Zaloguj się, aby obserwować  
GandalftheBlack

Bractwo Srebra - Forumowa Gra Fantasy

224 postów w tym temacie

Będziemy pisać wspólne opowiadanie w świecie fantasy.
Oto regulamin:

1. Przestrzeganie zasad orografii, stylistki i estetyki.
2. Jakiekolwiek uwagi piszemy w nawiasie kwadratowym. []
3. Kluczowe miejsca, postacie, potwory, popychać fabułę do przodu itp. mogę wprowadzać tylko ja (pozwoli to uniknąć zamieszania w fabule)
4. Obowiązuje storytelling.
5. Jeśli chodzi o walkę ma być realistyczna. Zapomnijcie o zabijaniu 10 przeciwników w 2 sekundy.
6. W tym temacie także obowiązuje regulamin forum gram.pl.
7. Dialogi prowadzimy w tym temacie, w postach fabularnych.
8. Jeśli ktoś będzie zbytnio ingerował w postaci innych Graczy, wpychać im do ust tego czego by nigdy nie powiedzieli będą wywalani.
9. Ten kto nie będzie przestrzegał regulaminu gry postaram się, aby jego postać wpadła do 50 metrowego dołu.

Storytelling

Co to takiego jest? Umiejętność opowiadania, opisywania. Zobaczcie sami na przykładzie.

To nie jest storytelling:
Nagle do pomieszczenia wpadł ork i powyrzynał wszystkich strażników.

To jest storytelling:
Do pomieszczenia powoli i bezszelestnie wszedł orkijski wojownik. Żaden ze strażników go nie zauważył. To był wymarzony moment. Urtagh czekał na niego bardzo długo. Zaszedł od tyłu strażnika – ten nie zauważył go. Ork jednym zamaszystym ruchem odciął mu głowę. Później rzucił się na resztę. Myśleli, że mają szanse - w końcu to był jeden głupi ork. Jednak mylili się. Nie mieli szans w starciu z jednym z najlepiej wyszkolonych orków w Avadil.
( sorry za taką amatorszczyznę. Wszystko na pisałem na poczekaniu.)

Tworzenie postaci:

Imię:
Wiek: (od 16 do 21)
Płeć:
Rasa: (dostępne: Elf, Człowiek, Nimlach (Mroczny Elf), Orki)
Historia postaci: (im dłużej ją opiszesz, tym lepiej)
Umiejętności: (napiszcie jaką bronią postać się posługuje, a także co potrafi [np. kraść])
Wygląd:
Charakter: (istnieje następujący: Zły, Dobry, Chaotyczny, Neutralny, Praworządny.)
Pochodzenie: (opiszcie z jakiej rodziny np. wielodzietnej, ubogiej itp.)
Klasę i Zaklęcia ustali się podczas rozgrywki, po pierwszym zadaniu.


Historia Świata:

Rok 598… Znamienna data w historii całego świata… Bowiem w tym roku rozpętała się wojna… Wojna, która zrodziła się z ludzkiej zazdrości i nienawiści… Wojna która pochłonęła tak wiele istnień… Ale wszystko po kolei. Człowiek od zawsze był istotą pozbawioną umiejętności magicznych, nie posiadał Many, Drugiej Duszy. Stworzyli wiele urządzeń, które pomogły by im zniewolić rasy, które ową posiadały. Stworzyli wiele przedmiotów, jednak wszystkie służyły do zabicia drugiej istoty. Przez wiele lat udoskonalali własne narzędzia mordu, aż w końcu w roku 580 zdecydowali się wypowiedzieć wojnę innym rasom. Użyli straszliwej broni, broni która zniwelowała Manę innych istot i zabiła wiele istnień, jednak ich nie tknęła. Nie czekali długo na wygraną, ponieważ elfy, krasnoludy, orki i wszystkie inne rasy straciły to co dawało im moc. Zaledwie dwa lata później podbili cały kontynent Efrat, a jego lud zniewolili. Stało się jednak coś czego nikt z rasy tyranów się nie spodziewał. Sama Gaja, nasza Planeta się zbuntowała przeciwko ludziom. Magia powróciła, aby raz na zawsze era ludzi się zakończyła. Wojna zagorzała na dobre na całym tym kontynencie. Jednak zamiast przynieść czasy wyzwolenia i pokoju, przyniosła jeszcze większy mrok do naszej krainy. I nie widać jej końca… Wojna ta przyniosła tak dużo strat, że powstali najwięksi i najpotężniejsi z mędrców. Lud nazywał ich Bratcwo Srebrnych. Jednak oni sami kazali siebie nazywać „Sprawiedliwymi”. Dążą za wszelka cenę do pokoju, nawet jeśli mieliby zniszczyć całe narody. I nawet oni nie przynieśli jej końca… Mieszkańcy tego świata, aby dodać sobie otuchy, wymyślili legendę, legendę w którą powoli zaczynają naprawdę wierzyć…Legenda o Puszce Pandory, puszce w której było zawarte wszelkie zło i nieszczęście. Gdy została otwarta, zło wyszło na wierzch i świat pogrążył się w ciemności. Jednak w tej puszce zostało małe, blade światełko - nadzieja…

Fabuła Gry:

Nasze postacie zostały wybrane do tego Bractwa. Zostają tam wybrani tylko ci, którzy noszą Znamię Prawdy. Niezwykły znak, który pojawia się tylko u 1 jednego na 20 dzieci. I tylko u dzieci Ludzi, Elfów i Orków. Zaczynają jaką młodzi Adepci Srebra. Podczas gry będziemy wypełniać zadanie zlecone nam przez Bractwo. Po pierwszym zadaniu zostaną przydzielone klasy i zaklęcia (to tak w skrócie. Fabuła będzie nabierać rozpędu podczas samej gry).

Rasy:

Ludzie: Nie potrafią się posługiwać magią, jednak jako jedyni mogą używać broni palnej. Zamiast zaklęć mogą opanowują umiejętności związane z Mechaniką (np. obsługa Maszyn czy budowanie własnych urządzeń). Są silni i wytrzymali fizycznie, jednak wolniejsi od Elfów. Dobrze walczą bronią białą jednak niezgrabnie używają dystansowej.

Elfy: Specjalizują się w magii defensywnej i żywiołów. Świetnie posługują się jednoręcznymi mieczami i broniami dystansowymi. Są zwinne, zręczne i szybkie, jednak słabe fizycznie.
Świetnie sprawdzają się jako łucznicy jednak mają małe szanse w bezpośrednim starciu.

Nimlaci: Specjalizują się w czarnej magii i magii zniszczenia. Są szybcy, zwinni, a także silni. Dobrze walczą tak wręcz jak i na dystans. Najbardziej uniwersalna z ras.

Orki: Są niezwykle silne i wytrzymałe jednak potrafią opanować wyłącznie podstawy magii Elfów. Świetnie walczą wręcz jednak są niezdarne na dystans.

Mam nadzieję, że tym razem nic nie spieprzyłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 17:53, GandalftheBlack napisał:

/.../


To moze ja sie zgloszę.
Imię: Tanis
Wiek: 21
Płeć: mężczyzna
Rasa: Nimlach
Historia postaci: Mieszka w wolnym miescie. W wieku 4 lat umarła mu siostra. Dur brzuszny, częsty w tych okolicach. Nie miał lekkiego dzieciństwa. Częste choroby, trudy wojny, dawały mu się we znaki. Lecz nie mógł się poddać. Trwał w załozeniu że kiedys wojna musi się skończyć. Zamierzył jej w tym pomóc.
Umiejętności: (Bronie: Dlugi Łuk z Wiązu; Nóż Łucznika; Krótki, Szeroki Miecz) (Umiejetnosci: Telekineza,
Wygląd: Wysoki, smukły. Długie blond włosy, wiązane w kitke. Obszerny,ciemnozielony płaszcz z kapturem. Blizna na twarzy od prawego ucha aż do brody. Oczy zielone.
Charakter: Chaotyczny
Pochodzenie: Pochodzi z ubogiej rodziny. Ojciec alchemik, skazany na wygnanie za uprawianie czarnomagicznych eksperymentów, wziął ze sobą rodzinę i uciekł do jedynego wolnego miasta na kontynencie, Dumkhafan. Matka, praczka, od lat zajmuje się dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też dojde:
Imię:Matizk
Wiek:18
Płeć:Mężczyzna
Rasa:Elf(leśny)
Historia postaci:Matizk był myśliwym w lesie Elfów. Pewnego dnia przyszli nieumarli i spalili cały las łącznie z wszystkimi mieszkańcami. Z tego rodu przeżył tylko Matizk. Udało mu się uratować tylko swój ulubiony łuk, dwa stalowe sztylety ze złotymi rękojeściami, ubranie, które miał na sobie, zapas jedzenia dziwny amulet który dostał od matki i młodego, oswojonego wilka [jeśli można]
Ekwipunek: Cisowy łuk, kołczan ze strzałami, lekka szata łucznika, lekkie spodnie łucznika, lekkie buty łucznika,elfi skórzana czapka, 2 sztylety, amulet, wilk:), wytrychy
Umiejętności:Świetnie strzela z łuku, dobrze walczy sztyletami, rzeźbi z drewna, potrafi kraść i otwierać zzamki
Wygląd:180cm, błekitne oczy, blond włosy
Charakter: Praworządny
Pochodzenie:Uboga rodzina, był jedynakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę grać, a ja chcę grać! :D
Teraz bez jaj:

Imię: Arto
Wiek: 19
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek
Historia postaci: Arto przyszedł na ten przeklęty świat w małej wiosce Nimheln. Była to skromna wioska, ukryta przed wzrokiem wścibskich oczu w lesie. Arto wiódł tam spokojne życie, szkoląc się w sztuce walki i strzelania z łuku, a takz epoznając zasady złodziejstwa.
Jednak pewnego dnia na jego wisokę napadła zgraja bandytów. Mieścina została spalona, a mieszkańćy wybici. Jedynym ocalałym był Arto, który zabił resztkę bandytów (mieszkańcy Nimheln nie byli zwykłymi wieśniakami - umieli się bronić). Potem wyruszył w podróż - jednak nie szukał zemsty, gyż nie miał na kim się mścić. Nie znał celu swojej wędrówki - szedł tam, gdzie go nogi poniosły.
Umiejętności: Arto walczy długim mieczem jednoręcznym o dość szerokim ostrzu i bardzo dobrze strzela z łuku. Zręczny złodziej - potrafi zastawiać oraz rozbrajać pułapki, kraść , skradać się i otwierać zamki.
Wygląd: Dość długie, czarne włosy. JEdno czerwone (zakryte opaską), a drugie niebieskie oko. Średnio wysoki i średnio umięśniony.
Charakter: Neutralny
Pochodzenie: Arto pochodzi z średnio zamożnej rodziny. Jego ojciec przez wiele lat był wojownikiem, a przeszłość matki nie jest znana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 19:32, Matizk12 napisał:

Ekwipunek: Cisowy łuk, kołczan ze strzałami, lekka szata łucznika, lekkie spodnie łucznika,
lekkie buty łucznika,elfi skórzana czapka, 2 sztylety, amulet, wilk:), wytrychy


Proszę nie podawać mi ekwipunku.
Także zapomniałem sprecyzować. :)

Zostajecie prawie siłą przyłączeni do Bratcwa. Nie posiadacie żadnego ekwipunku, przychodzicie z niczym. Nie wiecie co was tam czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 19:24, GandalftheBlack napisał:

> Telekineza

Widzę, że źle sprecyzowałem.
Chodziło mi o bardziej przyziemne zdolności.


ok, ok telekineza bedzie do zaklec ;) na razie wykreslamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 19:41, zbigniew.1 napisał:

> > Telekineza
> > > Widzę, że źle sprecyzowałem.
> Chodziło mi o bardziej przyziemne zdolności.

ok, ok telekineza bedzie do zaklec ;) na razie wykreslamy.


OK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też!
Imię: Jorg
Wiek: 20
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Nimlach
Historia postaci: Jorg jako 7 letni nimlach uciekł z domu, gdzie był odrzucany przez swoją wielodzietną rodzinę. Pod swój dach przygarną go słynny złodziej Atlah, który nauczył Jorga wszystkiego co umiał. Kiedy po pewnej akcji Atlah nie wyszedł cało, Jorg postanowił pomścić jego śmierć. W wieku 16 lat zamordował dwoje ludzi odpowiedzialnych za śmierć nauczyciela. Po tych wydarzeniach Jorga wtrącono do lochów na 5 lat. Wyszedł on z więzienia w wieku 21 lat.
Umiejętności: Jorg posługuje się włócznią, ale też nie gardzi krótkim mieczem. Potrafi świetnie się skradać i rabować pozostając niezauważalny. Nie nosi zbroi, dzięki temu jest szybkim akrobatą.
Wygląd: Blond włosy, niebieskie oczy, wysoki. Nosi czarny płaszcz z kapturem.
Charakter: Chaotyczny
Pochodzenie: Pochodzi z wielodzietnej rodziny. Większość z jego krewnych to przemytnicy i złodzieje.
Klasę i Zaklęcia ustali się podczas rozgrywki, po pierwszym zadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze JA!!!!:P
Imię:Pablo
Wiek:16
Płeć:Mężczyzna
Rasa:Człowieczek
Historia postaci:Pablo miał 6 lat gdy jego rodzice zaginęli.Pablo nie mógł się z tym i pogodzić,bał się o swój los.Pewnego dnia Pablowi zaczął dokuczać głód ,więc postanowił nauczyć się złodziejskiego fachu,zaczął także ćwiczyć walkę dwuostrzowym mieczem(taki jak w Kotorze wiecie o co mi chodzi?) aby uchronić się przed przyszłym niebezpieczeństwem.
Umiejętności:Pablo bardo dobrze posługuje się dwuostrzowym mieczem,umi otwierać zamki i okradać kogoś.Jest także bardzo szybki.
Wygląd:Czarne krótkie włosy,niskiego wzrostu(czasem zakłada czarny kaptur na głowę)
rodzina:Byli dla niego bardzo nie dobrzy co wpłynęło na jego dalszą psyhike.
Charakter:Neutralny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 20:28, WIelbiciel DSII napisał:

Jeszcze JA!!!!:P
Imię:Pablo
Wiek:16
Płeć:Mężczyzna
Rasa:Człowieczek
Historia postaci:Pablo miał 6 lat gdy jego rodzice zaginęli.Pablo nie mógł się z tym i pogodzić,bał
się o swój los.Pewnego dnia Pablowi zaczął dokuczać głód ,więc postanowił nauczyć się złodziejskiego
fachu,zaczął także ćwiczyć walkę dwuostrzowym mieczem(taki jak w Kotorze wiecie o co mi chodzi?)
aby uchronić się przed przyszłym niebezpieczeństwem.
Umiejętności:Pablo bardo dobrze posługuje się dwuostrzowym mieczem,umi otwierać zamki i okradać
kogoś.Jest także bardzo szybki.
Wygląd:Czarne krótkie włosy,niskiego wzrostu(czasem zakłada czarny kaptur na głowę)
rodzina:Byli dla niego bardzo nie dobrzy co wpłynęło na jego dalszą psyhike.
Charakter:Neutralny.


Daję Ci ostatnią szansę ale popracuj nad gramatyką... To się tyczy WSZYSTKICH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem jeszcze coś - mam nadzieję, że wszyscy będziemy się starać zachować klimat, no nie?...
I jeszcze jedno - jeśli w drużynie nie będzie orków, lub będzie ich bardzo mało, to ja sobie zmienię postać (będę mógł, prawda? :D)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 20:36, Kradziej napisał:

To ja powiem jeszcze coś - mam nadzieję, że wszyscy będziemy się starać zachować klimat, no
nie?...
I jeszcze jedno - jeśli w drużynie nie będzie orków, lub będzie ich bardzo mało, to ja sobie
zmienię postać (będę mógł, prawda? :D)...


Oczywiście. Brakuje mi jeszcze trochę kobiet. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał
Imię -Zarim
Wiek- 20 lat
Mężczyzna
Człowiek
Porzucony przez rodziców w obcym mieście nie miał pięknego dzieciństwa kiedy miał 14 lat dołączył do grupy straży miejskiej w której nauczyli go walczyć mieczem dwuręcznym
Po 4 latach zrezygnował z tego i poszedł w świat szukając swego miejsca na ziemi .
Umiejętności- dobrze posługuje się wszelkimi mieczami półtoręcznymi ,długimi jednoręcznymi i krótkimi dwuręcznymi potrafi też całkiem dobrze walczyć wręcz za pomocą rękawic nabijanych na kostkach metalem.
Wygląd- wysoki brunet o niebieskich oczach często nosi długie płaszcze z kapturem
Charakter –Neutralny –zasady-
Pochodzenie –ojciec zamiatacz ulic matka pracowała w domu „Rozkoszy”


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA CHCĘ SIĘ JESZCZE ZAŁAPAĆ!

Imię:Kraig
Wiek:20
Płeć:Mężczyzna
Rasa:Ork
Historia postaci: Jego ojciec jest wodzem stolicy Orków-Ogramu.Jego matka była zielarką ale porwali ją ludzie i brutalnie zabili.Kraig poprzysiągł,że dopadnie jej zabójców i pomści śmierć matki.Jedyne co napędza go to zemsta i chęć mordu gdyż jego ojciec uczył go od małego zabijać. Jako mały chłopiec zabijał psy oraz ganiał i mordował malutkie owieczki tylko dla przyjemności.
Umiejętności:Doskonale posługuje się toporem oburęcznym i dobrze jeździ na wilku.Zna parę podstawowych czarów ducha od królewskich szamanów.
Charakter:Zły
Pochodzenie:Pochodzi z rodziny królewskiej ale ostatecznie biednej. Ojciec jest królem wschodnich prowincji Orków a matka nie żyje.Ma siostrę która zaczyna naukę jako szamanka, ale potajemnie praktykuje nekromancję, żeby wskrzesić matkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę!
Imię:Gorn
Wiek:20lat
Mężczyzna
Człowiek
Historia:Gorn wychowywał się z elfami i wie wiele o ich kulturze
Posługuje się orężem dwuręcznym.
Charakter:neutralne
Pochodzi z szlachcickiej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra sporządzę listę graczy:

1. zbigniew.1 - Tanis
2. Matikz12 - Matikz
3. Kradziej - Arto
4. Joorg - Jorg
5. WIelbiciel DSII - Pablo
6. KonradRębkowski - Zarim
7. Pazurex - Kraig (Jak mówiłem zaklęcia będę rozdawane dopiero później)
8. gorn63 - Gorn (Przestrzegaj 4. punktu regulaminu :))

Zobaczymy jak będzie z resztą graczy. Na razie jest ośmiu. Ja będę "Nad Graczem", waszym mentorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 21:01, Pazurex napisał:

Sory za dużo postów ale muszę spytać Gandalfa czy mogę zrobić coś typu bestiariusza? Albo inwentarza
podróżnika itp.???


Oczywiście. Prześlij mi na GG jak będziesz chciał : 1049084.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować