• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam problem z TDU. Otóż zainstalowałem sobie grę i wszystko ładnie chodziło aż do restartu kompa. Potem to mam jeden z dwóch objawów:
1. Gra się w ogóle nie uruchamia i się crashuje.
2. Gra się uruchamia, ale nie może się połączyć z serwerami.
Żaden firewall nie blokuje gry, nawet potworzyłem nowe profile, ale też nie pomogło. Jeśli trzeba wkleić raport dxdiag, to wkleję, ale później, bo piszę nie z tego kompa gdzie mam TDU :)
PS. Gra na cracku i exe z wersji podstawowej (skopiowany z płyty) się uruchamia i się łączy z netem. Ale co z tego jak się pluje, że jest dostępna nowsza wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem z mapa i wyswietlaniem na niej informacji przy podlaczonym padzie...

Chyba znalazlem powod tego ze na mapach nie bylo wiadomosci o wyscigach i innych achivmetach...

mialem dokladnie tak samo, tyle ze jak przeskakiwalem pomiedzy wyscigami i dojechalem do ostatniego w danym kieronku trzymajac dalej ten kierunek pojawialy mi sie informacje...

Zaczelem szukac przyczyny, kalibrowalem Pada szukalem latek itd...

W koncu zrestartowalem wszystkie ustawienia w kontrolerze w grze, i odlaczylem pada... wszystko wrucilo do normy, wiec zaczelem ustawiac wszystkie potrzebne przyciski do jazdy samochodem...

Blad u mnie sie juz nie pojawia, przyczyna bylo ustawienie na Padzie opcjii Mapy, czyli poruszanie sie po niej za pomoca pada, gra pozwala tylko na jeden skrut klawiszowy w danym czasie zeczywistym, co do mapy tego jednak sie nie da osiagnac ustawiajac poruszanie sie po mapie na jakie kolwiek przyciski poniewaz, mysz jest do tego przypisana automatycznie i w tym przypadku kluci sie z padem... Czyli powstaje sytuacja ze dwa sprzety prubuja kontrolowac jednym zadaniem... Konflikt...

Mam nadzeje ze pomoglem Komus Tym Rozwiazaniem i Umililem Gre na Padzie mimo Potrzeby Dodatkowo urzywania klawiatury i myszy do poslugi mapy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem z mapa i wyswietlaniem na niej informacji przy podlaczonym padzie...

Chyba znalazlem powod tego ze na mapach nie bylo wiadomosci o wyscigach i innych achivmetach...

mialem dokladnie tak samo, tyle ze jak przeskakiwalem pomiedzy wyscigami i dojechalem do ostatniego w danym kieronku trzymajac dalej ten kierunek pojawialy mi sie informacje...

Zaczelem szukac przyczyny, kalibrowalem Pada szukalem latek itd...

W koncu zrestartowalem wszystkie ustawienia w kontrolerze w grze, i odlaczylem pada... wszystko wrucilo do normy, wiec zaczelem ustawiac wszystkie potrzebne przyciski do jazdy samochodem...

Blad u mnie sie juz nie pojawia, przyczyna bylo ustawienie na Padzie opcjii Mapy, czyli poruszanie sie po niej za pomoca pada, gra pozwala tylko na jeden skrut klawiszowy w danym czasie zeczywistym, co do mapy tego jednak sie nie da osiagnac ustawiajac poruszanie sie po mapie na jakie kolwiek przyciski poniewaz, mysz jest do tego przypisana automatycznie i w tym przypadku kluci sie z padem... Czyli powstaje sytuacja ze dwa sprzety prubuja kontrolowac jednym zadaniem... Konflikt...

Mam nadzeje ze pomoglem Komus Tym Rozwiazaniem i Umililem Gre na Padzie mimo Potrzeby Dodatkowo urzywania klawiatury i myszy do poslugi mapy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W przypadku orginalnej wersjii radzil bym zainstalowac patcha, lub kupic sobie Test Drive Unlimited Bonus Pack, ktory posiada najnowszego patcha 1.66a...

jak cos to pisz na mojego Skypa razziel86 postaram sie udzielic jakis innych informacjii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wgrałem dzieciakom tę gierkę bo kiedyś fajnie się w nią grało, ale natrafiłem znowu na bug, którego nigdy nie udało mi się pokonać. Jest to bug eliminujący grę, więc z tych najbardziej poważnych. Chodzi o to, że w przypadku niektórych wozów przestaje działać gaz. Czy przyspieszenie podepnę pod klawiaturę czy pod kierownicę - nie ma znaczenia. Nie da się wyjechać z garażu, ani nawet wziąć zadania bo samochód nie ruszy. Sprawdzałem z ręczną i automatyczną skrzynią, ze sprzęgłem i półautomatem. Wersja gry, to 1.66A z wgranym megapackiem. Może ktoś pamięta jak ten cholerny bug ominąć lub zlikwidować? Nie wiem na jakich wozach się to zdarza, ale teraz zdarzyło się to na Fordzie GT.
Żadnych innych problemów z grą nie ma.
Przypomniałem sobie, że przez ten bug kiedyś wypierniczyłem tę grę do pudła i przestałem grać. Wygląda na to, że historia się powtórzy jeżeli nikt nie wie o co może chodzić.

ps. Co ciekawe działa hamulec i oba skręty kierownicą. Działa wszystko poza tym cholernym gazem. Gdybym używał pirata, to bym mógł pomyśleć, że to może jakieś zabezpieczenie gry, ale płytka normalnie odpala securoma, więc nic z tych rzeczy. Poza tym po wgraniu gry od nowa przez jakiś czas gaz działa - okazało się, że do momentu wejścia na mapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem rozwiązałem przy pomocy 2 postów wyżej. Na XP.

Teraz problem mam jeszcze większy bo próbuję to odpalić na Win7 x64.
Przebiłem się przez instalację, udało się spatchować grę i wgrać megapacka. Wygląda jednak na to, że nie mogę przebić się albo przez grafikę, albo przez securoma bo gra robi app crash przy próbie uruchomienia.

Udało się komuś odpalić tę grę na tym systemie?
Potrzebna mi informacja o tym czy gra jest w stanie działać w x64, a nie jak się to udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2012 o 14:07, Olamagato napisał:

Udało się komuś odpalić tę grę na tym systemie?
Potrzebna mi informacja o tym czy gra jest w stanie działać w x64, a nie jak się to udało.


Ze swojej strony mogę potwierdzić, że gra działa na tym systemie, przynajmniej u mnie. Żeby nie było tak pięknie, ja miałem z nią swego czasu trochę inny problem (na który w dodatku nie udało mi się znaleźć rozwiązania), jednak z tego, co udało mi się dowiedzieć, nie był on spowodowany winą systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Po ok rocznej przerwie zainstalowałem ponownie Test Drive Unlimited, jednak w grze wystepuje jakis dziwny bug. Jadac na manualnej skrzyni biegów, zeby dac na wyzszy bieg musze kilka razy kliknac, nim ten wejdzie, to samo przy redukcji. Klawiatura działa na 100%, rok temu nie miałem takiego problemu, Google nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z ustawieniem pada:
Po włączeniu gry po raz trzeci (poprzednie 2 razy wszystko działało) samochód przestał skręcać. Po rzucie okiem na ustawienia sterowania wszystko było ok, ale postanowiłem zresetować ustawienia, i skonfigurować jeszcze raz. Otóż gdy przyszło do ustawień skrętu nagle "LEWY DRĄŻEK" zmienił się na "POLE WIDZENIA", a prawy drążek dało się ustawić tylko jako "PRAWY DRĄŻEK PRZÓD" albo PRAWY DRĄŻEK TYŁ" (odpowiednio :w lewo i do przodu to "TYŁ" a w prawo i do tyłu to "PRZÓD"). Powiecie: co tam tylko nazewnictwo w opcjach się zmieniło.Nic bardziej mylnego! Po ustawieniu skręcania jako "pole widzenia w prawo" i "pole widzenia w lewo" wychylanie drążka zaczęło działać jak naciskanie strzałek, czyli albo skręca albo nie. Po zmianie czułości niby się naprawiło, z tym że kierownica skręca się pooowoooliii, i niezależnie od siły wychylenia drążka (innymi słowy: nie da się grać). Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, szczególnie że jak już pisałem, na początku wszystko działało jak należy.
Pad to Logitech Cordless Rumblepad 2 , system Win7 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.01.2013 o 23:08, Buchomodozor napisał:

Witam. Po ok rocznej przerwie zainstalowałem ponownie Test Drive Unlimited, jednak w
grze wystepuje jakis dziwny bug. Jadac na manualnej skrzyni biegów, zeby dac na wyzszy
bieg musze kilka razy kliknac, nim ten wejdzie, to samo przy redukcji. Klawiatura działa
na 100%, rok temu nie miałem takiego problemu, Google nie pomogło.

Zainstalowałeś najnowszy patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem z niewidzialnymi samochodami.
Rozwiązanie:
1. wchodzimy do katalogu z grą potem Euro\Bnk\Vehicules\Traffic
2. usuwamy plik " Police1.bnk "
3. robimy kopie pliku " Taxi1.bnk " w tym folderze
4. zmieniamy nazwę pliku który skopiowaliśmy, czyli z " Taxi1 - Kopia.bnk " na " Police1 "
5. cieszymy się grą bez policji i niewidzialnych aut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować