Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2013 o 20:39, Outlander-pro napisał:

Z góry dzięki!


http://www.skyrimgems.com/

Do wyboru, do koloru. Sam też kupiłem legendarkę w promo i się przymierzam do ciężkiego modowania, żeby się pozbyć tych wszystkich wad Skyrima, które tak mnie irytowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do lepszych tekstur, to wejdź na stronę sklepu Skyrima podstawki i tam w dodatkach zainstaluj sobie tekstury HD. NO chyba, że aż takich nie potrzebujesz, to nie podpinaj, bo potem mogą być problemy z usunięciem.

Gdzieś miałem listę modów, których używałem. Był tam latający statek z całym asortymentem (na A jak pamiętam), lepsza mapa i lepsze drogi (tj. lepiej zaznaczone), oraz parę innych modów, ale żadnych fap modów (czyli lepsze tekstury kobiet), bo nie kręci mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z fixów na pewno zainstaluj Unofficial Patche dla Skyrim oraz wszystkich 3 DLC.
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/19/?
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/23491/?
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/25127/?
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/31083/?

Najczęściej polecanym modem na pogodę jest Climates of Tamriel
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802/?

Tekstury wysokiej jakości dodaje znany Skyrim HD 2K
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/607/?

Modele postaci kobiecych zmienia wiele modów, najpopularniejsze z nich to CBBE oraz UNP oraz ich warianty. Linki sam znajdziesz na Nexusie, zawierają nagość (ale są też wersje z bielizną), więc musisz zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach kontra Nexusa.

Polecam na samum nexusie przejrzeć TOP 100 czy Files of the Month, listę Skyrim GEMS http://www.skyrimgems.com/

Pewna rada: nie instaluj wszystkich fajnych modów jak leci. Warto o nich poczytać (koniecznie readme), sprawdzić znane konflikty itp. Ze Skyrimem jest taki problem, że raz uruchomione przez moda skrypty, nie zostaną usunięte z save''a nawet po usunięciu moda, co może prowadzić do problemów, w tym także do "save bloat" czyli rozrastania się pliku save nawet do dziesiątek czy setek MB i niemożność późniejszego wczytania.

Polecę jeszcze narzędzia, bardzo przydatne przy modowaniu:

Wrye Bash http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/1840/? bardzo przydatny do instalowania modów dzięki wbudowanej obsłudze archiwów, łącznie ze śledzeniem jakie pliki który mod nadpisuje - bardzo przydatne przy podminiaczach tekstur, gdzie po usunięciu jednego można bez problemu przywrócić brakujące pliki poprzedniego.

BOSS http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/6/? posortuje mody aby ładowały się w odpowiedniej kolejności, co jest bardzo ważne, oraz wskaże uwagi bądź konieczność czyszczenia programem...

..TES5Edit http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/25859/? pozwala czyścić mody z błędnych wpisów. BOSS wskaże które mody należy czyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie na pewno zaproponuję:
SkyUI
A Quality World Map
Better Sorting
Categorized Favorites Menu
Ostatnie 2 mody nie będą ze sobą współgrały, jeśli nie zainstalujesz odpowiedniego configa do tego ostatniego (na nexusie jest). Jeśli nie chcesz tego robić, to wybrałbym sortowanie nad menu ulubionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 20:39, Outlander-pro napisał:

W końcu zakupiłem Skyrima w promocji na Steamie (legendary edition) i mam prośbę.
Jestem weteranem Morrka i Obliviona i jak wiadomo lepiej gra się z modami. Zatem jakieś
mody na pierwszy playthough? Raczej bez modów typu "150 nowych questów, czarów, potwórów
i broni oraz lokacji" a jakieś drobne usprawnienia, bajery, fixy, lepsze tekstury, coś
z pogodą pewnie, modele postaci (ładniejsze babeczki pewnie będą koniecznie) itp, kminicie.
Z góry dzięki!

O człowieku, będzie pole do popisu... po zainstalowaniu kilkunastu modów ma się wrażenie jakby się wykupiło do tej gry nowy potężny dodatek (i dlatego wolę PeCety)

-Sky UI (lepszy interfejs, okno ekwipunku w grze szybko zacznie Ciebie wkurzać, więc to mus)
-dB-Enhanced Blood Main - Lepiej wyglądająca krew, plus likwidacja głupiego pośmiertnego "tańca" niektórych wrogów
-Quality Map- lepsza mapa świata
-Dance of Death- nowe dodatkowe animacje fnisherów dokonywanych na wrogach. Spodoba Ci się.
-Better Dynamic Snow- lepiej wyglądający śnieg, zarówno w formie animowanych płatków jak i tekstur
-better torches- nieco jaśniejsze pochodnie, podstawowe dają trochę za mało światła, a i ogień nieco lepiej wygląda.
-HD Textures- Znacznie lepsze tekstury, i nie, nie chodzi o tę oficjalną paczkę. W necie są znacznie lepsze rozdzielczości, paczki tekstur są podzielone kategoriami typu środowisko, miasta, postacie itp.

Wszystko to i znacznie więcej znajdziesz na stronie Nexus. To są takie podstawowe mody. Jeśli będziesz sobie chciał dodać nowe questy lokacje, albo ZNACZNIE lepszą grafikę rodem z Crysisa (skrypty odnośnie wykorzystania Shaderów) wtedy pytaj.

Co do wyglądu kobiet, modów jest pełno, myślę że dobrze by było jakbyś sobie sam coś na nexusie wybrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem natury techniczny zainstalowałem na swoim laptopie (win8) i włączałem grę poojawiało się logo skyrima i wyrzucało mnie na pulpita. Później zrobiłem tak jak było napisane tutaj ( http://peb.pl/problemy-techniczne/1248560-skyrim-w-cza-i-wy-cza.html) do momentu usuniecia tych plików i ponownego uruchomienia gry później mam otworzyć plik SkyrimPrefs.ini. ale go u mnie nie ma. Po tym zaboegu gra się uruchamia ale nie w pełnym oknie. Ktoś ma jakaś radę ? A jeszcze na początku było napisane, że mam zasłabego laptopa jesli to istotne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem przez steam''a skyrima legendary edition jak dobrze pamiętam. Po zainstalowaniu okazuje się że brak jest języka polskiego w grze. Czy istnieje jakaś możliwość dogrania dubbingu pl przez steama? Albo jakiś innych sposób załatwienia tej sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 17:00, Mec1223 napisał:

Witam, zakupiłem przez steam''a skyrima legendary edition jak dobrze pamiętam. Po zainstalowaniu
okazuje się że brak jest języka polskiego w grze. Czy istnieje jakaś możliwość dogrania
dubbingu pl przez steama? Albo jakiś innych sposób załatwienia tej sprawy?


Jeśli z menu Steama > Właściowści na grze > Język nie na polskiego, to legalnie się z tym nic nie zrobi, bo nie ma spolszczenia do ściągnięcia. Obawiam się, że pisanie do supportu też może wiele nie dać, w końcu to Cenega zrobiła lokalizację, a kupując grę przez Stema nic nie dostaną za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam moda, może ktoś natrafił na coś w następującym stylu:

taki, w którym te efekty czarów w ręce (gdy wybierzemy jakiś czar, świeci nam się taka kulka w łapie) były znacznie większe, przyjmujące np. efekt zbliżony do "płomienia". A jakby jeszcze ich wielkość byłaby uzależniona od posiadanej w danej chwili ilości many bądź skilla w danej szkole, byłoby super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam dziwny problem. Ogólnie Skyrim śmiga na High w 60 FPSach i jest spoko, ale gdy wchodzę do jakiejś jaskini/świątyni/podziemia i jest światło przebijające z dziury w suficie, albo coś w ten deseń, FPSy nagle spadają do 20. Poza tym zawsze jest stabilne 60, co by się w zasadzie nie działo, na otwartych przestrzeniach, w trakcie walk, rzucania czarów itp. Gadałem z kumplem i ma podobny problem. Jest na to jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować kilku trików :

Wyłącz wygładzanie krawędzi i zostaw włączone tylko FXAA, ustaw cienie na średnie i jakość rozmycia na średnie.
Ewentualnie jeszcze dorzucam screen z ustawień mojego słabszego PC [akurat jestem teraz u staruszków i dopiero skończyłem pocinać w Skyrima]. Ten cfg zapewniał mi na starym kompie płynne 60 fps przy bardzo przyzwoitym poziomie wizualnym.
Osobiscie nie mam tego problemu ze spadkami fps jaki opisujesz.

20131210010003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja zgasła - podaj jeszcze jakieś konkretne 2-3 lokacje gdzie masz takie spadki to przetestuję po powrocie do domu na drugim kompie [bo tam cały cfg jest na full ile fabryka pozwala]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działają DLC?
Są to samodzielne rozszerzenia w których tworzymy nową postać i zaczynamy od początku, czy zwyczajnie włączamy je do istniejącego już zapisu i kontynuujemy grę starą postacią z podstawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 13:00, Caridin napisał:

Na jakiej zasadzie działają DLC?
Są to samodzielne rozszerzenia w których tworzymy nową postać i zaczynamy od początku,
czy zwyczajnie włączamy je do istniejącego już zapisu i kontynuujemy grę starą postacią
z podstawki?


Włączasz ją do normalnej rozgrywki, DLC integrują się z podstawką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 01:08, Pietro87 napisał:

Edycja zgasła - podaj jeszcze jakieś konkretne 2-3 lokacje gdzie masz takie spadki to
przetestuję po powrocie do domu na drugim kompie [bo tam cały cfg jest na full ile fabryka
pozwala]


Pokombinuję coś z opcjami grafiki, ale tak jak mówię, spadki są jedynie gdy w jaskiniach przebija światło z dziury w suficie. Dopiero zaczynam rozgrywkę, zatem wiele zwiedzić nie miałem okazji - chodzi między innymi o jaskinię z pająkami gdy wraz z Harvarem (?) ucieka się przed smokiem unikając egzekucji na początku gry, oraz ten sam problem spotkał mnie w Czarnygłazie w kilku pomieszczeniach, które były tak oświetlone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem specjalnie te lokacje które wymieniłeś tak na starym jak i na nowym kompie, na obu absolutnie brak takich spadków, kombinuj z grafiką bo może twój sprzęt się gryzie z którymś konkretnym ustawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 17:44, Pietro87 napisał:

Przetestowałem specjalnie te lokacje które wymieniłeś tak na starym jak i na nowym kompie,
na obu absolutnie brak takich spadków, kombinuj z grafiką bo może twój sprzęt się gryzie
z którymś konkretnym ustawieniem.


Pogooglowałem trochę i sporo osób ma podobny problem - na zewnątrz wszystko śmiga w 60 FPSach, w dungeonach i jaskiniach jak się spojrzy na pewne rzeczy (światło, niektórzy narzekają na wodę) klatki spadają drastycznie. Niektórzy radzą wyłączyć AA, cóż, spróbuję z tym. Ale dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokombinował bym tez z jakością odbić, zmniejsz ją i sprawdź czy coś dała.
Osobiście grając na starym kompie w 1440/900 a na nowym w full hd 1080p nigdy nie miałem potrzeby używać wysokiego AA, standardowe FXAA dawało mi elegancki efekt wygładzania przy praktycznie zerowym spadku wydajności, polecam też obadać, bo wizualnie przy wyższej rozdziałce naprawdę nie potrzeba wysokiego sprzętowego AA [moim zdaniem oczywiście, ja wizualnie różnice widze na tyle marginalne między FXAA a standardowym 16x MSAA, że żal mi wydajności na taka pierdołę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem sobie dzisiaj na prezent TES Anthology(Kupione w Saturnie) i teraz mam parę pytań.Czy Skyrim będzie działał bez żadnych problemów z wersją językową np.?Czy muszę też go rejestrować na KG oprócz Steam?Bo nie ukrywam, że wolałbym nie rejestrować go na KG.No i jakie mody byście mogli polecić osobie, która 1 raz odpali skyrima? Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować