Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2011 o 21:06, Maximo napisał:

Mam kłopot z Gildią Złodziei. Po wykonaniu tych zadań specjalnych,ciągle mam tylko te
dodatkowe u Vex i jej kompana.Niedługo cale Skyrim okradnę,a tu nic do przodu,nie ma
innych opcji dialogowych:) Jakieś porady?

Idź robić co innego, te questy będą do porzygu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 21:14, Some_kind_of_Devil napisał:

Idź robić co innego, te questy będą do porzygu ;]

No tak,ale czy to oznacza że na skutek jakiegoś buga nie ukończę gildii zlodziei ?? Może jest jakiś sposób ,komenda w konsoli ? Trochę szkoda by było pod sam koniec nie ukończyć:/ Na YT widziałem ten strzał w

Spoiler

balkonik Mercera

,a tu lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 21:06, Maximo napisał:

...


Musisz wykonac przynajmniej po 5 akcji z Whiterun, Windhelm, Markath i Solitude zeby moc zostac Grandmasterem. Jezeli do tej pory nie

Spoiler

zabiles Mercera Freya

to znaczy, ze nie wykonales zadan glowych z gildii, teraz zostaje pytanie ktorego.

Ktos wczesniej pytal. Maksymalny poziom jaki da sie osiagnac to 81.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 21:34, Maximo napisał:

No tak,ale czy to oznacza że na skutek jakiegoś buga nie ukończę gildii zlodziei ?? Może
jest jakiś sposób ,komenda w konsoli ? Trochę szkoda by było pod sam koniec nie ukończyć:/
Na YT widziałem ten strzał w

Spoiler

balkonik Mercera

,a tu lipa?

Mowa była o questach pobocznych. Te są nieskończone.
Zaś questy główne przyjmujesz u Mercera, potem u jego zastępcy, te faktycznie się kończą i dają nawet niezgorsze bonusy, broń i zbroję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 bardzo denerwujący problem, skaczący obraz podczas rozglądania się góra/dół z widoku pierwszej osoby, na boki jest ok, ale pionowe rozglądanie to tragedia, ręce mojej postaci bardzo się trzęsą, szczególnie jak używam magii. FPS mam bardzo dobry, gram na low i jest 60 prawie cały czas.

Problem wygląda mniej więcej tak http://www.youtube.com/watch?v=454SADXsPZo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po cofnięciu do 1.2 smoki nie dają mi swojej duszy. Nie było tak pierwotnie na 1.2 i 1.3. Chyba poczekam do poniedziałku z polowaniem na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 23:30, Noirr napisał:

Musisz wykonac przynajmniej po 5 akcji z Whiterun, Windhelm, Markath i Solitude zeby
moc zostac Grandmasterem. Jezeli do tej pory nie

Spoiler

zabiles Mercera Freya

to znaczy,
ze nie wykonales zadan glowych z gildii, teraz zostaje pytanie ktorego.

Wykonałem ten quest z

Spoiler

ulami i kasą pancerną ,także te specjalne z przejęciem kazdego miasta

.Teraz tylko Vex i ten koło niej dają mi w nieskończoność te dodatkowe.Brynjolf nie ma czasu na rozmowe.Mam tylko ten z
Spoiler

uzbieraniem 24 kamieni z korony Berenziach

,ale to chyba nie głowny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 00:41, Maximo napisał:

Wykonałem ten quest z

Spoiler

ulami i kasą pancerną

.


Spoiler

Teraz powinienes dostac quest, zeby wyeliminowac konkurencje Maven Black-Briar. Mozliwe ze spieprzyles questa, np. konczac rozmowe z Brynjolfem nie pytajac go o wskazowki, albo nie pogadales z Maven. Sprobuj wpisac w konsoli setstage TG03 1 albo 10. Jezeli to nie zadziala to wpisz setstage TG04 1, wtedy rozpocznie ci nastepnego questa, z pominieciem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, coś chyba złapałem, jakiegoś wirusa :P Zupełnie nagle NPC spotkani w Whiterun zaczęli coś nawijać o jakieś chorobie kiedy podchodzę by pogadać. Pytają jak się czuję, że źle wyglądam albo obawiają się że mogę być chory.
Jak można złapać choróbsko i jak się leczyć? Jak w ogóle można zdiagnozować że coś się złapało? Bo ja żadnego podejrzanego spotkania nie miałem, żadnego wampira czy wilkołaka ani nic takiego chyba. Moja postać też wygląda i funkcjonuje normalnie.

Przepraszam jeżeli pytanie padło wcześniej, ale nie chcę przeglądać tematu bo za dużo nieoznakowanych postów o elementach gry które chciałbym poznać sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 03:25, Siriondel napisał:

Jak można złapać choróbsko i jak się leczyć?

Leczyć możesz się pijąc odpowiednią miksturę (kiedy jesteś w terenie) lub odwiedzając kapliczkę (wtedy zostaniesz uleczony za darmo).

Dnia 18.12.2011 o 03:25, Siriondel napisał:

Jak w ogóle można zdiagnozować że coś się złapało?

Zajrzyj do zakładki stałych efektów w oknie magii.

Dnia 18.12.2011 o 03:25, Siriondel napisał:

Bo ja żadnego podejrzanego spotkania nie miałem, żadnego wampira czy wilkołaka ani nic takiego chyba. Moja postać też wygląda i funkcjonuje normalnie.

Wilkołactwem zarazić się nie możesz (to można załapać jedynie fabularnie) zaś wampiryzm to jest najgorsza z możliwych chorób ale bynajmniej nie jedyna, jakieś mniejsze zarazy możesz złapać od szczurów, nieumarłych czy innych istot z którymi starłeś się wręcz, na całe szczęście w przeciwieństwie do wampiryzmu te zarazy nie mają żadnego limitu czasowego po którego upłynięciu nie możesz się już wyleczyć więc nie musisz panikować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 03:45, Karharot napisał:

Zajrzyj do zakładki stałych efektów w oknie magii.

No tak, dzięki. Załapałem coś co nazywa się Rockjoint i zmniejszyło mi skuteczność ataków wręcz o jedną czwartą! A się dziwiłem dlaczego tak słabo swoimi szklanymi zabawkami koszę :P Od tego wyrośniętego szczura musiałem złapać. Dalej już sobie poradzę, jeszcze raz dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy miecz jednoręczny, jai mogę wykuć? Bo mam ebonitowy legendarny, z dmg 57+fechtmistrz 60
%. Ale mam cholerny problem z walką z hersztami, 1/1 jest bardzo ciężko, a jak jest jeszcze jakiś koleś z jednoręcznym i lub łukiem to już totalna masakra i jedyne rozwiązanie to salwować się ucieczką. Ma ,toś jakąś taktykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 08:33, Jackal-pl napisał:

Jaki jest najlepszy miecz jednoręczny, jai mogę wykuć? Bo mam ebonitowy legendarny, z dmg 57+fechtmistrz 60 %.

Najlepszy miecz jednoręczny jaki możesz wykuć to oczywiście miecz daedryczny, zadawane przez niego obrażenia zależą od jego stopnia ulepszenia (przy ostrzeniu miecza załóż wszystkie przedmioty dające bonus do kowalstwa oraz łyknij sobie miksturkę która podnosi skuteczność tej umiejętności.

Dnia 18.12.2011 o 08:33, Jackal-pl napisał:

Ale mam cholerny problem z walką z hersztami, 1/1 jest bardzo ciężko, a jak jest jeszcze jakiś koleś z jednoręcznym i lub łukiem to już totalna masakra i jedyne rozwiązanie to salwować się ucieczką. Ma ,toś jakąś taktykę?

O ile nie masz sporej przewagi nad wrogiem to walka 1 na 2+ z elitarnymi przeciwnikami zawsze będzie stanowiła pewien problem. Możliwych strategii w takich sytuacjach jest sporo ale wszystkie zależą od umiejętności Twojej postaci, ja polecę Ci magię przywoływania dzięki której możesz sobie stworzyć pomocnika który w najgorszym wypadku odciągnie na chwilę uwagę przeciwnika a w najlepszym pozwoli Ci na stanie z tyłu i czekanie aż Twoje sługi same wyrżną w pień wszystko co się rusza ;)
Pamiętaj też o korzystaniu z okrzyków, jeśli skupiasz się na walce wręcz to skorzystaj z Elemental Fury który to okrzyk znacznie zwiększa szybkość Twoich ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas pewnie zainwestuje w Skyrima i ciekawi mnie jedna rzecz - czy można umiejętność wywindować ponad poziom setny jak w Morrku, czy może jest jak w Obku ograniczenie, że 100 to max i nie ważne, że w statach jest np 120, to i tak liczy jak za 100. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszkolić można tylko do 100 ale dzięki umagicznieniom z przedmiotów można tą umiejętność podnieść wyżej, nie potrafię jednak stwierdzić czy bonus z umiejętności powyżej 100 jest liczony czy przepada (taka możliwość nawet mi do głowy nie przyszła bo w Morku liczyło się wszystko a w Obka nie grałem na tyle długo żeby zagłębić się w szczegóły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 10:39, Karharot napisał:

Wyszkolić można tylko do 100 ale dzięki umagicznieniom z przedmiotów można tą umiejętność
podnieść wyżej, nie potrafię jednak stwierdzić czy bonus z umiejętności powyżej 100 jest
liczony czy przepada (taka możliwość nawet mi do głowy nie przyszła bo w Morku liczyło
się wszystko a w Obka nie grałem na tyle długo żeby zagłębić się w szczegóły).


Z tego co niektórzy tu pisali odnośnie kowalstwa można wywnioskować, że bonus jest liczony, bo niby po co gracze mieli by tak mocno podnosić ową umiejętność ponad 100 pkt, jak nie po to aby móc ulepszać broń i pancerz do lepszych statów ;]


Przy okazji zapytam, może ktoś będzie wiedział czy jest jakiś quest w trakcie którego znajdę lub otrzymam jako nagrodę przedmiot z bonusem do kowalstwa, czy muszę liczyć na szczęście podczas eksplorowania świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 11:25, Wszystkozajete napisał:

Przy okazji zapytam, może ktoś będzie wiedział czy jest jakiś quest w trakcie którego
znajdę lub otrzymam jako nagrodę przedmiot z bonusem do kowalstwa, czy muszę liczyć na
szczęście podczas eksplorowania świata?


W sklepie z szatami/biżuterią a Samotni można trafić na ciekawe rzeczy.
Questu żadnego nie kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 11:25, Wszystkozajete napisał:

Z tego co niektórzy tu pisali odnośnie kowalstwa można wywnioskować, że bonus jest liczony, bo niby po co gracze mieli by tak mocno podnosić ową umiejętność ponad 100 pkt, jak nie po to aby móc ulepszać broń i pancerz do lepszych statów ;]

W przypadku kowalstwa nie spotkałem jeszcze efektu który dodawałby punkty do skilla 0 wszystkie umagicznienia i mikstury zwiększają skuteczność tej umiejętności o konkretny procent.

Dnia 18.12.2011 o 11:25, Wszystkozajete napisał:

Przy okazji zapytam, może ktoś będzie wiedział czy jest jakiś quest w trakcie którego znajdę lub otrzymam jako nagrodę przedmiot z bonusem do kowalstwa, czy muszę liczyć na szczęście podczas eksplorowania świata?

Jest taki quest - aby uzyskać dostęp do orkowego fortu Narzulbur (za którym znajduje się kopalnia ebonu) musisz dla nich zdobyć rękawice które dodają mały bonus do kowalstwa. Jeśli jednak chcesz znaleźć coś co mógłbyś bez straty rozmontować aby zdobyć czar do tworzenia własnych przedmiotów to musisz niestety zdać się na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,pomogła ostatnia opcja. W sumie po 356h grania jedynie w Pękninie mam istotne bugi. Najpierw z Tanem ,też się kodem posiłkowałem ,teraz złodzieje. Btw. zupełnie nie rozumiem cofnięcia gry z 1.3 do 1.2. Teraz w terenie znowu 2-3 sek frezy czasami sie zdarzają ,a było już ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować