Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Mam pytanie:

Spoiler

czy ktoś już dokonał zamachu na Cesarza (jako członek Mrocznego Bractwa)?

Mnie się to jakoś nie widzi i chciałbym wiedzieć, co ewentualnie dalej...
Drugą rzeczą, która mnie interesuje, to
Spoiler

czy po opdnalezieniu staruszka z Ostrzy i pójściu z nim na tego Pierwotnego Smoka, głowny wątek się kończy?

Ja, na wszelki wypadek, wgrałem sobie sejwa, bezpośrednio praed tym i robię inne zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wątku głównego - po jego zakończeniu nadal możesz robić questy i zabijać smoki. Proponuję dodać to info do przylepionego posta, by ukrucić pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 16:12, KrzysztofMarek napisał:

Mam pytanie:

Spoiler

czy ktoś już dokonał zamachu na Cesarza (jako członek Mrocznego Bractwa)?


Mnie się to jakoś nie widzi i chciałbym wiedzieć, co ewentualnie dalej...
Drugą rzeczą, która mnie interesuje, to
Spoiler

czy po opdnalezieniu staruszka z Ostrzy i
pójściu z nim na tego Pierwotnego Smoka, głowny wątek się kończy?

Ja, na wszelki
wypadek, wgrałem sobie sejwa, bezpośrednio praed tym i robię inne zadania.

Odnośnie pierwszego pytania to

Spoiler

: zabiłem Cesarza jako członek MB i spełniłem też jego kontrowersyjne zlecenie przed egzekucją.Nie ma to żadnego wpływu na fabułę,poza komentarzami strażników,jakby się nic takiego nie stało.Nieco dziwne,ale tak jest

. Do staruszka
Spoiler

z ostrzy dopiero docieram ,więc nie wiem na pewno ,ale to nie wygląda na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 16:28, Sipso2008 napisał:

Co do wątku głównego - po jego zakończeniu nadal możesz robić questy i zabijać smoki.
Proponuję dodać to info do przylepionego posta, by ukrucić pytania.

To nie jest chyba konieczna, bo większość grała w Morrowinda i Obliviona. Tam też można było dalej grać. I ntam też główny wątek dośćź szybko sie kończył - a w każdym razie można go było dość szybko skończyć. Ja też o tym wiedziałem, ale chodziło mi o to, czy to już koniec głównego wątku. Tylko dlatego się pytałem.

----> Maximo
Wolałem się upewnić, bo miałem pewną nadzieję, że

Spoiler

może to ja zostanę Cesarzem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem w necie odnośnie mojego problemu z Pękniną j/w ,to jak zakupiliśmy wcześniej dom ,jedynie wpisanie kodu w konsoli zostaje. Poprawka 1.3 ,a ten dość istotny bug nie naprawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero co zacząłem przygodę ze Skyrimem i mam kilka pytań:
Otóż znalazłem konia - jego własciciel, bandyta, leżał obok nieżywy, więc wskoczyłem na niego. Ale jak z niego zsiadam to odchodzi. Czy da się go jakoś potem przywołać?
2: Jak szybko zmieniać broń z łuku na broń białą? Bo tab->przedmioty itd jest niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, przepraszam. Czy to koniec to nie wiem, bo sam wątku nie ukończyłem.

@Jackal-pl
Pod Q (chyba) masz menu ulubionych. To jak to działa miałeś omówione podczas tutoriala bodajże, jak nie zerknij do instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 17:29, Jackal-pl napisał:

Witam. Dopiero co zacząłem przygodę ze Skyrimem i mam kilka pytań:
Otóż znalazłem konia - jego własciciel, bandyta, leżał obok nieżywy, więc wskoczyłem
na niego. Ale jak z niego zsiadam to odchodzi. Czy da się go jakoś potem przywołać?


Niestety każdy koń, który nie należy do nas będzie odchodził w swoją stronę bo zejściu z siodła. Poza tym musisz uważać, bo jeśli zejdziesz z niego i wejdziesz ponownie, a ktoś Cię zauważy to popełnisz wykroczenie i będziesz ścigany, co jest trochę durne...

Dnia 10.12.2011 o 17:29, Jackal-pl napisał:

2: Jak szybko zmieniać broń z łuku na broń białą? Bo tab->przedmioty itd jest niewygodne.


Jak kolega wyżej napisał, ulubione przedmioty masz pod Q (jeśli nie zmieniłeś w opcjach), później jeszcze możesz przypisać przedmioty pod klawisz 1-9 bodajże. Najpierw jednak musisz dodać przedmiot do ulubionych w menu ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 17:29, Jackal-pl napisał:

2: Jak szybko zmieniać broń z łuku na broń białą? Bo tab->przedmioty itd jest niewygodne.

Tak jak napisał Wszystkozajete,
Dodatkowo, po przypisaniu przedmiotów pod klawisze 1-9 możesz usunąć te przedmioty z ulubionych przedmiotów i włączać je klawiszami 1-9 mając większy porządek w ulubionych przedmiotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Gra w Skyrim wymaga / zyskuje po zapoznaniu się z poprzednimi częściami? Bo Morrowinda nie przełknąłem mimo prób, ale na Steamie Oblivion jest jeszcze przez godzinkę za 23 zł? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 18:20, MKRaven napisał:

Tak z ciekawości. Gra w Skyrim wymaga / zyskuje po zapoznaniu się z poprzednimi częściami?
Bo Morrowinda nie przełknąłem mimo prób, ale na Steamie Oblivion jest jeszcze przez godzinkę
za 23 zł? ;)


Napewno bardziej będą cie cieszyć taki smaczki jak M''aiq czy Duch Luciena. Nie wymaga, ale polecałabym zapoznać sie przynajmniej z ich fabułą, wtedy gra wydaje sie bardziej ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 18:20, MKRaven napisał:

Tak z ciekawości. Gra w Skyrim wymaga / zyskuje po zapoznaniu się z poprzednimi częściami?

Nie wymaga. Możliwe że trochę zyskuje ale nie sądzę żeby było warto dla tego przechodzić Obliviona - jak chcesz się zapoznać z tym światem to czytaj książki (te które znajdujesz w grze) a bardziej szczegółowych informacji szukaj w necie (np. tutaj -> http://elderscrolls.wikia.com/wiki/The_Elder_Scrolls_Wiki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 18:20, MKRaven napisał:

Tak z ciekawości. Gra w Skyrim wymaga / zyskuje po zapoznaniu się z poprzednimi częściami?

Po przesadce z Obliviona na Skyrima mógłbyś dostrzec pewne zniechęcające "niedociągnięcia" w Skyrimie, które w Oblivionie zrobili lepiej. przykład: w Oblivionie dali możliwość machania łańcuchem zwisającym z jakiegoś lochu/pułapki z kolczugą za pomogą ręki (dużo lepsza jakość łańcucha), możliwość huśtania ręką tablic przed sklepami (dużo mniej miejsc wczytywania jak się chodzi ze sklepu do sklepu), przedmioty się niszczą (trzeba je naprawiać), możliwość tworzenia czarów niemalże dokładnie takich jakie chcesz ograniczonych maną i wiedzą bohatera (wygodniejsza i lepsza nauka nowych czarów u jakiś czarodziejów NPC). Ogółem sporo takich fajnych pierdółek o których po jakimś czasie grania w skyrimie się przyzwyczajasz/zapominasz i gra się przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 18:50, doflamingo napisał:

Ogółem sporo takich fajnych pierdółek o których po jakimś czasie grania w skyrimie się
przyzwyczajasz/zapominasz i gra się przyjemnie.


Dodatkowo od stycznia, czyli czasu kiedy Bethesda wypuści za darmo Creation Kit - narzędzia moderskie, te pierdółki zaczną znikać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 14:37, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Ulepszyć możesz przedmioty do maxymalnego poziomu, przez wszystkie etapy (czyli do poziomu
Legendarnego)


Mi chodziło o to, że już po osiągnięciu poziomu legendarnego, można kolejne razy, gdy mamy coraz większą premię do kowalstwa, poprawiać statystyki sprzętu, czyli miecz legendarny np z 60 obrażeń na 70, później na 80 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 19:15, Jackal-pl napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jedno: Wszyscy mi mówią, że kiepsko wyglądam, czy jestem chory? Jak się uleczyć?


Wypij miksturę uleczenia choroby, jeśli masz. Albo odwiedź najbliższa świątynię, tam się można wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 19:11, KrzychW napisał:

> Ulepszyć możesz przedmioty do maxymalnego poziomu, przez wszystkie etapy (czyli
do poziomu
> Legendarnego)

Mi chodziło o to, że już po osiągnięciu poziomu legendarnego, można kolejne razy, gdy
mamy coraz większą premię do kowalstwa, poprawiać statystyki sprzętu, czyli miecz legendarny
np z 60 obrażeń na 70, później na 80 itd.


A przypadkiem nie jest tak, że legendarnego nie da się osiągnąć bez 100 kowalstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować