Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

uzywasz wersji wrapper, potrzebujesz pliki d3d9.dll i enbhost.exe. reszta plikow powinna byc z prestem sciagnietym, np. truevision, realvision czy co tam chcesz uzyc

ciemnosc albo rozjasnianie cieni od ssao :
AO/ILAmount will increase/decrease relatively with values for interior/exteriors. Higher values will strengthen the shadow effects. - czyli mniej to jasniej, dla wnetrze/zewnetrz.

limit pamieci zostal zniesiony ale nie do konca, aplikacja moze zajac wiecej pamieci niz wczesniejsze 2GB ale i tak max okolo 3.1 . enb pozwala ominac to do 10GB. przyda sie jeszcze nowinka - SSME - do sciagniecia z nexus - 2 pliki (dll i ini)

ad 1) Hires pack ze steam jest oficjalny - 3 duze piki, mozesz zostawic wlaczony - mody je nadpisza
ad 2) tekstury pobieraj jak chcesz - wybierz sobie kolejnosc instalacji, nadypisywania wedlug wlasnych potrzeb
ad 3) presety pobierane chociazby z nexus nie powinny zawierac podstawowych plikow enb - pobieraj enb z oficjalnej strony i uzupelniaj/nadpisuj presetem (0.117 to staroc, 0.246 u mnie dzial swietnie - gtx570 1Gb :D )
ad 4) sprecyzuj? uzywasz wersji wrapper enb praktycznie zawsze
ad 5) sweetfx to takie cos co dodaje kolorki;) a na serio to zupelnie oddzielne od enb, mozna uzywac razem, osobno lub tylko jednego z nich, enb ma duzo wieksze mozliwosci
ad 6) powoli, napisz dokladniej co chcesz edytowac. ustaw sobie tam pamiec przedewszystkim wedlug formuly VRAM+RAM-2048
ad 7) podstawowe kopiujesz wszystko, z opcji mozesz sobie co wybrac i nadpisac to co skopiowales, sweetfx do katalogu glownego skyrim(tam gdzie skyrim.exe)
katalog comparision - to tylko podglad, z opcji kopiuj wlasciwy, ten ktorego nie ma to defaultowe ustawienia - czyli bez kopiowania czegokolwiek z opcji
ad 8) be modow powinno byc wmiare, uzywaj nieoficjalnych patchy, enb warto uzywac nawet bez korzystania z effektow - dla momory boosta

na poczatek to polecam sprobowac tego enb:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/24235/?
oczywiscie pliki z oficjalnej strony wymagane

w enb series.ini masz jeszcze indirectlightnight/day - mozesz tego uzywac do rozjasnienia/sciemnienia gry, ale najpierw te ustawienia z ssao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 11:44, leartist napisał:

Jak przypisać 1 pod łuk i 2 pod one-handed weapon? Jak sie szybko przełaczac miedyz broniami??

Wchodzisz w menu przedmiotów, najeżdżasz myszką na miecz, klikasz na klawiaturze F, wyłączasz menu, klikasz Q - to menu ulubionych itemów, najeżdżasz na miecz, klikasz 2 i voila! Analogicznie z łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 11:44, leartist napisał:

Jak przypisać 1 pod łuk i 2 pod one-handed weapon? Jak sie szybko przełaczac miedyz broniami??

W oknie ekwipunku przy broni, którą chcesz przypisać naciśnij klawisz F w oknie czarów dokładnie tak samo naciśnij klawisz F przy wybranym zaklęciu, następnie podczas gry naciśnij klawisz Q i teraz w okienku, które się pojawiło przy danej rzeczy naciśnij klawisz numeryczny od 1-9 chyba ;) Cała filozofia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem najpierw odinstalować Skyrima i zrobić świeżą, czystą instalację i dopiero na niej pobawić się ENB, gdyż w moich plikach był zbyt duży bajzel ;), zrobiłem chyba jednak błąd, gdyż tym razem zainstalowałem grę na innej partycji niż C: aby ją odciążyć i teraz nie mogę odpalić Nexus Mod Manager, gdyż gry nie ma w jej starej lokalizacji - co mam teraz zrobić?:
przeinstalować ponownie grę na C:?
czy przeinstalować NMM na tę partycję, gdzie obecnie mam grę?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 20:43, lis_23 napisał:

Postanowiłem najpierw odinstalować Skyrima i zrobić świeżą, czystą instalację i dopiero
na niej pobawić się ENB, gdyż w moich plikach był zbyt duży bajzel ;), zrobiłem chyba
jednak błąd, gdyż tym razem zainstalowałem grę na innej partycji niż C: aby ją odciążyć
i teraz nie mogę odpalić Nexus Mod Manager, gdyż gry nie ma w jej starej lokalizacji
- co mam teraz zrobić?:
przeinstalować ponownie grę na C:?
czy przeinstalować NMM na tę partycję, gdzie obecnie mam grę?.

Spróbuj zmienić lokalizację Skyrima w NMM ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2014 o 21:05, Riddl3r napisał:

Spróbuj zmienić lokalizację Skyrima w NMM ustawieniach.


A gdzie szukać tych ustawień?
jak odpalę program to mogę wybrać tylko Fallout 3 lub Skyrim, po wyborze Skyrima mam komunikat o braku gry w starej lokacji i tyle, żadnych opcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2014 o 21:14, Riddl3r napisał:

A to przepraszam. Myślałem, że NMM się normalnie włącza (lista modów etc).


Niet ;)

Missing File

You are missing C: \ Program Filles (x86)\Steam\Steamapps\Common\Skyrim\Data\skyrim.esm.
Please Verify your game install and ensure C:\Program Files x86)\Steam\Steamapps\Common\Skyrim\Data\skyrim.esm is present.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie instaluję grę od nowa, po instalacji najpierw zajmę się chyba teksturami, co się da spróbuję wrzucić z Nexusa, a co do ENB:

najpierw wrzucę pliki z podstawowej wersji moda ( v0.246 ), są to dwa pliki: d3d9.dll i enbhost.exe.
i teraz, wybieram sobie ENB, który mnie interesuje ( np. ten TV ENB ( final ) ) i tam też jest d3d9.dll - co mam z nim zrobić?
wkleić go do folderu z grą i tym samym zamienić plik wklejony z ENB Series v0.246 czy nie?

na razie tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo, zmienic enb preset na nowszy - ten TV jest staaaary, mozesz sie bawic w odpalanie tamtych ustawien na nowym enb ale lepiej zobacz inne - te kolorki ze sweetfx mozeszp podpiac pod kazdy inny enb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 22:57, fuzio napisał:

nie za bardzo, zmienic enb preset na nowszy - ten TV jest staaaary, mozesz sie bawic
w odpalanie tamtych ustawien na nowym enb ale lepiej zobacz inne - te kolorki ze sweetfx
mozeszp podpiac pod kazdy inny enb


Ale każdy inny ENB ma też swój d3d9.dll - mam je podmieniać czy nie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalety z posiadania gospodarstwa i w jaki sposób to nabyć?

Dragonborn -Bestia z kapliczek

Spoiler

W jaki sposób zabić te stworzenia po użyciu krzyku, co powoduje zniszczenie kapliczki i powstanie bestii? Jakiś sposób na zniszczenie? Bestia potrafi nieźle szkód narobić, a na dodatek w jednej kapliczce pojawiły mi się takie DWIE, nie wiem... To błąd, czy tak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden ENB, który jest wstawiony na nexusa nie powinien zawierać d3d9.dll, a co do TV ENB to podobny efekt ma Bleak/Unbleak ENB, który jest aktualizowany.

BartexooN;
Co do kapliczek tak to powinno wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 10:05, BartexooN napisał:

Zalety z posiadania gospodarstwa i w jaki sposób to nabyć?

Dragonborn -Bestia z kapliczek

Spoiler

W jaki sposób zabić te stworzenia po użyciu krzyku, co powoduje zniszczenie kapliczki
i powstanie bestii? Jakiś sposób na zniszczenie? Bestia potrafi nieźle szkód narobić,
a na dodatek w jednej kapliczce pojawiły mi się takie DWIE, nie wiem... To błąd, czy
tak powinno być?



Ja zajmowałem się zadaniami z dodatku na dość wysokim poziomie postaci więc nie miałem żadnych problemów z ich pokonaniem. Na jakim poziomie masz postać? Jaki styl walki preferujesz? Jak nie dajesz rady w walce bezpośredniej to spróbuj walki dystansowej. Przeciwnik nie jest zdaje się zbyt mobilny, dodatkowo w pobliżu przeważnie kręciło się kilka postaci które pomagały w walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2014 o 14:32, lis_23 napisał:

a po reinstalacji gry wyglądają one tak, jak poniżej?.


W sensie, że ikony inaczej wyglądają? Po prostu pliki esp/esm nie są skojarzone z Creation Kitem. Spróbuj go odpalić, a jeśli to nie pomoże, to ręcznie ustaw Creation Kita dla plików esp/esm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje pomocy w rozwiązaniu kilku problemów.

1.Nie mogę wziąć Huskiego jako kompana, wmawiają mi że już mam zwierzaka jednego chociaż go nie mam, co ciekawe przed pomysłęm zaciągnięcia Huskiego jako kompana przyszedłem do własnego domu to moje dzieci podziękowały mi za zwierzaka co mnie zdziwiło bo nie miałem i pytanie co z tym fantem zrobić, jak się pozbyć tego niewidzialnego zwierzaka?

2.Postawiłem drugi dom z zewnątrz wygląda ok, ale w środku są prześwity - co da się z tym zrobić ??
Załączam zdjęcia.

20140204150537

20140204150547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować