Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2012 o 13:02, Blackinmortal napisał:

Co do kupna skyrima to o DLC się nie martwię bo raczej ich nie kupuję. hmm a o co
chodzi z tą upośledzoną wersją? No ale chyba kupię w Norwegii tylko czy będę mógł przy instalacji wybrać
język polski czy będę musiał spolszczenie pobierać, po angielsku powinienem sobie poradzić ale zawsze
jak mogłem grałem po Polsku i tak mi zostało?

Kadajowi chodzi o skandal jaki zafundowała polskim graczom z okazji premiery "Fallout: New Vegas" Cenega, polski dystrybutor:

- brak możliwości kupna gry bezpośrednio na Steam (w wersji angielskiej)
- blokada regionalna
- DLC w Polsce miały premierę z duuużym opóźnieniem do wersji międzynarodowej
- problemy techniczne z polonizacją.

Jednakże tej jesieni przy okazji premier: "Rage''a" oraz "Skyrima" Cenega zapewniała, że nie powtórzą dotychczasowych błędów w wyżej wymienionych kwestiach. Jedyny wyjątek stanowi, że polscy gracze nadal są pozbawieni możliwości zakupu międzynarodowych wersji wyżej wymienionych gier na Steam. Jeśli zaś chodzi o opóźnienia w premierach patchy i DLC ma to się wg komunikatów Cenegi już nie powtórzyć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji Kadaj, nie miałeś nigdy problemów ze strony redakcji portalu odnośnie swojego avatara? ;)Za "...nędzę" leciały już tutaj degrady... Dzięki za info. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy twórcy tej gry naprawdę są już tak leniwi, że mają za przeproszeniem gdzieś wersje PC?

Postanowiłem sobie wrócić do gry i zauważyłem, że te ich debilne łatki nic nie naprawiają. Nadal robią mi się krzaki graficzne, czyli postacie, przedmioty i drzewa po niedługim okresie gry robią się niebieskie (uprzedzę, tak mam zainstalowane najnowsze sterowniki, nie nie mam karty ATI, tylko Gefroce260GTX), jeszcze częściej witam się z pulpitem (wyłączenie anty salingu nic nie daje) i dodatkowo za każdym razem jak chcę uruchomić ponownie grę (żeby np. pozbyć się niebieskich przedmiotów i drzew) to Steam zaczyna mi coś pobierać i zawsze trwa to z 6 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 13:16, Janek_Izdebski napisał:

Jeśli zaś chodzi o opóźnienia w premierach patchy i
DLC ma to się wg komunikatów Cenegi już nie powtórzyć.

Na razie są to tylko deklaracje, jak wyjdą pierwsze dlc to się okaże.

Dnia 27.02.2012 o 13:16, Janek_Izdebski napisał:

A tak przy okazji Kadaj, nie miałeś nigdy problemów ze strony redakcji portalu odnośnie
swojego avatara? ;)

Nie. ;p

Mój avatar nie obraża ani nie przekręca nazwy. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do mrocznego bractwa.

Spoiler

Czy zabicie Cycerona lub darowanie mu życia znacząco zmienia tok wydarzeń dla bractwa ? Pytam bo go zabiłem w końcu nie ładnie szlachtować rodzinkę pomimo niesnasek..

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 21:14, Hacket napisał:

Mam pytanie co do mrocznego bractwa.

Spoiler

Czy zabicie Cycerona lub darowanie mu życia znacząco
zmienia tok wydarzeń dla bractwa ? Pytam bo go zabiłem w końcu nie ładnie szlachtować
rodzinkę pomimo niesnasek..

.


Spoiler

Różnica jest chyba tylko taka, że jak go nie zabijesz to będziesz go mógł mianować jednym ze swoich przydupasów co za tobą latają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2012 o 21:19, krl_krl napisał:

Spoiler

Różnica jest chyba tylko taka, że jak go nie zabijesz to będziesz go mógł mianować
jednym ze swoich przydupasów co za tobą latają.


Spoiler


eee czyli dobrze zrobiłem zabijając tego trefnisia ;]. Ja tam już wolę Lydię. Dom w Samotni, Lisette jako żona Jordis jako housecarl i lydia jako towarzysz dla mojej mhrocznej elficy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 21:14, Hacket napisał:

Mam pytanie co do mrocznego bractwa.

Spoiler

Czy zabicie Cycerona lub darowanie mu życia znacząco
zmienia tok wydarzeń dla bractwa ? Pytam bo go zabiłem w końcu nie ładnie szlachtować
rodzinkę pomimo niesnasek..

.


Nieee! Trefniś to chyba jedyna wyrazista postać w bractwie, ba! Na tle większości NPCów wygląda naprawdę nieźle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2012 o 20:42, necron1501 napisał:

Nieee! Trefniś to chyba jedyna wyrazista postać w bractwie, ba! Na tle większości NPCów
wygląda naprawdę nieźle :D


Staty jego zbroi mówią, że warto go ubić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 20:44, Evertsen_Dante napisał:

Staty jego zbroi mówią, że warto go ubić ;)


A tam staty, po co mi pomagier, liczy się charakter :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy dziś był jakiś update? gdzie sprawdzić patch notes?
Wróciłem przedwczoraj do Skyrim''a po marnych 105godzinach zaliczonych po premierze. Zupdateowałem wszystko, dodałem 650 mb modów (nie, nie grafikę ;)) i zacząłem grę wczoraj. Dziś włączam a tu update 50 -parę MB. Gra ma numerek 1.4.27 costam. Tak tylko pytam, bo znów się martwię, że część modów będzie kolidowała z nową łatką (jeśli takowa była)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a dziś ukończyłem ścieżkę mrocznego bractwa

Spoiler

całkiem fajny zwrot zrobili choć nieco mi szkoda zamordowanych braci i sióstr i tak patrze ze zostawienie Cycerona żywego w sumie nie było takie złe. Głupia Astrid zawsze kumplowanie się z wrogiem źle się kończy :P. Hmm zastanawiam się czy by go nie reanimować kodami próbował ktoś tego ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam poważny problem ze Skyrim''em. Gra chodziła bez najmniejszych problemów, natomiast od wczoraj wystąpił jakiś dziwny bug polegający na migotaniu ekranu, gra się zawiesiła, uruchomiłem ponownie komputer i włączyłem od nowa grę. Czasem się tak zdarzało i było wszystko w porządku, natomiast od wczoraj dając Continue w grze, moje save wczytują się ale bezskutecznie, gra zawiesza się na ekranie ładowania save''ów i na tym koniec. Przeinstalowałem Skyrim''a, ale nic to nie pomogło. Czy ktoś miał podobny problem, albo zna rozwiązanie mojego ? Dodam, że ostatnio zainstalowałem najnowsze sterowniki od nVidii.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten mały modzik dla posiadaczy domu w Whiterun- chata zostaje przemodelowana, dodana zostaje duża piwnica z kompletnie wyposażoną kuźnią, łaźnią oraz sauną, pokój Lydii przeniesiony na dół, piętro poprawione i dodane sporo manekinów i stojaków na broń oraz arcane enchatenr. Jak ktoś już posiada ten domek, to polecam zabrać z niego wszystko przed instalacją moda, zrobić save i przeczytać readme. Mod kompatybilny z Dovahkiin Hideout.

http://skyrim.nexusmods.com/downloads/file.php?id=9755

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem wątek główny, ale jednej rzeczy do końca nie rozumiem. Po posiedzeniu rady pokojowej

Spoiler

ta Delphine z Ostrzy zagadała do mnie i poleciła abym zabił Paanthurnaxa

. Miałem to zadanie w dzienniku, ale udałem się zgodnie z linią wątku głównego do Whiterun,
Spoiler

z zadaniem złapania smoka, a później wyruszyłem do Sovngardu. Po pokonaniu Alduina zostałem teleportowany, z powrotem do Tamriel wprost na gardziel świata, Paanthurnax wygłosił jakąś przemowę i odleciał, a zadania od Ostrzy już w dzienniku nie było. To znaczy, że zabić tego smoka mogłem przed wyruszeniem do Sovngardu?

A poza tym jaki wpływ na grę i na dalszą rozgrywkę ma ta decyzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 19:36, Budo napisał:

Było się decydować wcześniej. Ale nie ma sensu, on jest spoko :)


Ta, pewnie nawet jakbym wiedział wcześniej co trzeba zrobić, to i tak zdecydował bym się go nie zabijać ;]

Dnia 01.03.2012 o 19:36, Budo napisał:


Najbardziej szkoda mi tego straconego questa z rekrutacją nowych członków Ostrzy, nie wiem czy można było to zrobić wcześniej, w każdym razie ja tego nie wykonałem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 19:00, Budo napisał:

Polecam ten mały modzik dla posiadaczy domu w Whiterun- chata zostaje przemodelowana,
dodana zostaje duża piwnica z kompletnie wyposażoną kuźnią, łaźnią oraz sauną, pokój
Lydii przeniesiony na dół, piętro poprawione i dodane sporo manekinów i stojaków na broń
oraz arcane enchatenr. Jak ktoś już posiada ten domek, to polecam zabrać z niego wszystko
przed instalacją moda, zrobić save i przeczytać readme. Mod kompatybilny z Dovahkiin
Hideout.

http://skyrim.nexusmods.com/downloads/file.php?id=9755


Zastanawiam się, czy twórcy specjalnie stworzyli te domki tak, by każdy miał jakieś wady... Ten mały, ten zabugowany, ten w nielubianym mieście itp. :)

Pamiętam, że w Morrowindzie domy rodów były tak fajne, że człowiek sprawdzał wcześniej w poradnikach który ciąg zadań (15-20, a nie 5 zadań jak dla gildi w Skyrimie :) powinnien zrobić.

DLC w zachodnim kontynentalnym Morrowindzie byłoby świetne :)
Nie chodzi o sentyment, ale o to, że te tereny nie były nigdy ukazane i mają ciekawą historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować