Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2013 o 14:09, TETRIANDOCHH napisał:

Witam.
W dodatku Downguard mozna uzywac kuszy. Nie ma drzewka umiejetnosci. Czy perki z lucznictwa
poprawiaja "kusznictwo"?


Według encyklopedii Skyrima kusze należą do łucznictwa i do jego drzewka perków. W praktyce najlepiej zapisać grę, wybrać perk o widocznym skutku i sprawdzić czy działa z kuszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 14:24, TETRIANDOCHH napisał:

Witam.
Znalazlem kiedys 2 maski kaplanow. Spotkal ktos, kiedys, gdzies ksiege o nich. To chodzi
chyba o tych , co widnieja po obu stronach Sciany Alduina ^^


Z tego co pamiętam jest quest by znaleźć wszystkie :) Ponadto nie dość, że wyglądają zabójczo to i staty mają bardzo mocne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 14:24, TETRIANDOCHH napisał:

Znalazlem kiedys 2 maski kaplanow.


Tych masek możesz w sumie znaleźć osiem, a niektóre z nich mają naprawdę ciekawe właściwości. Dodatkowo po zebraniu wszystkich, wskazane jest udanie się z nimi do Labiryntianu i złożenie ich na specjalnym ołtarzu. Otrzymasz wówczas dostęp do specjalnej Złotej Maski. Przydaje się ona zwłaszcza na najwyższych poziomach trudności, bo będąc w jej posiadaniu bardzo trudno zginąć. To tak w telegraficznym skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wątpie że większość osób grających w Skyrima zna program SKSE. Wobec tego mam nadzieję że ktoś mi pomoże..
Problem polega na tym że skse, mam teoretycznie dobrze zainstalowanego, czyli pliki są tam gdzie być powinny, grę odpalam za pomocą skse_loader.exe dzięki czemu mody powinny działać. Pierwszy mod jaki zainstalował to SkyUI na zmiane interfejsu, wszedłem w skyrim_launchera -> data files i zaznaczyłem odpowiednią krateczkę = mod działa do tej pory, mimo iż od niedawna jak wchodzę do data files to nie widzę tam NIC, wobec tego nie mogę sobie uaktywnić moda na arrow crafting, mimo iż mam go w folderze DATA tam gdzie poprzedni mod.
Innymi słowy mod nie działa bo nie mogę go zaznaczyć na liście (lista modów jest pusta), co nie sprawia problemów SkyUI które jakimś sposobem ciągle jest aktywne.

Przepraszam że tak nijak wytłumaczyłem swój problem, mam jednak nadzieję że znajdzie się ktoś kto zna rozwiązanie bowiem strzały nie rosną na drzewach :D

Z góry dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu cięzko coś sensownego tu powiedzieć. Brzmi to, jakby coś się pokopało z folderami. Podaj ścieżkę swojego data folderu, może tam jest coś nie tak?

@up
Steam Workshop to zło, uciążliwość zarówno dla modderów jak i użytkowników, ułatwia tylko pozornie, w praktyce uzależnia gracza od kaprysów moddera i skazuje go na niechciane updaty, nie wspominając o tym, że niektóre mody nie ładują się poprawnie. Prędzej czy później przy większej ilości modów gra się przez to pokopie, dlatego przytłaczająca większość modderów rezygnuje z uploadowania na Workshopie i wyraźnie sugeruje, żeby wszystko wgrywać ręcznie, a potem sortować Bossem lub Wrye Bashem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 20:15, Orion napisał:

Mam zamiar kupić sobie dodatek? Który? Słyszałem, że Dragonborn jest dłuższy..

Dragonborn DLC chyba jest najdluzsze z wszystkich do Skyrim(przynajmniej ja sie z nim najdluzej bawilam). Masz cala wyspe do zwiedzania, sporo miejsc, calkiem duzo roznych zadan i przedmiotow. Jezeli masz wybrac tylko jedno DLC to bierz Dragonborna bo jest naprawde fajny:). Dawnguard tez jest bardzo fajny i wart zakupu. Z reszta moze nie moge sie wypowiedziec obiektywnie bo mnie sie wszystkie DLC podobaly i jedynie Hearthfire najmniej bo malo co zmienial i dodawal (wg mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczełem od początku grać w gre bez żadnych modów. Na którym poziomie warto zacząć Dragonborn lub Dawnguard ? Jestem na 20 poziomie gram postacia cesarskiego wojownika i jedynie informacje mam że rekrutują w twierdzy świtu łowców. A o dragonborn zero informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 11:47, Hartigan napisał:

A o dragonborn zero informacji.


Żeby "odpalić" Dragonborn''a musisz ruszyć z wątkiem głównym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 11:47, Hartigan napisał:

Zaczełem od początku grać w gre bez żadnych modów. Na którym poziomie warto zacząć Dragonborn
lub Dawnguard ? Jestem na 20 poziomie gram postacia cesarskiego wojownika i jedynie
informacje mam że rekrutują w twierdzy świtu łowców. A o dragonborn zero informacji.



Wydaje mi się że wpierw muszą cię obwołać Smoczym Dziecięciem. Jak zrobisz misje dla Siwobrodych to wtedy może się ruszy (nie jestem pewny bo nie grałem w to DLC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z zadaniem w downguard-po stronie wampirow.
Robie misje "W pogoni za cieniem" i zatrzymałem sie w jakiejs wieży. Wchodze z Sereną do ukrytej wieży, po schodach na góre, na szczycie schodów zapalaja sie lampiony. Wskaźnik pokazuje róg pokoju......ale tam nic nie ma.............Jak używam skila "Jasnowidzenie" - to mi pokazuje ściane na szczycie schodów - ratunku.

Wczytałem sejwa z przed wejścia do tych komnat, ale mam to samo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post za postem......

Ale mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie można dać Seranie jakiś armor (ten co ma nawet fajny) na necie nie znalazłem czy w ogóle używa. Sztylet wzieła, ale na zbroje nie da sie namówić.

Czy na koniec misji z wampirami można ją odprawic do domu - na razie mnie zrąbała, że nie pozbędę jej sie tak łatwo......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Quest o którym piszesz to najprawdopodobniej "Chasing Echoes".
Część zadania wewnątrz kompleksu w skrócie wygląda tak:
- Znajdź dziennik matki Serany na centralnym regale z książkami
- Znajdź Finely Grounded Bone Meal (na stole pod czaszką mamuta)
- Znajdź Soul Gem Shards (na szafce tam gdzie są wszystkie składniki alchemiczne w sali)
- Znajdź Purified Void Salts (jw.)
- Wejdź w interakcję z miską (Serana powinna stać obok niej)
- Dodaj krew do misy (albo twoją albo Serany, zalecam zastosowanie twojej, bo zakładam, że i tak jesteś wampirem z namaszczenia albo Serany albo jej Ojca, więc wszystko powinno być ok. Jeśli nie jesteś, to poproś Seranę o przemianę w wampira)
- Musisz umrzeć - spojler:

Spoiler

Albo musisz zostać wampirem, albo pozwolić Seranie schwytać swoją duszę. To drugie jest jedynym sposobem wejścia do Soul Cairn bez zamiany w wampira



2) Pancerz można dawać NPC dopiero po zainstalowaniu odpowiedniego moda (chyba, że coś z aktualizacjami przegapiłem.

3) Serany nie pozbędziesz się aż nie zakończysz wątku Dawnguard. Po zakończeniu będzie na ciebie czekać w Forcie Dawnguard (i można ją namówić na pozbycie się wampiryzmu lub w dowolnym momencie stać się wampirem (żeby pozbyć się wampiryzmu można albo iść do Mothal, gdzie jeden z magów (jak zapytasz o wampiryzm, to dowiesz się gdzie jest) leczy w zamian za jeden Black Soul Gem albo można przyjąć dar bestii od Vilkasa (chyba)). W sensie pozbyć się samemu. Jeśli namówisz Seranę na stanie się człowiekiem to sama znajdzie maga i wróci do ciebie po około tygodniu. Wiąże się z tym kilka błędów, ale nic co przeszkadza w grze (Serana będąc człowiekiem nadal narzeka na pogodę etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: znacie może jakieś fajne mody poprawiające wygląd postaci? (tak męskich jak żeńskich). Skyrim w wersji "vanilla" już mi się konkretnie opatrzył.

Przy czym preferuję jednak mody z opcją "bielizny" - popełniłam błąd spytania o to samo gdzie indziej i nie, gołe cycki i penisy w Skyrim mnie nie rajcują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tutaj coś doradzić, ponieważ "poprawianie wyglądu postaci" jest subiektywne. Nie wiem też, czy zależy ci na modach "lore-friendly", czy nie, ani czy preferujesz realizm, czy "90-60-90" w przypadku kobiet i hardcorowych koksów w przypadku mężczyzn.
Większość "nude modów" (np. UNP) posiada opcję z bielizną.
Do włosów u bab polecam to:
http://skyrim.nexusmods.com/mods/10168/
Oka (pisownia zgodna z intencją):
http://skyrim.nexusmods.com/mods/13722/
Tu masz dwa mody, które same wyglądu nie poprawiają, ale pomogą ci stworzyć lepiej wyglądającą postać (oba działają razem):
http://skyrim.nexusmods.com/mods/12951/
http://skyrim.nexusmods.com/mods/29624/

Najlepiej zrobisz, jeśli sama poszukasz na Nexusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować