Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Mam ponad 100 godziny gry i problemów coraz więcej. Często Skyrim się zawiesza przy zmianie lokacji, pomaga tylko reset. Dosyć to frustrujące. Misja z zabójcą w Wichrowym Tronie stoi w miejscu, mam się zgłosić do Jorleifa ale brak odpowiedniej opcji dialogowej. Podobnie z odnalezieniem księgi "Wilcza Królowa tom 6." - w akademii w Zimowej Twierdzy u staruszka nie ma opcji dialogowej. Można to rozwiązać ażeby dokończyć misje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 18:31, El_Cascador napisał:

Mam ponad 100 godziny gry i problemów coraz więcej. Często Skyrim się zawiesza przy zmianie
lokacji, pomaga tylko reset.
Dosyć to frustrujące. Misja z zabójcą w Wichrowym Tronie
stoi w miejscu, mam się zgłosić do Jorleifa ale brak odpowiedniej opcji dialogowej. Podobnie
z odnalezieniem księgi "Wilcza Królowa tom 6." - w akademii w Zimowej Twierdzy u staruszka
nie ma opcji dialogowej. Można to rozwiązać ażeby dokończyć misje?

No to widzę, że problem ten występuje również na PC. Grając na PS3 myślałem, że to po prostu konsola nie wyrabia z doczytywaniem tak ogromnego świata gry. Oczywiście konieczny był reset. A co do zadania to ja osobiście nigdy nie doświadczyłem takiego problemu - normalnie pojawiła się opcja dialogowa i wykonałem je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 100h grania. Zacząłem główny wątek.. I chyba 6 już misja powierzona przez Cesarstwo jest bardzo schematyczna ;/ - Ciągle mam iść i zdobywać jakiś fort. Te walki są ok ale spodziewałem siętrochęciekawszej fabuły. Ile potrwa takich misji? Czy będa jakieś inne ciekawsze misje w głównym wątku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:42, Azazell napisał:

Po 100h grania. Zacząłem główny wątek.. I chyba 6 już misja powierzona przez Cesarstwo
jest bardzo schematyczna ;/ - Ciągle mam iść i zdobywać jakiś fort. Te walki są ok ale
spodziewałem siętrochęciekawszej fabuły. Ile potrwa takich misji? Czy będa jakieś inne
ciekawsze misje w głównym wątku?


Czy Ty na pewno mówisz o wątku głównym, chyba Ci się coś pomyliło, bo z opisu wynika, że wykonujesz questy w wojnie domowej dla Cesarstwa/Gromowładnych. Jeśli o to chodzi to wydaje mi się (bo sam przeszedłem z tego dopiero kilka questów), że właśnie tak lub podobnie będą wyglądać wszystkie zadania, zdobywanie fortów, miast i na koniec zdobycie głównego bastionu wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 23:54, mistrz917 napisał:

Mam pytanie po ilu dniach przeciwnicy się respawnują.


Po 30 dniach przeciwnicy wracają do podziemi, wyrastają nowe zioła i grzyby itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:42, Azazell napisał:

Po 100h grania. Zacząłem główny wątek.. I chyba 6 już misja powierzona przez Cesarstwo
jest bardzo schematyczna ;/

To nie jest główny wątek, to jest cześć zadań pobocznych. Główny wątek kręci się wokół smoków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 54 poziomie, ale w głównym wątku nie dobrnąłem jeszcze zbyt daleko

Spoiler

( właśnie nie odnalazłem Topora Kogośtam i pędzę na spotkanie z tajemniczym przyjacielem )

.
Mam pytanie dotyczące smoków. Czy w jakimś momencie fabuły, przestają się pojawiać? Od ładnych kilku godzin gry, żaden smok mnie nie zaatakował. Przedtem toczyłem regularne walki, a teraz puściuteńko. Smoki mogę co najwyżej poobserwować (jak zechcę również powalczyć), gdy jestem w okolicach gór, gdzie smoki występują (np miejsca, do których skierowały mnie listy). Ataków w dowolnych lokacajach nie ma od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 11:49, Lykenos napisał:

gdzie można zdobyć jakieś porządne bronie i zbroje?

Raczej trzeba wykuć, choć kawałki dwemerowgo pancerza znajdują się w muzeum w Markath, zresztą w tamtejszych riunach jest tyle złomu, że można wybić sobie kowalstwo na 100 i mieć zapas gotówki do końca życia. Poza tym zbroje i bronie są losowo generowane na twój level w podziemiach, ruinach itp. więc nie licząc kowalstwa musisz sobie lvl podnieść aby mieć coś porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj, że po śmierci oberżystki Chorągwianej Klaczy Ysolda przejmie interes, czy jeśli zostanie ona moją żoną to tawerna traktowana będzie jak nasz dom? Tzn. czy będę mógł spać w tym pokoju z tarasem bez płaceni itd...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad 100h grania. Przeszedłem główny wątek i mam jeszcze pełno misji zwyklych i dla bractwa. Zostawie sobie je jak przyjdą nowe DLC czy ten tryb multi :) Teraz dość i czas na inne gry. Sejwy sobie zgram na zewnętrzny dysk :P

Mam pytanie bo jak przeszedłem główny wątek to dostałem tego smoka

Spoiler

na literę O, którego mogę wezwać i co z nim mogę robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 14:51, El_Cascador napisał:

U mnie to dosyć częsty problem, jeśli miałbyś podobnie spróbuj wyłączyć autosave przy
zmianie lokacji w menu ustawień "Gra".

Jeśli to faktycznie może pomóc to spróbuję. Choć nie rezygnuję z tego łatwo, bo na PS3 brak opcji szybkiego zapisu, dlatego włączyłem autosave przy każdej możliwej sytuacji i co 5 minut ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może czy skrzynie i urny w tym sanktuarium z popiersiami kapłanów w lokacji Labyrinththian gdzie można zrobić kolekcję masek (tam gdzie przenosimy się w czasie po założeniu drewnianej maski) respawnują się? Niezła darmowa miejscówka na skład sprzętu. Ktoś skorzystał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 17:22, HumanGhost napisał:

Smoki będę się juz zawsze pojawiać. Nawet wykonanie wątku głównego tego nie zmieni.


W tym problem, że mnie najwyraźniej boją się tak bardzo, że przestały się pojawiać. Co najmniej 5-7 godzin gry minęło bez walk ze smokami, a jeszcze jakiś czas temu tak długich przerw na pewno nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Pojawianie się smoków jest całkowicie losowe z tego co zauważyłem. Też miałem kilku godzinne przerwy a nieraz po dwa przylatywały też. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a właśnie co do smoków - gram ledwo 20 godz i dobiero dwa ubiłem... przydałoby sie wiecej - łatwiej je zabic niz gigantow ;)

aktos wie moze jak jest liczone doswiadczenie? tzn ile sie tego zdobywa i za co najwiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować