Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2012 o 20:49, Latimeria napisał:

Co zrobić? Ktoś się z tym spotkał? Z góry dzięki za odpowiedzi.


Nie można wejść do Samotni podczas gdy masz questa z jej podbiciem. Dopiero po ukonczeniu będziesz mogła ponownie wejść do miasta . Spróbuj pochodzic i pogadac ze żołnierzami Gromowładnych . Może quest się sam uaktywni. Oczywiscie możesz mieć też buga jakiegoś, wiec jeśli by żadne próby nawiazania jakiegokolwiek kontaktu z armią Gromowładnych zawiodły, to po prostu wczytaj jakiś wcześniejszy zapis i wez ponownie questa (mam nadzieję że takowy posiadasz). Chyba można użyć też konsoli i być w danej fazie questa ale nie jestem pewien czy to go po prostu jakoś nie przeskoczy albo ominie walkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 10:54, miki00749 napisał:

Nie można wejść do Samotni podczas gdy masz questa z jej podbiciem. Dopiero po ukonczeniu
będziesz mogła ponownie wejść do miasta .

I jeszcze jak tam ten Urlich stoi to wcześniej było przemówienie tak jakbym była dopiero przed tym questem. A jak szłam dopiero go robić to zaatakowali mnie strażnicy Samotni bo musiałam wpłacić kaucję. Zabrali mnie do miasta i wtedy zrobiłam wszystko co było w queście. Może to dlatego potem nie mogłam wejść. Choć w sumie dziwne bo zaliczyło mi questa z odebraniem od Urlicha rozkazów... nie wiem. Ale gram z innego save''a i póki co jest ok ;)

Mam jeszcze pytanie innego typu: Czy jak gram na wyższym poziomie i np. do zabicia gościa potrzebuję 4ech ciosów a nie dwóch to np. broń jednoręczna rośnie mi dwa razy szybciej? Czy atrybuty rosną wtedy odpowiednio wolniej i poziom trudności nie ma wpływu na szybkość rozwoju postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję zadania dla Towarzyszy w Białej Grani. Zadania typu przynieś to, zabij tego, uwolnij tamtego... Zadań tych jest bardzo dużo. Jest ich ograniczona ilość, czy jest ich nieskończenie wiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 14:18, Gierlo napisał:

Nieskończenie wiele z tego co pamiętam. Przyznawane są losowo, więc kilka razy pod rząd
możesz miec questa "przynieś".


Własnie zaueważyłem, że zadania są zadawane losowo. Po kilka razy robię niby to samo, ale w różnych lokacjach, więc nie jest aż tak źle. A za spenetrowanie 50 podziemi odblokowuje się osiągniecie na Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 14:18, Gierlo napisał:

Nieskończenie wiele z tego co pamiętam. Przyznawane są losowo, więc kilka razy pod rząd
możesz miec questa "przynieś".


Czy w lokacjach typu Gildia Złodziei (chodzi mi o zadania pomniejsze jak kradzież pojedynczej rzeczy czy sfałszowanie ksiąg) sytuacja wygląda tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zrobisz kilka zadań,

Spoiler

Vex lub Delvin (nie pamiętam dokładnie) będą mieli "zadanie specjalne".

Spoiler

Gdy je wykonasz w Wyszczerbionej Banii pojawi się handlarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2012 o 19:13, Latimeria napisał:

Czy w lokacjach typu Gildia Złodziei (chodzi mi o zadania pomniejsze jak kradzież pojedynczej
rzeczy czy sfałszowanie ksiąg) sytuacja wygląda tak samo?



Ja robiłem troche i jak narazie to się nie skończyły, wiec chyba też sa losowe. Identycznie też jest z questami z Dark Brotherhood

A jednak nie :) Kolega z góry poprawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2012 o 19:13, Latimeria napisał:

Czy w lokacjach typu Gildia Złodziei (chodzi mi o zadania pomniejsze jak kradzież pojedynczej
rzeczy czy sfałszowanie ksiąg) sytuacja wygląda tak samo?


Tak, ale nie do końca ;) Zadania specjalnie dostajesz po zrobieniu pełnej tury questów pobocznych. I tu jest taki myk, żeby nie robić tych zadań jak szalony - musisz zrobić zadania w czterech miastach (Pęknina, Biała Grań, Samotnia i coś jeszcze). Ile ich zrobisz to już Twoja sprawa, ale jak widzisz musisz przynajmniej 4 zrobić (albo wielokrotność 4, nie pamiętam). Więc robimy F5 przed przyjęciem zadania i sprawdzamy gdzie jest.
Mogę się mylić do ilości zadań/miast. Ale możesz zrobić i milion zadań w Białej Grani a i tak nie dostaniesz zadania specjalnego. Tzn. miliona to nie ma bo w końcu nawet biorąc tylko jeden typ zadania w końcu zaliczysz całą czwórkę, ale ze 20 zadań by trzeba było zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełna tura oznacza 4 różne miasta ogólnie "załatwione" z Gildii? Bo oboje mają po więcej niż jednym typie zadania. I teraz moje pytanie - mam po prostu zrobić 4 zadania, 4 zadania u jednego z nich czy z każdego typu (fałszowanie papierów itd) mam zrobić zadanie w jednym z miast?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 23:21, Latimeria napisał:

Pełna tura oznacza 4 różne miasta ogólnie "załatwione" z Gildii? Bo oboje mają po więcej
niż jednym typie zadania. I teraz moje pytanie - mam po prostu zrobić 4 zadania, 4 zadania
u jednego z nich czy z każdego typu (fałszowanie papierów itd) mam zrobić zadanie w jednym
z miast?


Liczą się 4 miasta. A i coś mi się przypomina, musisz zrobić po 4 zadania w każdym z 4 miast (spróbuj tak losować questy jeśli po jednym nie wyjdzie, sorry, ale już dawno grałem). U kogo to zrobisz i na czym to będzie polegało nie ma najmniejszego znaczenia. Możesz 16 razy fałszować papiery :) Ale 4 razy w Pękninie, 4 w Białej Grani, 4 w Samotni i 4 gdzieśtam. I wtedy dostaniesz quest specjalny ich jest bodajże 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wejściem do pewnej lokacji. Mianowicie chodzi o Wysoki Hrothgar gdzie mam porozmawiać z Siwobrodymi. Wchodzę na tę górę od różnych stron świata, ale nie mogę dostać się na szczyt. Niby idę za znacznikiem, ale ten dziadyga w pewnym momencie nie umie wspiąć się wyżej. Macie jakąś radę, którą drogę obrać najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 03:22, marekl1975 napisał:

Mam problem z wejściem do pewnej lokacji. Mianowicie chodzi o Wysoki Hrothgar gdzie mam
porozmawiać z Siwobrodymi. Wchodzę na tę górę od różnych stron świata, ale nie mogę dostać
się na szczyt. Niby idę za znacznikiem, ale ten dziadyga w pewnym momencie nie umie wspiąć
się wyżej. Macie jakąś radę, którą drogę obrać najlepiej?


Oczywiście. Wchodzisz do wioski nazwanej Ivarstead, przechodzisz przez most, zapewne zauważysz wielu myśliwych oraz wilków, i trzymasz się cały czas ścieżki; czeka cię walka z lodowym trollem, więc proponuję się uzbroić :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 10:32, Riddl3r napisał:

Oczywiście. Wchodzisz do wioski nazwanej Ivarstead, przechodzisz przez most, zapewne
zauważysz wielu myśliwych oraz wilków, i trzymasz się cały czas ścieżki; czeka cię walka
z lodowym trollem, więc proponuję się uzbroić :].


Niekoniecznie, zawsze można wziąć nogi za pas i biec nie oglądając się za siebie, bo na niższych levelach i tak nie ma się szans w starciu z takimi stworami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zacząłem od nowa (bawiłem się w mody na grafikę, wygląda świetnie na starym 9600gt) Redgard, ciężki pancerz, miecz jednoręczny+tarcza i chciałbym tego trolla ubić niedługo :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 12:25, Riddl3r napisał:

Ja niedawno zacząłem od nowa (bawiłem się w mody na grafikę, wygląda świetnie na starym
9600gt) Redgard, ciężki pancerz, miecz jednoręczny+tarcza i chciałbym tego trolla ubić
niedługo :}


Takie trolle potem będziesz na śniadanie łykał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować