Zaloguj się, aby obserwować  
GandalftheBlack

Bractwo Srebra - Forumowa Gra Fantasy

224 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2007 o 16:43, Pazurex napisał:

A te screeny to z chyba Lineage II...


Tak, te screeny są z Lineage II.

Kradziej

Lepiej żebyśmy pisali w trzeciej osobie. M.in. będzie można opisać też wtedy swoją postać.

Joorg

Wolałbym żeby to było takie interaktywne opowiadanie ale jeśli chcesz to czemu nie.

KonradRębkowski

Gdzieś popołudniu.

Geodale

Cieszę się, że tak dużo osób przyłączyło się do mojej gry ale niestety nie ma charakteru praworządny zły...
Praworządna postać to taka, która zawsze restrykcyjnie przestrzega prawa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 19:53, GandalftheBlack napisał:

Kradziej

Lepiej żebyśmy pisali w trzeciej osobie. M.in. będzie można opisać też wtedy swoją postać.

Jupi!!! ;)

Dnia 08.04.2007 o 19:53, GandalftheBlack napisał:

Joorg

Wolałbym żeby to było takie interaktywne opowiadanie ale jeśli chcesz to czemu nie.


Błagam, bez obrazków, błagam! :( To strasznie psuje wrażenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 19:55, Kradziej napisał:

> Wolałbym żeby to było takie interaktywne opowiadanie ale jeśli chcesz to czemu nie.

Błagam, bez obrazków, błagam! :( To strasznie psuje wrażenie...


Po zastanowieniu rzeczywiście masz rację. Opowiadanie to także sztuka opisywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooh. Nie grałeś nawet w demo żadnej gry DnD? tam 3x3 charaktery: zły, dobry i neutralny, i praworządny, chaotyczny i neutralny. zła praworządna postać, to taka, która nagina prawo, wykorzystując sytuacje, by bez większych problemów zapewnić sobie korzyści. Chaotyczny dobry, jest np. łowca pomagający jakiemuś farmerowi z bandą goblinów. neutralny/neutralny (a.k.a. Prawdziwie Neutralny) wiadomo, tak samo Praworządny dobry.Chaotyczny zły, to postać nastawiona na niszczenie wszystkiego, niestabilna. Zły neutralny to postać po prostu zła. Żadnych konkretnych pobudek, po za tą najbardziej oczywistą-> chęć osiągnięcia korzyści. Kończę jużten wykład. Prooooszę...?


PS. Jak się nie zgodzisz to ciężko będzie, bo do złego ani chaotycznego bym go nie zaliczył... (ale nie mówię, że się nie da)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Elfów? :)


Imię:
Eranius
Wiek: 16
Płeć: mężczyzna
Rasa: Elf
Historia postaci: Eranius pochodzi z bogatego rodu Elvenis. Urodził się w krainie Algemonii. Jak wszyscy z jego rodziny postanowił zostać wojownikiem i walczyć o dobro na świecie. Przez ród Elvenis przewinęło się wiele znanych bohaterów, którzy walczyli na całym świecie w obronie dobra i sprawiedliwości. Eranius jako młody jeszcze Elf zaczął zgłębiać tajniki magii natury. Jeszcze nigdy nie brał udziału w walkach, nie widział wojny. Jedyna ''większa'' walka jaką stoczył to potyczka z Czerwonym Smokiem zamieszkującym pobliskie góry, podczas gdy on, jego ojciec i wuj Porlang polowali na Gardaliny (coś takiego jak jeleń) zaatakował ich ogromny o czerwonej barwie stwór. Był to Czerwony Smok. W ów walce nie było zwycięzcy. Ciężko ranny został wuj Eraniusa, a smok był zmuszony do ucieczki. Porlang wkrótce po tym zmarł. Elf przysiągł sobie, że kiedy będzie gotów, stoczy ostateczną walkę z gadem i pomści członka rodziny.
Umiejętności: Broń: łuki, broń biała (sztylety, miecze), biegła obsługa runów :), przede wszystkim magia defensywna (tj. uleczanie siebie i towarzyszy, tarcze magiczne itp.), ofensywa (żywioły wiatru, wody), umie współpracować z leśnymi stworzeniami.
Wygląd: Długie złote włosy, błękitne oczy, zielona szata, karnacja lekko ciemna, wysoki.
Charakter: Dobry
Pochodzenie: Eranius pochodzi z bogatego rodu Elvenis zamieszkującego krainę Algemonii. Rodzice obecnie walczą w wojnie o Elderonię z Orkimi najeźdźcami.

Ps. Jako Elf mam 1698 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gra oparta na D&D tylko na małym odrębnym świecie fantasy, który został stworzony przez Gandalfa The Black :P I nie przenoś zasad z innych RPG na tło tej gry. Heh, już skończyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No żesz kurczak pieczony kiedy zaczynamy, bo kumplom sie nie chce grać w WHFRP :P A ja nie mam komu robić za MG a tu wszyscy troche są MG, ponieważ ostatecznie wszyscy razem tworzymy opowiadanie. Ma ktoś pomysł na questy? Ja chętnie zrobie coś typu Bestiariusz, Inwentarz podróżnika, Księga Magii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 20:16, Pazurex napisał:

To nie jest gra oparta na D&D tylko na małym odrębnym świecie fantasy, który został stworzony
przez Gandalfa The Black :P I nie przenoś zasad z innych RPG na tło tej gry. Heh, już skończyłem.



Ale praworządny zły, choć ''żywcem'' wyciachany z DnD, to jednak lepiej określa moją postać, niż chaotyczny, albo zły, bądź dobry. Nie upieram się, tłumaczę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kradziejem można wywnioskować że 2 osoby (a może i wiecej) po napisaniu kilku postów przestanie pisać .ale nie może być aż tyle postci to trochę zajmuje w końcu trzeba tak napisac aby wszyscy coś robili a to w przypadku dużych grup jest problemem dośc znacznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy dla urozmaicenia i uatrakcujnienia tekstu i opowieści można dodac jakiś obrazek pod tekstem?
np. siebie, jakiegoś przedmiotu, żeby było do tekstu nawiązane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 21:13, Pazurex napisał:

A ja właśnie piszę "Inwentarz podróżnika" a potem myślę o napisaniu bestiariusza.

Ej a slyszalem (na 1 stronie) ze mialas napisac bestiariusz dla gandalfa juz wczesniej. Nie wypaliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko, że Gandalf nie jest zbyt czesto dostępny na GG a Inwentarz Podróżnika dziś kończe :)
potem spytam czy robić Bestiariusz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, brechta. Właśnie znalazłem coś bez sensu w pierwszym poscie w tym temacie. A mianowicie Gandalf napisał, że ludzie jako jedyni mogą używać broni palnej ale potem napisał o tym, że nie niezdarnie walczą na dystans. To broń palna chyba zwykle jest dystansowa, więc skoro ludzie słabo walczą na dystans to po co im umiejętność władania bronią palną? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 10:05, zbigniew.1 napisał:

> A ja właśnie piszę "Inwentarz podróżnika" a potem myślę o napisaniu bestiariusza.
Ej a slyszalem (na 1 stronie) ze mialas napisac bestiariusz dla gandalfa juz wczesniej. Nie
wypaliło?


Miałem napisać ale jego przeoczyłem jego post o tym żeby mu wysłać na GG :P I napisałem wtedy, żeby każdy był poinformowany, że praca wre. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ihhaaaaa. Skończyłem :) Gandalf wbijaj na gg to ci wyślę. Jak ktoś inny chce zobaczyć to podawajcie GG to wam wyśle i powiecie mi swoje uwagi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować