Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Wy też macie tak, że jak chcecie zrezygnować z używania jakiegoś moda ściągniętego ze Steama to nie da się wczytać gry/ - uszkodzone pliki zapisu?
dopiero gdy znów odhaczy się dany mod jako używany to apisy stanu gry działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem tak ze Skyrimem, ale w Oblivionie się tak działo czasami, gdy mod wywarł wpływ na obecną postać świata. Mam na myśli Overhaule, mody dodające umiejętności, przedmioty. Jeśli masz je wyposażone lub w ekwipunku to może się dziać, że zapis będzie crashował program lub po prostu nie da się odczytać. Czasami pomaga usunięcie przedmiotów, a czasami trzeba grać od nowa. Dlatego też zalecam przed wgraniem każdego nowego moda robić kopię zapasową zapisu gry lub po prostu zapisać grę jako inny plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 17:59, Sigu napisał:


Chciałem wyłączyć mod " open city ", gdyż nie działa on tak, jak powinien ( nadal gra się wczytuje przy wejściu / wyjściu do / z miasta ) ale nie można tego zrobić, gdyż stany gry będą wtedy uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 18:11, lis_23 napisał:

>
Chciałem wyłączyć mod " open city ", gdyż nie działa on tak, jak powinien ( nadal gra
się wczytuje przy wejściu / wyjściu do / z miasta ) ale nie można tego zrobić, gdyż stany
gry będą wtedy uszkodzone.


Spróbuj może tak - wejdź do jakiejś jaskini (ważne żeby być poza miastem), odczekaj 3 doby, zapisz grę na nowym slocie i dopiero odłącz moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam przeczucie, że przez już nic nie da się zrobić. Wczytaj wcześniejszy save z wyłączonym modem, chyba, że ktoś wie jak to naprawić, ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 12:30, Tobi88Pl napisał:

Może mi ktoś powiedziedź jak uzupełnia sie ładunki np.w mieczu w oblivionie????


Za pomocą kamienia klejnot duszy. Czasami udaje się już znaleźć taki kamień, który ma już pochwyconą duszę, a jeśli jest pusty to musisz sam ją najpierw złapać. Jest do tego potrzebny czar który zwie się łapanie dusz czy jakoś tak. Jak już wszystko będziesz miał gotowe to wchodzisz do menu ekwipunku, wybierasz broń którą chcesz naładować i wciskasz klawisz "T" jeśli się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bug czy czo? Pikseloza zamiast efektów cząsteczkowych, wykluczyłem mody, ustawienia graficzne i ew. awarie sprzętu. Jedyne co zrobiłem to zainstalowałem 12.2 do Radeonów.

20120309174419

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie całkowicie usunąłeś poprzednie sterowniki do karty graficznej i stad ten efekt.Polecam odinstalować aktualne sterowniki (Driver Cleaner) i zainstalować jeszcze raz 12.2 jeżeli problem będzie się powtarzał to zainstaluj jakieś starsze stery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma moda na poprawne układanie przedmiotów na pułkach, stołach etc. Nie mam siły już szukac tego. Ciekawe czy sam Havoc nie uniemożliwia zrobienia czegoś z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz kartę bo sam zastanawiam się czy instalować do tej pory problemów nie miałem ze skyrimem na 12.1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekstury HD nie działają u mnie poprawnie, np. wilki wyglądają teraz jak modele bez tekstur. Ponadto gra czasem się wyłącza. Moja karta to Radeon HD 6950, czy wiecie co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 10:20, Shelazar napisał:

Tekstury HD nie działają u mnie poprawnie, np. wilki wyglądają teraz jak modele bez tekstur.
Ponadto gra czasem się wyłącza. Moja karta to Radeon HD 6950, czy wiecie co jest nie
tak?


zrob w steamie ''verify integrity of game cache..'' (sprawdzanie spojnosci plikow chyba przetlumaczyli w polskim steamie)
moze masz jakies bledy w plikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie - dałoby radę zrobić coś z tym ustawianiem przedmiotów przy pomocy Creation Kit''a? Bo mnie to już normalnie wkurza. Spierdzielili to kompletnie. Fajnie by było też zrobić coś z wyrzucaniem przedmiotów z ekwipunku. Tak żeby było wiadomo gdzie wylądują albo wskazywać bezpośrednio miejsce, gdzie mają wylądować po wyrzuceniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 09:49, HumanGhost napisał:

Jak sądzicie - dałoby radę zrobić coś z tym ustawianiem przedmiotów przy pomocy Creation
Kit''a? Bo mnie to już normalnie wkurza. Spierdzielili to kompletnie.

Bez obrazy, piszę to całkiem żartobliwie, ale wygląda to tak, jakbyś całymi dniami nic w tej grze nie robił, tylko układał swoje bibeloty na półkach :P Mi tego wystarczy w realnym życiu, np. przy sprzątaniu :)

Co do naprawy... tu bardziej chodzi o fizykę, ciężkość przedmiotu, itp Nie wiem czy za pomocą tego programu da się to jakoś modyfikować. Nie wiem też o jakie konkretne przedmioty Ci chodzi, ale na zbroję i broń to jest pełno modów aby postawić je na jakimś stojaku który pojawia się dzięki modom w chałupie. Książki na półkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować