Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2011 o 15:50, Rincewind napisał:

Ktoś mi wyjaśni jak dojść do

Spoiler

siwobrodych


Na południowy wschód od góry na której siedzą znajdziesz miasteczko Ivarstead - tam zaczyna się ścieżka prowadząca na szczyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 16:20, Karpik777 napisał:

> Ktoś mi wyjaśni jak dojść do

Spoiler

siwobrodych


Na południowy wschód od góry na której siedzą znajdziesz miasteczko Ivarstead - tam zaczyna
się ścieżka prowadząca na szczyt.


Warto dodać, że w miejscowej wiosce

Spoiler

jest pewne zadanie, które pozwoli ci otrzymać nowy krzyk. Warto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, ponieważ w natłoku nowych postów mój zaginął w odmętach niepamięci. :)

Mam do Was pytanie, kochani. Gram w Skyrima już od czwartku. Na razie zamiast wykonywania main questu delektuję się poznawaniem tego, jakże przepięknego świata. Jedna rzecz mnie jak na razie tylko zastanawia. O co chodzi z tymi finisherami? Czasem pięknie mi wejdą ze 2 pod rząd, a czasem ubije 10 wrogów i na żadnym nie pojawi się animacja kończąca. Czasami gdy z kimś walcze i ów przeciwnik ma malutko zdrowia - przykuca, aby je zregenerowac, ten moment aż prosi się o jakiś finisher, ale niestety, jak walnę wtedy mojego oponenta to nic się nie dzieje - jedynie już nie wstaje po walce, a animacji jak nie było, tak nie ma. Ta sama rzecz tyczy się smoków - na nich też nie udaje mi się wykonać animacji kończącej, jedynym wyjątkiem jak na razie był smok z wątku fabularnego, pierwszy, którego ubijamy - ten koło Whiterun. Tu pojawia się moje pytanie. Czy jest jakaś umiejętność określająca częstotliwość finisherów, czy są one po prostu bardzo, bardzo losowe?

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam także wszystkich tu obecnych Dovahkiin''ów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj to musisz przytrzymać atak żeby był mocniejszy plus większa szanse na krytyk które możesz mieć z umiejętności.Oczywiście przeciwnik musi mieć mało życia,lub go zaskoczyć wtedy masz ogromne obrazenia.
Zawsze wchodzi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 16:42, Hardstyle4ever napisał:

Zazwyczaj to musisz przytrzymać atak żeby był mocniejszy plus większa szanse na krytyk
które możesz mieć z umiejętności.Oczywiście przeciwnik musi mieć mało życia,lub go zaskoczyć
wtedy masz ogromne obrazenia.
Zawsze wchodzi ;p


Ale mi chodzi tylko o finishery. Nieprawdą jest tutaj, że przeciwnik musi mieć mało życia. Wczoraj stoczyłem walke z szablozębem i za pierwszym moim uderzeniem wpadł mi finisher, a miał on pełen pasek życia. Jak już wcześniej wspominałem - nieraz gdy z kimś walczę, gdy postać ta ma odrobinę życia przykuca i nijak nie mogę zrobić na niej finishera, po prostu moje zwykłe uderzenie ją zabija i to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jakie obrażenia zadaje Wasza broń jednoręczna? Ja mam stalowy miecz, który

Spoiler

dostaję od kowala w Białej Grani po wstąpieniu do Towarzyszy

i po ulepszeniu zadaje 20 pkt obrażeń. Problem w tym, że lepszych broni jednoręcznych w ciągu tych ponad 20 godzin gry nie spotkałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykute przeze mnie osobiście. Zbroi krasnoludzkiej nigdzie nie sprzedawają, jedynie pozostałe części. Po tym jak wykułem to jeszcze ulepszyłem każdą z części set''u krasnoludzkiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 16:09, HumanGhost napisał:

Jak myślicie warto inwestować w maga w ciężkiej zbroi? Skradać się nie zamierzam. ;]
Póki co gram z czarem w jednej łapie i bronią w drugiej.


Albo jedno albo drugiej więc zdecydowanie warto. Chyba że inwestujesz w heal ale to i tak niejeden potworek zabije Cię na hita. Ja grając w ciężkim opancerzeniu, posiadając sporo ilość hp akurat podczas walki miałem już pół z Mroźnym Smokiem czy jakoś tak i na mnie zrobił finishera i mnie zabił na hita :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 17:22, zerohunter napisał:

Gra mi wskazała 1600/900 high, jak myślicie, próbować dać więcej?


Spróbuj, zawsze możesz wrócić do tego ustawienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko czy wy też macie dziwny mechanizm rozmów, tzn. gra nie zoomuje kamery na postaciach z którymi rozmawiamy i nie przełącza się z trybu TPP do FPP przy inicjalizacji rozmowy? Pytam bo nie wiem czy to bug czy cecha gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nowość w Skyrim, że rozmowy są teraz "niezobowiązujące". Możesz przerwać rozmowę bez klikania koniec, tylko samemu odchodząc. Tak, to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 17:44, SiDi napisał:

To się podziel gdzie sprzedałeś te łuski ze smoka :P


Ingrediencje po smoku można sprzedać praktycznie wszędzie. Czy to w sklepie alchemicznym, czy markecie typu ''general goods''. Jedynie kowale chyba tego nie skupują.


Odnośnie tych finisherów to pomoże ktoś, czy nie za bardzo? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest oczywiste że jest to losowe? Od 0-100% że trafisz. Prawdopodobieństwo że będziesz miał finishera jest większe im Twój wróg/przeciwnik ma mniej HP + gdy Ty masz większą szanse na critic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 17:57, zerohunter napisał:

Mam pada od X360, ale wolę klawiaturę i mysz, odczuję znaczącą różnicę przy przesiadce
na pada?


Ja osobiście pociskam klawka+mysz choć sam posiadam również pada od x360. Myślę że znacznie lepiej i przyjemnie mi się gra ale kto co woli. Czy znaczącą, zależy. Myślę że jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 17:16, Infes napisał:

Wykute przeze mnie osobiście. Zbroi krasnoludzkiej nigdzie nie sprzedawają, jedynie pozostałe
części. Po tym jak wykułem to jeszcze ulepszyłem każdą z części set''u krasnoludzkiego
;)


Hm ja znalazłem hełm krasnoludzki w Cieniowisku w wiosce nie opodal Siwobrodych :P Ale, że to był śmieć to go wyrzuciłem :D I też był dobrze chroniony przez 2x drzwi eksperckie :P Złamałem parę sztuk wytrychów, żeby się dobrać do kufra :D Ja sobie poczekam do 60 w kowalstwie to będe sam robił orkowe pancerze, jak dal mnie lepsze od tych kurdupli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 16:13, paraGaladh napisał:

Och, dzięki za uprzedzenie. Już zaczynam zbierać kasę. :P W sensie, małe zamczysko? Folwark?
Ranczo? :P


Tego to ci nie powiem bo sam nie kupiłem tej chaty, ale pewnie będzie podobna do domków z okolicy czyli dość sporawe. Na razie posiadam dom z Białej Grani i mi styka jest gdzie trzymać śmieci. Kasę się dosyć szybko zbiera. Zresztą pewnie to nie najdroższy ciepły kąt musisz się pokręcić po większych miastach i tam wypatrz to co ci się spodoba. Ja mam 20lvl i wszystkiego jeszcze nie widziałem :p, a kasę ładuje w kowalstwo bo się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może już spenetrował Zimową twierdzę? Bo się zastanawiam czy mam dostawać się do środka, czy znajdę tam coś ciekawego, ja akurat gram wojem i nie będę raczej dodawał pkt sobie w magie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować