• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Gdzie do jasnej cholery podziewają się ludzie z supportu CDP !?!? przedłużyli sobie święta ? przecież to jakaś paranoja !! tylko w tym kraju może zdarzyć się wypuszczenie takiego bubla !! A może komuś jednak udało się zainstalować ten SHIT na Viście 64bit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 12:29, cooper232 napisał:

Mam takie pytanie ILE MACIE PROCENT GRY I JAKIMI SAMOCHODAMI JEŹDZIECIE????


To nie miejsce na takie rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zauważyłem jeszcze jeden dziwny błąd. Kiedy wykonujemy misje z przewożeniem samochodów i uderzymy w ten niski betonowy murek na autostradzie to gra nie odejmuje nam punktów za prowadzenie. Nie wiem czy to tylko w polskiej wersji gry ale jest to bardzo dziwny błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 21:08, mj12agent napisał:

Mam często w tej grze takie dziwne błędy w grafice na mojej karcie 7900GT. Na przykład jak
włącze HDR (AA jest wtedy na 100% wyłączone) to obraz przez chwilę działa a potem nic nie widać,
wszystko jest czarne oprócz interfejsu. Taki błąd mam też w FarCry''u kiedy włączę HDR. Reinstalowałem
stery do grafiki i dalej to samo.


Ten błąd z HDR wynikał po prostu z minimalnie zbyt dużego podkręcenia karty graficznej. Teraz na szczęście wszystko jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem związany jest tylko z Vistą PL od razu dementuje pogłoski ponieważ możecie instalować grę w angielskiej czy innej wersji językowej niestety zawsze na polskiej wersji kończy się tak samo. Problem nie dotyczy gry tylko instalatora MSI który znajduje się bezpośrednio w systemie operacyjnym. Odnośnie tego problemu kontaktujemy się z firmą Microsoft.

Próbowaliśmy zainstalować TDU wersje ANG na polskiej Vista - niepowodzenie
TDU wersje PL na Vista pl (32 i 64) - niepowodzenie
Następnie TDU w wersji ANG i PL zainstalowały się bez żadnych problemów na Vista ANG.

Pragnę także zwrócić uwagę iż forum przeznaczone jest dla użytkowników a tu zaglądamy od czasu do czasu, tym bardziej, iż jak zapewne wiecie odpisujemy na e-maile zgłaszane przez święta, których troszkę się zebrało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

.....

Dnia 10.04.2007 o 14:41, Akashi napisał:

do czasu, tym bardziej, iż jak zapewne wiecie odpisujemy na e-maile zgłaszane przez święta,
których troszkę się zebrało.

Miło, że ktoś się tym zajął, szkoda że dopiero teraz a nie PRZED wypuszczeniem tego na rynek. Przepychanki w stylu że jest to wina Microsoftu a nie Wasza są trochę dziecinne, szczególnie że na pudełku pięknie napisaliście VISTA, co wskazywałoby na przetestowanie na tymże systemie. Panowie, inżynieria oprogramowania się kłania - a ja nie przypominam sobie bym brał od Was kasę za testowanie softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 13:21, mj12agent napisał:

Zauważyłem jeszcze jeden dziwny błąd. Kiedy wykonujemy misje z przewożeniem samochodów i uderzymy
w ten niski betonowy murek na autostradzie to gra nie odejmuje nam punktów za prowadzenie.
Nie wiem czy to tylko w polskiej wersji gry ale jest to bardzo dziwny błąd.



To jest też w angielskiej wersji , tak było też w becie i to nie jest błąd , gra reaguje tylko na inne samochody i zjazd na pobocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 15:03, rafisport napisał:

Nie wiem czy dobry temat, ale czy jak założyłem sobie profil i nie zaznaczyłem gry przez internet
to będę mógł włączyć tą opcje w trakcie gry?

Nie,profilu nie można już edytować...musisz wybrać grę przez sieć na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam problem z uruchomieniem test drive unlimited.po instalacji i próbie uruchomienia pojawia się komunikat -wystąpił problem z APLIKACJA TEST DRIVE UNLIMITED .EXE. i zostanie ona zamknięta mój komp. to athlon 2500 pamięc 1,5 gb karta graf. gf 6800 gt 128 mb.system windows xp Najnowsze stery itd. antywirus wyłączony, niestety nic ,co może pomóc instalacja windowsa od nowa ,gra jest zainstalowana na dysku D , na C się nie mieści PROSZE o POMOC.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 13:22, forpyz napisał:

Witam,

chciałbym zgłosić następujący problem:

od zakupu gry miałem kłopot z zalogowaniem się online, ciągle dostawałem komunikat "błąd
logowania
"
mimo zakładania 4 ID na gamespy, nowych ksywek itd.

Wczoraj o dziwno zacząłem uzyskiwać inne komunikaty, takie jak "sprawdź połączenie sieciowe",
"twoja ksywka jest zajęta" itd

ba mało tego, nawet trzy godziny grałem ze znajomymi w multi. Ucieszyłem się sądząc, ze to
koniec kłopotów.

niestety do rana mam to samo, komunikat "błąd logowania"
ponad 50 razy próbowałem wejść otrzymując ten sam komunikat na rożnych kontach.

czego jest to wina? (poza twórcami gry:) co dokładnie oznacza ten komunikat?
czy to kwestia moja (aplikacji TDU), łącza internetowego, problemów z serwerem Gamyspy, problemów
z serwerem TDU?

nie chcę za każdym razem zakładać nowej ksywki, żeby sobie dwie godzinki pograć.

dodatkowo powtórzę zgłaszane wcześniej kłopoty:
-w multi słychać dźwięk jakby z mikrofonów innych graczy (ich ryk silnika etc)
-na mapie widzę graczy, w samochodzie bardzo rzadko, często nie chce się połączyć w widoku
zza kierownicy (dograć aut graczy)
-nawet grając ze znajomymi tylko jeden miał czerwony nick i jeździł normalnie, reszta miała
ikonkę disconnecta i skakała jak żaby.
-grając ze znajomymi gubiłem ich co jakiś czas (liczba graczy w widoku zza kierownicy spadała
do 1)

>-pani z GPS mówi "cel za 1,5km..." zmienionym głosem - błąd polonizacji

Dnia 07.04.2007 o 13:22, forpyz napisał:



mam również propozycje zmian, nie wiem tylko, czy to sa informacje dla CDP, czy dla
Atari/Eden:


-w rozdzielczości 800x600 praktycznie nie widać napisów z chatu. są baardzo małe i białe (na
tle nieba nie ma szans rozczytać, na tle drzew jako tako) czy nie dałoby się powiększyć czcionki
albo dodania obwoluty, obrysu, innego koloru, nwet tło literek coś by zmieniło (tak jak np
w Wordzie niebieskie tło, białe litery)?

>

Dnia 07.04.2007 o 13:22, forpyz napisał:

mam prośbę, aby -jeśli oczywiście są to sensowne podpowiedzi- w jakiś sposób poinformowali
Państwo Atari/Eden.
być może nie będzie to wymagało gruntownej przebudowy kodu programu i da się owe zmiany wykonać
dość szybko


Pozdrawiam


przypominam dla CDP
dla pewności puszczę też maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 18:02, Mullins napisał:

czy wiadomo mniej wiecej kiedy ma sie ukazac jakis patch ??


Jak byś czytał to byś wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witajcie betatesterzy!

Wkurza mnie mocno traktowanie nas graczy jak właśnie betatesterów! Do rzeczy, problemy u mnie:
- problemy z dźwiękiem: trzaski, szumy, niezbalansowane kanały tzn jeden gra dużo głośniej niż drugi, zupełne utraty dźwięku, jakieś dziwne odgłosy jakby bardzo słabej stacji radiowe oczywiście oprócz tej normalnej!
- drogi które już wielokrotnie przejechałem po ostatnim uruchomieniu gry są częściowo nieodkryte, tzn kilkucentymetrowe odcinki są odkryte na przemian z kilkucentymetrowymi nieodkrytymi
- "krzaczenie" tzn przycinanie bez względu na ustawienie jakości grafiki

Mój konfig: Intel Core Duo 2 E6600, 4 GB RAM, 8800 gtx a wszystko to na Gigabyte GA-965P-DQ6 z najnowszymi dostępnymi sterami i biosami, uprzedzając jeszcze: gra jest oryginalna jak wszystkie u mnie, pozostałe nowości nie mają podobnych ani innych problemów!

pozdrawiam!

20070410182341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 18:30, toma7 napisał:

Witajcie betatesterzy!

Wkurza mnie mocno traktowanie nas graczy jak właśnie betatesterów! Do rzeczy, problemy u mnie:
- problemy z dźwiękiem: trzaski, szumy, niezbalansowane kanały tzn jeden gra dużo głośniej
niż drugi, zupełne utraty dźwięku, jakieś dziwne odgłosy jakby bardzo słabej stacji radiowe
oczywiście oprócz tej normalnej!
- drogi które już wielokrotnie przejechałem po ostatnim uruchomieniu gry są częściowo nieodkryte,
tzn kilkucentymetrowe odcinki są odkryte na przemian z kilkucentymetrowymi nieodkrytymi
- "krzaczenie" tzn przycinanie bez względu na ustawienie jakości grafiki

Mój konfig: Intel Core Duo 2 E6600, 4 GB RAM, 8800 gtx a wszystko to na Gigabyte GA-965P-DQ6
z najnowszymi dostępnymi sterami i biosami, uprzedzając jeszcze: gra jest oryginalna jak wszystkie
u mnie, pozostałe nowości nie mają podobnych ani innych problemów!

pozdrawiam!



A jak u Ciebie wygląda to krzaczenie ? Tak jak u mnie czy znikające/ migające się tekstury. Na migające tekstury pomaga ALT+TAB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech...

...ech.

Pamiętacie mój problem z TDU? Wywalało do windy po pokazaniu się czarnego ekranu, w oczekiwaniu na pierwszą reklamę. Od tego czasu, siedzę przy kompie już 13 godzinę (z przerwami). Ostatecznym pomysłem, był format. Niedawno skonczyłem, system działa jak nowy. Najnowsze sterowniki, wszystko w porządku. Wrzucam instalkę TDU, pojawia mi się ekran, na którym gra ta cholerna muzyczka, której nie da się wyłączyc :P Pasek stanu instalacji wyrywa od razu do konca z napisem "kopiowanie nowych plików". I tam zostaje... na około 6 minut. Po tych 6 minutach, pasek... znika. Ale nadal jest "kopiowanie nowych plików"... kolejne, 5-6 minut. Pasek...pojawia się :). Oczywiście stan ten sam, obrazek ten sam (3 Ferrari: Enzo, F430, 535M Maranello). I tak w kółko, co 5-6 minut pasek znika się i pojawia. Obecnie instaluję grę już 12 minutę.

I co?

"Czy chcesz umieścic skrót do gry na pulpicie?"
Tak, chcę :D
...odpalam grę.
Działa.

Uff :)
Kto ma podobny problem, niech postępuje podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 10.04.2007 o 18:35, LubieTruskawki napisał:

A jak u Ciebie wygląda to krzaczenie ? Tak jak u mnie czy znikające/ migające się tekstury.
Na migające tekstury pomaga ALT+TAB.


obraz co jakiś czas przycina jakbyś wcisnął stop klatkę na ułamek sekundy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować