Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2011 o 18:20, Diverso napisał:

Ale ta alchemia wzrasta tak powoooooli. Zjadam składniki, zawsze coś tam mogę zrobić
nieprzydatnego, zrobiłem już pewnie ze 100 mikstur, albo i więcej, a wzrosło ledwie o
parę punktów :/


Masz rację, zresztą sam już o tym kiedyś wspominałem, iż alchemia rośnie bardzo wolno (za wolno) w porównaniu z kowalstwem czy zaklinaniem. Pamiętam jak miałem kowalstwo rozwinięte na 20 pkt, to zrobienie jednego przedmiotu dawało awans, a w przypadku alchemii na tym samym poziomie, aby nabić punkt awansu trzeba mikstur zrobić kilkanaście jak nie więcej. Akurat teraz mi to jakoś strasznie nie przeszkadza bo z alchemii korzystam sporadycznie, ale jednak źle jest w grze zoptymalizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To o ile wzrośnie poziom alchemii zależy od rodzaju miksturki, miksturki z dwoma i większą liczbą właściwości podbijają poziom tak samo szybko jak w kowalstwie na 3 - 5 miksturek na poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 19:01, Chaos napisał:

To o ile wzrośnie poziom alchemii zależy od rodzaju miksturki, miksturki z dwoma i większą
liczbą właściwości podbijają poziom tak samo szybko jak w kowalstwie na 3 - 5 miksturek
na poziom


No to jeśli tak jest to ok, jak wspomniałem moja postać ekspertem w Alchemii nie jest i robię raczej podstawowe mikstury ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W statach, mam 1 złapaną chorobę.. tyle, że nie wiem kiedy mogłem się zarazić? Gdzie mogę sprawdzić na co mój Nord jest chory? Wszyscy mu mówią, że blado wygląda ;P To, że jest miksturka na "wszystkie" choroby to wiem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 19:43, Paoro napisał:

W statach, mam 1 złapaną chorobę.. tyle, że nie wiem kiedy mogłem się zarazić? Gdzie mogę sprawdzić na co mój Nord jest chory? Wszyscy mu mówią, że blado wygląda ;P To, że jest miksturka na "wszystkie" choroby to wiem ;P

Sprawdzić możesz w dziale magii w zakładce aktywnych efektów, jeśli jednak po drodze zahaczyłeś o jakąś kapliczke to mogłeś już się z tego wyleczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 19:45, Karharot napisał:

Sprawdzić możesz w dziale magii w zakładce aktywnych efektów, jeśli jednak po drodze
zahaczyłeś o jakąś kapliczke to mogłeś już się z tego wyleczyć ;)

No nie wyleczyłem się jeszcze jak się okazuje, ale zaraz to zrobię, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alchemie mam i zaklinanie mam 100 z itemami zakletymi specjalnie pod alch i zniszczenie.wszystkie czary zniszczenia zabierają mi 0 many :) i stworzyłem mikstury kowala która zwiększa efekt ulepszenia broni i zbroi o 115 % i czary zniszczenia zadają o 145% więcej dmg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem :

Spoiler

po walce w bialej grani z gromowladnymi ,dostalem quest od tuliusa zjednoczenie skyrim. poszedlem do obozu cesarskiego Biel i dalej nie ma zadnych wskazowek a Legiat daje calkiem inne zadanie ( kurier gromowladnych).

Macie jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 22:32, dzyndzels napisał:

mam problem :

Spoiler

po walce w bialej grani z gromowladnymi ,dostalem quest od tuliusa zjednoczenie skyrim.
poszedlem do obozu cesarskiego Biel i dalej nie ma zadnych wskazowek a Legiat daje calkiem
inne zadanie ( kurier gromowladnych).

Macie jakies propozycje?


Spoiler

skyrim jest podzielone na ileś tam części to zadanie zjednoczenie skyrim ma właśnie polegać na wygnaniu gromowładnych z ich miast wtedy zakończy się to zadanie najpierw biel uwalniasz później coś dalej itd to z kurierem jest połączone z tym zjednoczeniem

mam nadzieje ze zrozumiałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Jeśli się nie mylę to:

Spoiler

Musisz wykonywać zadania od Legata. Po paru zadaniach zostaniesz odesłany z powrotem do Tuliusa. Z kolei on wyśle Cię do nowego obozu i nowego Legata. Znowu wykonaj zadania dla tego Pana i cały cykl powtórzy się jeszcze może raz.

Ja co prawda wykonywałem zadania dla Stormcloaks, ale wydaje mi się, że to jest analogiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi rozjasnić pewien watek?
Bo pykałem sobie w Skyrim i jednoczesnie gadałem o czyms z żoną no i umkneło mi w pewnym momencie kilka rzeczy.
W Markarcie w Komnacie Umarłych czy jakos tak jakas niewidzialna dziewucha kazała mi oczyscić jaskinię z umarlaków, a potem przyprowadzić tam kapłana, którego następnie musiałem zaszlachtować i skonsumować. No to zjadłem - co sie bedzie mieso marnować ;) teraz moge jeść zwłoki. Podobnie w opuszczonej chacie w Markarcie pomogłem temu bóstwu i zabiłem kapłana. Co to w ogóle za wątki i czy beda mieć wpływ na fabułę?
pogubiłem się bo tak jak mówię - praktycznie nie słuchałem co do mnie mówią i czego chcą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 08:33, castlerock napisał:

Możecie mi rozjasnić pewien watek?
Bo pykałem sobie w Skyrim i jednoczesnie gadałem o czyms z żoną no i umkneło mi w pewnym
momencie kilka rzeczy.
W Markarcie w Komnacie Umarłych czy jakos tak jakas niewidzialna dziewucha kazała mi
oczyscić jaskinię z umarlaków, a potem przyprowadzić tam kapłana, którego następnie musiałem
zaszlachtować i skonsumować. No to zjadłem - co sie bedzie mieso marnować ;) teraz moge
jeść zwłoki. Podobnie w opuszczonej chacie w Markarcie pomogłem temu bóstwu i zabiłem
kapłana. Co to w ogóle za wątki i czy beda mieć wpływ na fabułę?
pogubiłem się bo tak jak mówię - praktycznie nie słuchałem co do mnie mówią i czego chcą....


to są zadania poboczne nie maja wpływu na główny wątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fajny sposób na napełnianie klejnotów dusz :)

zaklinamy jakąś dobrą broń 1h chwytaniem dusz i dajemy ją Lidji naszemu kompanowi z białej grani gdy zostaniemy tam tanem dajemy jej puste klejnoty dusz i bierzemy ja na wyprawę :) dobrze by było dać jej też porządny pancerz typu ciężkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2011 o 08:33, castlerock napisał:

W Markarcie w Komnacie Umarłych czy jakos tak jakas niewidzialna dziewucha kazała mi
oczyscić jaskinię z umarlaków, a potem przyprowadzić tam kapłana, którego następnie musiałem
zaszlachtować i skonsumować. No to zjadłem - co sie bedzie mieso marnować ;) teraz moge
jeść zwłoki. Podobnie w opuszczonej chacie w Markarcie pomogłem temu bóstwu i zabiłem
kapłana. Co to w ogóle za wątki i czy beda mieć wpływ na fabułę?
pogubiłem się bo tak jak mówię - praktycznie nie słuchałem co do mnie mówią i czego chcą....


Chyba nie maja jakiegos super wplywu, ja tez zrobilam te zadania (i pare innych) i jakichs tam duzych efektow nie widze. Owszem po jakims tam zadaniu z daedra spotkalam ludzi, ktorzy mnie chcieli zabic dla zemsty, ale poza tym nie wiele wiecej. Co do jedzenia zwlok to ma sie taka opcje majac pierscien z zadania na palcu inaczej nie.

Zadania dla daedrycznych ksieciow sa pobocznymi z fajnymi nagrodami. Nie wiem jak tu ale w Oblivionie po zrobieniu wszystkich zadan dla daedr dostawalo sie jesze jedno zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 10:00, AntyEvil napisał:

znalazłem fajny sposób na napełnianie klejnotów dusz :)
zaklinamy jakąś dobrą broń 1h chwytaniem dusz i dajemy ją Lidji naszemu kompanowi z białej
grani gdy zostaniemy tam tanem dajemy jej puste klejnoty dusz i bierzemy ja na wyprawę
:) dobrze by było dać jej też porządny pancerz typu ciężkiego.


Całkiem niezły sposób, dzięki za pomysł, bo jakoś sam na to nie wpadłem. Do tej pory gdy chciałem złapać duszę najczęściej robiłem tak, że albo podchodziłem to przeciwnika z dwoma broniami naraz (Oręż Tana + jakaś druga broń - a nie lubię jakoś tak walczyć), albo walczyłem swoją podstawową bronią, a gdy wróg miał już mało HP, wyciągałem oręż Tana i dobijałem go, co nie zawsze się udawało, bo np. kompan zdążył go dobić.

I pytanie odnoście klejnotów dusz. Możecie mi podać przykłady istot, które mają większa duszę, bądź najlepiej wielką duszę? Jak do tej pory złapałem co najwyżej pospolitą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2011 o 11:20, Wszystkozajete napisał:


I pytanie odnoście klejnotów dusz. Możecie mi podać przykłady istot, które mają większa
duszę, bądź najlepiej wielką duszę? Jak do tej pory złapałem co najwyżej pospolitą ;/




smoczy kapłani, draugi te silne, giganci, trolle śnieżne coś tam jest jeszcze ale nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 12:27, BoloMaster napisał:

gdzie znajdę rudy ebonu? i jak długo trzeba czekać na odnowienie żył w kopalniach?


Ja kupuję u kowali, drogo nie wychodzi, ok 420g za sztabkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób żeby schwytać duszę smoka do kamienia dusz? Za każdym razem gdy rzucam na smoka zaklęcie chwytania dusz, on mu się opiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować