Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2011 o 13:24, Damianuss1 napisał:

Tzn gdzie dokładnie będzie można kupić ten wystrój?

Nie pamiętam. Ceny wachają się pomiędzy 200 a 500 sztuk złota (500 kosztuje jedynie warsztat alchemiczny).

Dnia 14.11.2011 o 13:24, Damianuss1 napisał:

Łózko jest od razu?

Niezupełnie. Od razu dostajesz jedynie pustą chałupę, jeden pokój jest umeblowany i jest w nim łóżko ale należy do twojej strażniczki.

Dnia 14.11.2011 o 13:24, Damianuss1 napisał:

Jeśli walnę przedmioty na ziemię to będą tam leżały przez całą grę np?

Chyba tak - wywaliłem jeden śmieć z ekwipunku który mi do niczego nie był potrzebny i do teraz się po podłodze wala.

Dnia 14.11.2011 o 13:24, Damianuss1 napisał:

No i najważniejsze, jest jakiś czynsz dodatkowy? :>

Nope :) Gra nie jest aż tak okrutna XD

Dnia 14.11.2011 o 13:24, Damianuss1 napisał:

Wiem, że dużo pytam, ale w grze nie ma agenta nieruchomości.

Żaden problem. Kto pyta może winę za błądzenie zwalić na innych ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby włączyć polską wersję trzeba reinstalować grę?

BTW: Grałem jak na razie z godzinkę, wyszedłem po browarki i zaraz zaczynam porządnie ogrywać Skyrima. Po godzinie jestem zachwycony, szczególnie optymalizacją, po tym patchu gra działa prześwietnie na moim czteroletnim kompie, medium-high, 1280x1024, i bez przycinek. Naprawdę mnie to zdziwiło, bo taki New Vegas był tragicznie zoptymalizowany. A sama gra - Do Obliviona miałem średnie podejście, znudził mi się szybko, a Skyrim już od początku wciągnął mnie tak że gdyby nie to że piwa brakowało i lodówka pusta to bym odbytu nie ruszył z fotela. Doszedłem na razie tylko do tej pierwszej wioski, ale klimat miażdży już od początku.

Swoją drogą - Jakieś łatwe sposoby na zarobek znacie? ;) Mam 54 sztuki złota, pancerz ten który zabrałem Cesarskim w jaskiniach na początku, a widze że w sklepach są już dużo lepsze, ale mnie nie stać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 13:26, SiDi napisał:

Aktualnie skupiam się głównie na Mrocznym Bractwie i ich questach. Ty oraz Budo mówicie
o tych daedrycznych książętach. Możesz mi powiedzieć gdzie można od nich dostać jakieś
questy bądź gdzie jest jakiś quest startowy?


Zapewne tradycyjnie tych questów jest kilka/kilkanaście rozsianych po całej prowincji. Przeważnie trzeba zapieprzać kawał drogi. Pytaj ludzi o plotki i pogłoski, bo ja się tak dowiedziałem o dwóch deadrach, w dodatku chyba w whitehelm nadziałem się na jakiś ślad sheogoratha, ale nie niuchałem jeszcze. Clavicus zaczyna się w Falkreatch, ale uprzedzam, że znowu jest kupa łażenia /chyba, że jakiś powóz, nie wiedziałem że taka opcja jest w ogóle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 13:49, Wojman napisał:

Jest jeden kufer przy łóżku na poddaszu.

Ale teoretycznie nie nasz tylko naszej wiernej strażniczki. Może by i nie protestowała gdybyśmy z jej pokoju skorzystali ale ja tego nie robiłem żeby mnie o mobbing nie oskarżyła ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 15:17, Karharot napisał:

Ale teoretycznie nie nasz tylko naszej wiernej strażniczki. Może by i nie protestowała
gdybyśmy z jej pokoju skorzystali ale ja tego nie robiłem żeby mnie o mobbing nie oskarżyła
;P


Jak to nie nasz? Mój dom, kupiony z moje ciężko wyrąbane pieniądze to i moje łóżko i mój kufer. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie - W tym pierwszym miasteczku, coś tam z Puszczą, ta kobitka do której przyszliśmy mówiła coś o mieszkaniu/domku, gdzie to jest? :)

I klucze dała bodajże. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 13:26, SiDi napisał:

Ty oraz Budo mówicie o tych daedrycznych książętach. Możesz mi powiedzieć gdzie można od nich dostać jakieś
questy bądź gdzie jest jakiś quest startowy?

Spoiler

Quest dla jednego rozpoczyna się w wiosce Falkreath na południowy-zachód od Riverwood (to z kolei jest ta pierwsza wioska do której trafiasz po tym jak zbiegasz z egzekucji), quest dla innej rozpoczynasz zbliżając się do posągu Meridii w lokacji która nazywa się po prostu Statue to Meridia kawałek na wschód od Solitude (w nagrodę za wykonanie tego questa otrzymasz broń jednoręczną).

Dnia 14.11.2011 o 13:26, SiDi napisał:

Ogólnie z niewłasnej woli zostałem wampirem i często chodzę na wyższym stadium niż pierwsze, a co za tym idzie: życie, kondycja oraz magia mi się nie regenerują, dlatego pytam o jakieś lepsze przedmioty ;]

To obawiam się że łatwo nie będzie bo questy dla Deadr są albo dość długie albo dość trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 15:20, Wojman napisał:

Jak to nie nasz? Mój dom, kupiony z moje ciężko wyrąbane pieniądze to i moje łóżko i mój kufer. :)

...i moja strażniczka? XD
Gome, nie mogłem się powstrzymać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się coś zrobić z tym wywalaniem do pulpitu ? Dzisiaj już 4 razy mnie wywaliło, chyba jest coś tutaj nie tak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 15:30, Varo napisał:

Da się coś zrobić z tym wywalaniem do pulpitu ? Dzisiaj już 4 razy mnie wywaliło, chyba
jest coś tutaj nie tak ...


To znany błąd, to samo mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę niby w Launch, tam wybieram opcję DATA FILES i w tym już nic właściwie nie ma. Jest ramka, w niej plik Skyrim.esm(z obok zaznaczonym "ptaszkiem", ale nic nie da się z nim zrobić, nawet odznaczyć). Na dole ramki jest okienko do zaznaczenia "Load Loose Files", ale po zaznaczeniu nic się nie dzieje, a wyłączam i włączam tą ramkę, to spowrotem okienko jest odznaczone. Poza tym tylko "ok" i "cancel", także nie wiem.

Niby robiłem tak jak piszą w readme, ale nie wszystkie foldery lub ich umiejscowienie pasują do tych opisanych w instrukcji.

Jeszcze pytanie. Jak skradać się/zmienić kamerę na padzie? Mam napisane LS i RS(domyślam się, że to krzyżak?), ale nie działa. Próbowałem parę kombinacji, ale kupa. Za to idąc sobie spokojnie laskiem, kiedy wyskoczyły na mnie wilki(tylko wilki) z emocji włączyłem i skradanie i kamerę za pleców... Nie wiem jak to zrobiłem, ale musiałem klawiaturą zmieniać te opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 15:30, Varo napisał:

Da się coś zrobić z tym wywalaniem do pulpitu ? Dzisiaj już 4 razy mnie wywaliło, chyba
jest coś tutaj nie tak ...

Patcha masz zainstalowanego? Mi Oblivon, Morrowind wywalały średnio co pół godziny, Skyrim chodzi świetnie... Jak na razie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka:

Athlon II x2 240
GeForce 9600GT
2GB ram DDR2

Da się grać żeby i przyzwoicie wyglądało, i relatywnie płynnie chodziło, czy lepiej dać sobie spokój?

Z góry dziękować za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 15:32, Ifym napisał:

Patcha masz zainstalowanego? Mi Oblivon, Morrowind wywalały średnio co pół godziny, Skyrim
chodzi świetnie... Jak na razie. ;)

Jedyny patch jaki ściągnąłem to ten w dniu premiery ze steam''a. Jest jeszcze inny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na:

C2Q 6600
2 GB RAM
GF 8800 GS

...i medium w 1280x1024 płynniutko. ;)

Varo - >
No to ten, nie ma innego. Dziwne, u mnie to pierwsza gra z serii Elder Scrolls która nie wywaliła ani razu jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, Karharot. Mówiłeś, że sam sobie robisz broń to znaczy, że rozwijałeś kowalstwo i mam pytanie. Jeśli chcę iść w broń jednoręczną oraz lekkie pancerze to powinienem wybrać Kowalstwo elfów, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 15:52, SiDi napisał:

Jeszcze jedno, Karharot. Mówiłeś, że sam sobie robisz broń to znaczy, że rozwijałeś kowalstwo i mam pytanie. Jeśli chcę iść w broń jednoręczną oraz lekkie pancerze to powinienem wybrać Kowalstwo elfów, prawda?

Z każdego materiału można wykuć wszystkie typy broni więc to czy specjalizujesz się w orężu jednoręcznym czy dwuręcznym to nie ma znaczenia. Co do pancerzy to Elfie i Szklane są lekkie natomiast Krasnoludzkie, Orkowe , Ebonitowe i pewnie także Daedryczne są ciężkie (Daedrycznych jeszcze nie widziałem ale w poprzednich grach zawsze do tej kategorii należały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się domyślałem. Cóż, szkoda, że nigdzie rtęci nie mogę znaleźć. Myślałem, że kowale będą mieli na sprzedaż, ale jak na razie byłem w kilku miastach i nikt rtęci nie posiada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować