Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2014 o 21:35, Ecko09 napisał:

/.../


Steam Clouds- to Twoje savy zapisują się w necie, a że Skyrim ma je dosyć duże... Domyslnie włączone, odznaczasz w opcjach w Stemie dla danej gry (rawy przycisk, właściwości czy jakoś tak i w drugiej-3 zakładce wyłącz Steam Cloud). Czasem przydatne, u mnie krótko zajmuje łącze, ale może mam takie szczęście (nie jest to jakiś szybki net).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzuci do tej chmury save''y to znikają one z dysku? Bo jak nie to coś strasznie mało miejsca zajmują na dysku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam dalej siedzą, nie wiem czy to zależne od gry, takie Civ też ma steam clouds savy- ale tam się osobno w menu wybiera i osobno wczytuje... Mało istotna dla mnie kwestia- wolę grąc w gry/je robić niż spr. niż przejmować się ich nielogicznościami (np. po wczytaniu gry bez modów jeden save nie chce działać, zagadka- nie byl uruchamiany ani zapisywany podczas gry z modem xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 00:07, Ecko09 napisał:

Questy od Vex i Dervina w Gildi Złodziei są w nieskończoność dobierane?

Tak. W taki sam sposób można dorobić w innych ugrupowaniach, które również kumulują randomowe questy w nieskończoność. Ja nie polecam ich robić, fun z tego mały i zarobki marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 00:07, Ecko09 napisał:

Questy od Vex i Dervina w Gildi Złodziei są w nieskończoność dobierane?

Są losowo generowane w nieskończoność, ALE ich wykonywanie (po 5 dla każdego z miast) prowadzi do otrzymania dodatkowych zadań na powiększanie wpływów Gildii Złodziei, a wykonanie wszystkich (po jednym dla miast Markarth, Biała Grań, Wychrowy Tron, Samotnia, na koniec Pęknina) jest potrzebne do otrzymania osiągnięcia "Jedność z cieniem" (dodam, że już po skończeniu wątku Gildii). Trochę żmudna robota.

Dokładniejszy opis:
http://wikigameguides.com/The_Elder_Scrolls_V_Skyrim/Achievements/One-with-the-Shadows
http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Thieves_Guild_(faction)#Upgrading_the_Thieves_Guild

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 16:33, bobobo napisał:

Dlaczego nie mogę zdjąć zaklęcia z Przedświtu?


Bo to broń specjalna lub już masz takie zaklęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś mod w Workshopie który dodaje drogi do mapy? Bo Cartographers Map dodaje dodatkowo znaczniki,a tego akurat bym nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 17:48, bobobo napisał:

A czy jest jakiś mod w Workshopie który dodaje drogi do mapy? Bo Cartographers Map dodaje
dodatkowo znaczniki,a tego akurat bym nie chciał.


Nie zawracaj sobie głowy Workshopem, ściągnij moda A Quality World Map ze Skyrim Nexusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się ktoś dalej zastanawiał nad działaniem skyrima na słabszych PCtach - przetestowałem sobie na swoim laptopie kilka modów. Spokojnie jestem w stanie w rozdziałce 1280/800 ustawić fabryczne cfg skyrima na wysokie, zrobić tweak na cienie [zwiększenie mapy cieni do 2048] i dorzucić nieoficjalny hd pack w wersji lite [tekstury w rozdzialce 2048] razem z kilkoma moimi ulubionymi modami [immersive armors, weapons, werewolf mastery, better vampires].

Rezultat w kwestii wydajności - zablokowałem sobie fpsy na 35 klatek [wyjaśnienie czemu 35 poniżej] modem antilag. Gra wygląda o niebo lepiej niż na konsoli, chodzi równie płynnie [bo nigdzie nie spadam niżej tych 35, podejrzewam, ze gdybym zostawił standardowe 60 bujał bym się właśnie między 40-60 fps.

A czemu ustawiłem blokadę na 35 klatek a nie np na 30 - otóż gdy się w skyrimie na PC zablokuje fpsy na równe 30 to czas ładowania przy zmianie pomieszczeń [np gdy wchodzimy do jaskini, wczytujemy save] jest horrendalny. widać silnik na PC gryzie się z takim równym ustawieniem klatek. Dlatego zawsze najlepiej sobie dać te 35 jak się chce dostosować grę +/- do tego jak chodzi na konsoli.

W wolnej chwili jak będę się nudził przetestuję go jeszcze na lapku koleżanki [u niej jest wyższa rozdzielczość natywna bo 1440/900].

Btw na stacjonarnym starym kompie w tej samej konfiguracji [tj lite hd texture pack, tweak na cienie, te same mody] tez w rozdzialce 1440/900 i z blokada na 35 klatek gra śmiga perfekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka zdjęć poglądowo.
Zdjęcia z drugiego PC, bo laptopa akurat nie mam teraz ze sobą.
Krótkie podsumowanie - pełny pakiet HD Lite [tekstury w rozdzielczości 2048], paczka tekstur z polskimi oznaczeniami [polskie znaki drogowe, polskie szyldy tawern itp] tweak na gładkie cienie w rozdzielczości 2048, nieoficjalne patche, mody : footprints, immersive armors, immersive weapons, enchanced blood, encryption dof, werewolf mastery, better vampires.

Jakiegokolwiek ENB brak, bo jest niekompatybilny z modem antilag [tzn nie do końca niekompatybilny, wersja wrapper chyba by się z nim zgrała - to tez jedna z rzeczy do przetestowania w przyszłości :)]

P.S.
Pardon za dwa posty pod rzad, ale nie chciałem tak zostawiać poprzedniego wpisu bez prezentacji graficznej jak to wszystko się prezentuje.

20140225160218

20140225160222

20140225160227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym queście w Markarcie,

Spoiler

gdy mnie do więzienia wrzucą to odzyskam swój ekwipunek, a moje zdolności się nie cofną jak mniemam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 20:13, Ecko09 napisał:

W tym queście w Markarcie,

Spoiler

gdy mnie do więzienia wrzucą to odzyskam swój ekwipunek,
a moje zdolności się nie cofną jak mniemam?


Tak, wszystko odzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 20:13, Ecko09 napisał:

W tym queście w Markarcie,

Spoiler

gdy mnie do więzienia wrzucą to odzyskam swój ekwipunek,
a moje zdolności się nie cofną jak mniemam?


Nie tylko odzyskasz,

Spoiler

ale dostaniesz także ciekawą zbroję Starych Bóstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem tego typu iż chcę kupić wersję legendarną Skyrima ( podstawka i wszystkie dodatki) tyle. że mam już podstawkę na steamie i moje pytanie brzmi czy będzie ta podstawka z legendary kolidować z tą którą już mam. Czy wystarczy po prostu ją odinstalować i poinstalować od nowa z legendarnej wersji czy mogę na spokojnie zainstalować wszystko z zainstalowaną wcześniej już podstawą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 11:41, Isildur napisał:

Nie, po prostu doda Tobie brakujące DLC i je pobierze :)

ok dzięki za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować