Zaloguj się, aby obserwować  
Thog

Medieval II: Total War - Kingdoms

376 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2008 o 19:55, Fagno napisał:

Tak, dodatek Kingdoms wymaga podstawowej wersji Medieval II Total War :). Dodam od siebie
tyle, że naprawdę opłaca się pograć w podstawkę, a jeśli się spodoba zainwestować w dodatek
(choć jak napisałem w innym temacie - expansion bez szaleństw).

owszem bez szaleństw - ale !!!

jest świetną podstawą pod mody !!
zainstaluj sobie Saintles Stell 6.0 np. lub inne mody - i ciesz się nową jakością Medievala II :) - np: Zakon Krzyżacki w wielkiej Kampanii nowe jednostki - nowa mapa - lepsze zasady gry - dyplomacja poprawiona i wiele wiele innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, gdzie są pliki gry( odpowiednik descr.strat z podstawki)? Chciałbym "zbuntować" Akke i wzmocnić Salladyna, by przybycie Ryszarda nie było tylko spacerkiem bez żadnej potyczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .Mam Medievala II, i chciałbym zakupić dodatek.Mam dwa pytania:czy dodatek zwiększa(zmniejsza?!)wymagania gry,i czy pójdzie mi na patchu 1.2??Bo coś słyszałem(czy czytałem nie pamietam :D),że wymaga 1.3.Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, czy bylby ktos tak uprzejmy i przeslał mi na maila techmarkt@o2.pl - pliki localized.pack. Z dodatku kingdoms. Znajdujące sie w folderze:

\Medieval II Total War\mods\americas\packs
\Medieval II Total War\mods\british_isles\packs
Medieval II Total War\mods\crusades\packs
Medieval II Total War\mods\teutonic\packs

zalezy mi na plikach od wersji ENG jezeli ktos jeszcze ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem z instalacją dodatku do Medievala II, jak juz zaczyna mi instalacje wyskakuje mi taki bląd "This 1.03.000 update cannot be applied to the 1.00.000" inni pisali mi ze mam zaktualizowac, ale nie wiem gdzie i skad?? i czy da sie odpalic to bez patcha 1.2 , bo sciaglem tez tego patcha i mi nie chce sie tez zainstalowac , Prosze o odpowiedzi. Mam Medievala II i dodatek oryginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się dość proste, na ile pamiętam to było napisane nawet na pudełku (chyba że teraz w reedycjach tego nie zamieszczają). Przed wgraniem dodatków, instalator update''uje grę z 1.2 do 1.3. Ergo, musisz mieć Medka już na poziomie 1.2.

Skoro zaś patch 1.2 strzela fochy, to są dwie wersje: albo ściągnięty plik jest zepsuty i musisz zsiorbiać z netu patch raz jeszcze (najlepiej z jakiegoś innego źródła, dla odmiany), albo podczas pierwszej instalki coś się popsuło i program "zgłupiał". Sam tak miałem dawno temu, gdy podczas wgrywania patcha 1.2 wyskoczył mi "cowieczorny skan", który zwiesił mi proces instalacji. W rezultacie gra się czuła już update''owana i nie można było wgrać go raz jeszcze, za to instalator wersji 1.3 uznał Medka ze wersję gołą i również ogłosił strajk. W takim wypadku rozwiązaniem jest po prostu reinstalka gry i na taką "świeżą a czystą" zainstalować wszystko grzecznie i po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Err... jeśli uprgade''ujesz Medka2, aby móc dopiero zainstalować Królestwa, to jak sądzisz?

A ściągnąć można zewsząd, byle nie z miejsca skąd ściągałeś już wcześniej. Tu, z gramu, ze strony producenta bądź z każdego lepszego linku, jaki wyrzuci pan Google (jakieś fileplanet czy coś w ten deseń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Otóż zakupiłem dodatek, o którym mowa w temacie. Korzystałem ze sklepu gram.pl, skuszony niską ceną dodatku w serii "eXtra Klasyka".
Wszystko było w porządku, otrzymałem grę, rozpocząłem instalację. Zainstalowała się bezproblemowo. Chcąc natychmiast zagrać uruchomiłem pierwszą kampanię z brzegu.
Co się ukazało mym oczom? Komunikat SECUROM-u "Wrong disc inserted". W napędzie była wtedy chwili oryginalna płyta Medieval II: Total War Kingdoms.
Zainstalowałem oficjalny patch 1.5 (gra po instalacji miała wersję 1.4), problem nie zniknął. Próbowałem wszystkich znanych mi sposobów - problem był nadal.
Zadzwoniłem do pomocy technicznej CD Projekt - nie potrafili pomóc. Napisałem do pomocy technicznej SECUROM - także nie otrzymałem rozwiązania problemu. Zainstalowałem update od SECUROM, przeprowadziłem analizę - nic. Problem jest nadal. Moje pytanie brzmi - czy ktoś miał podobny problem z oryginalną grą? Czy udało mu się jakoś ten problem rozwiązać?
Oto jak wygląda komunikat SECUROM:
http://images47.fotosik.pl/349/e3e183d0bc5fa6c4.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się to przydarzyło w innej grze (Pirates! Sida Meiersa) i odpowiedzią może tu być wadliwa płyta bądź jakiś błąd w nagranym nań sofcie - o czym zapewne panowie z CDP, coby sobie tyłków nie zaprzątać, łaskawi nie byli wspomnieć (mi płytę z grą wymieniono). Najprostszym testem tego jest zainstalowanie gry na innym kompie i sprawdzenie, czy ta przypadłość się powtórzy (najprostszym oczywiście wtedy, gdy przymkniemy oko na konieczność znalezienia "chętnego" kompa i instalowania nań sporawej gry, patchy i dodatków). Jeśli nie, problem co oczywista leży gdzieś w Twejmaszynie - napęd, ogólny mess w systemie, źle zainstalowana gra. Jeśli tak, to witamy w gronie "radosnych użytkowników" SecurROMu.

Możesz (jak wnioskuję z faktu, że pisywałeś do operatora SR, operujesz dobrze angielskim) napisać do SEGI, aby podrzucili Ci nowy .exe - jak słyszałem, są chętni do pomocy. Możesz też spróbować samemu dosłownie scrackować grę; oczywiście, sprawa wgrywania cracka pozostaje dość dwuznaczna w kwestiach legalności, dużo wody na ten temat już na tym forum przelano więc nie będę tego powtarzał. No i nigdy nie wiadomo, jaki syf do takiego cracka może się doczepić... Wyczytałem też o ludziach, którym udawało się odpalać grę z wirtualnego napędu. Dla mnie takie rozwiązanie jest trochę absurdalne, ale skoro inni piszą, że im pomogło, możesz też spróbować. Alcohol 52% jest free i całkiem poręczny.

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno to kupiłem i mam dokładnie ten sam efekt SECUROM informuje że płyta jest nieoryginalna! Próbowałem instalować na 2 różnych kompach i jest dokładnie ten sam efekt. Płyta najwyraźniej zwalona. Mam wątpliwości czy dzwonienie do CD project ma sens bo nie wierzę że coś wymyślą. Pewnie im odeślę tą płytę w ramach reklamacji albo poszukam jakiegoś cracka - może jak będzie więcej takich głosów to sami cracka wydadzą. Ogólnie skandal - doświadczony wydawca gier i taki niewypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować