Zaloguj się, aby obserwować  
Thog

Medieval II: Total War - Kingdoms

376 postów w tym temacie

Więc będę musiał się reinstalowaniem zająć :/ Tym gorzej, że części Kingdoms niezwiązanej z modami nie da się usunąć (tzw. Kingdoms właściwego :)). Trzeba zrobić reinstal całego Medivala. Jeśli to nie pomoże, to tu wrócę...
I zajrzyj tu, może mi pomożesz - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=14945#end

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reinstalka nic nie dała... Nie wiem co się z tym dzieje. Windows nie widzi wcale tego "rdzenia" Kingdoms (chodzi mi o to, że widzi mody jako zainstalowane, ale głównej części już nie. Gra normalnie nie chce mi się włączyć (tylko starsza wersja z płytą podstawki), a jak próbuję (kingdoms.exe), to pojawia się jakiś komunikat - czy raczej brak komunikatu, bo nic tam nie pisze (jest tylko ten wykrzyknik). Co mogę z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 21:53, Mediv napisał:

Reinstalka nic nie dała... Nie wiem co się z tym dzieje. Windows nie widzi wcale tego "rdzenia"
Kingdoms (chodzi mi o to, że widzi mody jako zainstalowane, ale głównej części już nie. Gra
normalnie nie chce mi się włączyć (tylko starsza wersja z płytą podstawki), a jak próbuję (kingdoms.exe),
to pojawia się jakiś komunikat - czy raczej brak komunikatu, bo nic tam nie pisze (jest tylko
ten wykrzyknik). Co mogę z tym zrobić?

Wyczyść wszystkie pliki z medievala na dysku wyczysc wszystkie klucze przez start --> uruchom, jeśli to nie pomoże
to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic nie daje :/ Może po prostu wymienię płytkę? Druga sprawa, że w pudełku nie było karty rejestracyjnej i nie mogę wymienić... To oszustwo! Rozbój w biały dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 20:38, Mediv napisał:

To nic nie daje :/ Może po prostu wymienię płytkę? Druga sprawa, że w pudełku nie było karty
rejestracyjnej i nie mogę wymienić... To oszustwo! Rozbój w biały dzień!

To skąd masz tą gre trzeba bylo napisać e meila czy coś a teraz wiele zrobić raczej nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli reinstalka nic nie dała, zrobił bym format dysku i na "czystym" Windowsie zainstalował Królestwa.

Dnia 21.12.2007 o 20:38, Mediv napisał:

Druga sprawa, że w pudełku nie było karty rejestracyjnej i nie mogę wymienić...


Coś nie chce mi się w to wierzyć O.o
Jeśli nie miałeś karty, zgłoś się do CDP drogą mailową, chyba, że wersja posiadana przez Ciebie, to "stadionowa", wtedy nie mamy o czym rozmawiać ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 09:55, milten6 napisał:

Jeśli nie miałeś karty, zgłoś się do CDP drogą mailową, chyba, że wersja posiadana przez Ciebie,
to "stadionowa", wtedy nie mamy o czym rozmawiać ^^.


Nawet nie próbujcie tego sugerować - kupiłem Złotą Edycję, a karta rejestracyjna była tylko w pudełku z podstawką.
I nie zamierzam formatować dysku, bo jak dla mnie to za dużo, jak na instalację Kingdoms - na razie gram kampanię brytyjską (Irlandią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, w złotej edycji powinna być, o ile się nie mylę, tylko jedna karta rejestracyjna, na której podstawie możesz wymienić dowolną płytę. Więc nic w twoim zestawie nie brakuje. Nie widzę innego rozwiązania niż reinstalka Windowsa, więc jeśli nie zależy Ci tak bardzo na grze w inne kampanie, to nie formatuj - proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zarejestrowałem i już wiem, że jest jedna karta. Napiszę do pomocy technicznej, a jak nic nie poskutkuje, to wymienię płytkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 14:42, Mediv napisał:

Wiecie może dlaczego nie mogę grać w Wielką Kampanię, jak mam Kingdoms? Mało tego - nie mogę
nawet uruchomić pliku kingdoms.exe. Działa tylko medieval.exe (nie pamiętam nazwy dokładnie),
ale bez dodatku - tylko z płytą z podstawki. Pomniejsze kampanie (te oficjalne mody) działają
bez zarzutu. Możecie mi pomóc?

Tak dla upewnienia się, że dobrze zrozumiałem... podstawowy Medieval ci działa, działają też poszczególne części Kingdoms... więc w czym właściwie problem? Kingdoms NIE MA (o ile mi wiadomo) własnej Wielkiej Kampanii, a tylko i wyłącznie kampanie z zawartych w nim oficjalnych modów (czyli Krzyżacy, Krzyżowcy, Brytania i Ameryki). Jeżeli ci Wielka Kampania w podstawowym Medievalu by nie działała, to juz faktycznie problem, ale z tego, co wyczytałem dotychczas nie wynika, byś miał jakiś faktyczny kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam faktyczny kłopot - Kingdoms wprowadza do podstawki wiele usprawnień. Wolę grać w lepszą wersję Wielkiej Kampanii, a poza tym (najważniejsze!) chcę grać z kumplem w trybie Hot Seat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nu ba... nie ty jeden zapewne. Sęk w tym, że nie wydaje mi się, by było to możliwe. Od czasów pierwszego Medievala i jego dodatku twórcy serii niezbyt się przykładali do dostosowywania zmian z dodatków do kampanii podstawowej.

...a w każdym razie mnie też gra się wywala, jak próbuję przez kingdoms.exe uruchamiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co u reszty? Jeśli tylko nam się wywala, to jest jeszcze szansa na naprawienie tego. Nie wydaje mi się, żeby to nie działało u wszystkich, bo gracze już dawno zaczęliby lamentować. I słyszelibyśmy o tym dużo wcześniej. Napiszę formularz do pomocy technicznej (ale po świętach) i może to coś poskutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, może pomożecie:) Otóż mam rok bodajże 1402. Sojusz z Anglią, wojen żadnych. Od jakiegoś czasu (głównie od skończenia wojny) wydatki znacznie przewyższają przychód. Nie wiem co z tym zrobić. Kiedyś miałem państwo o takim samym terytorium ale przynajmniej był jakiś dochód a tak ciągle jestem na minusie. Próbowałem zmieniać politykę na generowanie dochodu ale to nic nie daje, ciągle jestem na minusie. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:07, Master J napisał:

Mam taki problem, może pomożecie:) Otóż mam rok bodajże 1402. Sojusz z Anglią, wojen
żadnych. Od jakiegoś czasu (głównie od skończenia wojny) wydatki znacznie przewyższają
przychód. Nie wiem co z tym zrobić. Kiedyś miałem państwo o takim samym terytorium ale
przynajmniej był jakiś dochód a tak ciągle jestem na minusie. Próbowałem zmieniać politykę
na generowanie dochodu ale to nic nie daje, ciągle jestem na minusie. Jakieś rady?


Rozwiąż część armii, wojsko kosztuje krocie. Podpisuj prawa handlowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:07, Master J napisał:

Jakieś rady?

Nie prowadzisz wojny, ale wojsko pewnie zapełnia garnizony? Rozwiąż je. Pamiętaj że utrzymanie wojska też kosztuje, i pewnie dlatego masz tak duże wydatki. Podczas wojny tego nie widać, bo tracisz część żołnierzy podczas bitew...ale w czasie pokoju...
Dobrze jest też wysyłać swoich kupców na tereny przeciwników (prawa handlowe) oraz rozbudowywać porty, i rozwijać rolnictwo(farmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówią koledzy najlepiej rozwiąż sporą część armii i zawsze staraj się, aby rozwój przemysłu był najważniejszy bo to podstawa przy prowadzeniu wojen (i oczywiście też w czasie pokoju).

Mi kiedyś potrafiły przychody z 120 k zmaleć do 2 k jak zrobiłem ogrooomną armię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu w kingdoms jak mam armie łuczników i piechoty to wróg od razu szarżuje piechotą a łuczników zostawia. W medievalu 2 tak nie było. Najpierw łucznicy sie powystrzeliwali a potem piechota atakowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pytanie !!!!????
Kupiłem niedawno grę Medieval II Total war. I mam pytanie u mnie jak wybiorę kampanie jest tylko 5 frakcji a w instrukcji jest 17 frakcji to jest jakiś błąd w grze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować