Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2012 o 19:47, Karol44 napisał:

W ciele jednego z elfów powinieneś znaleźć klucz do klapy.


Ubiłem już wszystkich i co prawda, mam dwa klucze ale żaden z nich niczego nie chce otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj wykonałem te zadanie zagadałem z tym wiezionym gostkiem i on doradził mi żebym wyszedł przez klapę.Klucz do tej właśnie klapy posiadał 1 z elfów który padł od mego miecza;-d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 21:35, Karol44 napisał:

No ja wczoraj wykonałem te zadanie zagadałem z tym wiezionym gostkiem i on doradził mi
żebym wyszedł przez klapę.Klucz do tej właśnie klapy posiadał 1 z elfów który padł od
mego miecza;-d


Hmmm ... ja nie znalazłem " gostka "

Spoiler

tylko kobietę - obecnie cały czas kuca przy schodach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczytałem save po tym jak uwolnisz tego więźnia(poszukaj go dokładnie;-d)atakują/strażnicy elfy i dopiero wtedy jeden z nich ma przy sobie klucz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję kolejne misje dla Towarzyszy i doszedłem do momentu gdy Vilkas, tak samo jak wcześniej Kodlak,

Spoiler

postanowił wyleczyć się z wilkołactwa

. Niestety, po otrzymaniu w Jorvaskr questa i wyjściu na zewnątrz, NPC jeszcze troszkę coś pogada i wraca do środka, a ja nie jestem w stanie doprowadzić go do odpowiedniej lokacji. Na dodatek, kolejne zagadanie do Vilkasa uaktywnia następny quest, a o "Oczyszczeniu" już ani słowa. Nawet samo zadanie, jak sprawdziłem kilkakrotnie wczytując save, czasami znika mi z dziennika. Poza tym, jeżeli sam dotrę do Grobowca, nie mogę użyć paleniska z Płomieniem Herolda i tym samym,
Spoiler

wilkołactwa z siebie także nie mogę zdjąć

.Oczywiście potrzebne przedmioty mam przy sobie.
Co można z tym zrobić???

I jeszcze quest, który otrzymujemy w Białej Grani, polegający na
Spoiler

uwolnieniu więźnia Talmoru

.
Opcji innych niż siłowa nie odkryłem, więc po walce ze strażnikami w forcie daleko na pólnocy, uwalaniam norda, wyświetla się komunikat, że mam odprowadzić go w bezpieczne miejsce i niestety, zadanie w tym momencie się zacina. Nord, pomimo wielokrotnych prób nie wychodzi za mną z fortu. Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś z was na czym może polegać problem


Otóż od dłuższego czasu gram w skyrima i zauważyłem ze np: w jaskiniach/domach podczas rozglądania się z widoku pierwszej osoby czuje takie jakby szarpnięcia obrazu.Zaznaczam że mam praktycznie cały czas 60 fps i ten problem nie występuje na otwartym terenie!

Edit.Nie występuje także z widoku z za pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 13:09, Karol44 napisał:

Otóż od dłuższego czasu gram w skyrima i zauważyłem ze np: w jaskiniach/domach podczas
rozglądania się z widoku pierwszej osoby czuje takie jakby szarpnięcia obrazu.


U mnie problem jest trochę inny, ale jakby z "tej samej rodziny".
Zdarza się, że po kilku wejściach do małych lokacji, takich jak domy lub jaskinie, gra zaczyna się ostro przycinać i dopiero po wyjściu na pulpit i ponownym odpaleniu Skyrim, można normalnie grać. Przy dowolnie długim bieganiu po otwartym terenie, nic podobnego nigdy się nie zdarzyło.
Komputer spełnia wszelkie wymagania dotyczące wydajności, więc oczywiście ja także chętnie dowiem się w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem po instalacji Hi-Res tekstur od Bethesdy.
Wykonałem te dwie rzeczy:

- defragmentacja i sprawdzenie spójności plików gry na Steam
- instalacja najnowszych driverów od nVidii.

Pomogło, gra hula i buczy mimo, że często zmieniam lokacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 15:57, mw89info napisał:

Pomogło, gra hula i buczy mimo, że często zmieniam lokacje.


Wcześniej podobna sytuacja zdarzała się znacznie rzadziej i nie była aż tak uciążliwa i faktycznie, dopiero po zainstalowaniu nowych tekstur, zrobiło się dość nieciekawie. Dzięki za podpowiedź, zaraz zobaczę, czy i u mnie zadziała podany przez Ciebie sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dla użytkownika "Blackinmortal" z tego http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=74507&u=4 tematu.

Gra kupiona w Polsce NIE pójdzie w Norwegii. Na pudełku jest napis na czerwonym tle: "Kod aktywacyjny umieszczony w pudełku umożliwia grę wyłącznie na terytorium Polski, Czech, Słowacji i Węgier".

Więc jeśli checz grać poza Polską, pozostaje jedynie kupno na miejscu lub przez Steama, o ile tam też nie ma blokady tak jak w u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do tego co napisał Wojman w tamtym wątku? Z tego co pamiętam, jak była premiera to Cenega ogłaszała, że gra ma mieć Global Id Steam. Ktoś to wyjaśni? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 00:44, Minamir napisał:

Gra kupiona w Polsce NIE pójdzie w Norwegii. Na pudełku jest napis na czerwonym tle:
"Kod aktywacyjny umieszczony w pudełku umożliwia grę wyłącznie na terytorium Polski,
Czech, Słowacji i Węgier".


Jeśli gra była aktywowana w Polsce to później już bez problemu pójdzie na Steamie i w Singapurze jeśli będzie taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problemik kupiłem sobie dom w Samotni ten najdroższy pobrałem Miuri ale ją dzięki kodom porzuciłem cały czas witała się ze mną, co do skończonego zlecenia. Także problem był z tym, że spała na w piwnicy tam gdzie housecarl a nie w sypialni. Mam pytanie czy inne drugie połówki w tym domu też tak mają czy tylko Miuri ?

Teraz pobrałem po kilku potyczkach ze skryptami w świątyni Lisette (dzięki modowi) i głupio by było aby też spała w piwnicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie martw się, RainMan też śpi w piwnicy, mimo, że ma swój pokój xD

Podajcie mi najciekawsze questy, dobra? Od dedr możecie sobie darować, bo wiem, że są fajne i część zrobiłem. W tej grze najciekawsze są questy poboczne, a ja nie mam czasu tyle łazić i szukać fajnych questów :)
No i najciekawsze lokacje, to sobie pochodzę i popaczę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jak ją tutaj zarejestruję to nie będzie problemów później? Chciałbym mieć pewność bo jak zarejestruję w Polsce a w Norwegii zacznie mi wywalać błędy to już jej nawet nie odsprzedam (chyba, bo chyba nie można wyrzucić zarejestrowanej gry z biblioteki steam). Kupienie w Norwegii nie jest aż tak straszne ale jak mogę to chciałbym kupić tutaj. Więc jak możecie mi poradzić kupić tutaj i zarejestrować czy lepiej nie ryzykować i kupić już w Norwegii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 11:24, Blackinmortal napisał:

Więc jak ją tutaj zarejestruję to nie będzie problemów później? Chciałbym mieć
pewność bo jak zarejestruję w Polsce a w Norwegii zacznie mi wywalać błędy to już jej nawet nie
odsprzedam (chyba, bo chyba nie można wyrzucić zarejestrowanej gry z biblioteki steam).
Kupienie w Norwegii nie jest aż tak straszne ale jak mogę to chciałbym kupić tutaj. Więc
jak możecie mi poradzić kupić tutaj i zarejestrować czy lepiej nie ryzykować i kupić
już w Norwegii?

Korzystając z rady Wojmana ja bym zaryzykował i kupił grę w Polsce. A tak przy okazji, naprawdę ceny gier w Norwegii są tak bardzo drogie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz kupić upośledzoną wersję, przy której możesz mieć opóźnione dlc? IMO warto więcej zapłacić i cieszyć się pełnoprawną zachodnią edycją gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 12:50, Kadaj napisał:

Naprawdę chcesz kupić upośledzoną wersję, przy której możesz mieć opóźnione dlc?
IMO warto więcej zapłacić i cieszyć się pełnoprawną zachodnią edycją gry.

Ale jak przy instalacji wybierze wersję angielską nie powinno być większych problemów. O ile sobie przypominam jak była premiera zarówno "Rage''a" jak i "Skyrima" Cenega zapowiadała, że ma już nie być problemów z patchami i DLC (GLobal Id Steam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gry w Norwegii są droższe i to o sporo jak na gram.pl MW3 mogę kupić za 130zł w Norwegii kosztuje 500kr to jest ok. 350zł-300zł skyrim kosztuje tyle samo. No ale w Norwegii więcej się zarabia no i rozrywka tego typu w Norwegii nadal się nie rozwinęła za bardzo więc trudno się dziwić. Sądzę że w Polsce jest o wiele więcej zaangażowanych graczy niż w Norwegii, przynajmniej sądząc po towarzystwie w którym jestem. Co do kupna skyrima to o DLC się nie martwię bo raczej ich nie kupuję. hmm a o co chodzi z tą upośledzoną wersją? No ale chyba kupię w Norwegii tylko czy będę mógł przy instalacji wybrać język polski czy będę musiał spolszczenie pobierać, po angielsku powinienem sobie poradzić ale zawsze jak mogłem grałem po Polsku i tak mi zostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować