Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Tak, można zbroję ulepszyć, nawet gdy smithing masz już na 100. Łykasz miksturkę Fortify Smithing albo zakładasz jakiś przedmiot z takim efektem i możesz robić jeszcze lepszą zbroję, sam tak zrobiłem z kilkoma przedmiotami.
Co do drugiego, raczej nie, ale możesz go doładować. Zmienić efektów już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 17:36, HumanGhost napisał:

Czy raz ulepszoną zbroję można ulepszyć ponownie do wyższego poziomu?

Owszem, musisz się trochę podszkolić w kowalstwie i gdy osiągniesz dość wysoki poziom będziesz mógł ulepszyć swoje wyposażenie.

Dnia 21.11.2011 o 17:36, HumanGhost napisał:

Czy przedmiot można zakląć drugi raz jak sie znajdzie lepszy kamień duszy?

Raczej wątpię, chociaż na szczycie drzewka Zaklinania jest umiejętność pozwalająca dać dwa umagicznienia do jednego przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 18:41, Manix69 napisał:

Jak zrobić żeby zmienić szybko broń na magię. Albo chociaż przypisać jakoś bron czy magie
do klawiszy


Dodać do ulubionych i w razie potrzeby wybierać broń/magię za pomocą Q...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 18:41, Manix69 napisał:

Jak zrobić żeby zmienić szybko broń na magię. Albo chociaż przypisać jakoś bron czy magie
do klawiszy


Dodajesz dany przedmiot/czar do ulubionych (chyba klawiszem ''f''). W trakcie gry wciszkasz klawisz ''q'' i możesz przypisac dany przedmiot/czar do klawisza 1-9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest bardziej opłacalne dla postaci walczącej w zwarciu: broń jednoręczna czy dwuręczna?
Dwuręczna pozornie zadaje więcej obrażeń, ale z kolei machając dwoma broniami jednoręcznymi można to spokojnie nadrobić. Niestety, w takim wypadku odpada nam też możliwość blokowania ( niekiedy bardzo przydatna ), ale za to zawsze można chwycić za tarczę? Póki co korzystam właśnie z takiego rozwiązania, ale broń dwuręczna jest równie kusząca. ;)
Jak wy to rozwiązaliście w swoich postaciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie... Mamy grę roku. Im dalej tym lepiej, co obecnie bardzo rzadko się zdarza. Jestem zachwycony prawie każdym aspektem gry od udźwiękowienia po wspaniałe plenery, wraz z wgniatającą w fotel Fabułą (tak, duża litera zamierzona). I mówi to dotychczasowy antyfan piaskownic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał do jednej ręki przypisać broń jednoręczną, a do drugiej czary :D gra magiem bitewnym sprawia mnóstwo frajdy ;) podczas walki z takim smokiem mieczem nawalam w niego, a drugą ręką się leczę ;) ogólnie bym radził podszkolić trochę magię, bo daje naprawdę dużo możliwości. Ostatnio walczyłem przeciwko znacznym siłom przeciwnika (ok 12 na 2), użyłem krzyku burzy, jedną ręką leczyłem siebie, a drugą moją towarzyszkę, aż pioruny prawie nie wykończyły przeciwników i wtedy rzucilem się do ataku wręcz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dotyczące modów. Mam je wgrać do folderu data w steamapps\common\skyrim? Czy pliki mogą być w folderach czy też trzeba pojedyncze pliki wypakować do tego folderu data? I jak je już wgram to powinienem je jeszcze zaznaczyć w w Plikach Danych, tak? I ostatnie pytanie: czy wszelkie mody zmieniające tekstury czy też grafikę będą działać z polską wersją gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 17:36, HumanGhost napisał:

Czy raz ulepszoną zbroję można ulepszyć ponownie do wyższego poziomu?
Czy przedmiot można zakląć drugi raz jak sie znajdzie lepszy kamień duszy?

1 tak
2 tylko jeśli zbijesz 100 w zaklinaniu i wykupisz umiejętność ale to za pierwszym enchantowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 20:08, Ecko09 napisał:

Da się jakoś sprawdzić czy broń jest jedno czy dwuręczna?

W momencie wybrania oręża masz oznaczenie LR (left i right) co oznacza że zajmuje obie dłonie. No i poza tym możesz przecież po prostu wyekwipować bohatera i sprawdzić czy będzie nosił w jednej dłoni czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 20:08, Ecko09 napisał:

Da się jakoś sprawdzić czy broń jest jedno czy dwuręczna?

I jak pisze duży, ciężki itp. to zazwyczaj broń 2 ręczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem coś co wielu z was zapewne przyjmie z oburzeniem lub w najlepszym przypadku ze zdziwieniem:
Mam rozegrane w Skyrimie ok 18 h (dopiero?) i z każdą kolejną godziną co raz bardziej tęsknię za Oblivionem. Tam już wszystko miałem elegancko rozpracowane, znałem grę jak własną kieszeń (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Tutaj czuję się zagubiony (tak, zagubiony, czyli w negatywnym tego słowa znaczeniu ;p) poza tym, z rzeczy które łatwiej można zdefiniować to w Skyrimie (względem poprzednika) irytuje mnie rozwój postaci. Po drugie walka, jest taka drętwa, sztywna, wolna, wręcz sztuczna.
No i poza tym jest jeszcze parę drobniejszych mankamentów, o których teraz nie chce mi się rozpisywać.

No cóż, mam nadzieję, że jeszcze zmienię zdanie, bo w sumie lwia część gry przede mną. Chyba, że wcześniej rzucę to w cholerę ;d

@up To jest także moim zdaniem właśnie jeden z tych "drobniejszych mankamentów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem dość dziwną sytuacje, mianowicie gdy zbliżałem się do miasta w okolicy pojawił się smok, ale zamiast mnie zaatakować latał sobie tylko i ryczał, a za nic nie mogłem go trafić strzałą bo strasznie kręcił w locie. Po kilku minutach po prostu oddalił się i zniknął za górami. Spróbowałem wczytać sava i za drugim razem już zaatakował mnie i innych żołnierzy. Więc czy to normalne, że smoki nie zawsze atakują, czy jakiś bug?

Jeszcze zapytam, czy ze smoczych kości i łusek da się w przyszłości coś zrobić (jakieś bronie, pancerze), bo nie wiem czy je nosić czy sprzedawać (trochę ważą, a złota też można za nie dostać nie mało)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 20:19, Ecko09 napisał:

IMO ekwipowanie i sprawdzanie trochę niewygodne jest -,-''

Możesz spokojnie ocenić po gabarytach broni, bądź po opisie w którym zresztą bardzo często pojawia się notka typu :dwuręczny miecz, bądź wielki topór. Wtedy wiadomo na bank że broń jest dwuręczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 20:21, Wszystkozajete napisał:



Normalne, czasami uciekają i trzeba je gonić po całej mapie :D:D heh... A czasami są wredne i Ciebie gonią. Oczywiście potrzebne są do Smoczego Pancerza ale nie dużo . ok po 10 to już fulll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Nie pisz tak tutaj bo zostaniesz uznany za heretyka ;p
Ja po części (nawet sporej) się z Tobą zgadzam, szczególnie bardziej w Oblivionie podobał mi się rozwój postaci. Chodzi mi o system podziału umiejętności na główne i poboczne, a na awansowanie wpływa tylko rozwój głównych, przez co można mieć większa kontrolę nad rozwojem postaci. Ale póki co gram za krótko by wyciągać jakieś daleko idące wnioski ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować