Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2012 o 21:05, kaczek93 napisał:

Pytanko na szybkości. Czy w Skyrimie da się znaleźć złoty środek dla osoby, która lubi nawalać a prowadzić dialogi to tak średnio? :)


Tak właściwie to dialogów jako elementu questów/misji/zadań to tutaj jak na lekarstwo. Niby każdy ma coś do powiedzenia, ale jak Ci się znudzi go słuchać to po prostu go olewasz i sobie idziesz dalej. :)
Tylko niektórych dialogów nie da się pominąć. Ale to wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 21:05, kaczek93 napisał:

Pytanko na szybkości. Czy w Skyrimie da się znaleźć złoty środek dla osoby, która lubi
nawalać a prowadzić dialogi to tak średnio? :)


Jeśli chcesz, możesz każdy dialog przeklikać (tak jak wspomniał przedmówca - z małymi wyjątkami w postaci scenek) i po prostu iść za znacznikiem misji, który w większości misji prowadzi gracza za rękę od punktu do punktu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, mam już dość, nie kupię już nigdy gry od bethesdy, to jest kpina.

najpierw fallout + new vegas, teraz to dziadostwo.

te gry są praktycznie xboxowymi exclusiami, bo na pc i ps3 nie da się grać.

cholernie żałuję, że pozbyłem się xboxa (pamiętam że grałem wyłącznie w oblviiona i fallout goty), bo na moim pcie, i na żadnym innym sobie w te gry nie pogram.

o co chodzi?? o tzw microstuttering, albo nawet "macrostuttering", bo tak widoczne to jest. mogę mieć szybkiego kompa (jak na te gry) i pierdylion fpsów i tak nie będę miał płynnej rozgrywki.

oczywiście developer udaje że tematu nie ma, i zapewne TES VI wyjdzie znów na tym samym silniku z 64Hz bugiem.
tymczasem sprzedaje miliony kopii naiwniakom, którzy jak już się natną na ten szajs, to nie mogą gry nawet opchnąc dalej (STEAM).

oficjalne patche nie tylko nie pomagają, ale pogarszają problem, z update''u na update jest coraz gorzej w tej materii.

tymczasem na forach dziesiątki tematów, i ludzi, którym na i5 2500K i radeonach 6970 gra szarpie (przy stałych 60FPS oczywiście)

przerobiłem już wszystkie możliwe fixy, sterowniki, mody, edycje biosu, struty pierduty, te gry są po prostu całkowicie i nieodwracalnie zepsute od samego początku.

jestem naprawdę rozgoryczony, istnieje w ogóle jakaś konfiguracja, na której nie wystepuje gubienie klatek???

dlaczego mając stale 45-60 FPS na ultra w 1080p (bez AA i AF na maksa, oraz cienie na high jedynie) gra szarpie jakby bylo 10 fps??
czy oni słyszeli o betatestach??

przecież nie jestem odosobnionym przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że, z tego co słyszałem, czym lepsza konfiguracja peceta, tym Skyrim gorzej chodzi :D ja się bardzo cieszę, bo na maksymalnych ustawieniach mam płynną rozgrywkę na stareńkim już C2D E7200 - czasami tylko coś się miastach przytnie, ale w miarę gra się komfortowo :) jednak osoby, które mają dużo mocniejsze procki często narzekają na optymalizację - dziwna sytuacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale nawet nie chodzi o optymalizację płynności, z tym zawsze był problem, ale o nieusuwalny i obecny we wszystkich grach po morrowindzie bug produkujący "wypadanie" klatek. przez to, nieważne ile klatek na sekundę komputer jest w stanie wyprodukować, gra nigdy nie jest płynna!!!

czy ma ktoś z was komp, w którym to zjawisko nie występuje??

dzieje się tak tylko w widoku z oczu, weźcie w łapę np dwuręczny topór i powoli poruszajcie kamerą od góry do dołu i z powrotem, tak aby wiedzieć ręce, postaci w ruchu - widać wtedy najlepiej o co mi chodzi. no czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:44, tymus1 napisał:

czy ma ktoś z was komp, w którym to zjawisko nie występuje??


Ja mam juz leciwego C2DE8400, 6GB RAM-u, GTX460 i nie mam takiego zjawiska. Gra czasami mi sie zwyczajnie przytnie a tak poza tym plynnie bez zadnych micro ani macro statteringow.

Ustawieinia na High/Ultra + mody HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:44, tymus1 napisał:

czy ma ktoś z was komp, w którym to zjawisko nie występuje??

C2D E7200; 4GB RAM i GTX560 - prawie wszystkie ustawienia na maksa, a do tego tekstury HD i mody - nie zaobserwowałem nic takiego, o czym piszesz. Gra mi się czasami normalnie lekko przytnie, w Riften mam mniej klatek, ale ogólnie nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:44, tymus1 napisał:

czy ma ktoś z was komp, w którym to zjawisko nie występuje??


Ja. Nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz. Gubienie klatek? U mnie tylko przycina w co bardziej wymagajacych dla kompa miejscach a gram prawie na full ustawieniach graficznych, więc się nie dziwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, czyli przy nidii występuje to rzadziej, chociaż nie jest całkiem wyeliminowane (patrz ofiucjalne forum bethesdy wątek techniczny), np tu http://forums.bethsoft.com/topic/1363249-frame-rate-limiter-microstutter-fix/

ofc fix zaproponowany polegający na limiterze latek pomaga tylko na mouse laga, stutter pozostaje...

muszę kupić kartę nidii :P z moim szczęściem pewnie i tak będzie mi szarpać, kamon, ta gra jest oparta o technologię z 2006 roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 18:59, Chlorofil napisał:

Czy jest jakaś lista questów "Różne" lub jakaś stronka gdzie są takowe wypisane ?


Nie chcę dawać linków które spojelrują więc - UESP Wiki > Skyrim > Quests > Miscellaneous

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 19:07, Minamir napisał:

Nie chcę dawać linków które spojelrują więc - UESP Wiki > Skyrim > Quests >
Miscellaneous


Nie ma jakiejś polskiej stronki ? Raczej nie orientuję się w angielskim nazewnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2012 o 23:21, tymus1 napisał:

tymczasem na forach dziesiątki tematów, i ludzi, którym na i5 2500K i radeonach 6970
gra szarpie (przy stałych 60FPS oczywiście)

Hmm ... mam taki właśnie sprzęt, wiele graficznych modów i mi gra nie szarpie
u mnie występuje inny problem, gra notorycznie się wiesza i muszę ją zamykać, bywało tak, że wieszała się po dwóch, trzech minutach od rozpoczęcia rozgrywki - grę przeinstalowywałem już 5 razy, 5 razy rozpoczynałem zabawę od nowa i póki co dałem sobie z nią spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:44, tymus1 napisał:

czy ma ktoś z was komp, w którym to zjawisko nie występuje??


U mnie nie ma tego problemu (sprzet w sygnaturze). Co prawda pod zaladowaniu HD packa gra czasami potrafi zlapac spadki framerate, ale sa one nieliczne (wystepuja glownie w gluszy) i da sie do nich przyzwyczaic. Natomiast w New Vegas moja stara karta Nvidii GTX 285 potrafila lapac ostra czkawke. Trzeba bylo sciagnac jakas magiczna .dll'ke i wrzucic ja do katalogu z gra. W Fallout 3 trzeba bylo w ogole instalowac sterowniki sprzed pol roku, bo gra lapala stutter przy obracaniu sie dookola na kierunkach SE i SW (!). Straszna kaszana generalnie byla przy tej karcie grajac w cokolwiek na silniku Obliviona. Na szczescie sprzedalem dziada! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:44, tymus1 napisał:

czy ma ktoś z was komp, w którym to zjawisko nie występuje??

u mnie naC2D 1,86, 3gb RAM i 5770 działa bez problemu z wygładzaniami na 2x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 14:19, HumanGhost napisał:

Pytanko o zaklinanie. Czy premia do obrażeń od broni dwuręcznych dotyczy również łuków?

Nie sprawdzałem tego, ale wątpię, żeby tak było. Przy opisie broni dwuręcznych nie masz nic o łukach, do których przypisana jest jakby osobna umiejętność :) poza tym przy zaklinaniu masz osobne zaklęcie, które daje premię do łuków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 20:32, mtsach napisał:

No to będziemy mieli DLC o nazwie Dawnguard: http://www.bethblog.com/2012/05/01/dawnguard/

Szczegóły? Jak widać, jeszcze nie teraz.


Tylko z tego co widzę, to najpierw zagrają w niego gracze xboxowi, a dopiero później wszyscy inni...super :D ciekawe w ogóle kiedy pecetowcy to dostaną... A już się nie mogę doczekać, bo w podstawce prawie wszystko zrobione i poznane i niezbyt jest co robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować