Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dobra to przechodzi ludzkie pojęcie. Próbuje odpalić Skyrima przez aplikację Skyrim4gb (od graczy mod) to wyskakuje mi komunikat "Unable to successfully set LAA flag". Dobra, myślę sobie, że po patchu może już nie da się przez to odpalić. Więc włączam normalnie przez steama i tu proszę "Your game version is NOT supported, supported patches: blablabla". Czy ich za przeproszeniem p*jebało? Czy nie potrafią wydać patcha, który nie sp**przy znowu całej gry? Niech oni już lepiej zostawią tą grę w spokoju i niech gracze wezmą się za jej naprawianie bo Bethesda najwyraźniej g*wno potrafi.
Przepraszam za słownictwo, ale powoli człowiek już nie wyrabia patrząc na poziom spartolenia tej gry przez kolejne patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 23:42, KamyK_84 napisał:

Przepraszam za słownictwo, ale powoli człowiek już nie wyrabia patrząc na poziom spartolenia tej gry przez kolejne patche.

Hmm, a nie bierzesz pod uwagę możliwości, iż to któryś z modów/fanowskich patchy namieszał. Wiem, że grę bez takowych dodatków da się spokojnie uruchomić i w wersji 1.3.10. Więc wina nie leży po stronie Bethesdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz powinienem usunąć wszystkie mody itp. No świetnie.
A może i grę da się uruchomić bez modów, ale już o komfortowym graniu pewnie mowy nie ma. Znając bethe to wydano kolejnego d*pnego patcha, który więcej niszczy niż naprawia. Thx.
Jak dla mnie wina leży nadal po stronie Bethesdy... parapapapa.
Da się jakoś wyłączyć aktualizację? Tak na przyszłość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie używam żadnych modów, i nie mam problemów ani z płynnością gry w Max detalach, ani z crashami które po prostu nie występują, a grałem w grę każdą wersją (nie licząc 1.2 która ponoć strasznie namotała, ale i tak byłem zawalony pracą w tym czasie także obeszło mnie to ).
Sami sobie chrzanicie grę i tylko narzekać na Twórców potraficie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:15, Mafioso_PL napisał:

Sami sobie chrzanicie grę i tylko narzekać na Twórców potraficie ;)


Właśnie wywaliłem wszystkie patche fanowskie i mody. Gra zaczęła wywalać. Serio sobie chrzanie grę a twórcy robią wszystko dobrze? Dopóki grałem na fanowskim Skyrim4gb z różnymi modami chyba ani razu gra crasha nie zaliczyła. Pytanie, kogo ci z Bethesdy zatrudniają?
Oj i zapewniam, wszystko ze sterownikami mam zaktualizowane.
A ja powiem tyle, wersja czysta, bez patchy od twórców była jako tako grywalna. Dalej to tylko załamać się idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:32, CaHa napisał:

Wytłumaczy mi ktoś jak tak nudna i zbugowana gra mogła zostać GOTY ? Na czym polega jej
fenomen ?


Jeśli Ci się nie podoba to pewnie nigdy nie zrozumiesz na czym polega jej fenomen :D dla każdego co innego jest nudne, jedni mogą godzinami rozmawiać o tulipanach, a inni zasną przy czymś takim po 5 minutach ;) ja uwielbiam w tej grze wolność, brak jakichkolwiek przymusów - nie chcę robić danego wątku, mogę 100 godzin robić coś zupełnie innego, olbrzymi świat, możliwość wykreowania bohatera jakiego tylko sobie wymarzę, ilość questów oraz klimat gry. No i mnie cholernie wciągnęła - po 80 godzinach musiałem przestać grać, bo nie robiłem niczego innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:32, CaHa napisał:

Wytłumaczy mi ktoś jak tak nudna i zbugowana gra mogła zostać GOTY ? Na czym polega jej
fenomen ?


Ok to zacznijmy, co wg. ciebie oznacza pojęcie nuda?

Dla mnie nuda w grach to wszelakie gry piłkarskie, siatkarskie i 99% gier sportowych ( boks i jakiś wrestling ok ).

Więc czy fifa 12 jest nudna? Co ludzie w niej widzą, dla mnie to nudny gniot.

Kolejna definicja nudy w grach - nie ma co robić, powtarzalność tego co jest - nuda.


Więc tak, Skyrim ma ponad kilkanaście kilometrów kwadratowych do eksploracji z różnymi lokacjami, questami, historiami czy easter eggsami . Naprawdę dobrą grafikę przyrody ( ok, Witcher 2 miał ładniejszą - ale błagam, czułem się jak w Fable I { kto grał ten sądzę, że rozumie aluzję ,,ciasnych" pomieszczeń )

Zadania są różnorodne i powtarzalne , oczywiście w 90% chodzi o przyjemne pokonywanie coraz to kolejnych wrogów - ale zabawa wynikająca już z samego dotarcia do miejsca jest przeogromna ( chcesz zrobić jedno, po drodze zaczynasz 10 innych rzeczy i lądujesz 2 km od docelowego questa { goniąc np. króliki } )

Ale zadam pytanie, w którym RPG czy MMORPG , z grubsza 90% zadań nie polega na zabijaniu potworów, robieniu czegoś co w konsekwencji doprowadzi do zabicia kogoś + historia?
Wymień jednego takiego cRPG od 2000 roku.
Nie ma takiego? No cóż....

Walka jest rzekłbym ,,standardowa" jak w całej serii. Nie jest TAK widowiskowa jak w Wiedźminie, ale nie jest też nudna jeżeli gra się na poziomie ,,master"( na pozostałych - tak jest nudna , 2 ciosy i zgon )

I ludzie za to ją kochają. Można tworzyć naprawdę sporo taktyk (Fakt, nie tyle co w DM ) ;)

Łącząc wszystko w całość masz :

- Sandboxa który w podstawie może zająć 30-400 h gry, który oferuję niesamowicie dużą przestrzeń, starannie zrobioną i przemyślaną
- Fan kit , który zapewni tej grze setki modów i przedłuży jej życie o kilka(naście) lat
- Dobry system walki który może, ale nie musi się podobać
- Dużą ilość świetnych pobocznych questów { szczególnie z artefaktami } i znośny/dobry wątek główny
- Świetną muzykę i oprawę audiowizualną { jak na sandboxa przystało )
- Żyjący ciekawy świat, który poprzez samą eksplorację da ci wiele zabawy
- Możesz zrzucać ser z górki i patrzeć jak się toczy kilka kilometrów
- Możesz być jaszczurką ( ja ich w Skyrimie nie uznaję, ale każdy ma swoje alter ego { nawet jakby to była jaszczurka - rotfl } )

Odnośnie bugów, część jest zabawnych, część irytujących - standard.
Każda rozbudowana gra RPG je posiada, kwestia tego jak szybko twórcy, je naprawią ( Fan kit na upartego załatwia sprawę )

Odnośnie fabuły - główny wątek to nie jest epicka przygoda nieznajomego który nie dokońca wie dlaczego tu się znalazł, ale w wyniku MILIARDA dziwnych pozytywnych lub negatywnych dla niego zdarzeń, staje się bohaterem.
Nie, historia jest wręcz sztampowa, główny bohater - trening - przeciwnik xy - ostatni przeciwnik - koniec. Czarno na białym ( sam osobiście wolę fabułę bardziej skomplikowaną )


Porównując do naszego ,,polskiego Hitu" - To nie jest wiedźmin jeżeli chodzi o system walki, to nie jest wiedźmin jeżeli chodzi o fabułę, ale na szczęście , to nie jest wiedźmin jeżeli chodzi o długość gry jak i jej ,,otwartość"


Wybacz, ale gram w to już przeszło 120 h , zrobiłem setki zadań i odwiedziłem z 3/5 lokacji - nie nie znudziła mi się ta gra, bo zawsze mam w niej co robić ;)


I tak, wolę grę co da mi 300h mniej dynamicznej akcji, ale za to dużo frajdy (+setki godzin z modami ) niż 20h gry w której mam poczucie klaustrofobii.

Liczę, że już wiesz dlaczego jest to fenomen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:32, CaHa napisał:

Wytłumaczy mi ktoś jak tak nudna i zbugowana gra mogła zostać GOTY ? Na czym polega jej fenomen ?


No swobodzie i możliwościach w wyborze swojej własnej drogi. Nie chce Ci sie rozmawiać z jakąś postacią to odchodzisz i ją olewasz. Nie masz ochoty kończyć jakiegoś questa? Nie kończysz. Chcesz się ożenić i rąbać drewno zamiast ubijać potwory w jaskiniach? Proszę bardzo.
Mam na liczniku jakieś 90 godzin gry i mimo zaliczenia wątku głównego w ogóle mi się jeszcze nie znudziło. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:02, Minamir napisał:

Dzisiejszy patch wprowadza obsługę LAA i zewnętrzne programy nie są już potrzebne.


A gdzie to LAA się włącza? Bo ja mam w opcjach FXAA i je włączone mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 09:38, KamyK_84 napisał:

Stworzyłem wreszcie swój set dla mojej elfki złodziejki/zabójczyni. Oceńcie.

W miejsce bonusu do otwierania zamków imo można było dać coś bardziej użytecznego ale reszta genialna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 09:55, Karharot napisał:

W miejsce bonusu do otwierania zamków imo można było dać coś bardziej użytecznego ale
reszta genialna ;)


Właśnie tak się zastanawiam czy ten bonus mi coś wgl daje, ale co tam. Mam jeszcze naszyjnik z 40% większymi obrażeniami od łuków i 40% lepszym skradaniem oraz pierścień zwiększający udźwig o 37 oraz kondycję o 62.
Pozostało mi ulepszyć mój daedryczny łuk, sztylet i miecz :)
Tak wgl jak są dwa bonusy np. 2 razy 40% większe obrażenia od łuku to się jakoś sumuje, czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 10:07, KamyK_84 napisał:

Tak wgl jak są dwa bonusy np. 2 razy 40% większe obrażenia od łuku to się jakoś sumuje czy jak to jest?

Wydaje mi się że wszystkie bonusy są do siebie dodawane, co prawda nie sprawdzałem tych związanych z łukiem ale kowalstwo, regeneracja many, obniżenie kosztów rzucania czarów itp. się sumują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak udało Ci się zdobyć zaklęcie do skracania okresu między krzykami? Próbowałem zdjąć takie zaklęcie z amuletu Talosa i nigdy nie mogłem tego zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale głupiego buga znalazłem. Jak zaklinam buty dwoma zaklęciami - premia do udźwigu, premia do kondycji - to otrzymuję tylko jedną premię, tą wyższą. W związku z tym drugie zaklęcie jest zbędne. Podejrzewam, że nie tak miało to jednak być.

Ale przegięcie z tym zaklinaniem lekkie. Teraz rzucam czary zniszczenia za zerowy koszt magii. Walcząc z jednym lub dwoma przeciwnikami jestem nieśmiertelny. Dopiero większa ilość wrogów może do mnie chociażby dobiec. Trochę to psuje zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować