Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Jakie gry zrobiły na tobie największe wrażenie w tym roku???

40 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2005 o 20:11, Lumbago napisał:

W tym roku jeszcze żadna gra nie zrobiła na mnie wrażenia, może jak wyjdzie Stalker to to się
zmieni, albo jak doczekam sie konwersji na PC gry Kingdom Under Fire: The Crusaders


Oby nie. Już część pierwsza byłą najwyżej średnia (słaba kpia Warcrafta), to teraz zamienili to w siekankę. Takim grom na PC mowię: Nie. Już i tak mnie boli, że w Rise and Fall bedzie opcja sieczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 21:11, Bambusek napisał:

> W tym roku jeszcze żadna gra nie zrobiła na mnie wrażenia, może jak wyjdzie Stalker to
to się
> zmieni, albo jak doczekam sie konwersji na PC gry Kingdom Under Fire: The Crusaders

Oby nie. Już część pierwsza byłą najwyżej średnia (słaba kpia Warcrafta), to teraz zamienili
to w siekankę. Takim grom na PC mowię: Nie. Już i tak mnie boli, że w Rise and Fall bedzie
opcja sieczki.


A ja mimo to chciałbym w to zagrać a co do kopii Warcrafta hmm ja bym tej gry tak nie nazwał wnosiła wiele do gatunku przedewszystkim bochatera, nie zauważyłeś, że teraz wszystkie strategie no może nie wszystkie ale wiekszość mają bochatera??. A gra została znacznie poprawiona przez gold path, a gra w internecie jest tak przyjemna jak w Starcrafta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RTS-y, nie strategie. W strategiach bohater to żadna nowosć - w końcu byl już w HoMM czy Panzer General 2.

Co do tematu: Winter Assault (jak dziś zagralem SM vs Orkowie to nazwa mapki "Przeprawa truposza" nabrała nowego znaczenia). Ponadto Civ 4 - te wysokie noty w Internecie nie są w żadnym razie zawyżane - wspaniała gra. Ponadto dodatek do Rome - no ale każda gra z serii TW jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F.E.A.R. - dawno nie ubawiłem się przy strzelance tak jak przy tej. Pro Evolution Soccer - piłkarskie mistrzostwo świata. Guild Wars no i oczywiście World Of Worcraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mortyr II zrobił na mnie kolosalne wrażenie, przez kilka dni nie mogłem dojść do siebie. Jak można było taki szmelc na rynek wypuścić? Czesi zrobili Mafie, a Polacy takiego gniota. No cóż pozostaje nam wierzyć, że The Witcher zatrze to nieprzyjemne wspomnienie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największe pozytywne wrażenie, po raz pierwszy w tym roku, wywarł na mnie Earth 2160: www.earth2160.pl
Świetna gierka zrobiona przez polski zespół.
Później Age of Emires III grafika całkiem przyjemna, bez rewelacji (jak dla mnie), pomysł na grę też fajny. Tylko ta aktualizacja :/ WIELKI minus (to jest największe negatywne wrażenie :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 22:41, Bambusek napisał:

RTS-y, nie strategie.


Czyżbyś był kolejną osobą twierdzącą, że "strategie czasu rzeczywistego" nie są grami strategicznymi, strategiami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

World of Warcraft rzecz jasna. Tyle, że już mi przeszło, ale trzeba przyznać że jednak w tym roku to właśnie ta gra zrobiła na mnie największe wrażenie. Zaraz po niej na finiszu tego roku - Fahrenheit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

World of WarCraft - król nad króle na długie godziny (każdego dnia;)
Age of Empire III - strategia z wyższych sfer
Civilization IV - następna arystokratka
Empire Earth II - udana kontynuacja
Trackmania Sunrise - księżniczka rozrywki lekkiej, łatwej i przyjemnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 01:47, Backside napisał:

Czyżbyś był kolejną osobą twierdzącą, że "strategie czasu rzeczywistego" nie są grami strategicznymi,
strategiami?


Na ile sposobów trzeba to tłumaczyć? A w poscie chodzilo o to, że przedmówca napisał, ze po KUF w strategiach zaczeli pojawiać się bohaterowie, a to bzdura, bo w strategiach byli od dawna. Tylko w podgatunku RTS dopiero się pojawili później. A czy RTS to strategia czy nie to nie chce mi się po raz 50 o tym gadać - jak dla kogoś gra, w której jedyna słuszna taktyka to wyprodukuj więcej niz przeciwnik i potem szybciej klikaj to szczyt strategii, to niech mu będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko - nie ma co się denerować.

Raczej orientuję się kiedy w RTS''ach pojawili się bohaterowie, a gdzie juz wcześniej występowali

Mi chodzi o samo sformułowanie "RTS''y, nie strategie".
Nie podważam faktu, że w grach turowych trzeba sporo rozważać nad posunięciami taktycznymi.

Tylko po co od razu generalizować na gry strategie o zupełnie dwóch róznych biegunach - te lepsze, "na myślenie" i te "klikanki".

Grałeś moze w American Conquest albo Knights and Merchants. Albo Twierdzę

Bo ja przypominam sobie setki sytuacji w których tylko odpowiednie ustawienie i dobór jednostek pozwoliły mi na wygraną z liczniejszym przeciwnikiem


Wiec zamiast się pieklic przeczytaj uważnie i zastanów sie przed ostateczną diagnozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil 4 w wersji na Gacka
To co reprezentuje sobą ta gra jest nie do opisania. Jak dorwałem ją w marcu to spędziłem przy niej ok. 150 h (2 przejścia + tydzień grania w Mercenaries). Ostatnio ponownie przeszedłem ją na PS2, grafa już nie ta ale Separate Ways daje radę.
W tym roku już nic nie przebije tej gry. Dopiero w marcu nowa Zelda zarządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować