Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2014 o 20:06, lis_23 napisał:

Czy w pełnej polskiej wersji językowej da się uruchomić dodatkowo polskie napisy?
tak, jest dubbing ale jest on bardzo cichy jak dla mnie ...


W opcjach w menu gry (pod ESC, nie w launcherze) możesz zarówno włączyć napisy (oddzielnie dla dialogów i tekstów poza dialogami z graczem) oraz regulować głośność, w tym głosu postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2014 o 20:10, Minamir napisał:

W opcjach w menu gry (pod ESC, nie w launcherze) możesz zarówno włączyć napisy (oddzielnie
dla dialogów i tekstów poza dialogami z graczem) oraz regulować głośność, w tym głosu
postaci.


Dzięki, szukałem tam dzisiaj ale w audio nie wszedłem ;), zaćmienie jakieś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy sposób na rozwijanie kowalstwa? Gdzieś czytałem, ze ludzie ciągle robią jakiś przedmiot, ale nie pamiętam jaki =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 09:42, Ecko09 napisał:

Jaki jest najlepszy sposób na rozwijanie kowalstwa? Gdzieś czytałem, ze ludzie ciągle
robią jakiś przedmiot, ale nie pamiętam jaki =/

Kultowy żelazny sztylet.

Zamiast od razu sprzedawać, możesz je sobie zostawiać do zaklinania, jeśli chcesz je trenować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 09:42, Ecko09 napisał:

Jaki jest najlepszy sposób na rozwijanie kowalstwa? Gdzieś czytałem, ze ludzie ciągle
robią jakiś przedmiot, ale nie pamiętam jaki =/

Kiedyś były to żelazne sztylety lub skórzane karwasze. Teraz im więcej warty przedmiot, tym więcej kowalstwa na pasku wskakuje. Choć na początkowych poziomach nadal warto kuć te sztylety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 09:42, Ecko09 napisał:

Jaki jest najlepszy sposób na rozwijanie kowalstwa? Gdzieś czytałem, ze ludzie ciągle
robią jakiś przedmiot, ale nie pamiętam jaki =/

Ew skórzany hełm, jak nie masz żelaza ani rudy, za to nabiłeś wilków etc i masz skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem inny patent - ale dla cierpliwych :)

Otóż wykopywałem/kupowałem masę rudy żelaza - potem biegając po całej krainie w wolnym czasie robiłem transmutację na złoto chyba i z niego biżuterię, bo za nią ptk. bardzo szybko lecą, świecidełka są też kosztowne, lekkie i fajne do szkolenia zaklinania.
W ten sposób skilowałem :
- kowalstwo
- zaklinanie
- i mimochodem przemiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zaklinania to wyżej wymienione sztylety, nawet przy "drobnej" duszy potrafią być wartościowe. Ja ja żelaznych "nabiłem" zaklinanie na 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 14:22, scott napisał:

/.../


W Morrowindzie były często wkurzające misje, by móc być trenowanym przez trenera mistrzowskiego... Kto by pomyślał, że teraz będzie ich tak bardzo w Skyrimie brakować. :P
Zaklęcie np. transmutacji powinno być w nagrodę za jakąś dużą misję.
Tak jak jest milion modów, to żadnych komplikujących logicznie grę (GILDIE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 17:46, Boguslav4 napisał:

Tak jak jest milion modów, to żadnych komplikujących logicznie grę (GILDIE).


Dużym problemem moddingu "questowego" od czasów Obliviona jest voice acting. Można zrobić jakieś fajne questy, zależności, wymagania umiejętności itp... ale tu jest problem bo:

a) nagrany na nowo dialog przez moddera nie będzie pasował do już istniejących wypowiedzi postaci

b) dialog będzie bez głosu, co bardzo psuje wrażenia z gry, w której wszystko ma już ten głos podłożony

Z tego właśnie względu brakuje modów ingerujących w już istniejące questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 22:16, leartist napisał:

Jaką różnicę robi typ (wielkosc) gemu przy zaklinaniu?

Większy gem może pomieścić większą duszę. A większa dusza użyta do zaklinania oznacza:
- w przypadku broni więcej ładunków
- w przypadku pancerza silniejszy efekt (wyjątkiem jest oddychanie pod wodą oraz wyciszenie, które po prostu działają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 22:31, Ranveld napisał:

Większy gem może pomieścić większą duszę. A większa dusza użyta do zaklinania oznacza:
- w przypadku broni więcej ładunków
- w przypadku pancerza silniejszy efekt (wyjątkiem jest oddychanie pod wodą oraz wyciszenie,
które po prostu działają)


Jak biorę bonus z przedmiotu np 40% fire resist i użyję dużego gemu, to czy mogę mieć w nowym itemie np 50% fire resist? Czy tylko tyle samo bądź mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmujesz z przedmiotu efekt, to po prostu "fire resist" niezależnie od tego, jaką wartość miał na niszczonym przedmiocie. Jak chcesz go użyć przy zaklinaniu, to jego siła będzie zależała od użytej duszy oraz poziomu zaklinania (i perków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 22:41, leartist napisał:

Czy tylko tyle samo bądź mniej?

To zależy od siły zaklinania i od gema. Możesz mieć nawet 100% jak wymaksujesz zaklinanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 22:46, Ranveld napisał:

Jak zdejmujesz z przedmiotu efekt, to po prostu "fire resist" niezależnie od tego, jaką
wartość miał na niszczonym przedmiocie. Jak chcesz go użyć przy zaklinaniu, to jego siła
będzie zależała od użytej duszy oraz poziomu zaklinania (i perków).


Duszy czyli gema? A własnie.. niektóre gemy mają już jakąs duszę w sobie, o co biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zaklinania można użyć tylko kamienia z duszą, czasem można znaleźć już pełne, czasem puste które trzeba samemu zapełnić. Generalnie im lepsza dusza tym większego kamyka potrzeba. No i oczywiście kamyki są jednorazowe, oprócz jednego unikalnego. Do zapełniania kamieni potrzeba zaklęcia łapania duszy (soul trap).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 00:18, Fanagir napisał:

Do zaklinania można użyć tylko kamienia z duszą, czasem można znaleźć już pełne, czasem
puste które trzeba samemu zapełnić. Generalnie im lepsza dusza tym większego kamyka potrzeba.
No i oczywiście kamyki są jednorazowe, oprócz jednego unikalnego. Do zapełniania kamieni
potrzeba zaklęcia łapania duszy (soul trap).


Damn, jakie to skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 00:24, Ecko09 napisał:

Mogę gdzieś przechować ekwipunek, gdy jeszcze nie mam domu? Jestem w Białej grani póki co.

Można w "białych" (tzn. takich, które nie podświetlają, że to kradzież) pojemnikach, beczkach itp. Ja zawsze trzymam rzeczy w beczce koło kowalowej w Białej Grani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować