Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Najbardziej w grze podobają mi się zmiany pogodowe i dość duży realizm tychże. Szczególnie śnieżyce ;)

Co do samej rozgrywki mam pytania:

1. Czy najlepszymi pancerzami ciężkimi i bronią dwuręczną są te, które można sobie wykuć i ulepszyć samemu? Czy może można znaleźć coś specjalnego?

2. Likantropia. Jak już się zostanie futrzakiem, to jak to jest z przemianami, trzeba raz na 24h sie zmienić czy automatycznie się nam to może zdarzyć , czy można kiedy się chce to robić (oczywiście chodzi mi o wilkołactwo bez pierścienia)?
Na jednej stronie w wadach wilkołactwa stoi "Łaknienie Krwi: Wilkołaki stale odczuwają chęć zabijania." - jak to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 18:53, Kakarotto napisał:

2. Likantropia. Jak już się zostanie futrzakiem, to jak to jest z przemianami, trzeba
raz na 24h sie zmienić czy automatycznie się nam to może zdarzyć , czy można kiedy się
chce to robić (oczywiście chodzi mi o wilkołactwo bez pierścienia)?
Na jednej stronie w wadach wilkołactwa stoi "Łaknienie Krwi: Wilkołaki stale odczuwają
chęć zabijania." - jak to rozumieć?


Bez pierścienia kiedy chcesz. Ta wada pochodzi z Morrowinda z Przepowiedni tam jeśli byłeś wilkołakiem kiedy się przemieniłeś musiałeś kogoś zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 18:53, Kakarotto napisał:

1. Czy najlepszymi pancerzami ciężkimi i bronią dwuręczną są te, które można sobie wykuć i ulepszyć samemu? Czy może można znaleźć coś specjalnego?

Jeśli masz zarówno Smithing jak i Enchanting na 100 (oraz wykupione wszystkie interesujące Cię w tych umiejętnościach perki) to najlepszy sprzęt wykonasz samemu. To powiedziawszy niektóre artefakty mają unikatowe magiczne efekty które mogą być na tyle interesujące że nawet jeśli pod względem samych parametrów nie będą dorównywały samodzielnie wykonanym przedmiotom to i tak noszenie ich jest kuszące ;)

Dnia 06.12.2011 o 18:53, Kakarotto napisał:

2. Likantropia. Jak już się zostanie futrzakiem, to jak to jest z przemianami, trzeba raz na 24h sie zmienić czy automatycznie się nam to może zdarzyć , czy można kiedy się chce to robić (oczywiście chodzi mi o wilkołactwo bez pierścienia)?

Nie musisz się przemieniać ani nie stanie się to samo. Ja po zostaniu wilkołakiem przemieniłem się tylko raz a potem przez dobre kilka miesięcy czasu gry nie korzystałem z tej zdolności i nic z tego nie wynikło.

Dnia 06.12.2011 o 18:53, Kakarotto napisał:

Na jednej stronie w wadach wilkołactwa stoi "Łaknienie Krwi: Wilkołaki stale odczuwają chęć zabijania." - jak to rozumieć?

Albo jest to opis fabularny który ma wzbogacić świat gry albo też dotyczy to samej przemiany - gdy już zmienisz się w wilkołaka aby utrzymywać wilczą formę musisz pożywiać się na zabitych przeciwnikach (pożywianie sie jednocześnie wydłuża czas przemiany jak i Cię leczy). Jeśli przez określony czas nie pożresz żadnych zwłok to wrócisz do ludzkiej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 18:53, Kakarotto napisał:

1. Czy najlepszymi pancerzami ciężkimi i bronią dwuręczną są te, które można sobie wykuć
i ulepszyć samemu? Czy może można znaleźć coś specjalnego?


Raczej tak, choć jest jakaś sznasa, że znajdzie się jakiś unikat lepszy od daedrycznego, który jednak by także trzeba ulepszyć do poziomu Legendary.

Dnia 06.12.2011 o 18:53, Kakarotto napisał:

2. Likantropia. Jak już się zostanie futrzakiem, to jak to jest z przemianami, trzeba
raz na 24h sie zmienić czy automatycznie się nam to może zdarzyć , czy można kiedy się
chce to robić (oczywiście chodzi mi o wilkołactwo bez pierścienia)?
Na jednej stronie w wadach wilkołactwa stoi "Łaknienie Krwi: Wilkołaki stale odczuwają
chęć zabijania." - jak to rozumieć?


W Wilkołaka można (ale nie trzeba) się zamienić raz na 24 h, poprzez wybranie odpowiedniej opcji z menu magii. Jakiś samoistnych przemian osobiście nie doświadczyłem. A jeśli chodzi o to łaknienie krwi, hmm pewnie chodzi o to, że jak przybierzemy postać bestii to aby przedłużyć ową postać, trzeba pożywiać się ciałami ofiar inaczej po jakimś czasie wracamy do formy człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 19:07, Karharot napisał:

Nie musisz się przemieniać ani nie stanie się to samo. Ja po zostaniu wilkołakiem przemieniłem
się tylko raz a potem przez dobre kilka miesięcy czasu gry nie korzystałem z tej zdolności
i nic z tego nie wynikło.


Tak od siebie dodam, iż przemiana w Wilkołaka nie sprawia, że jesteśmy jakoś strasznie mocni i kosimy wszystko na swojej drodze (chyba, że na początkowych levelach, ale nie wiem bo wtedy nie sprawdzałem). Te dodatkowe 100 zdrowia i kondycji jest niewielką zaletą w zestawieniu z ogromnym minusem jakim jest niemożność korzystania z ekwipunku (mikstury). Raz po przemianie wparowałem do jakieś jaskini: zwykłego bandytę i banitę pokonałem bez problemu - co nie jest niczym nadzwyczajnym, ale już z hersztem bandytów nie miałem żadnych szans, dopiero gdy wróciłem tam w ludzkiej postaci dałem mu radę dzięki miksturom. Tak, więc dość głupia jest konieczność zostania Wilkołakiem w toku questów dla

Spoiler

Towarzyszy

, a później wysłuchiwanie dziwnych komentarzy na nasz temat typu: "Co Ci wystaje z uszu? Czy to futro?" ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie mam.

Mianowicie, grałem sobie jedna postacią, zrobiłem main questy i teraz zacząłem nową, powie mi ktoś jak wczytać stan gry tej poprzedniej gry, czy da się w ogóle? (gram na PC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 19:46, DarthStan napisał:

Mianowicie, grałem sobie jedna postacią, zrobiłem main questy i teraz zacząłem nową, powie mi ktoś jak wczytać stan gry tej poprzedniej gry, czy da się w ogóle? (gram na PC)

Musisz po prostu zjechać na liście sejwów w dół i odnaleźć ostatni sejw tamtej postaci (wszystkie lądują na jednej liście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 19:49, Karharot napisał:

> Mianowicie, grałem sobie jedna postacią, zrobiłem main questy i teraz zacząłem nową,
powie mi ktoś jak wczytać stan gry tej poprzedniej gry, czy da się w ogóle? (gram na
PC)
Musisz po prostu zjechać na liście sejwów w dół i odnaleźć ostatni sejw tamtej postaci
(wszystkie lądują na jednej liście).


Faktycznie jest, tylko że miałem postać na 32 lvl i zakończony main quest. A zapis jest z 26 lvl, czyli po prostu super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 19:54, DarthStan napisał:

Faktycznie jest, tylko że miałem postać na 32 lvl i zakończony main quest. A zapis jest z 26 lvl, czyli po prostu super.

Jeśli korzystałeś jedynie z autosejwów i quicksejwów to te niestety zostały nadpisane. Na przyszłość zawsze wykonuj ręczny zapis na zakończenie sesji, tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 19:56, Karharot napisał:

> Faktycznie jest, tylko że miałem postać na 32 lvl i zakończony main quest. A zapis
jest z 26 lvl, czyli po prostu super.
Jeśli korzystałeś jedynie z autosejwów i quicksejwów to te niestety zostały nadpisane.
Na przyszłość zawsze wykonuj ręczny zapis na zakończenie sesji, tak na wszelki wypadek.


Aha, pewno tak było, co nie zmienia faktu że wszystkie zapisy powinny zostawać. I tak dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W zadaniu o odnalezieniu amuletu Gauldura, idę w góry do miejscówki co sie zwie Sarthall. Są tam drzwi które otwierają sie tylko kluczem i nie bardzo wiem skąd go wziąć, a przeszukałem już wszystko dookoła. Gdzie znajde ten klucz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 23:52, mrdk napisał:

Spoiler

W zadaniu o odnalezieniu amuletu Gauldura, idę w góry do miejscówki co sie zwie Sarthall.
Są tam drzwi które otwierają sie tylko kluczem i nie bardzo wiem skąd go wziąć, a przeszukałem
już wszystko dookoła. Gdzie znajde ten klucz?



Żeby dostać się do Saarthal będziesz musiał zapisać się do Akademii Magów w Zimowej Twierdzy i zrobić pierwsze zadanie dla nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Esbernem nie otwiera drzwi, o co chodzi? Błagam, tylko nie mówcie że jakiś bug przez który mogę sobie podarować rozwijanie wątku głównego. Próbowałem nawet wpisywać ''tlc'', przejść przez ścianę i go zagadać - nie reaguje. Proszę o jakiekolwiek rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po spamuj mu przez chwile przyciskiem rozmowy po tym swoim lataniu, a jak nie zadziała, spróbuj tego sposobu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21344&pid=3993
Albo jeszcze bez konsoli, stań przed drzwiami, zrób szybki zapis (f5) i szybkie wczytanie (f9), wątpię, żeby to pomogło, ale spróbować nie zaszkodzi, może akurat coś zaskoczy i otworzy te drzwi :)
edit: znalazłem to na YT http://www.youtube.com/watch?v=MqBHXxW8gHs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 00:27, griefDIVISION napisał:

Po rozmowie z Esbernem nie otwiera drzwi, o co chodzi? Błagam, tylko nie mówcie że jakiś
bug przez który mogę sobie podarować rozwijanie wątku głównego. Próbowałem nawet wpisywać
''tlc'', przejść przez ścianę i go zagadać - nie reaguje. Proszę o jakiekolwiek rady.

A czekałeś wystarczająco długo, u mnie trwało to dobre 2 minuty zanim otworzył;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 17:45, Abi_Dalzim napisał:

Kilof jest przydatny - wiadmo.
A łopata? Przydała Wam się kiedykolwiek do czegoś? Wykopaliście coś?


Ja prędzej zakopywałem xD

btw zadanie blood on ice (morderstwa w windhelm)- wykonałem pierwszą część i

Spoiler

wsadziłem czarodzieja do pierdla. Wiem, że quest się po jakimś czasie reaktywuje, pytanie jak i kiedy?



Drugie pytanie- chcecie powiedzieć, że artefaktyczne bronie zadają mniejsze obrażenia od daedrycznych? Trochę padaka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeszcze takie pytanie do alchemików:

Mikstura poprawiająca zaklinanie i kowalstwo, jakie ma statystyki przy maksymalnym rozwinuieciu alchemi ??

chce sie dowiedziec czy w ogóle jest sens pakować w to punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować