Zaloguj się, aby obserwować  
Thog

Medieval II: Total War - Kingdoms

376 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2007 o 11:33, scott napisał:

acha info o wysyłce to 06.09.2007 więc 6 dni temu - :/
tylko nie piszczie że jestem niecierpliwy - to akurta wiem :P

Ja bym na twoim miejscu napisał e-meila. To niby jest pre-order a ty go jeszcze nie dostałeś ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna ale ten dodatek jest świetny !! Gram sobie królestwem Jerozolimskim w kampanii krucjaty. Podbiłem 1/4 Egiptu. Ten poziom średni to też trudny. Jak chciałem zdobyć Kair (stolicę Egiptu) to trudziłem się z 30-40 tur... Atakowałem a tu patrze za turę a za mną kilka armii :D Oczywiście musiałem kapitulować z powodu mojej armii, przecież nie będę tracił jej ;) Kingdoms bardzo mi się podoba a jak wam ?? Kim gracie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 20:11, Doreczek napisał:

Kurka wodna ale ten dodatek jest świetny !! Gram sobie królestwem Jerozolimskim w kampanii
krucjaty. Podbiłem 1/4 Egiptu. Ten poziom średni to też trudny. Jak chciałem zdobyć Kair (stolicę
Egiptu) to trudziłem się z 30-40 tur... Atakowałem a tu patrze za turę a za mną kilka armii
:D Oczywiście musiałem kapitulować z powodu mojej armii, przecież nie będę tracił jej ;) Kingdoms
bardzo mi się podoba a jak wam ?? Kim gracie ??

Ja gram Majarami w kampani Amerykańskiej i zgadzam się z tobą ten dodatek jest wspaniały Medieval jest o
wiele teraz ciekawszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie pocinam Hiszpanią teraz w kampanii Ameryk. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo, na początku ok, ale mam dopiero 20 turę, a już podbiłem ok 13 terenów ^^ i tu zaczynają się schody z hajsem. Jestem już wojskową potęgą, ale zaplecze trzyma się marnie. Bastuje teraz z podbojami i rozwijam gospodarkę, żeby ustabilizować grę.

Dodatek bardzo udany ;) 2 dzień gram w Ameryki, a tu jeszcze 3 kampanie... MIODZIO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 20:47, MastAlol napisał:

Ja sobie pocinam Hiszpanią teraz w kampanii Ameryk. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo, na początku
ok, ale mam dopiero 20 turę, a już podbiłem ok 13 terenów ^^ i tu zaczynają się schody z hajsem.
Jestem już wojskową potęgą, ale zaplecze trzyma się marnie. Bastuje teraz z podbojami i rozwijam
gospodarkę, żeby ustabilizować grę.

Dodatek bardzo udany ;) 2 dzień gram w Ameryki, a tu jeszcze 3 kampanie... MIODZIO :)

Trudno Hiszpanią ? Hmmm... to co powiesz Majorami którzy są dzicy na maxa i nawet zbroi nie mają porządnej.
Ja mam 16 terenów i naszczęście frakcja nowa Hiszpania u mnie zostaała zniszczona;) Ale teraz Anglicy i Francuzi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że trudno u mnie teraz z gospodarką ;) Walka tak jak pisałem w 20 tur, 13 regionów. Walki wygrywam nawet jak mam 4 razy mniej armii niż dzikusy. Majowie już nie istnieją.
Teraz gram tak, żeby odblokować najsłabsze państwa i potem właśnie nimi gram. Zawsze tak robię :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, Ameryka należy do Apaczów. Pod koniec przypomnialo mi sie o wojennych sciezkach - to znacznie ulatwia sytuacje pozornie bez wyjścia ;).
Teraz w ramach trzymania klimatu obejrzalem sobie Apocalypto (dobre! I wcale nie takie krwawe, pierwszy lepszy horror ma wiecej krwi) i chyba dla odmiany pogram Hiszpanami.
Albo może Krzyzakow spróbowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uff. po 6 dniach przyszedł pre-order - super (to chyba ostatni pre-order jaki brałem no chyba że będą duże zniżnki :/)

ale co do samej gry-

jeden wielki minus dla mnie to - dodatek funkcjonuje jak zbiór modów !!!! omg. i trzeba odpalać kampanie z osobna - eee.... nie wygodne

pograłem mało (ok 10 tur - gra przyszła ok 19.00 !!!!) ale jest ok.
powiem że bardziej mi "leży" dodatek niż podstawka bo.
mniejsza mapa jest bardziej klimatyczna - można się lepiej wczuć, mniej państwa przedstawionych, więcej prowincji dla danej nacji - komputer też gra nieco lepiej (gram na h/h - krzyżakami i nie jest tak łatwo jak w podstawce - braki finansowe :P)
jak by w podstawce dali większą mapę (więcej prowincji itd. też było by świetnie - no i jeszcze jak by zmienili balans i zasady - rozwój państwa i podbój tak bardziej rozsądny a nie zniewalanie całego świata - gra była by ciekawsza - bo w połowie gry jest nuuudno bo nikt nam nie podskoczy
ale wracając do dodatku - jestem pozytywnie zaskoczony (bo dodatki do Roma total war były jak dla mnie beznadziejne) -
no ale trzeba jeszcze pograć aby zdanie wyrobić sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz mnie zabije te wypowiedzi... TEZ CHCE GRAC buu, teraz przynajmniej wiem w czym blad. Pisze mi podczas instalowania patchow ze plik Voice 1 jest zepsuty albo go nie ma. No dobra ale jak on moze byc zepsuty albo zagubiony jak dopiero co przeinstalowalem podstawke i ten plik tam jest. Szlag mnie trafi z tym dodatkiem. Nie wiem czy nie kupic Medievala II z Platynowej Kolekcji. Moze to rozwiaze problem z tym Voicem 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 08:16, Mineral Wasser napisał:

zaraz mnie zabije te wypowiedzi... TEZ CHCE GRAC buu, teraz przynajmniej wiem w czym blad.
Pisze mi podczas instalowania patchow ze plik Voice 1 jest zepsuty albo go nie ma. No dobra
ale jak on moze byc zepsuty albo zagubiony jak dopiero co przeinstalowalem podstawke i ten
plik tam jest. Szlag mnie trafi z tym dodatkiem. Nie wiem czy nie kupic Medievala II z Platynowej
Kolekcji. Moze to rozwiaze problem z tym Voicem 1


eeee. coś kręcisz - wszystko instaluje się normalnie
poco masz kupować z platyny skoro masz oryginalny premierowy ;) jak mniemam
a patche 1.1 i 1.2 zainstalowałeś ?
wczoraj instalowałem i zero problemów - (sam przeinstalowywałem podstawkę bo miałem dużo modów )
zainstalowałem podstawkę potem patch 1.1 , 1.2 i dodatek i jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 08:20, scott napisał:

> zaraz mnie zabije te wypowiedzi... TEZ CHCE GRAC buu, teraz przynajmniej wiem w czym blad.

> Pisze mi podczas instalowania patchow ze plik Voice 1 jest zepsuty albo go nie ma. No
dobra
> ale jak on moze byc zepsuty albo zagubiony jak dopiero co przeinstalowalem podstawke i
ten
> plik tam jest. Szlag mnie trafi z tym dodatkiem. Nie wiem czy nie kupic Medievala II z
Platynowej
> Kolekcji. Moze to rozwiaze problem z tym Voicem 1

eeee. coś kręcisz - wszystko instaluje się normalnie
poco masz kupować z platyny skoro masz oryginalny premierowy ;) jak mniemam
a patche 1.1 i 1.2 zainstalowałeś ?
wczoraj instalowałem i zero problemów - (sam przeinstalowywałem podstawkę bo miałem dużo modów
)
zainstalowałem podstawkę potem patch 1.1 , 1.2 i dodatek i jest wszystko ok


a moglbys mi te patche jakos wyslac? raczej nie 1.2 bo za duzy no ale chociaz 1.1 bo za KAZDYM razem jak sciagam 1.1 albo 1.2 to za KAZDYM razem jest uszkodzony a ze mam wolnego neta to jeszcze 1.2 sciaga mi sie ponad pol dnia to wiesz co mnie trafia jak szczesliwy po calym dniu sciagania chce zainstalowac patcha a tu pisze USZKODZONY... grr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2007 o 08:26, Mineral Wasser napisał:

a moglbys mi te patche jakos wyslac? raczej nie 1.2 bo za duzy no ale chociaz 1.1 bo za KAZDYM
razem jak sciagam 1.1 albo 1.2 to za KAZDYM razem jest uszkodzony a ze mam wolnego neta to
jeszcze 1.2 sciaga mi sie ponad pol dnia to wiesz co mnie trafia jak szczesliwy po calym dniu
sciagania chce zainstalowac patcha a tu pisze USZKODZONY... grr

http://www.gram.pl/pliki_lista.asp?pt=p&g=564 tu masz patche lub
http://totalwar.org.pl/?ArtId=484 tu to samo
przesłać raczej nie dam rady :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie do katalogu \Update2 na płycie z dodatkiem - tam znajduje się Patch - przynajmniej takie informacje uzyskałem w Pomocy Technicznej. Ewentualnie można spróbować z \Update2\main\polish medieval2.exe - powinno pomóc i nie trzeba dociągać 500MB z netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja popylam apaczami, gra sie bardzo fajnie, kupa golodupcow i na pustyni muzyka z fallouta2 z poczatkowej wioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 10:02, Anim napisał:

Zerknijcie do katalogu \Update2 na płycie z dodatkiem - tam znajduje się Patch - przynajmniej
takie informacje uzyskałem w Pomocy Technicznej. Ewentualnie można spróbować z \Update2\main\polish
medieval2.exe - powinno pomóc i nie trzeba dociągać 500MB z netu.

przeglżdałem ten folder i chcialem zainstalować patcha ale na początku instalacji pisało że plik Voice 1 jest zepsuty albo że go brakuje. No i co mam zrobić jak dopiero co przeinstalowałem podstawkę i pisze mi że pliku jakoiegoś nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj podstawkę, usuń po niej pozostałości (katalog program files\sega\medieval 2\). Następnie wykonaj czynności 1-4 opisane na poniższej stronie:
http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Po wykonaniu 4 kroku zainstaluj podstawkę. Po zainstalowaniu podstawki powtórz krok numer 2 i spróbuj zainstalować patcha 1.02 z płyty z dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie pozyczylem od kolegi dodatek (jakos sie nie zmartwil jak od niego pozyczalem, no ale on ma jeszcze 2 gry do przejscia) i podstawke(zawsze od niego pozyczam MTW2) i powiem tak: gre kupie z podstawka jak bede mial hajs gra sie swietnie, jedyny problem to kasa ciagle jej brakuje, ale na krucjacie to jest klimat!(no troche nazwy sa denerwujace ale to nic) nie ma to jak pozadna bitwa na srodku pustyni albo obrona oblezonej twierdzy/miasta. Mam nadzieje ze kolega mi tego szybko nie zabierze bo bede zmuszony to kupic a kasy mi ciagle brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 16:00, Johnny Bravo napisał:

Odinstaluj podstawkę, usuń po niej pozostałości (katalog program files\sega\medieval 2\). Następnie
wykonaj czynności 1-4 opisane na poniższej stronie:
http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Po wykonaniu 4 kroku zainstaluj podstawkę. Po zainstalowaniu podstawki powtórz krok numer 2
i spróbuj zainstalować patcha 1.02 z płyty z dodatkiem.

czynnosci od 1-4 to znaczy punkty od 1-4 w I "rozdziale" czy te cztery "rozdzialy" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załamałem się po lekturze recenzji Kingdoms na stronie TotalWar.org.pl. I to nie samą recenzją - bynajmniej - ale tym co napisali o spolszczeniu. A mianowicie porażka. PORAŻKA DO KWADRATU, bo i podstawka i dodatek spolszczone fatalnie, i po amatorsku! Nieliczne (litościwie) przykłady można tam przeczytać.

Widocznie nikt z CDP, a już tym bardziej z tego - pożal się Boże - studia translatorskiego, które dokonało "dzieła" spolszczenia ani trochę nie zainteresował się opiniami fanów, którzy tą grę ugryźli już z każdej strony i bynajmniej nie każdy to laik w językach obcych. Nie wzięli pod uwagę ani słowa skargi, których wiele padło już podczas premiery podstawki Medievala II, a przez ten czas - do teraz - na spolszczenie wylano już nie wiadro pomyj, a całą wręcz rzekę. No to teraz można sobie wylewać kolejne pojemniki różnej pojemności, ale to już niczemu nie służy. Mam nauczkę na przyszłość.

Nie kupię już żadnej gry spolszczonej przez studio Roboto, a informacja o tym kto był tłumaczem będzie pierwszą informacją jakiej będę poszukiwał przed zakupem. Wolę kupić sobie grę w oryginale korzystając z jakiegoś netowego zachodniego sklepu, niż męczyć się później z taką badziewiem i co chwilę wkurzać. Żal po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować