• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam
Myślałem, że dam sobie radę, ale już nie mogę...Uszy mnie bolą. I to dosłownie.
Mam problem z dźwiękiem. W niektórych momentach gry, a praktycznie przez cały czas (raz ciszej, raz głośniej) słychac bardzo głęboki bas, takie dudnienie, że nie można wytrzymac. Muzyka jest czysta, nie ma trzasków, tylko ten bas. Nie daje się gra z dźwiękiem.
Ktoś wcześniej pisał przy problemach z dźwiękiem, żeby wyłączyc basy w ustawieniach gry. No ale jak to się robi. Nie umiem znaleźc w ustawieniach basów. Mam tylko słupki na różne dźwięki (głośno, cicho i wyłącz).
Może ktoś wie co z tym zrobic.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 17:42, firenski napisał:

Witam
Myślałem, że dam sobie radę, ale już nie mogę...Uszy mnie bolą. I to dosłownie.
Mam problem z dźwiękiem. W niektórych momentach gry, a praktycznie przez cały czas (raz ciszej,
raz głośniej) słychac bardzo głęboki bas, takie dudnienie, że nie można wytrzymac. Muzyka jest
czysta, nie ma trzasków, tylko ten bas. Nie daje się gra z dźwiękiem.
Ktoś wcześniej pisał przy problemach z dźwiękiem, żeby wyłączyc basy w ustawieniach gry. No
ale jak to się robi. Nie umiem znaleźc w ustawieniach basów. Mam tylko słupki na różne dźwięki
(głośno, cicho i wyłącz).
Może ktoś wie co z tym zrobic.
Pozdrawiam


Te dźwięki wydobywają się z subwoofera??
Jeśli tak to go wyłącz lub ścisz pokrętłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.04.2007 o 17:25, ktos napisał:

a czemu mam zaczynac od poczatku ?? :/ i czy naprawi to patch ??


Jak kto woli mi też się nie chce zaczynać 3 raz od początku :/ , patch pewnie to naprawi tak jak 159 innych błędów :D

Kto ma problem z dźwiękiem radzę w opcjach gry wyłączyć mikrofony i voip czyli wszystko związane z komunikacją graczy ;)

Wydaje mi się, że serwer TDU właśnie padł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 17:48, Łukasz007 napisał:


> a czemu mam zaczynac od poczatku ?? :/ i czy naprawi to patch ??

Jak kto woli mi też się nie chce zaczynać 3 raz od początku :/ , patch pewnie to naprawi tak
jak 159 innych błędów :D

Kto ma problem z dźwiękiem radzę w opcjach gry wyłączyć mikrofony i voip czyli wszystko związane
z komunikacją graczy ;)

Wydaje mi się, że serwer TDU właśnie padł...


ja tez nie mage sie polaczyc a jak nawet mi sie uda to za 5-10min wywala mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 17:48, Łukasz007 napisał:


> a czemu mam zaczynac od poczatku ?? :/ i czy naprawi to patch ??

Jak kto woli mi też się nie chce zaczynać 3 raz od początku :/ , patch pewnie to naprawi tak
jak 159 innych błędów :D

Kto ma problem z dźwiękiem radzę w opcjach gry wyłączyć mikrofony i voip czyli wszystko związane
z komunikacją graczy ;)

Wydaje mi się, że serwer TDU właśnie padł...

Łukasz007-tez masz problem z polaczeniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 17:57, Łukasz007 napisał:


> Łukasz007-tez masz problem z polaczeniem??

Na pewno padł bo krzyki są i na oficjalnym forum,

http://forums.eu.atari.com/showthread.php?t=54105

Może coś robią albo jakaś łatka się szykuje :)



czesc,
ja tez od godziny nie moge sie polaczyc. ponowna proba polaczenia wiesza mi gre ;]

po wczorajszych przezyciach moja frustracja zamienila sie w usmieszek politowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 18:07, kotek84 napisał:

>
> > Łukasz007-tez masz problem z polaczeniem??
>
> Na pewno padł bo krzyki są i na oficjalnym forum,
>
> http://forums.eu.atari.com/showthread.php?t=54105
>
> Może coś robią albo jakaś łatka się szykuje :)


czesc,
ja tez od godziny nie moge sie polaczyc. ponowna proba polaczenia wiesza mi gre ;]

po wczorajszych przezyciach moja frustracja zamienila sie w usmieszek politowania.

U mnie też sięto dzieje-po ponownym połączeniu wiesza mi się -:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co z tym terenem wyspy, który wywala się? W ogóle ten TDU jest dość zabugowany, grafika mi się pieprzy co chwila i muszę to na zmianę wyłączać i włączać HDR. Muzyka czasami zmienia się w trzaski i głośny bas. Raz na jakiś czas wszystkie auta wybuchają, znaki się wywracają etc. jakby było trzęsienie ziemi (nie życzę nikomu takiego czegoś podczas misji z dostarczaniem auta, zwłaszcza jak jedzie się na idealnie i zostało 0.2 km, grrr). Nie wspominając o zawiasach i wychodzeniu do Windows. Czekam na patcha, bo na razie to momentami gra zmienia się w koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki Vivek1
To już jest świąteczne zacmienie.
Wyciszyłem subwoofer, ale nie pokrętłem (pokrętłem nie wystarczało), tylko programowo w mixerze Creativa i przestało buczec.
Ale jakosc dźwięku pozostawia wiele do życzenia... W porównaniu do Undergrounda to jest bardzo cienko.
Po wyciszeniu subwoofera basy są bardzo słabe, a i muzyka z radia jakaś taka słaba jak z radia safari (tak to się kiedyś chyba nazywało) z jednym głośniczkiem.
Wy też tak macie, czy jest normalny dźwięk, taki jak w dzisiejszych wózkach?
Czy aż takie znaczenie ma moja karta - soundblaster live 5.1. Wyczytałem w wymaganiach, że potrzebna jest karta dźwiękowa zgodna z direct 9.0. No, ale przecież bez przesady, co jeszcze można dodac w dźwięku. We wszystkich innych grach mam dźwięk: żyleta.
Pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A wiecie co mnie najbardziej wpienia w tej grze? Nie bledy, nie babole graficzne czy tego typu rzeczy... tylko nierowne drogi... Jadac autostrada nie mozna przekroczyc 200, bo auto bez przerwy odrywa sie od drogi i nie mozna go kontrolowac... Raz mi sie nawet zdarzylo Jaguare XJ220 wyleciec poza bande autostrady! Koszmar... Przejedzcie sobie czasowke "Anielski Skok" to bedziecie wiedziec o czym mowie... Mialem wrazenie, ze to nie wyspa O''ahu tylko nasza kochana Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tak, ecko, wczoraj sie z tym mordowalem- przyjelo mi dopiero trzecie zerejestrowane konto jak i paru innym osobom z tego forum.
a dzisiaj mnie kopnelo z gry juz trzeci raz i nie da sie polaczyc.
cos robia z serwerami, tylko nie wiadomo co.

wyzej Łukasz007 dal linka do oficjalnego forum tdu, gdzie wszyscy psiocza wlasnie w tym temacie.
takze dzieki za dobre checi, ale nie w tym problem :)
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 19:39, Mojok napisał:

Kurcze mam zamiar kupić tą gre ale sie obawiam , czytając wasze posty :-]


i slusznie. wstrzymaj sie do wydania patcha- taka moja rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować