Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2014 o 12:38, Ecko09 napisał:

Skąd u mnie taki efekt? Robiłem questa, szedłem sobie i nagle dostałem ten efekt. Jak
się tego pozbyć?

http://screenshot.xfire.com/s/129515127-4.jpg

To chyba jakaś choroba. W terenie możesz to usunąć pijąc miksturę leczącą choroby ale jeśli masz dostęp do miasta to najlepiej będzie się po prostu "pomodlić" (dotknij dowolnej kapliczki dającej błogosławieństwa a natychmiast zostaniesz uzdrowiony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 12:38, Ecko09 napisał:

Skąd u mnie taki efekt? Robiłem questa, szedłem sobie i nagle dostałem ten efekt. Jak
się tego pozbyć?

To po prostu choroba, którą złapałeś walcząc z wilkami lub niedźwiedziami (w przypadku skamienicy). Wyleczyć to możesz eliksirem, zaklęciem albo dowolną kapliczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że wilkołactwo chroni przed chorobami.
Tak czy siak oko Falmera mogę sobie sprzedać u jakiegoś kupca? Jedno dałem temu ziomkowi z gildii co zbiera rzadkie rzeczy, ale drugiego mu dać nie mogę.
I czemu nie mogę wywalić posążka Dibelli z ekwipunku jak nie mam questa z nią związanego (a gra twierdzi, że mam). Miałem wcześniej, ale to już dałem zainteresowanej osobie posążek (nawet nie pamiętam co to był za quest i z kim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 18:23, Ecko09 napisał:

A myślałem, że wilkołactwo chroni przed chorobami.


Bo chroni w 100% przed chorobami, albo trafiłeś na bug albo ta choroba wynika z jakiegoś dziwnego questa [ja o takowym nic nie wiem].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 18:23, Ecko09 napisał:

Tak czy siak oko Falmera mogę sobie sprzedać u jakiegoś kupca? Jedno dałem temu ziomkowi z gildii co zbiera rzadkie rzeczy, ale drugiego mu dać nie mogę.

Możesz sprzedać albo zatrzymać na pamiątkę
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Right_Eye_of_the_Falmer

Dnia 26.02.2014 o 18:23, Ecko09 napisał:

I czemu nie mogę wywalić posążka Dibelli z ekwipunku jak nie mam questa z nią związanego (a gra twierdzi, że mam).

Może to być albo bug polegający na tym że gra nie usunęła atrybutu "questowy" z przedmiotu po wykonaniu zadania albo też znalazłeś przedmiot przynależny do zadania którego jeszcze nie otrzymałeś.

Dnia 26.02.2014 o 18:23, Ecko09 napisał:

Miałem wcześniej, ale to już dałem zainteresowanej osobie posążek (nawet nie pamiętam co to był za quest i z kim).

Poczytaj poniższe opisy i dopasuj je do tego co wykonałeś, może dzięki temu znajdziesz rozwiązanie lub przynajmniej będziesz mógł użyć kodu na usunięcie przedmiotu z ekwipunku
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Lisbet%27s_Dibella_Statue
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Dibella_Statue_%28Skyrim%29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku godzin mam problem z zapisywaniem gry lub czekaniem - chodzi o to , że wciskając szybki zapis lub zapisując normalnie zanim załapie mija ponad 10sec, przy czekaniu to samo - klikam i po 10-15 sec zaczyna odliczać. Nie wiem co jest grane, czy ktoś się z tym spotkał i może pomóc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 23:10, Mefisto napisał:

Od kilku godzin mam problem z zapisywaniem gry lub czekaniem - chodzi o to , że wciskając
szybki zapis lub zapisując normalnie zanim załapie mija ponad 10sec, przy czekaniu to
samo - klikam i po 10-15 sec zaczyna odliczać. Nie wiem co jest grane, czy ktoś się
z tym spotkał i może pomóc ??


Używasz modów?

Sprawdź i podaj tutaj ile MB zajmuje Twój pojedynczy zapis gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak używam- mam ich ponad 100 zainstalowanych i nic takiego się nie działo, a dzisiaj tak po prostu w pewnej chwili sie zaczęło , a co do sejwa to zlookałem i jestem w szoku mam kilka sejwow które zajmóją od 127mb do 142mb i to autosejwy, a inne 8mb......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wszystkie mody, uruchom grę i daj nową rozgrywkę i sprawdź czy dalej dzieje się to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2014 o 23:39, Isildur napisał:

Wyłącz wszystkie mody, uruchom grę i daj nową rozgrywkę i sprawdź czy dalej dzieje się
to samo...

wczytalem sejwa, który mnie cofa o jakies 2 h gry bez usuwania modów i zapisy i czekanie działają poprawnie :) - ciekawe.... będę obserwował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 23:59, Mefisto napisał:

wczytalem sejwa, który mnie cofa o jakies 2 h gry bez usuwania modów i zapisy i czekanie
działają poprawnie :) - ciekawe.... będę obserwował.


Może tamten zapis się uszkodził ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 00:59, Isildur napisał:

Może tamten zapis się uszkodził ;[

Wygląda na to, że prblem z zapisywaniem zaczyna sie po dotarciu do fortu Hraggstad, nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 23:29, Mefisto napisał:

tak używam- mam ich ponad 100 zainstalowanych i nic takiego się nie działo, a dzisiaj
tak po prostu w pewnej chwili sie zaczęło , a co do sejwa to zlookałem i jestem w szoku
mam kilka sejwow które zajmóją od 127mb do 142mb i to autosejwy, a inne 8mb......


Kosmiczne rozmiary saveów wskazują, że prawdopodobnie padłeś ofiarą tzw. "save game bloatingu". Najczęstszą przyczyną puchnięcia zapisów jest mod zawierający jakiś błąd w skryptach, bądź usunięcie moda, który zawierał skrypty i dalsze kontynuowanie rozgrywki. W Skyrimie pewne dane skryptów pozostają w save nawet mimo usunięcia moda, co właśnie powoduje różne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2014 o 12:50, Minamir napisał:

Kosmiczne rozmiary saveów wskazują, że prawdopodobnie padłeś ofiarą tzw. "save game bloatingu".
Najczęstszą przyczyną puchnięcia zapisów jest mod zawierający jakiś błąd w skryptach,
bądź usunięcie moda, który zawierał skrypty i dalsze kontynuowanie rozgrywki. W Skyrimie
pewne dane skryptów pozostają w save nawet mimo usunięcia moda, co właśnie powoduje różne
problemy.

to taki bajer, ale dlaczego to się zaczyna tylko w forcie ?? zachciało mi się bratać z cesarskimi to teraz mam za karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 13:02, Mefisto napisał:

to taki bajer, ale dlaczego to się zaczyna tylko w forcie ?? zachciało mi się bratać
z cesarskimi to teraz mam za karę.


Być może to tam właśnie "działa" jakiś wadliwy mod. Nie wiem, jakie mody masz, ale np. starsze wersje znanego Sounds of Skyrim powodowały właśnie bloating. Sugerowałbym odpalić BOSSa, jeśli tego nie zrobiłeś, być może wyświetli jakiś znany konflikt lub błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


poszukałem i znalazłem coś takiego " ClearInvalidRegistrations " znalazł i usunał 3 wadliwe wpisy , zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować