Zaloguj się, aby obserwować  
Hegemon

Muzyka w grach - najlepsze kawalki

754 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2009 o 08:35, kuki288 napisał:

by Kai Roseknaranz*
*czy jakoś tak;p


Kai Rosenkranz. : )
Co do G3... Rzadko kiedy inwestycje w najogólniej rzecz biorąc muzykę (orkiestra, grupy z Japonii, znani soliści) przynoszą tak wspaniały rezultat. Jest to chyba jedyna gra, która nie posiada słabego utworu, a większość jest znakomita. Słuchając głównego tematu jestem pewien człowiek dostaje gęsiej skórki, a jakość tego kawałka jest wprost proporcjonalna do jego rozbuchania. : ) Dzięki muzyce każda kraina (a jest ich trzy) ma zupełnie inny klimat, a mimo to wszystko trzyma wysoki, równy poziom. Jedyną wadą całego soundtracku jest jeden z utworów bitewnych, który choć sam w sobie jest w porządku, to jednak powtarzany do znudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Na pewno jedną z najlepszych(według mnie) ścieżek dzwiękowych miała seria Need For Speed. Te metalowe brzmienia podczas wyścigu, ach.. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze ten news pojawil sie w zaledwie kilku serwisach internetowych. Firma Relic tworcy gry Dawn of War II udostepnila za darmo caly soundtrack dla wszystkicg graczy. Muzyka jest bardzo fajna, utwory sa dlugie i bardzo dobrej jakosci. Legalnie mozna je sciagnac z tego adresu:

http://media.steampowered.com/apps/15620/dow2_soundtrack.rar

Jak ktos lubi muzyke z gier - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 08:53, mskarpeta napisał:

Hmm... Na pewno jedną z najlepszych(według mnie) ścieżek dzwiękowych miała seria Need
For Speed. Te metalowe brzmienia podczas wyścigu, ach.. ;D


To w NfS był jakikolwiek metalowy kawałek? Grałem w 4 części i nie słyszałem ani razu "cięższego brzmienia" :p

A co do tematu, to powiem wam, że jestem dość staroświecki, bo dla mnie najlepszymi kawałkami została obdarzona seria Metal Slug na maszynach. :D Nigdy nie zapomnę kiedy się wchodziło do jakiegoś zadymionego baru z maszynami, przebijając sie przez warstwy dymu słyszało się specyficzny skowyt umierających żołnierzy. Muzyka może nie biła na głowę, ale mam z nią jak najlepsze wspomnienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ostatnio królują tylko nuty z rodzimego Two Worlds, a już w zupełności piosenka w menu :P Może dlatego, że ciągle siedzę w klimatach operowych, folk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkurzyłem Uplinka :D muza naprawdę dobra, daje klimat, The Blue Valley najlepsze.

Sam bym stworzył muzyke w podobnym klimacie, ale nie wiem jak się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kawałki? Nie Sposób aby aby wszystkie wymienić!
Mam tego mnóstwo(niech żyją soundtracki na płytach, darmówki itd.) Od kilku dni jestem uzależniony od http://www.imeem.com/sleonheart/music/tCTpaanq/paul-romero-rob-king-sylvan-theme/ . Ciągle itunes powtarza w kółko ten kawałek, tak przez pół godziny i nie mam dość. Wcześniej miałem świra na punkcie theme tau z Warhammer 40k i Get It Together z Littlebigplanet. Puszczam też często Gothic Kolonia(nie wiem czy to oryginalny tytuł), autentycznie wgniata w fotel. Ale podstawa to calutkie soundtracki z WoWa, podstawka wraz z dodatkami. Jeżeli sądzisz, że słyszał coś lepszego to jesteś w grubym błędzie. Boski jest Access The Animus z Assasin''a S, Terran song ze StarCraft, Cohens Masterpiece z BioShock i wiele wiele innych.
Polecam całe, bądź większość utwory z:
- Fable 1/2
- Gothic
- Mass Effect
- GTA
- Portal
- Littlebigplanet
- Legend of zelda(jak na razie każdy utwór z nią związany bardzo mi się podoba)
- Wiedźmin
- Legend Hand of God(mistrzostwo)
- Jade Empire
- Half Life 1/2
- Heroes m&m (głównie V)
- World of goo
- King'' Bounty Legenda (większość)
- Far Cry 2
- Monkay Island
- Oblivion(ale nie NN bo w większości to syf bądź przeróbka jednego utwory wiodącego;P)
Szczerze mówiąc prawie w każdej wydawanej obecnie grze jest przynajmniej jeden, średnio trzy, a przy dziełach wybitnych wszystkie utwory godne przesłuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mogę oderwać się od dwóch soundtracków...
1. Soundtrack z gry Larry 7: Miłość na Fali.
Ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Franka Zottili, Bena Houge (zapewne niektórzy znają go ze współpracy z zespołem indie 99 Men i soundtracku do gry Tom Clancy''s EndWar, świetny kompozytor), Marka Seiberta (tak, tak, te sam maczał palce przy Phantasmagorii) i samego Ala Lowe. Większość utworów to szybko wpadające w ucho jazzowe rytmy (swoją drogą, niektóre z utworów - jak choćby ten z Kasyna - na swoich koncertach wykonywało wiele jazzowych kapel z Seattle). Przed grą spędziłem wiele godzin, naprawdę dobrze się bawiąc co sprawia, że słuchanie soundtracku sprawia mi całkiem sporo przyjemności.

2. Guilty Gear XX Sountrack.
Skomponowany przez aisuke Ishiwatariego, tego samego co podkłada głos pod jedną z postaci, jest producentem, głównym grafikiem i projektantem... Uff, gość ma sporo na głowie, ale jak widać i słychać wcale mu to nie przeszkadza w tym by wydać bardzo dobrą i i skomponować do niej świetny soundtrack. Jest to klasyczny power/heavy metal, większość motywów jest zrzynką z klasyków tego gatunku, ale do słuchania tak o, w odtwarzaczu na przykład na przystanku w oczekiwaniu na autobus sprawdza się wyśmienicie. Energiczne brzmienia, chwytliwe melodie... Po prostu, miodzio. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejność losowa:

Metal Gear Solid 2 & 3
Burnout Takedown (soudtracki NFS się chowają)
Call of Duty 4
Spliter Cell: Chaos Theory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z Baldur''s Gate?;) Nie wiem jak sprawa wyglada z "jedynka" ale przy "dwojce" niektore kawalki byly naprawde smakowite^^ Pamietam, jak przy finalowej walce zawsze wlaczalem pauze specjalnie po to, zeby sobie muzyczki posluchac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Need for Speed: Underground
FlatOut 2
FIFA 98
NHL 2002

No i GTA 3/VC/San Andreas, jeśli wrzuciłem ulubione piosenki do gry xD

W ogóle w prawie każdej grze EA jest świetna ścieżka dźwiękowa. Szczególnie EA Sport, świetnie dobiera utworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować