Zaloguj się, aby obserwować  
Blu

Uczulenie- Czy przeszkadza w życiu?

15 postów w tym temacie

Ja dowiedziałem się po teście że jestem uczulony na roztocza. Specjalnie mi to nie przeszkadza ,ale musiałem poduszkę zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 22:15, AQ22 napisał:

Ja dowiedziałem się po teście że jestem uczulony na roztocza. Specjalnie mi to nie przeszkadza
,ale musiałem poduszkę zmienić.


Ja też musiałem zmienić po jestem na pióra ;). Ogólnie reszta uczleń mi w życiu nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczulenie przeszkadza w zależności od tego, na co jesteś uczulony. Na przykład, uczulenie na wodę (3-4 przypadki na świecie) jest czymś strasznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem alergikiem od 1 roku życia i wtedy byłem uczulony prawie na wszytko (jedzenie, zwierzęta, rośliny) teraz już trochę z tego wyrosłem ale jednak cały czas muszę brać leki czego mam już serdecznie dosyć i prawie cały czas mam katar. Uczulenie to straszna rzecz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem uczulony na pyły zbóż
Dosyć mi to przeszkadza bo od połowy czerwca do połowy września musze codziennie brać tabletki przeciw alergii
Przez całe wakacje mam to uczulenie :/ A jak tabletki nie wezme przez 3-4 dni to mam na ciele takie duuuże czerwone plamy :P
A o tym uczuleniu dowiedziałem się gdy bawiłem sie z kumplami i wszedłem w sam żrodek zboża :] :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczulenie na roztocze jest tak popularne że nawet nie ma o czym mówić. Uczulenie jest straszną chorobą. Wszystkim się wydaje że raz na 10 minut się kichnie i to koniec uczulenia. a wcale tak nie jest. Jest wiele powikłań związanych z uczuleniem. U wielu osób zamiast kataru występuje psucie się skóry. W skrajnych przypadkach są oni chorzy na atopowe zapalenie skóry. Często występują także powikłania związane z płucami, takie jak m.in astma. Choroby te są nie do wyleczenia, można z nich ewentulnie wyrosnąć lub zminimalizować ich skutki.
Różne testy na uczulenia są gówno warte. Wychodzi ci że jesteś na coś uczulony a po miesiącu już nie jesteś na to uczulony. Prawdziwy test na uczulenia wygląda znacznie gorzej niż nacinanie ręki małym skalpelem. Nie wiem jak się owy test nazywa, polega on na tym że kilkadziesiąt godzin leży się na brzuchu, mając przyklejone do pleców specjalne plastry. Zaufajcie, ale żeby przeleżeć około 48 h na brzuchu to trzeba mieć wiele zamozaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam typową alergię, teraz ogólnie mi już nie przeszkadza. Tylko ciągły katar, jak mówił Crazy frogus objawia się to też na skórze. Ja jestem uczulony na roztocza i na futro kota. Zyrtec rządzi! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zyrtec to sama chemia, bardziej to was struje niż uratuje . . . :-)
Ja kiedyś poszedłem do jakiegoś tam lekarza chomeopatycznego (czy jakoś tak) zlecił mi wzięcie jakiś tabletek pod język żeby sie rozpuściły (smacznych - słodziutkich) i .. zamurowało mnie, już praktycznie nie jestem uczulony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem uczulony na kurz i jakieś pyłki (ale nie wiem jakie bo to tylko mam na wakacjach i to nie całych), ale nie są to wielkie uczulenia więc tak bardzo mi nie przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakieś pyłki też musze byc uczulony. Zawsze latem jak wleze w trawe na łace przed domem i wyjde to mnie nogi sfędzą :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 22:15, AQ22 napisał:

Ja dowiedziałem się po teście że jestem uczulony na roztocza. Specjalnie mi to nie przeszkadza
,ale musiałem poduszkę zmienić.

...i złożyć temat...


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16794&u=9

http://www.gram.pl/regulamin.asp
Zanim rozpoczniesz jakąś dyskusję czy zadasz pytanie (inaczej mówiąc stworzysz nowy temat), upewnij się czy już ktoś tego nie zrobił. Skorzystaj z wyszukiwarki.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9716&pid=27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować