Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Chwilę po napisaniu posta pomyślałem właśnie że to może język coś nie halo, więc zacząłem ściągać angielską wersję. Po pobraniu 1,2GB wszystko działa już. Dzięki za pomoc tak czy siak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 12:37, Noma napisał:

Tak sklep autoryzowany. Zmieniłem język na angielski i wszystko śmiga. :)

Polecam napisać do supportu Steama z problemem z "LE" i wersją PL. Im więcej dostaną takich maili rozczarowanych graczy, tym szybciej zajmą się problemem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 12:04, Noma napisał:

Witam.
Kupiłem sobie wczoraj klucz do Legendary Edition na steam''a. Grę pobrałem ale wyskakuje
mi komunikat "Nie udało się uruchomić gry (brakujący plik wykonywalny)" Przeinstalowałem
ale nadal dzieje się to samo... jakieś pomysły? Mam akurat kilka dni wolnego i chciałem
sobie pograć a tu taka kiszka wyszła.. :/


miałem dokładnie to samo, nie instalowałem z płytek tylko download ze steam.

Niestety nie szukałęm rozwiązania tylko marudząc "po jaką cholerę ściągałem wersję pl" zmieniłem na en - ta działa bez problemu, ale to dociągnięcie 1.5GB

Wygląda na problem steam, jak wyżej, proponuję kontakt z supportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 12:19, Sipso napisał:

Heh xD To ci odpowiedzieli.

Ta... ^_^

Dnia 12.06.2013 o 12:19, Sipso napisał:

Szczerze to nie wiem. Czasem jest że jedno wydanie dostaje
różne pudełka (Shogun 2 Gold Edition na przykład). Widzę, że zależy ci na pudełku srebrnym
(prawdziwie Legendary), a nie czarnym.

W zasadzie, to mi to lata koło nosa. Zależy mi jedynie na pudełkowym oryginale - nie chcę kupić bubla. Dlatego właśnie zmartwiła mnie ta laicka grafika (idzie coś takiego w Paincie złożyć).

Dnia 12.06.2013 o 12:19, Sipso napisał:

Również to sprawdzałem. :) Oglądałem też unboxingi na YouTube. Nigdzie nie udało mi się znaleźć sfilmowanego/ujętego w prawdziwej fotografii pudełka z tą dziwaczną okładką.

Dnia 12.06.2013 o 12:19, Sipso napisał:

Pognębiłbym sprzedającego jeszcze.

Nie wiem, czy ma sens bombardowanie jego skrzynki, skoro i tak nie odpisuje. ;) Zresztą już dokonałem zakupu. To była jedna z nielicznych znalezionych przeze mnie angielskich wersji językowych w Polsce. Poza tym bardzo tania (lepszej oferty nie udało mi się znaleźć; oszczędzam jakieś 50 zł względem przeciętnej ceny rynkowej) i już dostępna w magazynie, także nie będę długa czekał (jak dobrze pójdzie, to maksymalnie do piątku).

Wygląda na to, że osoby reflektujące na wersję polską mają nieco trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem steam nie pozwoliłby na zmianę języka na angielski? Co prawda zmusiłoby cię to do pobrania, pewnie paru, gigabajtów.
Ale tak, znalezienie czegoś po angielsku w dobrej cenie w Polsce to katorga, sam też się o tym przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 17:21, Sipso napisał:

A czy przypadkiem steam nie pozwoliłby na zmianę języka na angielski? Co prawda zmusiłoby
cię to do pobrania, pewnie paru, gigabajtów.

Legendary Edition trzeba będzie rejestrować na Steamie?

Dnia 12.06.2013 o 17:21, Sipso napisał:

Ale tak, znalezienie czegoś po angielsku w dobrej cenie w Polsce to katorga, sam też
się o tym przekonałem.

To akurat całkiem logiczne. :) Polscy gracze to w dużej mierze młode osoby nieoswojone z językiem międzynarodowym. Wielu nie kupiłoby gier, co zimplikowałoby małe zyski dla sprzedających.

Zawsze jest szansa na złapanie czegoś na allegro.pl, ale o zakupach stacjonarnych nie ma co mówić.

Osobiście jestem zainteresowany grami tylko w języku angielskim. Od reguły jest wyjątek - polskie produkcje pokroju Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Gra obsługuje steamworks. Czyli do gry wymagany jest steam.

Gry akurat kupowałem na konsolę przez dlugi czas. Tam nie miałem problemu z wersjami angielskimi. Teraz chciałem kupić parę książek w języku angielskim. Kompletna porażka. Rodzinę z Kanady musiałem angażować. Po przejściu na PC pewnie z grami będzie gorzej niż na konsoli.

Także wolę gry po angielsku. Oryginalny dubbing jest zwyczajnie o niebo lepszy, a ponadto jednak język się ćwiczy i szlifuje niesamowicie mocno przy graniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 01:20, LubieWafle napisał:

Na jakich detalach płynnie pogram na Viście 32 bit, 4gb ram, Core2Quad 4x2.5ghz i GTX
260 (ponad 800mb) oraz na rozdziałce 1600x1200 ?


Mam XP 32bit, 3GB RAMu, słabszy procesor (E5300 2x2.6GHz) i porównywalną grafikę - Radeon HD4870 1GB. Gra działa całkiem płynnie w 1920x1080 w detalach "High", więc myślę, że u Ciebie będzie podobnie, a nawet lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 11:37, Minamir napisał:

> Na jakich detalach płynnie pogram na Viście 32 bit, 4gb ram, Core2Quad 4x2.5ghz
i GTX
> 260 (ponad 800mb) oraz na rozdziałce 1600x1200 ?

Mam XP 32bit, 3GB RAMu, słabszy procesor (E5300 2x2.6GHz) i porównywalną grafikę - Radeon
HD4870 1GB. Gra działa całkiem płynnie w 1920x1080 w detalach "High", więc myślę, że
u Ciebie będzie podobnie, a nawet lepiej.

Hmm... ale jednak masz XP, a nie Vistę, która bardziej obciąża RAM, a kartę graficzną chyba masz lepszą, co też plusuje. :) Nie wiem tylko, co oznacza "całkiem płynnie". W Shogun 2 gram na minimalnych, bo na średnich komputer się grzeje, a przy zbliżaniu kamery do zbyt dużej ilości jednostek gra się tnie...
Jednak widzę, że nie jest źle. Mam nadzieję, że się też inni wypowiedzą jak im Skyrim chodzi.
Oblivion mi na max chodzi bardzo płynnie, a wszelka zacinka to efekt zbyt nowych sterowników graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Podczas robienia questów z Downguard - dostałem zadanie pt: najlepszą obroną-atak. Nie wiem jak go zrobić, nie ma nigdzie znacznika, a mam zabic jakiegoś wampira w Domu Hrodulfa...... nigdzie takiego miejsca nie widze.

Miał ktoś takie zadanie, to chyba z zadań pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 12:39, Janek_Izdebski napisał:

> Tak sklep autoryzowany. Zmieniłem język na angielski i wszystko śmiga. :)
Polecam napisać do supportu Steama z problemem z "LE" i wersją PL. Im więcej dostaną
takich maili rozczarowanych graczy, tym szybciej zajmą się problemem. :)

Po moim kontakcie z supportem Steama nie odnoszę wrażenia że wiedzą o problemie, ponieważ łaskawie po 3 dniach odpisali w stylu tradycyjnego szablonu proszę sprawdzić spójność plików, pewnie standardowa procedura ale jak w opisie problemu się pisze wyraźnie że już się to zrobiło to mogli coś innego napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To próbuj się z nimi użerać do skutku i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. W innej sprawie też dostawałęm stadardowe formułki z odpowiedzią, ale w końcu rozwiązali mój problem. Spróbuj i poczekaj. Pewnie odpiszą z jakimiś konkretami, tylko troszkę to potrwa niestety. Mimo wszystko, powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto przykład konsolowego gniota gdzie tekstury gór ustalono na 1024 rozdziałki a dzięki graczom idzie podbić rozdziałke do 4000 a także mode które podmieniają tekstury mebli i obiektów wewnątrz obiektów na ostrzejsze ibardziej szczegułowe:) A konsolowcy niech się dalej patrzą na cudnerozmyte tekstury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo co jest w polskim wydaniu pudelka
odpakowanie polskiej wersji
http://www.youtube.com/watch?v=QU2RruJ--LM

slownie
- karteczka z klawiszografią
- wielka mapa, która ma piękny zapach
- kartka do kompanii graczy
- instrukcja grania w zawartosc dodatkowa
- 2 płyty dvd

Soundtracka nie ma.

Hearthfire dostal spolszczenie - > polskie napisy i dubbing.

Posiadacze "zachodnich" edycji skyrimia nadal nie moga wlaczyc polskiego mimo napisu polski na karcie(ponoc nawet kupiona ze sklepu steama ma ten blad 0_0 ) Ponoc "technicy" steama na tym "pracuja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie sprzedaje tego co już mam tylko dokupię samego Dragonborna, bo tego soundtracka mi jednak trochę byłoby szkoda. Dobrze by było jakby Cenega jeszcze wydała Hearthfire w osobnym pudełku dla tych którzy już od dawna mają podstawkę. A jeśli tak się nie stanie - a wszystko na to wskazuje - to najwyżej kupię to cyfrowo w jakiejś promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 14:36, dave03 napisał:

bo tego soundtracka mi jednak trochę byłoby szkoda.


Zawsze mozesz poinformowac w opisie aukcji/ofercie sprzedazy, ze sprzedajesz bez soundtracka, czesc kupujacych moze szukac wydania z ta plyta, a czesc nie.
Ale wydaje mi sie, ze jak sprzedasz podstawke z 1 dlc to i tak bedziesz musial dokladac by kupic pudelkowe wydanie LE, pytanie o ile ;) W zaleznosci od ceny odsprzedazy moze wyjsc tak, ze zakup brakujacych dlc bylby tanszym rozwiazaniem (biorac pod uwage kryterium cenowe)
(tak sobie przypomnialem, ze na muve.pl mozna uzyc kuponu -40% z KG, wtedy LE byly znacznie tanszy [zreszta ten kupon przydaje sie wlasnie glownie do premierowych wydan z wysoka cena moim zdaniem])

Tak z ciekawosci? Ile jest utworow jest plycie-soundtrack? Czy mapa z odpakowania jest taka sama czy troche sie rozni od premierowego wydania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 15:31, Sarinew napisał:

Zawsze mozesz poinformowac w opisie aukcji/ofercie sprzedazy, ze sprzedajesz bez soundtracka,
czesc kupujacych moze szukac wydania z ta plyta, a czesc nie. > Ale wydaje mi sie, ze jak sprzedasz


Aż tak to chyba nie będę się rozdrabniał :)

Dnia 15.06.2013 o 15:31, Sarinew napisał:

(tak sobie przypomnialem, ze na muve.pl mozna uzyc kuponu -40% z KG, wtedy LE byly znacznie
tanszy [zreszta ten kupon przydaje sie wlasnie glownie do premierowych wydan z wysoka
cena moim zdaniem])

Zastanawiam się czy nie nie użyć tego kodu do samego Dragonborna i wtedy by mi przyszło ze niego zapłacić lekko ponad 40zł.

Dnia 15.06.2013 o 15:31, Sarinew napisał:

Tak z ciekawosci? Ile jest utworow jest plycie-soundtrack?

No więc soundtrack jest dość lichy, bo zawiera 5 utworów i daje to w sumie jakieś 18 minut muzyki, ale są to utwory dobrze dobrane. Wszystko to co najlepsze moim zdaniem się tam znalazło. Jak chcesz sobie przesłuchać to są to takie utwory jak: Dragonborn / Under an Ancient Sun / The Streets of Whiterun / Sky Above, Voice Within / Dragonsreach
Dla fanów serii ciekawa rzecz, której nie mam zamiaru się pozbywać :)

Dnia 15.06.2013 o 15:31, Sarinew napisał:

Czy mapa z odpakowania jest
taka sama czy troche sie rozni od premierowego wydania?


Pewny nie jestem, bo w filmiku są pewne ciecia w momencie pokazywania tej mapy, ale wydaje mi się, że ta z LE jest dwustronna, edycja premierowa była jednostronna. Ale różnice zdają się być minimalne. Nie wiem jeszcze jak ma się sprawa użytego papieru, w premierówce on był dość solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 16:31, dave03 napisał:

No więc soundtrack jest dość lichy, bo zawiera 5 utworów i daje to w sumie jakieś 18
minut muzyki, ale są to utwory dobrze dobrane. Wszystko to co najlepsze moim zdaniem
się tam znalazło. Jak chcesz sobie przesłuchać to są to takie utwory jak: Dragonborn
/ Under an Ancient Sun / The Streets of Whiterun / Sky Above, Voice Within / Dragonsreach
Dla fanów serii ciekawa rzecz, której nie mam zamiaru się pozbywać :)

Nie jest to stricte soundtrack, tylko tzw. Featured Music Selections - część soundtracku, baaardzo skromniutka. Ale zawsze to coś. ;)

OST zajmuje cztery płyty CD i składa się z ponad 50 utworów, w tym 40-minutowego ambientu na czwartym dysku. Cudo. Niestety, aktualnie coś marnie z jego dostępnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować