Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Pierwszy raz instalowałem go będąc w trakcie. Ok. 20 poziom. Do tego na tym sejwie testowałem też ACE i inne tego typu mody. Nie przypominam sobie jakichś dużych problemów. Zrób backup sejwa i spróbuj.

Co do zmian, to może wyglądają przytłaczająco, ale w praniu wychodzi to genialnie. Planowanie postaci ma sens. Wiele drzewek daje perki powiązane z innymi. No i masa genialnych nowości jak choćby plagi w przywróceniu.
ReDone to zdecydowanie więcej i ciekawiej niż podstawka. Po ok. 100h rozegranych z nim mogę śmiało powiedzieć, że bez niego byłoby płytko.
No i daje powiew świeżości po tylu godzinach na vanilli.

Mój ork z dwoma siekierkami (bo są axe i hatchet) przy ataku ma szansę dostać premię do obrażeń. Do tego hatchety są szybsze od axe, a ta premia się stackuje w nieskończoność, więc można nabić sporo bonusa. Do tego hatchet nadal jest w kategorii axe, więc ma szansę na powodowanie krwawienia u wrogów. Ponadto dual wield ma perk zwiększający obrażenia od elemental enchantów, oraz taki dający szansę na zniwelowanie nadchodzących obrażeń jeżeli dobrze wymierzysz atak.

Na poprzedniej postaci używałem krótkich łuków. Za każdą wystrzeloną strzałą dostawałem premię do szybkości ruchu, a flankując staggerowałem przeciwników. Do tego im bliżej wroga byłem tym większa zadawałem obrażenia. Bash attackiem mogłem rozbroić wroga. A im szybciej strzelasz we wroga tym większe zadajesz obrażenia. Wychodzi z tego ultra szybki shooter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 20:16, marekl1975 napisał:

Do czego jest sercowy kamień?

Niektóre zaklęcia przywoływania (unikatowe dla DLC Dragonborn) wymagają go do poprawnego działania. Wydaje mi się też że był jakiś pomniejszy quest z przyniesieniem komuś takiego kamienia/kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jestem w grobowcu Vahloka. Doszedłem do tego trójkolorowego filara. Umieściłem na nim miecz, łuk i kostur ale krata nie chce się otworzyć. Co na którym kolorze umieścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się rozpracować ten trójkolorowy filar w grobowcu Vahloka:

Spoiler

- zielony to łuk
- niebieski to kostur
- czerwony to miecz


Problem jest trochę inny.
Spoiler

Znalazłem naokoło filara te trzy bronie ale nie umiem ich umieścić w filarze. Bronie wziąłem sobie do inwentarza a gdy podchodzę do filara to nic się nie dzieje. Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 11:35, marekl1975 napisał:

Spoiler

Znalazłem naokoło filara te trzy bronie ale nie umiem ich umieścić w filarze. Bronie wziąłem sobie do inwentarza a gdy podchodzę do filara to nic się nie dzieje. Co mam robić?


Każdą stronę filara należy zaatakować określoną bronią. Czerwoną mieczem, niebieską kosturem, zieloną łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 15:04, Elminster napisał:

Każdą stronę filara należy zaatakować określoną bronią. Czerwoną mieczem, niebieską kosturem,
zieloną łukiem.


Też nie do końca, bo w końcu sam to po wielu próbach rozpracowałem.

Spoiler

Naokoło stoją trzy postumenty z kulami. Każda na przeciwko koloru. I tak:
- tę kulę na przeciwko zielonego strzel z łuku
- tę kulę na przeciwko czerwonego walnij z miecza
- tę na przeciwko niebieskiego walnij czarem ognia lub ze znalezionego kostura
- WYNIK: krata otwiera się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 20:42, necron1501 napisał:

Chyba się skuszę :D Tylko najpierw muszę kupić wymagane DLC, poczekam na jakąś promocję.


Zawsze możesz pobrać poprzednie wersje, które nie wymagają dlc, dla testu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chciałem sobie pograć znowu w Skyrima i widzę mnóstwo ciekawych modów, ale wolałbym spróbować jakiś większy Overhaul. Istnieje coś takiego czy trzeba się bawić po kolei z każdym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 22:26, Smooqu napisał:

Mam pytanie, chciałem sobie pograć znowu w Skyrima i widzę mnóstwo ciekawych modów, ale
wolałbym spróbować jakiś większy Overhaul. Istnieje coś takiego czy trzeba się bawić
po kolei z każdym?


Wiem, że jestem monotonny... Ale...

Skyrim Redone. Powinien trafić do przyklejonego posta serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 23:32, Sipso napisał:

Skyrim Redone. Powinien trafić do przyklejonego posta serio.


Wybrałem Requiem i jestem naprawdę zachwycony poziomem trudności itd. Dobrałem sobie do tego sporo innych modów i niestety mam teraz problem bo podczas wczytywania stanu gry Skyrim mi wywala do pulpitu i się zamyka. Szybkie wygooglanie tematu wykazało, że prawdopodobnie winne są mody, które spowodowały, że moje save''y za dużo ważą.

Czy 5,5 mb to dużo jak na pojedynczy sejw? Mówimy tutaj o początkującym bohaterze na 1 lvlu.

Ma ktoś jakieś porady poza usunięciem części modów? Jestem kompletnym świeżakiem jeżeli chodzi o modowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, wywalanie to wina modów, proponuje odinstalowa 1 i odpalić grę, jak znowu wywali to zainstalowac tego moda spowrotem i odinstalować następnego, aż do skutku.

Co do wagi sejwa, moje waży 100mb i więcej, pomogło mi cofnięcie się do momentu w którym sejw robił się bardzo szybko tak jak powinien, bo jak było źle to potrafił się robić 10sec i już waga jego była ponad 100mb. Niestety, u mnie długo to nie działało, bo ten problem zaczynał mi się zawsze w jednym miejscu, a że to było miejsce z głównego questa to nie mogłem obejść i pomógł mi tylko reinstall skyrima i wszystkie mody na czysto, ale nie pomyślałem o tym, że może jest jakaś komenda żeby tego questa wykonać nie wchodząc w to miejsce, pytanie czy to by pomogło, czy by się nie zrobiło znowu w innym miejscu i bez reinstallu by się nie obeszło.

Możesz jeszcze spróbować komendy - ClearInvalidRegistrations

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że na Steam jest osiągnięcie, które odblokowuje się po zdobyciu posiadłości w Kruczej Skale. Co mam zrobić aby tę posiadłość zdobyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw otworzyć kopalnię w Kruczej Skale i powstrzymać najazdy popielców. Dostaniesz wiadomość od kapitana Veletha. Robisz zadanie, które dostaniesz od niego i jako nagrodę dostajesz dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło, że wywaliłem Falskaar z NMM i działa. Oczywiście miałem również rozszerzenie requiem-falskaar, ale widać o jakimś innym pliczku mogłem zapomnieć.

Teraz jestem tą grą oczarowany. Strasznie mi przypomina Gothica 1&2, gdzie jak widziałem więcej niż 1 przeciwnika to od razu uciekałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien się przechadzać po Kruczej Skale. To ten taki mroczny elf w kościanej zbroi bez hełmu. Jak nie możesz go znaleźć, to może być odrobinę na południu za miastem. Powinno go atakować kilku popielców. Jak mu pomożesz, to uaktywnisz zadanie z tymi najazdami popielców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2014 o 21:15, Smooqu napisał:

Wystarczyło, że wywaliłem Falskaar z NMM i działa. Oczywiście miałem również rozszerzenie
requiem-falskaar, ale widać o jakimś innym pliczku mogłem zapomnieć.

Teraz jestem tą grą oczarowany. Strasznie mi przypomina Gothica 1&2, gdzie jak widziałem
więcej niż 1 przeciwnika to od razu uciekałem ;)


Ja też nie mogę się oderwać, możliwość modyfikacja daje mnóstwo radości :) 734h spędzone w Skyrimie na liczniku mam na dzień dzisiejszy i dalej się dobrze bawię. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować