• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.04.2007 o 21:06, globinho7 napisał:

Czy pójdzie mi TEST DRIVE Unlimited na kopie o parametrach:
Radeon 9200SE
Pentium 4 2,66GHz
768 DDR

Karta do wymiany i wtedy spokojnie pójdzie. Kup sobie coś pokroju GeForca 7600 i będzie już chyba całkiem przyzwoicie śmigało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Świetnie..po prostu świetnie!Przed chwilą jechałem milionerkę.Jechałem już pół godziny,mniej więcej połowa.I nagle trach!To samo co poprzednim razem;/.Jestem **** jak nic.Pół godziny jazdy na marne..powoli tracę miłość do tej gry...Spróbuje jeszcze 1 raz,ostatni.Jeśli mnie wywali,kasuję...:( :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

NyGgA MiLy nie denerwuj sie:)
poprostu graj......... ja tez tak miałem z innymi grami..... brakło troche do przejścia.........
ale sie nie poddałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

chcialem powiedziec ze moje problemy sie skonczyly z zawieszaniem, zepsutymi save game i wogole, od kiedy zaczalem grac w taki sposb: odpalam kompa, wylaczam w windzie wszystko co nie potrzebne, odpalam gre... mam gforce wiec mam artefakty, nie robei alt tab bo to zle wplywa na stabilnsc gry, wchodze po prostu w ustawienia grafy,m przestawiam odswierzanie.... jak przeskoczy to anujuje i gram sobie dalej... gram maxymalnie godzine... po godzinie gry wychodze do windowsa, robie kopie zapasową save game, restartuje kompa, i na golym systemie odpalam znowu gre ;)
gram tak od chyba juz 2 tygodni i ani razu mi sie save nie zwalil ;)
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.04.2007 o 08:59, OmenGda napisał:

gram tak od chyba juz 2 tygodni i ani razu mi sie save nie zwalil ;)



Ja od 2 tygodni gram normalnie i tez mi sie jeszcze nie zwalił wiec moze to nie od tego zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.04.2007 o 12:41, macmo99 napisał:

Da sie jakoś szybko odblokować cała mapę


Jesli to jest pytanie, to powinno byc zakonczone znakiem zapytania.

Mape da sie odblokowac jezdzac po niej. Bo o to w tej grze chodzi- zasuwac superfurkami po Hawajach.
Nie wiem, po co odblokowywac jakimis sztuczkami i skracac sobie radosc z gry.

Co do artefaktow, to za czasow bety, wylaczalem HDR, potem wlaczalem z powrotem i znikaly. Nie trzeba wychodzic do Windowsa i wracac.

A co do save''ow, wszelkie programy backup''ujace sa zbedne. Wystarczy z "Moich Dokumentow" kopiowac sobie co jakis czas caly katalog "Test Drive Unlimited" i jak cos sie zrypie to poprostu caly podmienic.
Mi sie do tej pory raz skaszanil i zadzialalo przywrocenie save''a w ten sposob.

Natomiast zaktualizowalem sobie sterowniki do najnowszych referencyjnych Nvidii pod Viste 32bit i gra dziala dokladnie tak samo. Te same przyciecia, dogrywanie wyspy. Takie co jakis czas trwajace okolo 5 sekund przeskoki co sekunde. Ktos napisal, ze uniemozliwia to wykonanie niektorych misji- zgadza sie. Jedziesz i nagle znajdujesz sie w rowie i kasa i czas leca :\

Posiadacze GeForce''ow 8800 narzekaja na brak optymalizacji pod te karty. Dam wam niedlugo znac, jak gra chodzi na 8600.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czytajac tu na Forum o problemach z grafika , wymaganiach by dobrze dzialala i oczekiwaniu na patcha ktory poprawi w/w w kartach Nvidii tak myslalem ,ze nic ale by gra wreszcie chodzila plynnie a nie ciagle "rwala" musze czekac na tego patcha... Az tu szczeka mi opadla jak znajomy chcial pochwalic sie NOWA "scigalka" i pokazal mi u siebie wlasnie TDU ...ktory to patrze a chodzi u niego plynnie ,bez jakichkolwiek "szarpan" a sprzet ma gorszy od mojego ..malo powiedziane : P4 2.8 ,1GB Ramu DDR-400 ,GF 6600 GT 128MB (tak tak -tylko 128MB !!) i to ze starymi sterami 77.72 (!!!) ,SB Live ... , a u mnie P4 3.2 ,1GB Ram tez DDR-400 ,GF 8800 GTS 640MB probowane z roznymi sterami (97.44 ,97.92 ,97.94 i najnowszymi ofocjalnymi beta 158.19 ! ) ,SB Audigy 2 ZS ... Jedyna roznica system: u nigo XP Profesional ale jeszcze z SP1 (!) a u mnie XP Home z SP2.
-Czyzby wydajnosci i plynnosci nalezalo by upatrywac w XP Profesional z SP1 a nie w samym sprzecie i najnowszych sterach ? :( acha ,on jeszcze zwykly monitor CRT na ktorym gral w ta TDU w rozd 640x480 ale z detalami Wysokie ,a ja LCD 1280x1024 ,1024x768 i zeszlem do 800x600 na detalach Niskie i bez poprawy ... :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to mam kłopot.....profil mi wcieło(a miałem 3-y pikne domki i aż 10 wypicowanych furek)...nie wiem czemu.
Wczoraj wieczorem wszystko było Ok a dziś chce odpalić i kupa tak jakbym dopiero ją zainstalował.
To już przestaje być zabawne...kolejna gra wydana przez CDP i kolejna nie doróbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z grą w sieci, a mianowicie cały czas mam w menu napis serwery TDU niedostępne mimo włączonego połączenia internetowego (512). Nie mam firewalla ale korzystam z routera - czy to może być przyczyną tego, iż nie mogę grać w sieci? Jeśli tak, to jak rozwiązać ten problem, jeśli nie to w czym tkwi problem...? Proszę o pomoc.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aaaa zapomniałem dodać ..plików z sejwami też nigdzie niema...
I tak w ogóle jakie ta gierka ma wymagania tak na prawde. BO że tak powiem porównywalne wymogami inne gry ruszam na max i nawet nie zarwą a ta nawet na 640X480 i przy niskich detalach rwie czasem tak niemiłosiernie no że po prostu grać się nie da.
Sprzęt ten co w podpisie.
Porównując wymogami choćby to eXpand Rally(ona ma ogromniaste wymogi) niema takiego żabbingu :)(w ogóle go niema) jak tu.
A co ciekawe ani anty wir ani zapora ani inne śmieci w tle nie pracują po prostu mam osobny profil do gier więc..żadnych baboli w tle niema. I ciągle rwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.04.2007 o 15:24, S.V.P.A.M napisał:

Aaaa zapomniałem dodać ..plików z sejwami też nigdzie niema...
I tak w ogóle jakie ta gierka ma wymagania tak na prawde. BO że tak powiem porównywalne wymogami
inne gry ruszam na max i nawet nie zarwą a ta nawet na 640X480 i przy niskich detalach rwie
czasem tak niemiłosiernie no że po prostu grać się nie da.
Sprzęt ten co w podpisie.
Porównując wymogami choćby to eXpand Rally(ona ma ogromniaste wymogi) niema takiego żabbingu
:)(w ogóle go niema) jak tu.
A co ciekawe ani anty wir ani zapora ani inne śmieci w tle nie pracują po prostu mam osobny
profil do gier więc..żadnych baboli w tle niema. I ciągle rwie.



wg mnie jest to kwestia portu z xboxa na pecety. Nie da sie idealnie przekonwertowac gry z konsoli na komputer i jeszcze ja zoptymalizowac pod kazda konfiguracje z osobna.
Dlatego jednym ludziom dziala zaskakujaco dobrze na ich gorszym sprzecie, a innym tnie na najnowszych kartach graficznych.

Jesli chodzi o sejwy i profile to zawarte sa w tym samym katalogu w "Moich Dokumentach". Wystarczy co jakis czas backupowac sobie caly katalog i nie zaskoczy cie zadna nieprzyjemna niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 22.04.2007 o 18:16, kotek84 napisał:


Jesli chodzi o sejwy i profile to zawarte sa w tym samym katalogu w "Moich Dokumentach". Wystarczy
co jakis czas backupowac sobie caly katalog i nie zaskoczy cie zadna nieprzyjemna niespodzianka.



Czyli chcesz mi powiedzieć że o płynnej grze mogę zapomnieć??? Jak tak to ja żądam zwrotu kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Trochę się dziś zdenerwowałem przy test drivie... Jechałem sobie próbę czasową 60 km, 150 tys do zgarnięcia. Jechałem Lotusem Exige 240R, więc praktycznie cały odcinek na autostradzie 6 bieg, 260 km/h i odcinka. Dzwięk silnika w połowie trasy robi się już trochę denerwujący, no ale nic, jadę dalej. Patrzę co chwilę na zegar czy zmieszczę się w czasie, bo w sumie to nie jest dobry samochód na autostrady. No dobra, 1 km do mety, mam jeszcze 2 minuty, luz zdążę, już się cieszę ze 150 tys $. Do mety 0.3 km, nagle gra staje w miejscu, okieno "wystąpił problem z aplikacją tdu.exe i zostanie ona zamknięta...". No kurde, coś nie halo. Pytanie do cdp, czy nie ma jakiegoś rozwiązania na problemy tego typu ? Nygga Mily też miał problem z ukończeniem milonerki bodajże, 0,5 km przed metą ten sam błąd. Czy nie dałoby się jakoś rozwiązać tego problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.04.2007 o 21:32, S.V.P.A.M napisał:


>
> Jesli chodzi o sejwy i profile to zawarte sa w tym samym katalogu w "Moich Dokumentach".
Wystarczy
> co jakis czas backupowac sobie caly katalog i nie zaskoczy cie zadna nieprzyjemna niespodzianka.

>


Czyli chcesz mi powiedzieć że o płynnej grze mogę zapomnieć??? Jak tak to ja żądam zwrotu kasy.



Kumpel ma AMD 4200+, 2GB DDR2, 200GB SATA 2 i radeona x1900 i mowi, ze gra rwie jak glupia. do tego gubi tekstury, znikaja cale obiekty i tak samo ma te sekundowe przyciecia.
Sprawdzal tez na Geforce 8800GTX i mowi, ze gra sie tak samo plynnie tylko nie miga mu obraz i tekstury sa na miejscu. Natomiast wydajnosciowo wychodzi to samo.
Kumpel zna sie na rzeczy bo jest kierownikiem serwisu testujacego sprzet.
Po trzykrotnym przekladaniu daty premiery gry, dwoch godzinach mordowania sie z kontem na gamespy i cowieczornych problemach z podlaczeniem sie do serwera, ciesze sie naprawde, ze to w ogole dziala i nie narzekam. Wam radzilbym podobne podejscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czytając to wszytko to się boje kupić ta grę na PC teraz :/ Mam nadzieję, ze jak już sie zaopatrzę to czar nie pryśnie jak tu u niektórych... Są już jakiś patche, które to wszytko poprawiają? Bo jak nie to się chyba jeszcze z dwa miesiące przed kupnem wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.04.2007 o 22:31, Grucha91 napisał:

Trochę się dziś zdenerwowałem przy test drivie... Jechałem sobie próbę czasową 60 km, 150 tys
do zgarnięcia. Jechałem Lotusem Exige 240R, więc praktycznie cały odcinek na autostradzie 6
bieg, 260 km/h i odcinka. Dzwięk silnika w połowie trasy robi się już trochę denerwujący, no
ale nic, jadę dalej. Patrzę co chwilę na zegar czy zmieszczę się w czasie, bo w sumie to nie
jest dobry samochód na autostrady. No dobra, 1 km do mety, mam jeszcze 2 minuty, luz zdążę,
już się cieszę ze 150 tys $. Do mety 0.3 km, nagle gra staje w miejscu, okieno "wystąpił problem
z aplikacją tdu.exe i zostanie ona zamknięta...". No kurde, coś nie halo. Pytanie do cdp, czy
nie ma jakiegoś rozwiązania na problemy tego typu ? Nygga Mily też miał problem z ukończeniem
milonerki bodajże, 0,5 km przed metą ten sam błąd. Czy nie dałoby się jakoś rozwiązać tego
problemu ?


dokladnie mialem tak samo, pojechalem drugi raz problemu juz nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2007 o 01:26, kotek84 napisał:

>
> >
> > Jesli chodzi o sejwy i profile to zawarte sa w tym samym katalogu w "Moich Dokumentach".

> Wystarczy
> > co jakis czas backupowac sobie caly katalog i nie zaskoczy cie zadna nieprzyjemna
niespodzianka.
>
> >
>
>
> Czyli chcesz mi powiedzieć że o płynnej grze mogę zapomnieć??? Jak tak to ja żądam zwrotu
kasy.


Kumpel ma AMD 4200+, 2GB DDR2, 200GB SATA 2 i radeona x1900 i mowi, ze gra rwie jak glupia.
do tego gubi tekstury, znikaja cale obiekty i tak samo ma te sekundowe przyciecia.
Sprawdzal tez na Geforce 8800GTX i mowi, ze gra sie tak samo plynnie tylko nie miga mu obraz
i tekstury sa na miejscu. Natomiast wydajnosciowo wychodzi to samo.
Kumpel zna sie na rzeczy bo jest kierownikiem serwisu testujacego sprzet.
Po trzykrotnym przekladaniu daty premiery gry, dwoch godzinach mordowania sie z kontem na gamespy
i cowieczornych problemach z podlaczeniem sie do serwera, ciesze sie naprawde, ze to w ogole
dziala i nie narzekam. Wam radzilbym podobne podejscie :)


mam niewiele slabszy sprzet i nie narzekam bo chodzi plynnie przy 1024x768 HDR i detale wysokie. jedynie denerwujace jest to ze musze zmieniac rozdzielczosc aby pozbyc sie tych dziwnych bledow grafiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No mnie gra chodzi płynnie. Ale jest jeden bug, który uniemożliwia mi ukończenie gry.
Chodzi o wysćig Jaguara, blisko lotniska. Gra wywala się przy dojeżdzie do 4 odcinka kontrolnego. Za każdym razem.
Co więcej próbowałem tam pojechać normalnie bz wyścigu i w tym samym miejscu jest zonk.
Czy ktos zaobserwował podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować