• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Nie ma opcji, żeby z online zrobił się offline po wciśnięciu "Nowa gra". Poprostu musisz zrobić znów samouczek, który jest offline. Jedyna możliwość aby Online -> Offline to konwersja save.

A osiagnięć nie przywrócisz, chyba że masz gdzieś backup save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam dość dziwny problem z TDU. Przeszedłem grę jak się dało na single a teraz chciałem zrobić to samo w profilu online. Wiec grałem i grałem do momentu aż (po zdobyciu wszystkich pucharów) zostało mi kilka misji typu "modelka" itd. Wybrałem "kurier" (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale misja ograniczona do AUDI). Po przejściu misji dostaję kasę i w tym momencie dzieje się jedna z 2-ch rzeczy:
1 ciemność, widzę ciemność (na ekranie)
2 zawiesza się w momencie "zapisuję..."
Mam oryginalną grę, oryginalny windows vista 64, mam zainstalowanego patcha 1.66. Nie mam Megapacka.

Core 2 Quad Q 9400 2.66
4.0 GB RAM
GF GTX 260 896 GDDR3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To w takim razie jak tak sprawnie poszło to mam drugie pytanie.
Czemu wciąż taranuję niewidzialne radiowozy?
A żeby nikt nie zarzucił mi że nie szukam to dodam ( http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=3157) że nie mam MegaPack''a (jak juz wspomniałem), i jak już też wspomniałem mam patch 1.66. Czy jest jakaś inna możliwość?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2009 o 17:44, Piotrek_zap napisał:

To w takim razie jak tak sprawnie poszło to mam drugie pytanie.
Czemu wciąż taranuję niewidzialne radiowozy?


Zacznijmy od tego, że na profilu online nie ma radiowozów. Jest system tarcz jedynie. Przypuszczam że te "niewidzialne radiowozy" to zlagowane traffice w które uderzasz i przez to "goni" Cie policja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2009 o 19:12, igorn55 napisał:

Zacznijmy od tego, że na profilu online nie ma radiowozów. Jest system tarcz jedynie.
Przypuszczam że te "niewidzialne radiowozy" to zlagowane traffice w które uderzasz i
przez to "goni" Cie policja.

Ależ są radiowozy. Ale tylko wtedy jak wykonujesz jakąś misję lub bierzesz udział w wyścigu z ruchem ulicznym. Wtedy gra jest offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie sprecyzowałem odpowiedzi ... chodziło mi o tryb Free Ride. ;] Od razu mówię, że tryb FR nasunął mi się automatycznie po stwierdzeniu "Czemu wciąż taranuję niewidzialne radiowozy?", gdyż sam dość często doświadczam spotkań z widmami ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2009 o 22:59, igorn55 napisał:

Nie sprecyzowałem odpowiedzi ... chodziło mi o tryb Free Ride. ;] Od razu mówię, że tryb
FR nasunął mi się automatycznie po stwierdzeniu "Czemu wciąż taranuję niewidzialne
radiowozy?", gdyż sam dość często doświadczam spotkań z widmami ..

:) no w sumie można by tak pomyśleć. To poprawie się: czemu wciąż podczas (ostatnich już) misji taranuję radiowozy (niewidzialne). Ale w sumie jakie ma to znaczenie z 2-giej strony. Skończę misje i będzie po problemie :)
Dzieki za zainteresowanie. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam kupilem gre test drive unlimited. Mam problem z grą przez siec, podczas lączenia sie z serwerem pokazuje sie ze "Niemozna polączya sie z serwerem test drive. Sprawdz ustawienia sieciowe i spróbuj ponownie.
Co robic ?

20090507102636

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Posiadam TDU z Megapackiem w wersji Platynowa Kolekcja. Zainstalowałem ją niedawno, MP też, wszystko huczało aż do wczoraj. Nagle nie mogę się połączyć z serwerem, z którym łączyłem się 2 godziny wcześniej, rozmawiałem z innymi graczami itd itp.Przewertowałem internet z poszukiwaniu rozwiązania. Zmieniałem klucze w folderze Dane aplikajcji, instalowałem grę bez megapacka (i odziwo w moim przypadku także jej nie łączy), robiłem reinstala około 5 razy, ściągałem patch 1.66A PL ponownie, mam odblokowanego firewalla... i nic. Kominikat "nie można się połączyć z serwerem, sprawdź swoje ustawienia sieciowe" Miałem kiedys zwykłe TDU i faktycznie był zapisany jego klucz, ale zamieniłem go na obecny (chodzi o pliki cdkey i addon w Danych aplikacji) Co mam robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam identyczny problem jak Majin_Veggo. Niedawno zainstalowałem sobie po długiej przerwę wersję premierową. Grałem od dwóch tygodni po sieci bez żadnych problemów. Postanowiłem sobie kupić wersję z platynowej kolekcji, bo nie znalazłem innego sposobu na zdobycie polskiej wersji megapacka. I niestety od momentu pierwszego zainstalowania go nie mogę już grać po sieci. Też próbowałem reinstalować grę na różne sposoby, wpisywałem różne cd-keye (z premierowego wydania i z platynowej kolekcji) i ciągle dostaję ten sam komunikat: "Nie można połączyć się z serwerem...". Po prostu świetnie, wydałem 60zł po to, żeby popsuć sobie działającą wcześniej grę. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odinstalujcie grę, wywalcie wszystko oprócz pliku "buddycache" z folderu, gdzie są klucze (Documentsandsettings/allusers/dane aplikacji/test drive unlimited), wtedy zainstalujcie samą podstawkę, włączcie, wpiszcie CD-Key z Platynowej Edycji, wyłączcie grę i zainstalujcie packa. A pack można było kupić w TopSellerze za 39,90, okładka niewiele różni się od podstawki, dlatego może nie zauważyłeś. Ale 2 dychy w plecy. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety, zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś i nadal to samo (zakładałem też zupełnie nowy gamespyid na nowego maila). ;( Obawiam się, że nie dwie, a sześć dych w plecy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam ten sam problem. Narobiłem już z 5 kont na GameSpy, instalowałem na różne sposoby, za każdym razem to samo. Co ciekawe, po wywaleniu pliku tekstowego z kluczem dodatku gra się łączy, tylko że nie można kupić samochodu z dodatku (to znaczy kupić można, ale długo się nie pojeździ, bo gra wywala z serwera). Nie można niczego z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Mam pewien problem z TDU. Dzisiaj postanowiłem powrócić do tej gry (dostałem ją dosyć dawno temu :P) Wsuwam płytkę do napędu tam są okienka z napisem "przygotowywanie do instalacji" to czekam, czekam, i kiedy już instalacja miała się rozpocząć wyskoczył mi taki błąd (w załączonym obrazku). Po pierwsze: kto potrafi, niech mi to przetłumaczy (aż TAKI dobry nie jestem w angielskim :D) i po 2-gie: jeśli ktoś wie co zrobić, niech mi pomoże.

<edit>Mam system Windows Vista ale nie przypuszczam że w tym tkwi problem ponieważ kiedyś też tak miałem ale nie wiem czy to ten sam błąd.

Dziękuję z góry.

20090618132607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co pamiętam na płycie jest pliczek o nazwie IssScript czy jakoś tak i musisz go zainstalować. NIe jest to z powodowane tym że masz Vistę , o u mnie na Xp było to samo. Bo instalacji tego wszystko powinno pójść bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować