Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2012 o 23:12, Blutok napisał:

Ktora ''gildia'' jest wg was najciekawsza? :)


Mimo wszystko złodzieje :) Towarzysze pomimo ciekawie zapowiadającego się wątku byli tacy sobie, mroczne bractwo za krótkie, bardów nie wiem czy wgl uznać za gildię. Magów nie przeszedłem jeszcze :P Ale złodzieje mają bardzo fajny wątek, od początku czyli od właściwie zastania gildii

Spoiler

na granicy upadku, po rozwój i przywracanie chwały

aż do fajnego zakończenia :) No i w przypadku gildii złodziei widać wyraźnie rozwój tej grupy. I jest to wątek chyba najdłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2012 o 23:12, Blutok napisał:

Ktora ''gildia'' jest wg was najciekawsza? :)

Hmm trudno stwierdzic bo wszystkie sa jakies takie na szybko... Tzn zdarzaja sie tu i tam ciekawe i fajne questy (np cale to przylaczenie sie do Bractwa jest duzo lepsze niz w Oblivionie), ale zadna gildia mnie nie oczarowala. Pewnie gildia zlodziei wypadla najlepiej (magow jeszcze nie robilam) bo Mroczne Bractwo ma jakis strasznie krotki choc ciekawy watek (duzo sie dzieje). Niestety nie przypadli mi do gustu NPC w tymze bractwie, wydawali sie jakos na sile i przerysowani.

Ogolnie wydaje mi sie, ze tworcy poszli na ilosc, a nie jakosc jezeli chodzi o gildie. Nie da sie za bardzo wczuc jesli zadan jest malo. I zeby nie bylo, ze tylko narzekam - uwazam, ze gildie sa na poziomie czyli ok i dosc, a czasem nawet momentami bardzo ciekawe, ale fajerwerkow nie ma;).

Mam nadzieje, ze wyjdzie jakis duzy dodatek gdzie dadza ciekawsze gildie, moze nawet jakas wampirza;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 08:20, Eilene napisał:

Ogolnie wydaje mi sie, ze tworcy poszli na ilosc, a nie jakosc jezeli chodzi o gildie.
Nie da sie za bardzo wczuc jesli zadan jest malo. I zeby nie bylo, ze tylko narzekam
- uwazam, ze gildie sa na poziomie czyli ok i dosc, a czasem nawet momentami bardzo ciekawe,
ale fajerwerkow nie ma;).

Nie bardzo mogę się zgodzić co do tego, że twórcy poszli na ilość jeśli chodzi o gildii - nie dość, że jest ich bardzo mało, to jeszcze mają małą ilość zadań (bo oczywiście losowych nie liczymy) :) akurat to jest moim zdaniem największa bolączka Skyrima - zanim na dobre zapoznam się z daną gildią, to już mi się kończy jej wątek :D więc liczę na jakiś fajny dodatek, oby był wielkości Bloodmoona z Morrowinda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dooobra. No to pograłem ;]

Przeszedlem wątek główny, zadania dla Gildii złodziei, dla towarzyszy, dla akademii, dla gromowładnych, zdobyłem wszystkie dziewięć masek... zostało mi chyba tylko bractwo?

A może się mylę? Można zostać bardem? Przyznam, byłoby to miłe zwieńczenie gry, tak sobie chodzić i grać, od czasu do czasu grzmocąc jakiegoś smoka w rogaty łeb (coprawda po jednym-dwóch ciosach padnie, ale i tak jakoś się to przezyje).

Swoją drogą, mam konkluzję po przejściu już chyba znacznej części gry. Wcześniej grałem w Morrowinda (5 pięknych lat...), Obliviona póki co odpuściłem.
Więc:

Skyrim jest na pewno krótszy, ale o wiele "gęstrzy", jeśli wiecie, co mam na myśli. To, za co kocham twórców, to (hip hip, hurra!) te wspaniałe przejścia spowrotem do Skyrim, po wyeksploatowaniu jakiś lochów/ruder/ruin/innych. Te szybkie, zamaskowane przejścia, dzięki którym nie muszę przemierzać oczyszczonych z wrogów korytarzy :)
No i klimat. Cóż, nie lepszy od Morrowinda, ale ma swój własny, wspaniały (góry podświetlone zorzami w piękną, letnią noc...[a propo nocy, Bethshadę zawszę będę wielbił za niebo])

Co jeszcze. Z Morrka zostały niekonsekwencje (niestety). Jak kończymy jakiś wątek, to malo co się zmienia, ot, może niektóre postaci będą inaczej do nas mówiły. Ale smoki nie znikają, cesarscy w zasadzie ciągle w stanie wojny z Gromowładnymi... nic się nie zmiania. Awrrrrrrrr!

I tu pytanie dla złodziei, którzy ukończyli główny Q Gildii -

Spoiler

Zdarzyło się Wam, by Nocnica kiedykolwiek wzywała do ochrony sanktuarium? Bo mnie nie -.-



Cóż, zrobię misje dla Bractwa, byc może będę tym bardem i... czekam na mody.

A, właśnie. Budo chyba coś wspominał o modzie do domku w Wichrowym Tronie. Nie wiem, kiedy, więc, Budo, podasz linka? :>

(Ale i tak Morrowind lepszy. O!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 08:48, pawbuk napisał:

Nie bardzo mogę się zgodzić co do tego, że twórcy poszli na ilość jeśli chodzi o gildii
- nie dość, że jest ich bardzo mało, to jeszcze mają małą ilość zadań (bo oczywiście
losowych nie liczymy) :) akurat to jest moim zdaniem największa bolączka Skyrima - zanim
na dobre zapoznam się z daną gildią, to już mi się kończy jej wątek :D więc liczę na
jakiś fajny dodatek, oby był wielkości Bloodmoona z Morrowinda :)


W porownaniu z Morrowindem to masz racje, ale w porownaniu do Obliviona to gildi chyba jest wiecej. Nie wiem dlaczego zrobili tak malo z nimi powiazanych zadan, pewnie ma to powiazanie z zatrzesieniem zadan pobocznych w roznych miastach.

Ciekawe co zmajstruja biorac pod uwage Bloodmoona, Tribunala i Shivering Isles. Z tych trzech najbardziej mi sie podobal Bloodmoon, ale Shivering Isles tez mialo fajny klimacik.

Ja czekam az ten edytor do gry wyjdzie to sama cos moze zmajstruje xD (oczywiscie nie tak duzego, ha ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2012 o 09:19, cedricek napisał:

I tu pytanie dla złodziei, którzy ukończyli główny Q Gildii -

Spoiler

Zdarzyło się Wam, by
Nocnica kiedykolwiek wzywała do ochrony sanktuarium? Bo mnie nie -.-



Nie nigdy się nie przytrafiło -
Co do mrocznego bractwa to chyba najsłabsza lina q. w tej grze dla mnie - lipton był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 09:19, cedricek napisał:

A może się mylę? Można zostać bardem? Przyznam, byłoby to miłe zwieńczenie gry, tak sobie chodzić i grać, od czasu do czasu grzmocąc jakiegoś smoka w rogaty łeb (coprawda po jednym-dwóch ciosach padnie, ale i tak jakoś się to przezyje).

Formalnie można dołączyć do Akademii Bardów, ale to raptem 4 misje i żadnych nowych możliwości (także o graniu zapomnij dopóki nie wyjdą odpowiednie mody).

Dnia 14.01.2012 o 09:19, cedricek napisał:

No i klimat. Cóż, nie lepszy od Morrowinda, ale ma swój własny, wspaniały (góry podświetlone zorzami w piękną, letnią noc...[a propo nocy, Bethshadę zawszę będę wielbił za niebo])

Nie sposób się nie zgodzić - klimacik jest całkiem fajny.

Dnia 14.01.2012 o 09:19, cedricek napisał:

I tu pytanie dla złodziei, którzy ukończyli główny Q Gildii -

Spoiler

Zdarzyło się Wam, by Nocnica kiedykolwiek wzywała do ochrony sanktuarium? Bo mnie nie -.-


Nie ma czegoś takiego w grze - ta wzmianka ma tylko "budować klimat"

Dnia 14.01.2012 o 09:19, cedricek napisał:

(Ale i tak Morrowind lepszy. O!)

Gospodarzu dać mu wina, a przedniego!

Dnia 14.01.2012 o 09:19, cedricek napisał:

Co do mrocznego bractwa to chyba najsłabsza lina q. w tej grze dla mnie - lipton był.

E tam, Akademia ZT gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość zadań w tej grze znowu mnie przytłacza, mimo że mam już 49lvl. A tu kurde tyle tego jeszcze. Mroczne Bractwo nie ruszone, Akademia Bardów nie ruszona, questy dodatkowe dla Złodziei i Magów leżą.. rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 22:54, HumanGhost napisał:

Akademia Bardów nie ruszona

Skończysz ją w mgnieniu oka...

Dnia 14.01.2012 o 22:54, HumanGhost napisał:

questy dodatkowe dla Złodziei i Magów leżą.. rany.

Chodzi o te generowane ad infinitum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 07:59, Blutok napisał:

Czy po ukończeniu głównego wątku można grać dalej?


Tak, można. Skyrim jest grą, która nigdy się nie kończy. Questy są generowana cały czas. Nie da się po jakimś czasie stwierdzić "zrobiłem już wszystko". ;]

Karpik -> Raczej o te mające przywrócić gildii dawną chwałę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 08:21, HumanGhost napisał:

> Czy po ukończeniu głównego wątku można grać dalej?

Tak, można. Skyrim jest grą, która nigdy się nie kończy. Questy są generowana cały czas.
Nie da się po jakimś czasie stwierdzić "zrobiłem już wszystko". ;]

Karpik -> Raczej o te mające przywrócić gildii dawną chwałę.


Chodziło mi tylko o główny wątek, bo to, że cały cza są generowane to wiem :)

Wie ktoś o jakiś DLC do skyrima?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie Markartu. W jaki sposób można zostać Tanem tego miasta? Wykonałem już kilkanaście questów a , mimo to gdy rozmawiam z Jarlem na temat kupna domu on oznajmia mi ze mnie nie zna i nie ma do mnie zaufania :( Co gorsza nie mam możliwości poprowadzenia dialogu z jego wujem, który jest zarządcą. Macie jakieś pomysły? Jak dla mnie to ewidentny Bug…

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 15:25, PtaQ15 napisał:

Witam

Mam pytanie odnośnie Markartu. /.../
Pozdrawiam!

Ech... mnie tam ciągle strażnicy ścigają, chociaż nie wiem za co... Musiałem kilku z nich zabić i uciec, zobaczę, co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 17:04, KrzysztofMarek napisał:

Ech... mnie tam ciągle strażnicy ścigają, chociaż nie wiem za co... Musiałem kilku z
nich zabić i uciec, zobaczę, co będzie dalej.


Mnie też ścigali po

Spoiler

drace z ucieczka z więzienia, ale gdy potem poszedł do jarla, to mnie "ułaskawił" i strażnicy nie są niemili ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować