Zaloguj się, aby obserwować  
Thog

Medieval II: Total War - Kingdoms

376 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2007 o 10:06, scott napisał:

no bo tam jest dziwny przelicznik (pozostałość po ROME)
czyli - 1 tura (to pół roku )
a w medku masz 1 tura = 2lata ale postacie starzeją się 1 rok na 2 tury :P czyli 1 rok na 4
lata w grze - czyli mineło dopiero 40 lat dla tej postaci :
od taki mały bug od początku medka 2


Bardzo latwo to naprawic, wystarczy edytowac jeden plik tekstowy i ustawic sobie, aby jedna tura nie trwala 2 lat, tylko pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 15:04, lewak napisał:

Dziękuję za bardzo uprzejmą odpowiedź.

Drobiazg, cala przyjemnosc po mojej stronie :D

Moze taka reprymenda odniesie skutek i w przyszlosci zastanowisz sie glebiej nad tym, co umieszczasz na forum - takie bylo moje zamierzenie. Tak wiec nie obrazaj sie na mnie, ja chcialem tylko Twojego dobra :)

BTW Medieval 2 to doskonala gra, brat moze kupowac w ciemno, na pewno sie nie zawiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 15:22, Quatre napisał:

> Dziękuję za bardzo uprzejmą odpowiedź.
Drobiazg, cala przyjemnosc po mojej stronie :D

Moze taka reprymenda odniesie skutek i w przyszlosci zastanowisz sie glebiej nad tym, co umieszczasz
na forum - takie bylo moje zamierzenie. Tak wiec nie obrazaj sie na mnie, ja chcialem tylko
Twojego dobra :)

BTW Medieval 2 to doskonala gra, brat moze kupowac w ciemno, na pewno sie nie zawiedzie.


Niema sęsu nikogo pouczać przecierz to jest równierz temat o Medieval II: Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 15:03, Quatre napisał:

> no bo tam jest dziwny przelicznik (pozostałość po ROME)
> czyli - 1 tura (to pół roku )
> a w medku masz 1 tura = 2lata ale postacie starzeją się 1 rok na 2 tury :P czyli 1 rok
na 4
> lata w grze - czyli mineło dopiero 40 lat dla tej postaci :
> od taki mały bug od początku medka 2

Bardzo latwo to naprawic, wystarczy edytowac jeden plik tekstowy i ustawic sobie, aby jedna
tura nie trwala 2 lat, tylko pol roku

plik descr_strat i miniasz w nim aby było tak timescale 0.5 i wtedy masz podział na lato, zima. Możesz wstawić też jedynkę i będziesz miał 1tura=1rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2007 o 15:03, Quatre napisał:

Bardzo latwo to naprawic, wystarczy edytowac jeden plik tekstowy i ustawic sobie, aby jedna
tura nie trwala 2 lat, tylko pol roku

wiem , ale to nie wszystko bo psujesz balans rozgrywki
czemu ? - np: czas budowy budynków
zmiana ma tylko sens jeżeli zmienimy jeszcze kilka plików - odpowiedzialny za budynki -i dochody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 07:06, scott napisał:

wiem , ale to nie wszystko bo psujesz balans rozgrywki
czemu ? - np: czas budowy budynków
zmiana ma tylko sens jeżeli zmienimy jeszcze kilka plików - odpowiedzialny za budynki -i dochody

Wlasnie ze nie. Budynki buduja sie taka sama liczbe tur, jednak roznica polega na tym, ze masz wszystko wybudowane tak jakby wczesniej jesli chodzi o lata rozgrywki, ktore plyna wtedy wolniej niz same tury. Dla mnie nie jest to jakis gigantyczny blad czy utrudnienie.

dante1007
To jest temat o dodatku, podstawka ma swoj temat. Jesli nie jest tak jak mowie, to od razyu zglaszam topic do moderatora, bo wtedy to bedzie zwykle dublowanie tematow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2007 o 13:22, Quatre napisał:

Wlasnie ze nie. Budynki buduja sie taka sama liczbe tur

no co ty :P a ja myślałem .... ech
>, jednak roznica polega na tym, ze masz

Dnia 24.09.2007 o 13:22, Quatre napisał:

wszystko wybudowane tak jakby wczesniej jesli chodzi o lata rozgrywki, ktore plyna wtedy wolniej
niz same tury. Dla mnie nie jest to jakis gigantyczny blad czy utrudnienie.

no właśnie ta różnica jest spora - bo po 1/2 lub 1/4 czasu gry masz wszelkie budynki - trochę dziwne jak dla mnie
dla mnie ma to znaczenie - licznik tur zawsze zmieniam na licznik lat - lepszy klimat i tyle
inna sprawa to dochody - są takie same - ale gra wydłuża się 2 lub 4 krotnie a to ma znaczenie dla mnie - i tak w ok 1200 - 1250 mamy wszystko - głupio to tak wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 13:22, Quatre napisał:

To jest temat o dodatku, podstawka ma swoj temat. Jesli nie jest tak jak mowie, to od razyu
zglaszam topic do moderatora, bo wtedy to bedzie zwykle dublowanie tematow :P


Tak to jest temat o dodatku w którego żeby zagrać trzeba posiadać podstawkę więc większość osób która się tu wypowiada posiada Medieval II: Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pro po dodatku to widzę że znow twórcy jadą na tych samych błędach co w Mtw II a nawet nie które z Rome Total war:
-szarża niedopracowana oddziały biegną przed siebie niepatrząc na inne wojska bo wybrały sobie jakiegoś przeciwnika.
-SI zero strategi wszystko na masówkę wystarczy kawaleria na skrzydła wojsko wroga zatamować własną piechotą a kawalerię na ich plecy i pozamiatane, nawet w kampani najleprzy sojusznik z którym stosunki są wspaniałe daje ci nóż w plecy a największy niegodziwiec staje się dobrym sprzymierzeńcem i handlowcem.
-Opcje dyplomacji niemówiąc jóź otym że mogło by być ich więcej to i te są do bani np. umowa o handel i mapy- na dole pisze hojne i już oburzenie i inne bzdety lub ciągłe postoje dyplomatów przy miastach i zabierających turę na niezdecydowany ruch dyplomatyczny, czy nawet jeśli się zdecydują i zapytają np. o podpisanie sojuszu to zaraz i tak głópawo blokują mi port.

Takich rzeczy w total war jest sporo niedociągnięć lub dziur ale nie chce mi się ich wymieniać. DZIĘKUJĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 21:40, Major W napisał:

A pro po dodatku to widzę że znow twórcy jadą na tych samych błędach co w Mtw II a nawet nie
które z Rome Total war:
-szarża niedopracowana oddziały biegną przed siebie niepatrząc na inne wojska bo wybrały sobie
jakiegoś przeciwnika.
-SI zero strategi wszystko na masówkę wystarczy kawaleria na skrzydła wojsko wroga zatamować
własną piechotą a kawalerię na ich plecy i pozamiatane, nawet w kampani najleprzy sojusznik
z którym stosunki są wspaniałe daje ci nóż w plecy a największy niegodziwiec staje się dobrym
sprzymierzeńcem i handlowcem.
-Opcje dyplomacji niemówiąc jóź otym że mogło by być ich więcej to i te są do bani np. umowa
o handel i mapy- na dole pisze hojne i już oburzenie i inne bzdety lub ciągłe postoje dyplomatów
przy miastach i zabierających turę na niezdecydowany ruch dyplomatyczny, czy nawet jeśli się
zdecydują i zapytają np. o podpisanie sojuszu to zaraz i tak głópawo blokują mi port.

Takich rzeczy w total war jest sporo niedociągnięć lub dziur ale nie chce mi się ich wymieniać.
DZIĘKUJĘ :)

Rzeczywiście sojusze znaczą zdecydowanie zbyt mało.Sytuacja w średniowieczu nie była aż tak dramatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tę grę gdyby ktoś pod szlifował to było by ful wypas bo to nie są poważne błędy, są one wynikiem nieróbstwa i nie chciejstwa niestety taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 14:52, Major W napisał:

tę grę gdyby ktoś pod szlifował to było by ful wypas bo to nie są poważne błędy, są one wynikiem
nieróbstwa i nie chciejstwa niestety taka prawda

Bez przesady Majorze W.Najwidoczniej autorzy zdecydowali ze tak będzie lepiej a reszta to małe błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 21:40, Major W napisał:

A pro po dodatku to widzę że znow twórcy jadą na tych samych błędach co w Mtw II a nawet nie
które z Rome Total war:
-szarża niedopracowana oddziały biegną przed siebie niepatrząc na inne wojska bo wybrały sobie
jakiegoś przeciwnika.
-SI zero strategi wszystko na masówkę wystarczy kawaleria na skrzydła wojsko wroga zatamować
własną piechotą a kawalerię na ich plecy i pozamiatane, nawet w kampani najleprzy sojusznik
z którym stosunki są wspaniałe daje ci nóż w plecy a największy niegodziwiec staje się dobrym
sprzymierzeńcem i handlowcem.
-Opcje dyplomacji niemówiąc jóź otym że mogło by być ich więcej to i te są do bani np. umowa
o handel i mapy- na dole pisze hojne i już oburzenie i inne bzdety lub ciągłe postoje dyplomatów
przy miastach i zabierających turę na niezdecydowany ruch dyplomatyczny, czy nawet jeśli się
zdecydują i zapytają np. o podpisanie sojuszu to zaraz i tak głópawo blokują mi port.

Takich rzeczy w total war jest sporo niedociągnięć lub dziur ale nie chce mi się ich wymieniać.
DZIĘKUJĘ :)



Nie bierz tego (zaznaczania błędów) jako upierdliwość, ale popracuj nad ortografią i zasadami gramatyki, bo naprawdę źle się to czyta ;]

Co do wytkniętych przez Ciebie błędów - są błędy z Rome, bo jakbyś nie zauważył to od tej gry właśnie TW dizała na tym samym silniczku. MII jest ostro podrasowany, jednak to ten sam silnik (coś takiego jak przemiana Aurory na rzecz Wiedźmina ;).
Empire: Total War zapewne wreszcie wniesie usprawnienia, no i bitwy morskie, na które wszyscy czekają.
Empire jest grą tworzoną od ponad roku od podstaw - zupełnie nowy silnik itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 11:58, milten6 napisał:

Moim zdaniem, Królestwa są o wiele lepsze od podstawki, gra ma taki, niepowtarzalny klimat....
. Kupuj w ciemno! :D

Jak dla mnie to nie za bardzo.Kingdomsy znudziły mi się dużo szybciej niż podstawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 14:52, Rosomk napisał:

Jak dla mnie to nie za bardzo.Kingdomsy znudziły mi się dużo szybciej niż podstawka.


Każdy ma swoje gusta, ja przedstawiłem własne odczucia :). Grałem w kampanię krzyżowców i muszę przyznać, że klimat jest, zdecydowanie wolę granie na małych mapach, a o wiele bardziej rozbudowanych. Kampania Krzyżaków też brzmi ciekawie, jednak nie miałem (jeszcze :P) przyjemności w nią zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 14:52, Rosomk napisał:

> Moim zdaniem, Królestwa są o wiele lepsze od podstawki, gra ma taki, niepowtarzalny klimat....

> . Kupuj w ciemno! :D
Jak dla mnie to nie za bardzo.Kingdomsy znudziły mi się dużo szybciej niż podstawka.

Kingdoms wlaśnie jest o wiele ciekawsze klimat i te mapy mniejsze są o dużo lepsze, a w podstawce mialeś wielką
mape i rozwaleś miacho jedno po drugim.
Moim zdaniem tu jest o wiele ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować