• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

rWarrior nie osądzaj kogoś!!!!!!!!!!!!!!!Ja też umiem czytać. PRosze oto kopia wymagań
Minimalne:
- Intel P4 @ 2.4Ghz lub AMD Athlon 2800+
- 512 MB RAM
- ATI Radeon 9600 128MB VRAM lub Nvidia 6600 GTz 128 MB VRAM.
- 8GB HDD
- Windows 2000/XP i nowsze

Zalecane:
- Pentium 4 3,2GHz lub AMD Athlon 64 3600+
- 1,5 GB RAM
- GeForce 7xxx Series lub inna o porównywalnej mocy
- Windows 2000/XP/Vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2007 o 09:46, OmenGda napisał:

dmyslam sie, ale nie po to ja kase wywalilem...


Wiem kasa spora jak dla kogo, ale po zpathowaniu będzie przepięknie się grało.

Mam prośbę do CDP.
Proszę was dodajcie trochę otuchy tym graczom co mają problemy z tdu. Mianowicie proszę o datę premiery patha likwidującego większość problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2007 o 10:23, Vivek1 napisał:

> dmyslam sie, ale nie po to ja kase wywalilem...

Wiem kasa spora jak dla kogo, ale po zpathowaniu będzie przepięknie się grało.

Mam prośbę do CDP.
Proszę was dodajcie trochę otuchy tym graczom co mają problemy z tdu. Mianowicie proszę o datę
premiery patha likwidującego większość problemów.


Tu CDP za dużo nie zdziała ATARI bierze hajs za grę i siedzi już cicho a w patche nie uwierzę póki nie sprawdzę... w wersji Open Beta miałem mniej bugów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

klopot w tym cos czuje ze spolszczenie zwalilo wszystko. wersja ang. smiga wszystkim bez problemu... mam tego dosc, przed chwila zaczalem grac od nowa i co?? po 15 minutach sie gra wysypala... i znow od poczatku? teraz wem czemu premiera sie znow miala przeciagnac na 20 kwietnia, po prostu gra jest nie dokonczona w wersji polskiej. a ze szkoda bylo kasy i byl strach ze ludzie zarzadaja zwrotu gotowki, gre trzeba bylo wypuscic... bez sensu, jestem po prostu ZAWIEDZIONY!!!!
nie wiem jak to bedzie dalej ale bede chcial albo zwrotu kasy, albo jakiej kolwiek rekompensaty, bo mam tego DOSC!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2007 o 11:26, OmenGda napisał:

klopot w tym cos czuje ze spolszczenie zwalilo wszystko. wersja ang. smiga wszystkim bez problemu...
mam tego dosc, przed chwila zaczalem grac od nowa i co?? po 15 minutach sie gra wysypala...
i znow od poczatku? teraz wem czemu premiera sie znow miala przeciagnac na 20 kwietnia, po
prostu gra jest nie dokonczona w wersji polskiej. a ze szkoda bylo kasy i byl strach ze ludzie
zarzadaja zwrotu gotowki, gre trzeba bylo wypuscic... bez sensu, jestem po prostu ZAWIEDZIONY!!!!
nie wiem jak to bedzie dalej ale bede chcial albo zwrotu kasy, albo jakiej kolwiek rekompensaty,
bo mam tego DOSC!!!!!


Popieram!!!Wypuszczenie tej gry z taką ilością błędów to całkowita porażka!!!Posiadaczom gry powinny zostać zwrócone pieniądze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy ktoś tu mówił że gra nie chodzi na athlonie64 s754 i na geforcie 6600gt 128mb na karcie.....Właśnie przed chwila udało mi się uruchomc gre (mam orginał) gram sobie już z godzinke, gra wypas narazie żadne błędy mnie nie spoktkały, a serwery także działają wporządku. Tak więc na Athlonie 3000+ s754, 1024mb ram Kingston i geforcie 6600gt 128 mb na karcie gra się bardzo ładnie. Gram na 1024x768 na detalach średnich z AAx4 lub detale wysokie i AAx2...MIODZIO......Jenak i tak poczekajmy na PATCHA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poczekajmy poczekajmy. Mam nadzieję, że nie będzie tak samo jak z gothicem 3 gdzie czekamy na patcha optymalizacyjnego silnik gry by się gra nie zacinała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale właśnie to jest dziwne.Czego CDP nie da kilku egzeplarzy gry jakimś graczom czy testerom,którzy mają inne konfiguracje komputerów,tylko od razu dają do pudełek?Nie kapuję tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam takie pytanie dlaczego po dodaniu do klubu gdzie jetem jego czlonkiem mam swoja nazwe na czerwono oraz czy wiecie kiedy wyjdze patch czy wogole trwaja nad nim prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2007 o 11:26, OmenGda napisał:

klopot w tym cos czuje ze spolszczenie zwalilo wszystko. wersja ang. smiga wszystkim bez problemu...
mam tego dosc, przed chwila zaczalem grac od nowa i co?? po 15 minutach sie gra wysypala...



To nie do końca tak jest, ja mam anglika i nie mam tak poważnych błędów jak opisujecie ale szalona grafika i skopane sejwy to ma każdy ;) to już nie wina polskiej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakie porty należy odblokować na firewallu do rozgrywki internetowej ? CDP napisało na swojej stronce że odblokować należy te porty :

1. 8880-8889 UDP
2. 8889 TCP
3. 8890 UDP
4. 6667 TCP
5. 17475 TCP/UDP
6. 9961 TCP/UDP
7. 27000-30000 TCP/UDP

tylko pytanie moje do was jak to zrobic , pls pomożcie!!!Mam router więc mie wywala co 10min i musze odblokować jakośte porty tylko niewiem jak :( .
_________________________________________

Zapraszam na dziś otwarte forum o TDU : www.testdriveunlimitedfansite.fora.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2007 o 15:07, Suprax34 napisał:

Jakie porty należy odblokować na firewallu do rozgrywki internetowej ? CDP napisało na swojej
stronce że odblokować należy te porty :

1. 8880-8889 UDP
2. 8889 TCP
3. 8890 UDP
4. 6667 TCP
5. 17475 TCP/UDP
6. 9961 TCP/UDP
7. 27000-30000 TCP/UDP

tylko pytanie moje do was jak to zrobic , pls pomożcie!!!Mam router więc mie wywala co 10min
i musze odblokować jakośte porty tylko niewiem jak :( .
_________________________________________

Zapraszam na dziś otwarte forum o TDU : www.testdriveunlimitedfansite.fora.pl

to zależy jaki masz ten router, generalnie musisz zrobić forward wszystkich tych portów z routera na Twoją maszynę w sieci lokalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam taki problem: Jak instalowałem za pierwszym razem TDU to nie było żadnych problemów jednak musiałem zrobic format (teraz partycje sa w NTFS) i nie chce sie instalnąc tzw. wszystko ok instaluje na innej partycji niz proponuje instalator i rozpoczyna sie instalacja tyle ze pasek przesuwa sie to konca w 10s (!!!) i staje w miejscu no i nic sie dalej nie dzieje. Nie wiecie w czym leży problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Vanstano- orginał czy piracik? Może jakiś syf na innych partycjach, może walnij formata na wszystkie partycje. Jeśli masz pirata to nie mamy nic do gadania. Pozdro <gra już mi działa>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

vansatan --> ja miałem to samo jak zrobiłem format, ale mimo że pasek źle pokazywał stan instalacji, gra się instalowała normalnie.

CDP --> zrobicie coś z tą zabugowaną lokacją w polskiej wersji gry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Tak czytam o waszych problemach i az sie wlos jezy na glowie.
Gre kupilem juz w czwartek w MM, ale dopiero dzis mialem czas na zainstalowanie i sprawdzenie w praktyce.
Gdyby sie ktos pytal to wspomne tylko ze gra perfekcyjnie wspolpracuje z gamepadem Logitech Chillstream Controler :)
Ale nie o tym chcialem - jak wiekszosc mam problem z grafika. Po odpaleniu AAx4 robia sie krzaki na ekranie - nie jest zle, alt+tab i z powrotem i juz jest ok. HDR dla odmiany dziala idealnie.
Ale co jest najgorsze - nie da sie wlaczyc rownoczesnie AA i HDR!!! :(
Jak wlacze AA to nie da sie HDR i vice versa!
Karta to 7900GS, najnowsze sterowniki i directx. HELP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować