputerze TDU w wersji pirackiej, aby sprawdzić czy to wogóle "pójdzie" na moim laptopie. Dzisiaj zakupiłem oryginalną wersję Test Drive''a (jeżeli mi ktoś nie wierzy niech mi powie jak mogę to udowodnić). Kiedy chcę połączyć się z serwerami wyskakuje mi błąd o niepoprawnym serial''u. Test Drive przyjmuje pirackiego seriala, tego oryginalnego nie miałem niestety szansy wpisać. Chciałbym się dowiedzieć jak naprawić ten błąd, bez instalowania całego systemu na nowo. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję za pomoc =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.10.2008 o 22:05, fifomaniak napisał:

Nie zebym go bronil, ale dema TDU nie ma, wiec pirat jest jedyna mozliwoscia wyprobowania,
czy toto pojdzie.

a to sory..... w każdym razie piractwo to piractwo, tolerowane tutaj nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupiłem se test drive''a z megapackiem [złota edycja] posiadając jeszcze poprzednią edycję z topsellera. Kiedy instalowałem Megapacka i go uruchamiałem w systemie był zapisany cd-key z topsellera pograłem chwilkę i mnie wyrzuciło. Teraz megapack nie chce działać ani z topsellerem ani z wersją ze złotej edycji. Jak mam naprawić ten karygodny błąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji*\Test Drive Unlimited....Folder TDU jest ukryty, żeby był widoczny zrób to co jest podane niżej

Aby uwidocznić ukryte pliki i foldery zastosuj się do poniższej metody:
Kliknij na "narzędzia"=>"opcje folderów"
Po otworzeniu nowego okna przejdź na zakładkę o nazwie "widok"
Odszukaj opcję "ukryte pliki i foldery"
Wybierz opcję "pokaż ukryte pliki i foldery"
Potwierdź klikając na "OK".

Wchodzisz w ten folder i kasujesz pliki CDkey i Addon. Instalujesz CP jeszcze raz i wpisujesz kod, a po włączeniu gry, będzie prośba o podanie klucza CD do TDU. Wpisujesz ten nowy i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Musi dzialac z tym ze zlotej edycji. Wpisz cdkey ze swojej wersji ze zlotej edycji. Plik z cd-keyem jest w C:/Documents And Settings/All Users/Dane Aplikacji/Test Drive Unlimited. Folder "Dane Aplikacji" jest ukryty, wiec musisz zmienic w opcjach widoku, zeby pokazywal foldery ukryte. Tam jest plik CDKey.txt. Zmieniasz sobie klucz i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszytkich może przejde odrazu do problemu po formacie chcialem zaintalowac TDU. Zaczeła sie intalacja a tu bład ze nie może skopjować pliku data. Płyta prawdopodobnie uszkodziła sie Nie z mojej winy bo cały czas, napęd <-> pudełko. Pożycze płyte od kolegi zeby zainstalować. Klucza oczywiście mam swojego, oryginalnego.

potem okazało sie
To nie płyta jest uszkodzona... na płycie pozyczonej od kolegi to samo...

załączam fotke
http://img201.imageshack.us/img201/3281/tdunh6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A sprobuj zainstalowac gre u kumpla ze swojej plyty. Moze np. zmieniales firmware napedu czy cos i cos zle czyta? Albo laser jest juz stary i zle czyta? Nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wszystko czyta extra... to steroniki karty graficznej przy rozpakowywaniu cab''a mają jakis konflikt. Wywaliłem drajwery i probowalem zainstalowac TDU to wszystko by sie zainstalowało ale jakis spadek napiecia mi kompa wyłaczyl i teraz znów to samo ze sterami i bez. Ma ktos numer do działu obsługi technicznej gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z uruchomieniem TDU onlinie ;/ A wiec tak, instaluje TDU, wkladam plyte i wlaczam, po chwili wyskakuje ramka w ktorej zakladam konto (wpisuje login jaki bym chcial, pozniej zaznaczam opcje GameSpy, wpisuje adress email i haslo i wcisnkam ok czy cos w podobie) i wtedy wyskakuje ramka ze cos tam moze to potrwac 90 sekund a pozniej kolejna ramka i tam pisze cos takiego "nie mozna sie polaczyc z serwerem TDU, prosimy sprawdzic ustawienia sieci i cos tam" Nom wiec co mam zrobic ? Gdzie mam sprawdzic te ustawienia sieci? Dlaczego jeszcze w zadnym momencie nie wyskoczyla mi ramka w ktorej mam wpisac kod gry? A moze cos zle robie przy instalacji TDU? Albo musze sciagnac wszystkie patcha a nie tlyko tego ostaniego? Prosze o pomoc :) Z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

masz ip wewnętrzne czy zewnętrzne? pozatym problemem mogą też być router, a także firewall (sp2 włącza tego wbudowanego w xp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dlugo nie gralem w tdu bo mi sie znudzil, wiec gdy sobie kupilem (wczoraj) platynowa kolekcje z mp to zaraz wzialem sie do zainstalowania nom ale wiadomo mam problem (jakbym go nie mial to bym tu nie pisal, raczej:P) zawsze wyswietla mi sie cos takiego: A required security module cannot be activated.
This program cannot be executed (9000).

Please have a look at http://www.securom.com/message.asp?m=module&c=9000 for further, more detailed information.

Zreszta nawet w tym linku nic nie ma.
Pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować