• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam grę z Extra Klasyki.Zainstalowałem najnowsze patche.Otóż kiedyś grałem i wszystko było ok, a teraz zawsze po około 10-15 minutach gra się zawiesza i muszę nią wyłączyć.Nie chodzi o to , że podczas konkretnego wyścigu i w konkretnym miejscu.Zawsze po 10 minutach się zawiesza.Miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam taki problem, otóż gram już w tdu od lutego 2009, od lata 2009 na kierownicy Logitech g25. Teraz mam kierownice Logitech G27 i pojawił się problem: gdy zmieniam biegi za pomocą łopatek, to żeby bieg się zmienił (bez różnicy czy do góry czy na dół, czy z 1 na 2 czy z 5 na 6) muszę kilkanaście razy przyciskać łopatkę. Wcześniej z g25 tak nie miałem. W innych grach kierownica działa bez zarzutu, w tym również w tdu2. Tylko w jedynce jest problem. Wie ktoś co jest grane?
Mam jeszcze pytanie: jak mogę uruchomić tdu z obrazu płyty? Nagrałem obraz, ale pokazuje mi się komunikat:
Conflict with Emulation Software detected.
Please have a look at http://www.securom.com/message.asp?m=emu&c=13000 for further, more detailed information.
Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstalowałem grę na laptopie z monitorem 13xx na 7xx i podczas gdy chcę go uruchomić na monitorze 22'' gra po wejściu do main manu skacze pomiędzy pulpitem i grą. Tutaj jest moje pytanie. Jak to naprawić i ew. gdzie można ręcznie zmienić rozdzielczość gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra ktoś w TDU na padzie od X360? Właśnie zainstalowałem grę, ale brak automatycznej konfiguracji doprowadza mnie do szału. W TDU2 podłączyłem i wszystko było dobrze, a tutaj, po tym jak po 20 minutach zorientowałem co zrobić żeby go wykrył, nie wiem co ustawić na jaki przycisk aby działało tak jak w TDU2. Może wyszedł na to jakiś patch? Jeśli nie to prosił bym kogoś o screena z tym jak ma ustawione przyciski na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2011 o 13:10, Prince_Miki napisał:

Witam! Mam duży problem z grą, otóż wczoraj zainstalowałem mod 1975 i teraz nie wiem
jak go odinstalować.
Proszę o pomoc.

Pewnie masz najnowszą wersję 0.3 ,której niestety nie da się odinstalować (wyskakuje błąd). Gdybyś miał wcześniejszą wersję 0.2 to można odinstalować wersje 0.3 z tym , że zostają kolory które się zainstalowały z modem 0.3.Więc jeśli nie masz moda 1975 0.2 to czeka cię reinstall gry. No chyba, że zostaniesz przy tym modzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam takie dwa pytania:

1) Gra ktoś na padzie i mógłby ewentualnie podać swoje ustawienia? W TDU2 pad sam się ustawia, a w TDU trzeba to zrobić ręcznie.
2)Mam premierową, angielską wersję gry. Czy będzie działała z Megapackiem z Extra Klasyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2011 o 18:28, Prince_Miki napisał:

A przy reinstallu gry wykasują się moje cenne dane?

Wszystkie mody które masz zainstalowane będziesz musiał zainstalować ponownie, a save jeśli go nie skasujesz przy deinstalacji oczywiście zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Otóż mam taki problem. Na początku były trudności z instalacją, ale ostatecznie się udało. Próbuję uruchomić grę, pojawia się czarny ekran i po chwili wywala z gry i wyświetla że "program przestał działać".
http://i.imgur.com/M5W7g.png
Mam Windows 7 64-bitowy
Procesor : AMD 2.60 GHZ
Ram : 6 GB
Dużo wolnego miejsca na dysku

Wszelakie tryby zgodności i uruchamianie jako administrator nie pomaga.

POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dokładnie taki sam problem jak Kenexgro4, z tym że u mnie instalacja łatek nie pomogła. Objawy są identyczne, TDU wywala do pulpitu z komunikatem "Program przestał działać", w katalogu Test Drive Unlimited w Moich dokumentach pojawia się plik dmp. Zabawa ze zgodnością czy uruchamianiem TDU jako administrator nie pomaga.

TDU instalowałem przez Vista Patch jak i bez niego, w obu przypadkach instalacja kończy się sukcesem, ale gry uruchomić się nie da. Wymagania sprzętowe spełnione, grafika GF 9400GT, sterowniki 285.62, DX zaktualizowany, system Win 7 x64.

Jakieś pomysły, jak temat ugryźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2011 o 17:21, gostfejskila napisał:

Podobno Tdu nie działa na tych najnowszych sterownikach Nvidii,więc zainstaluj jakieś
starsze , np 280.26.


Nic z tego, na starszych sterach też wywala do Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować