Zaloguj się, aby obserwować  
Thog

Medieval II: Total War - Kingdoms

376 postów w tym temacie

Chyba jednak zdecyduje sie na irlandczyków.
A tak przy okazji w czasie instalacji program pisal cos o dodatkowym pliku pdf z opisem Apaczów - nie moge go nigdzie znalezc. Ktos cos wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mało brakowało a gry bym nie dostał.
Zamówiłem sobie grę do pracy, ale jakiś baran w CDP wpisał moje nazwisko i adres budynku, ale nazwy firmy już nie. A w biurowcu pracuje pewnie z 1000 osób...

Dzięki szybkiej akcji (kontakt z kurierem, a następnie pościg za nim samochodem :-) ) udało mi się grę zdobyć.
Ogólnie plus dla DPD i wielki minus dla CDP.

Pomijam już fakt, że Królestwa miałem mieć dzień przed premierą, a miałem o 18.00 w dniu premiery...
A w Empiku mogłem kupić już o 10.00.

Chciałem kupić Wiedźmina w preorderze, ale ponieważ to już kolejny niewypał z preorderem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 14:11, juke napisał:

I jak ogólne wrażenia z gry? Zastanawiam się nad kupnem dodatku.

Warto kupić, gra jest o wiele ciekawsza jak z podstawki. Klimat ,muza i to wszystko razem połączone daje
jeszcze lepszą i ciekawszą gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 15:38, Gorn7 napisał:

> I jak ogólne wrażenia z gry? Zastanawiam się nad kupnem dodatku.
Warto kupić, gra jest o wiele ciekawsza jak z podstawki. Klimat ,muza i to wszystko razem połączone
daje
jeszcze lepszą i ciekawszą gre.


To prawda, jest to pierwszy dodatek do Total War, który kupiłem i nie żałuje. Jest w czym wybierać i w co się bawić... Choć liczyłem na bitwy historyczne z narracyjnym wprowadzeniem, a tak to trzeba będzie na moderów liczyć. Choć oni nie mają szans zatrudnic tego aktora do czytania wprowadzeń...Eh.. Marudzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem przygodę z Królestwami. Gra się super. Niestety pierwszy raz zdarzyło mi się żeby MTW się zawiesił. Grałem w Kampanię Brytania i gra mi sie zawiesiła na mapie bitewnej. Jestem w szoku nigdy mi się takie coś nie zdarzyło mimo że grałem po kilka razy w każdą cześć TW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 10:59, Achim napisał:

Właśnie zacząłem przygodę z Królestwami. Gra się super. Niestety pierwszy raz zdarzyło mi się
żeby MTW się zawiesił. Grałem w Kampanię Brytania i gra mi sie zawiesiła na mapie bitewnej.
Jestem w szoku nigdy mi się takie coś nie zdarzyło mimo że grałem po kilka razy w każdą cześć
TW.

Każda gra się może zacząć, mi akłurat ta ngdy, ale naprzyklad Gothic czy Gothic2 często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 14:51, Gorn7 napisał:

> Właśnie zacząłem przygodę z Królestwami. Gra się super. Niestety pierwszy raz zdarzyło
mi się
> żeby MTW się zawiesił. Grałem w Kampanię Brytania i gra mi sie zawiesiła na mapie bitewnej.

> Jestem w szoku nigdy mi się takie coś nie zdarzyło mimo że grałem po kilka razy w każdą
cześć
> TW.
Każda gra się może zacząć, mi akłurat ta ngdy, ale naprzyklad Gothic czy Gothic2 często.


no wszystkie są zaczynąją jakos :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 14:52, scott napisał:

no wszystkie są zaczynąją jakos :P

Heh...sry zacinają chciałem powiedzieć , ale zaczynają też ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 15:03, Gorn7 napisał:

> no wszystkie są zaczynąją jakos :P
Heh...sry zacinają chciałem powiedzieć , ale zaczynają też ;0

ech ... a ja mam nadzieję że dziś przyjdzie do mnie ten pre-order ;/ ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 15:16, scott napisał:

ech ... a ja mam nadzieję że dziś przyjdzie do mnie ten pre-order ;/ ......

O? Jeszcze nie dostałeś? Długo coś.

Mi wysłali 6 września, a dostałem już następnego dnia. I to przy okazji obala mit, że Poczta Polska taaaaaka fatalna jak to niektórzy płaczą (i płacą... kurierom :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 16:53, Melchah napisał:

> ech ... a ja mam nadzieję że dziś przyjdzie do mnie ten pre-order ;/ ......
O? Jeszcze nie dostałeś? Długo coś.

Mi wysłali 6 września, a dostałem już następnego dnia. I to przy okazji obala mit, że Poczta
Polska taaaaaka fatalna jak to niektórzy płaczą (i płacą... kurierom :)).

No to nieźle ja dostalem 8 i kurierem, ale chodzi o to żeby gra doszła w najlepszym stanie a poczta wiadmo w jakim stanie możemy dostać grę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP pakuje gry w dosć grubą, kartonową osłonkę podwójnej grubości. Jeszcze nigdy nie dostałem od nich inaczej zapakowanej przesyłki, tak więc nie ma strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gubernator Jean podniósł okutą w stalową rekawicę dłoń. Na ten rozkaz jego wielotysięczna armia zatrzymała się na noc... Ale gubernator wiedział, że tej nocy znowu nie zaśnie. Ze tej nocy jeden z tych diabłów znowu wślizgnie się do obozu i jeden z jego oficerów zginie. Na Boga, ten kraj - choc tak piękny i ogromny - zamieszkany był przez diabły. Czyżby tu, na drugim końcu świata znajdowało się piekło?
Nastał ranek. I jak zwykle zjawił się ordynans z ponurą informacją - tym razem krewny samego króla Francji padł pod nożem nieznanego sprawcy. Ludzie byli nerwowi. Zwiadowcy doniesli o gromadzących się wojskach, które błyskawicznie znikały w lasach czy doslownie zapadały sie pod ziemie na stepach gdy tylko ktos chcial do nich podejsc. Mimo wielu tygodni wedrowki, nie natrafili na zadne legendarne skarby, o ktorych tak rozpowiadali Hiszpanie.
Kolejny dzien, kolejny marsz.
Dwa dni pozniej Gubernator nie zyl.
*
Wódz Helaku Tyran, pogromca niezliczonych w milczeniu sluchal strudzonego posłańca. A więc kolejna armia, tym razem nawet liczniejsza od tych ktorzy zwali sie Hiszpanami, zostala unicestwiona. I to bez straty ani jednego z jego wojownikow. Zaiste, stała się wola Manitou.

----
Czyli: Za pomocą tylko zabójców (w tym Hotaha z pl.Kai, który oprócz w/w francuzów ma na koncie Montezume i Coronado), bez wypowiedzenia wojny Francji zniszczyłem te frakcje :) Fakt ze komputer jak tak nimi tylko lazl i mnie nie atakowal (ani miast). A ja zbieralem armie i slalem tych zabójców. Gram na poziomie trudnym.
No i jakos tak wczulem sie w tych biednych Francuzów... Wyobrazcie to sobie... Prowadzicie armie, liczycie na skarby nieprzebrane i nowy dom, a tu jacys nieuchwytni indianie wyłuskuja wam oficerow...
A wy? Macie jakies takie historie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 20:08, kpt Nemo napisał:

A jak tam z wymaganiami sprzętowymi dodatku i optymalizacją silnika? Zmieniło się coś?

Jeśli ci poszedł Medieval podstawka to ten tez ci pójdzie na pewno, chyba nic się nie zmieniło, tylko 11 Gb na dysku
twardym potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 20:18, Gorn7 napisał:

tylko 11 Gb na dysku twardym potrzeba.

Eheheh...!!?? Dodatkowo?? O Boże - pół dysku bym miał zapchane przez Medievala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob moge zaistalowac polski dodatek do angielskiej podstawki. Obie sa oryginalne. Komunikat wyswietla sie i informuje, ze nie mozna zaistalowac Krolestwa do tej wersji jezykowej podstawki. Czy sa jakies sposoby aby to obejsc?

Prosze o kazda pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawka zajmuje 11 GB, dodatek natomiast 9 GB, czyli 20 GB potrzeba, aby sobie pograć :-), ja specjalnie dla Medievala II wymieniłem dysk (250 GB) więc już się tym nie przejmuje ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę sformatować dysk C, a Medieval z dodatkiem i tak zajmie mi 80% wolnego miejsca. :P Planuję zmianę dysku, jeśli to 5 GB na inne duperele nie starczy... No, ale zawsze jest dysk D. :P A Kingdomsy dostałem dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować