Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Pytanie nowicjusza. Dopiero zacząłem grę i wszędzie z buta trzeba zasuwać.
Są stajnie, ale koleś za konia chcę 1000 sztuk złota. Ja mam uciułane ze 200. Zastanawiam się jak to z tym koniem jest, czy jak w końcu kupię go za te 1000 sztuk, to czy nie zniknie on mi zaraz po pierwszym wejściu do budynku? Czy może jest tak jak w RDR, że można go jakimś gwizdnięciem przywołać? Szkoda byłoby 1000 wyrzucić w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 17:07, BluesBoy napisał:

Pytanie nowicjusza. Dopiero zacząłem grę i wszędzie z buta trzeba zasuwać.
Są stajnie, ale koleś za konia chcę 1000 sztuk złota. Ja mam uciułane ze 200. Zastanawiam
się jak to z tym koniem jest, czy jak w końcu kupię go za te 1000 sztuk, to czy nie zniknie
on mi zaraz po pierwszym wejściu do budynku? Czy może jest tak jak w RDR, że można go
jakimś gwizdnięciem przywołać? Szkoda byłoby 1000 wyrzucić w błoto.

Koń się będzie ciebie pilnować dopóki nie zginie. Najlepiej przyjmij się do mrocznego bractwa i porób kilka głównych questów. Dostaniesz za darmo Cienistego, jest nieśmiertelny ;]
A póki co to kożystaj z wozów, stoi przed każdym miastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koń ci nie zniknie, chyba, że zginie. Gdziekolwiek wejdziesz, to on będzie czekał przed wejściem. Przy szybkiej podróży teleportuje się razem z tobą. Co do pieniędzy, zobaczysz, że po jakiś 10 - 15 levelach będziesz miał kupę mamony i nic do kupowania. Sam na 35 levelu popylałem z 20k+ pieniędzy, biorąc pod uwagę, że mam w pełni wyposażony dom w Whiterun,

Spoiler

sanktuarium Dark Brotherhood

i wydałem kilka kafli na grindowanie Smithingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Podziękował =)


I jeszcze jedno pytanko: udało mi się ukończyć gildię złodziei, ale nie zostałem jeszcze mistrzem gildii- podobno muszę wykonać jeszcze jakieś zadania specjalne (gdzieś w internecie doczytałem się, że są bodaj 4 oraz że otrzymuje się je, jeżeli wykona się przynajmniej 5 zadań od tych pomniejszych zleceniodawców w gildii- number jobs etc- czy to prawda czy też otrzymuje się je w inny sposób?). Znalazłem też informację, że w czasie jednego zadania mamy szansę znaleźć http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Linwe''s_Armor_Set : tu pojawia się pytanie, czy jest on gdzieś na widoku czy będę musiał go dokładnie szukać? Bo patrząc po statystykach to bodaj jeden z najlepszych lekkich pancerzy, i wolałbym go nie przegapić (w ogóle do osób które ukończyły również zadania dodatkowe- czy jest on istotnie lepszy od np. nightingale armora? I czy jak w przypadku tamtego zestawu, Linwe''s Armor Set również daje nam jakieś niezłe bonusy za noszenie wszystkich itemów wchodzących w jego skład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 17:31, Thrandir napisał:

podobno muszę wykonać jeszcze jakieś zadania specjalne


Tak jak napisales, po wykonaniu 5 malych zadan z odpowiedniego miasta dostajniesz jedno wieksze. Jak wykonasz wszystkie bedziesz miec mozliwosc zostania grandmasterem.

Dnia 29.11.2011 o 17:31, Thrandir napisał:


Bedzie na gosciu, ktorego musisz zabic, wiec raczej ciezko przegapic.

Dnia 29.11.2011 o 17:31, Thrandir napisał:

(w ogóle do osób które ukończyły również zadania dodatkowe- czy jest
on istotnie lepszy od np. nightingale armora?


IMO nie. Zbroja Nightingale jest lepsza i ladniej wyglada. Zbroja Grandmastera tez jest lepsza, chociaz to juz preferencja bonusow.

>I czy jak w przypadku tamtego zestawu,

Dnia 29.11.2011 o 17:31, Thrandir napisał:

Linwe''s Armor Set również daje nam jakieś niezłe bonusy za noszenie wszystkich itemów
wchodzących w jego skład?


Wydaje mi sie, ze nie. Ja ten zestaw odrazu disenchantowalem wiec na 100% nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla nieobeznanych ze steamem lub niedoinformowanych: na jutro jest planowany patch oto lista zmian:

Fixed crash on startup when audio is set to sample rate other than 44100Hz.
Fixed issue where projectiles did not properly fade away.
Fixed occasional issue where a guest would arrive to the player’s wedding dead.
Dragon corpses now clean up properly.
Fixed rare issue where dragons would not attack.
Fixed rare NPC sleeping animation bug.
Fixed rare issue with dead corpses being cleared up prematurely.
Skeleton Key will now work properly if player has no lockpicks in their inventory.
Fixed rare issue with renaming enchanted weapons and armor.
Fixed rare issue with dragons not properly giving souls after death.
ESC button can now be used to exit menus.
Fixed occasional mouse sensitivity issues.
General functionality fixes related to remapping buttons and controls.

Ja osobiście już wyłączyłem auto update gdyby miał spowodować jakiś krytyczny wyjatek i unieruchomić mi grę. Wolę polegać an poprawkach, skryptach i modach wydanych przez community niż na Beth. Jeśli się okaże, że nie ma żadnych konfliktów w zmodyfikowanych plikach które stosuję to czemu nie., ale an razie podchodzę dość sceptycznie do "oficjalnych" poprawek.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 13:27, doflamingo napisał:

Za każdym razem ci się zawiesza? U mnie takich problemów nie było, może wczytaj save
tuż przed wejściem do tego grobowca i spróbuj jeszcze raz to zrobić, jak nie pomoże to
chyba pozostaje konsola, albo wrzucenie save tutaj, żeby ktoś inny mógł ci rozwalić tą
ścianę i zrobić save tuż po :P


Problem rozwiązany. Wgrałem nieoficjalnego patcha i po problemie:) A i napisałem do pomocy technicznej i kazali mi czekać na jutrzejszego patcha, jednakże... syndrom następnego questa zwyciężył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd brałeś patcha, z nexus ??.
A co do gry mody działają, może źle wgrywam ale coś nie działa na textury np.
Wiem nie ten dział pewnie ale, nie wiem gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2011 o 15:54, Flurry napisał:


Spoiler

Zapewne musisz się spotkać ze szpiegiem w Zimowej Twierdzy czy gdzieś, który oczekuję
na Ciebie w pewnej karczmie, tam będziesz musiał wykonać pewne zadanie. Mianowicie wepchać
się na imprezę . Czy robiłeś tą już misje ?




Tak robiłem już to. Poszukałem w necie i nie było innego wyjscia jak z konsoli przejść do następnego questa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 17:35, Ecko09 napisał:

> >

A gdzie to Mroczne Bractwo jest?

Jedź do

Spoiler

Wichrowego tronu, i posłuchaj plotek tubylców. Jeden z tamtejszych zamierza się skontaktować z bractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 23:51, Ralaith napisał:

Spoiler

dwemerowe ruiny pod całym skyrim

tego jeszcze nie było

Fakt. Kompleks Czarnej Przystani jest ogromny. Myślę, że zajmuje (razem z budowlami okolicznymi) jakieś 1/5 czy 1/6 terenu pod Skyrim. A są jeszcze osobne twierdze. Masakra :)
Zwiedziłem w sumie mało mapy (a mam 70h na liczniku i 38 lvl). Z większych miast to całkowicie "zaliczoną" mam tylko Białą Grań, Zimową Twierdzę i Gildię Magów i częściowo Pękninę (nie dotarłem jeszcze do Gildii nawet).
Sam quest od Septimusa zajął mi jakieś 8 godzin :)
Ta gra jest niesamowita....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle się naczytałem o wspaniałości Skyrima i jego świetnej optymalizacji, że zapragnąłem zagrać. Jednakże najpierw wolę wiedzieć, czy mam jakiekolwiek szanse. A więc, czy na tym PC pójdzie gra nawet na low i z powyłączanymi bajerami?

Nie chciałbym kupować w ciemno , tym bardziej, że zasialcz jest pożyczony (poprzednio miałem Tracera i Wiedźmin 2 go skosił).

Procesor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ 2.20 GHz
Płyta główna: Asus A8V Deluxe
Pamięć: 1,5 GB [właściwie, to 1 GB, ale zachowuje się jak 2 GB]
Karta graficzna: Radeon X1600/X1650 Series
System: Windows 7
Zasilacz: Corsair CX-430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 18:16, Airandill napisał:

Skąd brałeś patcha, z nexus ??.
A co do gry mody działają, może źle wgrywam ale coś nie działa na textury np.
Wiem nie ten dział pewnie ale, nie wiem gdzie.


nie wiem, czy z nesusa czy skądinąd wujek google dopomógł, a jutro pewnie zainstaluję wersję 1.2, uprzednio savy kopiując;) Nie mniej jednak teraz działa bez problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 18:41, Heartbreaker napisał:

Tyle się naczytałem o wspaniałości Skyrima i jego świetnej optymalizacji, że zapragnąłem
zagrać. Jednakże najpierw wolę wiedzieć, czy mam jakiekolwiek szanse. A więc, czy na
tym PC pójdzie gra nawet na low i z powyłączanymi bajerami?

Nie chciałbym kupować w ciemno , tym bardziej, że zasialcz jest pożyczony (poprzednio
miałem Tracera i Wiedźmin 2 go skosił).

Procesor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ 2.20 GHz
Płyta główna: Asus A8V Deluxe
Pamięć: 1,5 GB [właściwie, to 1 GB, ale zachowuje się jak 2 GB]
Karta graficzna: Radeon X1600/X1650 Series
System: Windows 7
Zasilacz: Corsair CX-430


Mi działa na 7600 gt:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat znalazłem stronę wiki ze wszystkimi możliwymi kartami, które przetestowano. Mam szansę na przedział medium-very low, więc może jednak wezmę :)

Wygląda na to, że Skyrim jest najlepiej zoptymalizowaną grą tego wydawcy (choć już New Vegas na medium od Obidsianu ładnie chodził).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2011 o 18:41, Heartbreaker napisał:

Pamięć: 1,5 GB [właściwie, to 1 GB, ale zachowuje się jak 2 GB]

Dobre :) .....mam 150 zł w sumie to 100, ale o tak jak bym miał 200 zł
No sorki że nie na temat, ale nie mogłem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować