• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 01.05.2010 o 12:06, kitek0101 napisał:

Ostatnio po raz kolejny zainstalowałem TDU i po raz pierwszy pojawił się problem. Chodzi
o to, że często nie mogę ruszyć, auto stoi na ulicy, ja wciskam przycisk odpowiedzialny
za gaz i nic. A innym razem wszystko działa i mogę jechać. Gra oczywiście jest oryginalna,
wydanie z TS. Zdarzyło Wam się kiedyś coś takiego?

Sprawdź w opcjach w grze pod który przycisk masz przyporządkowany "start" (uruchomienie silnika).Podejrzewam,że o to chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.05.2010 o 21:15, gostfejskila napisał:

Sprawdź w opcjach w grze pod który przycisk masz przyporządkowany "start" (uruchomienie
silnika).Podejrzewam,że o to chodzi ;)

Haha, to chyba to. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam problem z gra test drive unlimited. Dawniej gra mi działała nie było zadnych problemow, dzis instaluje (bez zadnych komplikacji) i gra mi nie działa. Po wlozeniu plyty do dvd rooma niby sie laduje (taka plytka sie pojawia) i powraca kursor do postaci strzaleczki i gra nie działa. Probowalem sposobem z forum Tdu.com.pl ''na sposob z securomem'' ale tez mi nie odpala.

Byłbym bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.05.2010 o 13:53, TusTus napisał:

Witam, mam problem z gra test drive unlimited. Dawniej gra mi działała nie było zadnych
problemow, dzis instaluje (bez zadnych komplikacji) i gra mi nie działa. Po wlozeniu
plyty do dvd rooma niby sie laduje (taka plytka sie pojawia) i powraca kursor do postaci
strzaleczki i gra nie działa. Probowalem sposobem z forum Tdu.com.pl ''na sposob z securomem''
ale tez mi nie odpala.

Byłbym bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc

A instalowałeś pakiet instalatora Windows ISScript11 który znajduje się na płytce z grą ? Jeśli nie,to zrób tak :Mój komputer ,prawy przycisk myszki na ikonce TDU ,eksploruj , zainstaluj ISScript11 i na koniec sprawdź czy gra działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.05.2010 o 17:43, gostfejskila napisał:

A instalowałeś pakiet instalatora Windows ISScript11 który znajduje się na płytce
z grą ? Jeśli nie,to zrób tak :Mój komputer ,prawy przycisk myszki na ikonce TDU ,eksploruj
, zainstaluj ISScript11 i na koniec sprawdź czy gra działa ;)


Tak, zainstalowalem. Mialem kiedys z tym klopot, ale to znalazlem w dziale pomocy technicznej i uniknalem problemu. Teraz nie mam zadnego komunikatu o bledzie ani nic. Poprostu nie wczytuje plytki (wszystkie inne plyty wczytuje bezproblemowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich i prosiłbym o pomoc:

Problem polega na tym, że nie mogę grać w Test Drive na 2 komputerach podłączonych do jednego routera jednocześnie.
Kiedy jeden próbuje się zalogować na drugim wyskakuje komunikat "Utracono połączenie sieciowe", czyli można grać tylko na jednym komputerze w tym samym czasie.
Czy to znaczy, że oprócz cd-keya sprawdzane jest także ip? W innych grach ten problem raczej nie występuje.
Ktoś ma jakieś rozwiązanie? Może trzeba jakoś specjalnie skonfigurować router czy coś w tym stylu?
Oczywiście posiadam 2 oryginalne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy naprawdę nikt nie potrafi mi pomóc? To okienko mi się trochę znudziło... myślę o napisaniu do Pomocy Technicznej, ale najpierw chciałbym poznać odpowiedź, co może być tego przyczyną (skoro nie mam ani jednego programu tworzącego/kopiującego wirtualne dyski oprócz Nero - które miałem jeszcze przed zakupem gry).

20100617173300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem ten sam problem :/ Ale wiem jak Ci pomóc :D. Musisz wejść w regedit HKEY_LOCAL_MACHINE znaleść mounted device i usunąć wszystkie wpisy volume. Dokładne nie pamiętam gdzie się znajdują poszczególne klucze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wnioskując po Twoim ostatnim poście, to nawet nie wszedłeś w link z wyskakującego okienka.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices
Masz tam wpisy \DosDevice\[litera]. Jeśli któryś z wpisów jest powielony, czyli np. masz 2 wpisy z literą A, to usuń jeden z nich. Jeżeli to:
-nie pomoże
-nie masz powielonych wpisów
usuń wtedy wszystkie wpisy typu REG_BINARY w katalogu MountedDevices i uruchom jeszcze raz komputer. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2010 o 18:42, lord17 napisał:

gdzie to mogę znaleźć HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices bo za bardzo nie rozumiem


Wejdź w uruchom, w wpisz "regedit". Następnie wejdź w edycję i znajdź i wpisz te "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices" by poszukało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witajcie.
Ostatnio mam mały problem z graniem on-line w grze TDU. Sprawdziłem prawie wszystkie wątki dotyczące mojego problemu na peb.pl i innych forach tego typu i nic mi to nie dało.
OK, przechodząc do sprawy to jest tak:
Mam oryginalne TDU, kupione w ok. 2007 roku. Teraz, jednak mam internet ((dopiero)), przez który mogłem grać z innymi. (Grałem niedługo - 3 dni)
Chciałem zainstalować sobie CarPack''a, chociaż wiedziałem, że trzeba go dokupić. Myślałem, że mi się uda zagrać on-line. Jednak po zainstalowaniu CarPack''a - wyskakuje mi problem, że nie można połączyć się z serwerem
TDU - spróbuj później...
No to próbowałem kilka razy, no i żadnego efektu mi to nie dało. Więc postanowiłem odinstalować całą grę wraz z CarPack''iem.
Po ponownym zainstalowaniu gry, wchodzę (((doinstalowałem tylko oficjalnego patch''a 1.66a [potrzebny, aby gra ruszyła on-line] i nic więcej))) a tu pojawia się ten sam problem.
Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło... Próbowałem znów kilka razy się połączyć i nic - net
chodzi ok, a zapora ''firewall'' wyłączona. Więc TDU ma dostęp
do sieci, a nie chce się podłączyć.
Po raz 3 odinstalowałem grę, jednak tym razem usunąłem również wszystkie pliki
związane z TDU (folder instalacyjny) przeczyściłem rejestr, a po ponownym zainstalowaniu -- klapa --.

Nie wiem za badzo co mogę w tej sytuacji zrobić.
Jeśli naprawdę możecie wiedzieć o co chodzi, to proszę o pomoc jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mam ostatnio taki problem. Podczas instalacji TDU wyskakuje mi w pewnym momencie błąd o takiej treści -> ,,Error 1317.An error occured while attempting to create the directory''''. No więc klikam ,,ok'''' i wyskakuje znowu. I tak w kółko. Gra oczywiście oryginalna, grałem jakiś czas temu i działała. Nie wiem co robić.

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam . chcialbym przedstawic wam mój problem. zapewne podobny byl już poruszany jednak ten jest odrobinę inny niż wszystkie . Otóż czasem łącze się z serwerem i mnie normalnie wrzuca na tyle ile chce , czasem na 2 a czesem na pół godziny ale czasem mnie wogule nie wrzuca . nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że wcześniej na moim komputerze mialem zainstalowaną tą samą grę tylko że z innej płyty <też orginalnej > ale potem ją oddałem , wyczyscilem dokladnie wszystkie smiecie po niej pozostale i zainstalowalem ponownie z innej płyty <tez orginalnej > . i teraz gdy wlasciciel drugiej plyty sie laczy to mnie rozłącza i na odwrót . o co chodzi ?
proszę o szybką odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować