Zaloguj się, aby obserwować  
Cmq

Wiedźmin - papierowe RPG na forum

139 postów w tym temacie

Aż dziwota, że nikt dotychczas takiego tematu nie założył. Chodzi mi oczywiście o granie w papierowe RPG, jakich na forum całkiem wiele. Pamiętajcie - to nie jest żadne granie online w betę gry na PC ;). Zasad na razie nie podaję, chcę najpierw sprawdzić, ile osób byłoby chętnych. Zapisy trwają przez tydzień - do środy jedenastego kwietnia. Zapraszam do gry :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 19:12, Lucas016 napisał:

Dobra, zgłaszam się. Ale pod jednym warunkiem, ja będę Geraltem ;P


Wiesz z że gry RPG polegają na tworzeniu własnej postaci? A może Cmq chce wprowadzić w sesji Geralta jako osobę którą się spotka? Potencjalnego zleceniodawce? Albo tajemniczego mentora graczy? Nie pomyślałeś o tym? Poza tym aż dziwi mnie to że stawiasz jakiekolwiek warunki Mistrzowi Gry. Nie wiesz o tym że to on tu rządzi i od niego wszystko zależy? Równie dobrze może powiedzieć że możesz grać tylko i wyłącznie gnomem złodziejem i zdania nie zmieni a ty wtedy nie masz nic do gadania i albo grasz gnomem złodziejem albo wcale więc następnym razem zastanów się zanim zaczniesz stawiać warunki MG bo to może go tylko rozsierdzić i zginiesz marnie.

To tyle mojego kazania.

I może zagram o ile dopuścisz do gry krasnoludzkiego woja bo jak nie to tylko będę obserwował sesje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mój post był w formie żartu, po prostu się zgłosiłem w taki sposób. Poza tym nie ma jeszcze żadnych reguł, więc może chciałbym zaklepać już teraz Geralta co nie??

Dnia 04.04.2007 o 19:42, Nagaroth napisał:

I może zagram o ile dopuścisz do gry krasnoludzkiego woja bo jak nie to tylko będę obserwował
sesje :)

Nie możesz być krasnoludzkim wojem, proponuje gnoma złodzieja;P

Koniec tego offtopa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niezbyt sie znam na prozie Sapkowskiego, więc nie wiem czy podołam. O ile zasady będą zjadliwe może być. Mógłbyś choć trochę więcej powiedzieć o tym pomyśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, tylu graczy się nie spodziewałem. Bardzo się cieszę - skorzystam z Waszej rady i jutro napiszę zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to ja mam być gorszy. W życiu wchodzę w to. No chyba że do tego będzie potrzebna wiedz o tej książce, a takiej nie posiadam (szkoda bo w jedynej księgarni w Miastku wszystkie książki sprzedano zaraz z jej premierą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.thewitcher.com/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Kto nie zna książki, polecam zajrzeć na powyższą stronę - jest tam sporo informacji. Przejrzyjcie ją, ok?
Zapisy są nadal dostępne, ale już tylko do 15.00 - gdzieś wtedy wrzucę zasady. Przykro mi, ale JUŻ jest 13 osób, co wydaje się być liczbą sporą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I Regulamin:
0. Punkt NAJWAŻNIEJSZY - obowiązuje stroryletting.
1. Gracze nie Mistrzują. Tylko ja mogę wprowadzać nowe elementy do fabuły (mp. miejsca, zlecenia).
2. Nie jesteście żadnymi Wiedźminami. O szlachtowaniu 10 osób na raz możecie zapomnieć. Przynajmniej na razie :).
3. Ortografia - rzecz bardzo ważna.
4. Posty, które nie będą storylettingiem zostaną skasowane.
5. W tym temacie także obowiązuje regulamin gram.pl.
6. Jeśli gracz zrobi coś głupiego (postąpi niczym w hack&slashu, zabije przechodnia bez powodu) istnieje wielkie ryzyko, iż go ukatrupię. Przykro mi :>.
7. Przy pisaniu postów - opowiadaj, nie popychaj fabuły. Ja jestem od tego.
8. Jak czegoś nie wiecie o świecie, zajrzyjcie na http://wiki.thewitcher.com/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
9. Dialogi prowadzimy na GG.
10. Reszta regulaminu wyjdzie w praniu, zapraszam do gry ;).

II Storyletting
Co to takiego jest? Umiejętność opowiadania, opisywania. Zobaczcie sami na przykładzie. Dialogi będziemy prowadzić na GG.

To nie jest storyletting:
Geralt wszedł do pomieszczenia, zobaczył dwóch ludzi i zarżnął ich obu.

To jest storyletting:
Geralt powoli uchylił drzwi. Normalny człowiek powiedziałby, że w pomieszczeniu jest ciemno. Ale nie Geralt. Dla niego, tak jak dla każdego wiedźmina było w sam raz. Otworzył drzwi do końca, po czym zauważył ich - dwóch bandziorów stojących w rogu. Myśleli, że mają nad nim przewagę. Mylili się. Geralt szybko skoczył w kierunku mniejszego, w locie wyjął miecz. Rozpłatał mu tętnicę, koleś nie miał żadnych szans(...).
[przepraszam za amatorszczyznę, ale spieszyłem się ;)]

III Tworzenie postaci:
Rasa: dostępne - elfy, półelfy, krasnoludy, niziołki, gnomy no i sami ludzie. Wybierajcie raczej ludzi, sami wiecie jak było z tolerancją...
Imiie: tłumaczyć nie muszę.
Płeć: jak wyżej.
Wiek: i znów jak wyżej.
Historia postaci: Im dłużej opiszecie swą postać, tym lepiej.
Umiejętności: Co wasza postać potrafi, w czym jest dobra. Tylko nie przesadzajcie, na bohatera świetnie walczego mieczem i będącego mistrzem poezji nie ma szans.
Wygląd: cechy szczególne, wzrost, waga, etc.
Rodzina opiszcie swą rodzinę. Oczywiście sieroty nie znające swych rodziców też istnieją.
Pochodzenie: chyba tłumaczyć nie trzeba.

Swe postaci zgłaszajcie na GG 6240342. Tam ustalimy szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rasa: człowiek
Imię: Alexander
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 19
Historia postaci: Dawno temu był sobie szlachcic i miał dwóch synów. Gdy król umarł starszy syn wyrzucił młodszego do rzeki. Znaleziony i wychowany przez wilki powoli uczył się życia. Tak jako dziewięćnastoletni mężczyzna znienawidził swego brata.
Wygląd: 2 m wzrostu, silny, niebieskooki, blondyn
Rodzina: nie znani rodzice, starszy brat Gorn,
Pochodzenie: nieznane
Umiejętności: rozmowa ze zwierzętami
Klasa: skrytobójca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować