Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2014 o 17:17, Kirabaxior napisał:

Wyłącz wszystko, włącznie z teksturami HD, zostaw tylko ten ''główny'' i sam się przekonasz
:)

Dzięki, w trakcie sprawdzania Twojej porady odkryłem rozwiązanie, które potem potwierdzono w google ;)

Może komuś to pomoże.
Brak możliwości używania sprzętu kowala może być rozwiązany poprzez wyciągnięcie i schowanie broni/pogadanie/itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będzie to spam...
Chciałbym się tutaj pochwalić screenami z zmodowanego Skyrima. Kosztowało mnie to wiele czasu i pracy, a także filmików obejrzanych na youtube. Gra była bardzo niestabilna a wydajność była bardzo kiepska. Po wielu kombinacjach udało mi się uzyskać odpowiednią optymalizację zainstalowanych wtyczek. Fakt, że gra potrafi wysypać raz na 2-3 godziny, ale grać się da przy odpowiednio częstym sejwowaniu.
Jeśli będzie ktoś miał pytania, chętnie odpowiem...

20141012180028

20141012180052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 18:12, lis_23 napisał:

Da się przenieść mody zainstalowane w NMM na nowy system, czy trzeba będzie je pobierać
od nowa?

Hm ,dobre pytanie :) Same instalki jak najbardziej, jednak zainstalowane mody po zmianie systemu Tobie przepadną i będzie trzeba instalować je jeszcze raz.
Rozumiem, że pobierałeś bezpośrednio przez NMM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 18:22, lis_23 napisał:


> Rozumiem, że pobierałeś bezpośrednio przez NMM?
Tak, przez NMM.


Ja bym poszukał na dysku folderu do którego NMM pobierał z neta instaki, bo na pewno gdzieś taki musi być. Szkoda by było pobierać to jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2014 o 18:31, EylembertTigg napisał:


Ja bym poszukał na dysku folderu do którego NMM pobierał z neta instaki, bo na pewno
gdzieś taki musi być. Szkoda by było pobierać to jeszcze raz.


C:/Games / Nexus Mod Manager /Skyrim / Instal Info, Moods
mozna to skopiować, zainstalować NMM na nowym systemie / dysku i wkleić te dwa poldery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 18:54, lis_23 napisał:

C:/Games / Nexus Mod Manager /Skyrim / Instal Info, Moods
mozna to skopiować, zainstalować NMM na nowym systemie / dysku i wkleić te dwa poldery?


Tak, ale i tak będziesz musiał je zainstalować poprzez NMM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2014 o 18:56, Isildur napisał:



Tak, ale i tak będziesz musiał je zainstalować poprzez NMM ;)


Instalacja to małe piwo, chodzi o to, żeby ich ponownie nie pobierać, gdyż już nawet nie pamiętam co tam mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 19:06, lis_23 napisał:

Instalacja to małe piwo, chodzi o to, żeby ich ponownie nie pobierać, gdyż już nawet
nie pamiętam co tam mam ;)


No to śmiało zabezpiecz ten folder i przenieś go, nie będziesz musiał pobierać tych modów ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy da się ustalić dwie wersje językowe w Skyrimie? Interesują mnie angielskie głosy (bo klimatyczne) i hiszpańskie napisy (wspomożenie w nauce języka ;) ). Grę znam na pamięc prawdę mówiąc, więc nie zaszkodzi taka machlojka. Hiszpański dubbing jest tragiczny, natomiast najwyraźniej bez kombinacji z plikami nie da rady, gdyż steam takiej opcji nie przewiduje.

Nie jest to sprawa pilna, do gry zamierzam przysiąść dopiero za ok 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 00:15, Isildur napisał:

Nie. Musiałbyś chyba mieć wersję Hiszpańską gry.


Mam, jak każdy co ma na steamie. Wystarczy zmienić opcje języka, co już probowałem. Problemem jest dla mnie dubbing, jest beznadziejny, chyba raptem paru aktorów brało udział, każdy głos na jedną nutę.

Kwestia tego, czy pliki tekstowe od dźwiękowych są oddzielone od siebie i da się jedne podmienić drugimi, by zarazem gra się nie wykrzaczała. Ściągnąc to nie problem, ot pobiera się przez steama inną wersję językową i robi backup. Jeszcze nie grzebałem, ale na chwilę obecną nie wiem, czy da się to zrobić bez głębszej ingerencji.

PS
Polecam metodę każdemu kto się uczy innych języków, oczywiście po opanowaniu więcej niż podstaw. Przerobiłem tak R2TW (tekst hiszpański, glosy angielskie), z wydawałoby się nudnego menu, ile można się nauczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jakbyś na steam ustawił język na hiszpański i uruchomił jako wersję kinową, a nie pełną? Może wóczas głos byłby angielski a napisy hiszpańskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 09:51, K_ard napisał:

Hmm, a jakbyś na steam ustawił język na hiszpański i uruchomił jako wersję kinową, a
nie pełną? Może wóczas głos byłby angielski a napisy hiszpańskie.


Z tego co się orientuję, to chyba dostępne są tylko pełne wersje językowe.
Ew mogę czegoś nie doczytać w opjach, bo mam Skyrima w wersji ESP w tej chwili.

Chwilowo czasu z tym nie mam, ale potem porobię backup, pościągam co trzeba i dam znać jak wyszło. Pobranie paru gb plików niestety chwilę trwa, a oby Steam nie wpadł w szał, że plik się nie zgadzają ;)

Wstępnie z tego co widzę, to prawdopodobnie podmiana pliku skyrim - voices.bsa załatwi sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchamiam Skyrim w wersji Steam to mam do wyboru wersję pełną i kinową. Jeśli odpalę kinówkę to gra jest tylko z polskimi napisami. Dlatego myślę, że z hiszpańskim będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować