• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.12.2008 o 20:34, Chlorofil napisał:

Kupiłem grę w TopSellerze, instaluję a gra jest po angielsku chociaż pisze na pudełku,
że powinna być po polsku. W opcjach zmiany języka nie ma polskiego. O co chodzi ?

A nie ma czasem dodatkowej płyty z spolszczeniem? ja mam tak np z cywilizacją 4 (na jednej płycie jest oryginalna wersja a na drugiej oficjalne spolszczenie od cenegi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam problem. Otóż zrobiłem osobny profil do gry sieciowej.

Wypożyczyłem samochód, kupiłem posiadłość, kupiłem samochód. Ale co dalej ? Gdzie są gracze ? GPS kieruje mnie do wyścigu... ale pytam się gdzie są gracze ??!!

Czy jak przejdę ten wyścig będą gracze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam ogromny problem.
Wchodzę do gry, wyświetla się Atari, Eden Games i to ostrzeżenie, następnie łączy się z internetem do profilu online. Klikam "kontynuuj grę", jest filmik z garażem i autem przed nim, i wtedy, gdy powinno się pojawić menu w domu, komputer mi się resetuje. Gdy ponownie włączę kompa, wyświetla się komunikat, że nastąpił poważny błąd. Nie wiem jak działać, pomóżcie, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do Szanownej Pomocy Technicznej.

Piszę w imieniu swoim i kilku innych użytkowników Kolektywu TDU, którzy (ja od ponad miesiąca) doświadczają problemu niemożliwości połączenia się z serwerem gry. Z tego, co wiem problem ten dotyka prawie wyłącznie, lub wyłącznie użytkowników Platynowej Edycji i tylko po doinstalowaniu Megapacka. Komunikat stwierdza, że nie można było połączyć się z serwerem TDU i należy sprawdzić ustawienia sieciowe. Nie wiem, jak inni użytkownicy, ale ja przekonfigurowywałem już router, rozłączałem go, reinstalowałem grę, system, sprawdzałem CD-Key oraz sprawdzałem grę na innym komputerze z innym dostawcą internetu. Wielokrotnie też usuwałem i tworzyłem nowe profile na GameSpy. Pisałem już do CDP w tej sprawie, ale w odpowiedzi otrzymałem banalne porady dotyczące profili na GameSpy, po czym kontakt się urwał. Proszę o sumienne przeanalizowanie problemu.

Dyskusja w tej sprawie na forum Kolektywu:

http://tdu.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=214&rowstart=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sory jakiś błąd połączenia, mam problem w postaci złamanej płytki Test Drive Unlimited [platynowa edycja] oraz mam 2 pytania. Primo: Czy za pomocą Dożywotniej Gwarancji można wymienić płytę bez względu na drogę w jakiej została ona uszkodzona ? Secondo: Wysyłając paczkę do CD Projektu mam wysłać tylko płytę, czy całość ?[opakowanie, instrukcje i inne takie] Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Czy za pomocą Dożywotniej Gwarancji
>można wymienić płytę bez względu na drogę w jakiej została ona uszkodzona ?
Możesz wymienić płytę nawet jak ją pogryziesz. Kosztuje to chyba 16zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2008 o 15:09, Geloriko napisał:

Sory jakiś błąd połączenia, mam problem w postaci złamanej płytki Test Drive Unlimited
[platynowa edycja] oraz mam 2 pytania. Primo: Czy za pomocą Dożywotniej Gwarancji
można wymienić płytę bez względu na drogę w jakiej została ona uszkodzona ?
Secondo:
Wysyłając paczkę do CD Projektu mam wysłać tylko płytę, czy całość ?[opakowanie,
instrukcje i inne takie] Z góry dziękuję za pomoc.


Z tego, co wiem: wysyłasz tylko płytę , bez pudełka instrukcji i innych takich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sposób uszkodzenia nie ma znaczenia, zaś wysyłasz tylko płytkę/płytki z grą, bo tylko one zostaną ci odesłane (więc instrukcję, pudełko, ew płytę z bonusami itd zostaw w domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam z góry za spam. To mój post z tematu o TDU:

Wreszcie połączyłem się z serwerem TDU!

Wygląda na to, że klucze z TDU i Megapack przypisują się do siebie. Jeżeli raz użyjemy klucza z jednego egzemplarza podstawowego TDU z Megapackiem, to później już nie będziemy w stanie uruchomić tego Megapacka z żadnym innym egzemplarzem TDU o innym kluczu. Normalnie świństwo!


Proszę uprzejmie o dodanie wzmianki o tej zależności do oficjalnego FAQ lub/i Troubleshootingu, żeby inni userzy nie musieli tyle główkować.

EDIT: Wydaje mi się też, że ma znaczenie fakt, z jaką edycją wersji podstawowej TDU mamy do czynienia. Próbowałem uruchomić grę ze starym kluczem z TopSeller, ale zainstalowawszy wersję podstawową z płyty z wersji GOLD i nie pomogło. Gdy natomiast zainstalowałem wersję podstawową z płyty TS z kluczem z TS i Megapacka z wersji GOLD z kluczem z tejże, wtedy połączyłem się od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś się wreszcie zainteresuje? Rozumiem, że trzeba być cierpliwym, ale czekam już od 4 dni.
Więc może powtórzę mój problem: wchodzę do gry, wyświetla się Atari, Eden Games i to ostrzeżenie, następnie łączy się z internetem do profilu online. Klikam "kontynuuj grę", jest filmik z garażem i autem przed nim, i wtedy, gdy powinno się pojawić menu w domu, komputer mi się resetuje. Gdy już włączę kompa, wyświetla się komunikat, że nastąpił poważny błąd. Zgłaszam raport do Microsoftu, a tam wyświetla się coś takiego:

Blue screen error caused by a device or driver.

You received this message because a hardware device, its driver, or related software has caused a blue screen error. This type of error means the computer has shut down abruptly to protect itself from potential data corruption or loss. In this case, we were unable to detect the specific device or driver that caused the problem.

Niestety nie znam angielskiego na takim poziomie, więc mi to nic nie pomogło. Dodam, że instalowałem grę ponownie (co nic nie dało), poza tym nigdy nie występowały u mnie tego typu problemy. Próbowałem także użycia programu TDU Tool Kit, ale nie pomogło.

Bardzo lubię tą grę i zależy mi na niej, więc bardzo proszę Was o pomoc. Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać ten problem, opisałem go najdokładniej, jak się dało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam Was. Kupiłem TDU ze 3 dni temu. Wszystko działało jak należy. Aż do dzisiaj. Patch''a oczywiście mam. Włączam grę. Kontynuuj grę. Jest moja chata. Wychodzę, żeby pojeździć. Muli 20 minut. Reset. Ciągle tak samo było. Instaluję od nowa grę. Ale jak tak ma ciągle być to trochę dziwne :/. Jakie mogą być przyczyny?


Dzięki z góry za jakąkolwiek pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Jedyne naprawdę skuteczne rozwiązanie to program TDU Tool Kit. Pobierz go na stronie
http://www.wolfs-hideout.co.uk

Musisz się zarejestrować i pobrać Tdu Tool Kit. Następnie, po instalacji, wyświetla Ci się mapa O''ahu. Klikasz na ikonę, która przedstawia tryb, następnie klikasz na Clear Cache, Quick Clean, a następnie możesz kliknąć Deep Clean.

Trochę jest z tym roboty, ale naprawdę to jest skuteczne, wiem, bo sam to wszystko przerabiałem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować