Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2011 o 17:16, Infes napisał:

Zbroi krasnoludzkiej nigdzie nie sprzedawają


Sprzedają, tylko nie w całości u jednego kupca. No i zależy też od poziomu Twojej postaci, u mnie tak koło 12-14 się zaczynały pojawiać u kowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wydanie gry oferowane (czy też raczej wciskane na siłę...) przez Cenegę zawiera nieskazitelnie czystą wersję angielską, BEZ polskich dialogów i napisów? I czy instaluje się na Steam (a jeśli tak, to czy da się zmienić język gry w opcjach chociaż)?

Chodzi o to, że za nic w świecie nie wydam ciężko zarobionej kasy na grę, która będzie mi potem stwarzać problemy z działaniem modów, może być polska wersja ale tylko opcjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 16:07, woko27 napisał:

Ponawiam pytanie: Jest w grze zaimplementowany Level Scalling? I jeśli tak to w jakim
stopniu?

Tak jest Level Scalling. IMO Odbija się o dwie skrajności. Raz na samym początku możemy spotkać monstra dużo silniejsze od nas (vide smoki,giganty,mamuty). Dwa podnosząc level jakimiś gównami nie związanymi w walce w końcu doszedłem do momentu gdzie moja postać ma problem na solo z każdym bandytą, chociaż wcześniej go nie miała. Odpowiedziałem na pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 18:23, nightfaler napisał:

Tak jest Level Scalling. IMO Odbija się o dwie skrajności. Raz na samym początku możemy
spotkać monstra dużo silniejsze od nas (vide smoki,giganty,mamuty). Dwa podnosząc level
jakimiś gównami nie związanymi w walce w końcu doszedłem do momentu gdzie moja postać
ma problem na solo z każdym bandytą, chociaż wcześniej go nie miała. Odpowiedziałem na
pytanie?


To działa chyba tylko na moby. Autorzy dali nam przez to więcej zabawy z każdym przeciwnikiem :D Tak samo było w Oblivionie jak pamiętam, po iluś tam godzinach gry, bandyci biegali w epickich zbrojach. Jak dla mnie to jest trochę z kosmosu. W takim wypadku po co jest lvlowanie i zbieranie pancerza ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widząc filmy, screeny z gry oraz słuchając boskiej muzyki z niej, powoli przekonuję się do Skyrima, mimo nieprzyjemnych zajść z Oblivionem (taki słabszy i bardziej efekciarski Morrowind, który dodatkowo nie porażał klimatem już tak mocno, a eksploracja świata zrobiła się nudnawa), ale mam wątpliwości co do grafiki: chciałbym wiedzieć, czy gra "ruszy" na maksymalnych ustawieniach (i w FullHD), abym mógł się nią cieszyć w pełni (wszak grafika jest dla mnie bardzo ważnym elementem gry, na pewno nie tak, jak fabuła i oprawa dźwiękowa - z naciskiem na muzykę - ale i tak znacznie). Właśnie dlatego bardzo chciałbym prosić Was o pomoc w rozstrząsaniu tego aspektu.

Konfig:
Intel Core I5 2500K jeszcze nie kręcony
2x4GB RAMu 1333MKz w dualu, a jakże
GeForce GTX570 od Asusa (Direct CUII)

Jak sądzicie, ruszy na absolutnie maksymalnych ustawieniach przy przynajmniej dwudziestu kilku FPSach? (Są niby podane zalecane wymagania, które spełniam z nawiązką, lecz one rzekomo dotyczą ustawień wysokich, nie ultra i - jeśli mnie pamięć nie myli - nie FullHD).
Już teraz dziękuję za pomoc!

PS. Tak mnie ciekawi, czy Skyrim korzysta z DX11?
PSS. Ale mi chaotyczny ten post wyszedł. Efekt przemęczenia, wybaczcie. Mam nadzieję, iż nie zniechęci to Was do udzielenia mi odpowiedzi, o którą usilnie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 18:15, Macios napisał:

> Zbroi krasnoludzkiej nigdzie nie sprzedawają

Sprzedają, tylko nie w całości u jednego kupca. No i zależy też od poziomu Twojej postaci,
u mnie tak koło 12-14 się zaczynały pojawiać u kowali.


Zbroi miałem na myśli sam główny pancerz bez dodatków, zresztą napisałem wyraźnie chyba w dalszej części postów. Ja osobiście znaleźć nie mogłem. Jedynie buty, hełm czy rękawiczki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co mogę zrobić z

Spoiler

łuskami smoka i innymi jego elementami

? Bo tak je trzymam w ekwipunku, dużo ważą... da się wykuć zbroję czy cuś ? W kuźni jakoś projektów związanych z tym nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 18:31, Byl napisał:

Jak sądzicie, ruszy na absolutnie maksymalnych ustawieniach przy przynajmniej dwudziestu

Ruszy, nie masz się co bać, Jeśli o oprawę dźwiękowo (mam na myśli muzykę) to możesz zacząć czyścić uszy, bo to co jest grane podczas rozgrywki ocieka zajebistością.

Dnia 13.11.2011 o 18:31, Byl napisał:

PS. Tak mnie ciekawi, czy Skyrim korzysta z DX11?

Póki co nie, ale zapowiedziano w przyszłości wsparcie dla DX11. Tesalacja miała by się gdzie tam pokazać;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Popatrz na mój podpis. Na takim sprzęcie w ustawieniach Ultra, FHD i AAx2 (bo więcej przy FHD nie jest potrzebne) mam 50+ FPS. Ci pójdzie podobnie.

Swoją drogą masz nadzieję na dwadzieścia parę FPSów? To chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 20:12, Darkstar181 napisał:

Ktoś wie co mogę zrobić z

Spoiler

łuskami smoka i innymi jego elementami

? Bo tak je trzymam
w ekwipunku, dużo ważą... da się wykuć zbroję czy cuś ? W kuźni jakoś projektów związanych
z tym nie mam.

Rozwijając Blacksmithing, jest perk związany z smoczym pancerzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miodna gra, one hand sword i fireball rlz, zwiększyłem poziom trudności z czeladnika na ten wyższy, ale myślę o ostatnim, bo takiego draugra mam na jeden pasek many.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 20:01, Infes napisał:

Zbroi miałem na myśli sam główny pancerz bez dodatków, zresztą napisałem wyraźnie chyba
w dalszej części postów. Ja osobiście znaleźć nie mogłem. Jedynie buty, hełm czy rękawiczki
^^


U mnie tę zbroję (i chyba też hełm) ma babeczka w Białej Grani. Ta przy głównej bramie. Ale pewnie to jest losowe ;] W ogóle to dziwi mnie, że jest ona dużo lepiej zaopatrzona w sprzęt i materiały niż ten "wspaniały kowal" Towarzyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 18:23, nightfaler napisał:

/.../


W takim razie Bethesda niczego się nie nauczyła i nie przejęła się zbytnio prośbami setek tysięcy graczy. Wielka szkoda, choc i tak na pewno w Skyrima zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące instalacji gry. Czy to normalne, że prędkość pobierania pliku ( konto założyłem dopiero dziś, specjalnie dla Skyrim, więc nie mam jak porównać z innymi grami) jest aż tak zatrważająco mała? Mam transfer w granicach 0,00 (zero) do około 20 kB przy łączu 20Mb. Od godziny 18tej instaluję i instaluję i aż za głowę się łapię, jaki to wspaniały wynalazek, ten Steam. Nawet biorąc pod uwagę, iż trafiłem na najgorszy z możliwych momentów do instalacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 20:26, Macios napisał:

U mnie tę zbroję (i chyba też hełm) ma babeczka w Białej Grani. Ta przy głównej bramie.
Ale pewnie to jest losowe ;] W ogóle to dziwi mnie, że jest ona dużo lepiej zaopatrzona
w sprzęt i materiały niż ten "wspaniały kowal" Towarzyszy.


No tak ale pytanie jeszcze na jakim etapie. Ja tam zresztą nie żałuję że poszedłem w kowalstwo :) Zawsze jeszcze biżuterie se zrobię i sprzedam, takie tam ; ) Taaak... To jest śmieszne trochę... Wspaniały kowal i wspaniała kuźnia, NIEBIAŃSKA... Heh ;) Ale sam NPC jest w porządku :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 20:37, KrzychW napisał:

Mam pytanie dotyczące instalacji gry. Czy to normalne, że prędkość pobierania pliku (
konto założyłem dopiero dziś, specjalnie dla Skyrim, więc nie mam jak porównać z innymi
grami) jest aż tak zatrważająco mała? Mam transfer w granicach 0,00 (zero) do około 20
kB przy łączu 20Mb.

Raczej nie jest to normalne , przy moim łączu 16MB prędkość ściągania miałem 500 - 700 KBs, może zmie serwer na polski w ustawieniach , ja osobiście ściągałemz niemieckiego - Frankfurt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 20:55, zerohunter napisał:

Takie pytanie, gram redgardem, i nie bardzo umiem użyć tego zastrzyku adrenaliny, mam
go w ulubionych, zaznaczam i nic się nie dzieje.


Wciśnij klawisz odpowiedzialny za Krzyki, domyślnie "Z" na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować