Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2014 o 16:48, K_ard napisał:

Jak uruchamiam Skyrim w wersji Steam to mam do wyboru wersję pełną i kinową. Jeśli odpalę
kinówkę to gra jest tylko z polskimi napisami. Dlatego myślę, że z hiszpańskim będzie
podobnie.


W którym miejscu masz opcję kinówki? W opcjach językowych Skyrima (skyrim -> properties -> language) na Steamia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2014 o 13:45, vonArnold napisał:

Wstępnie z tego co widzę, to prawdopodobnie podmiana pliku skyrim - voices.bsa załatwi
sprawę.

No w zasadzie tak powinieneś to załatwić.

Ewentualnie ściągnąć pirata (w końcu i tak masz orginał, więc możesz) i podmienić wszystko ręcznie jeśli steam będzie przeszkadzał.
Swoją drogą ja jak najbardziej mam opcję kinówki na polskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 10:30, K_ard napisał:

Włączając Skyrim wyskakuje mi takie okno:


Chyba tylko w polskiej wersji tak jest. Tej nigdy nie odpalałem, więc zastanawiałem się, jakie okienko masz na myśli.
W hiszpanskieji pełny dubbing, nie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 14:02, vonArnold napisał:

Wiem, wiem.
Napisałem tylko, że pierwszy raz na oczy widzę. W Skyrimi tylko w wersję ENG grałem ;)


Dobra ja źle doczytałem, ta to jest jak człowiek się spieszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem natury technicznej. Otóż chciałem powrócić ostatnio do Skyrima (Steam''owa wersja Legendary), po długiej przerwie. Miałem niedokończony dodatek i kilka wątków a jakoś mnie naszło, więc chciałem pograć. Niestety po włączeniu gry okazało się że wszystko miga (grafika). Wszystko, w sensie wszystko po odpaleniu gry. No poza launcherem. Logo Bethesdy, wszystkie te wstępy, menu, no i sama gra. Kiedy ostatnio grałem wszystko było ok, a gra nie była od tego czasu odinstalowywana i zdaje się że także aktualizowana. Przeinstalowałem sterowniki oraz sprawdziłem spójność plików gry ale nic to nie dało. Szukałem porad w internecie i wiele osób twierdziło, że dzieje się tak wobec prób odpalenia gry na Windows 8.1. Ponoć jest to w przypadku tej wersji systemu problem powszechny. To by się mogło zgadzać, gdyż ostatnio grałem na Windows 8.0. Niestety jedyne rozwiązania problemów jakie ludzie potwierdzali to pomysły downgrade''u systemu do Windows 8.0. Nie widzi mi się raczej próbować nawet tego kroku, choć podejrzewam, że dało by to pozytywny rezultat. Czy znacie powód tego typu problemów z grafiką? A może znacie metody które pozwoliłyby je zażegnać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś mody, szczególnie graficzne typu ENB lub SweetFX? U mnie na 8.1 gra śmiga bez problemów.
Sprawdź też ustawienia aplikacji w sterowniku grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 18:40, Baltazar99 napisał:

Sformatuj dysk

Nie masz nic pomocnego do powiedzenia to na takie pytania nie odpowiadaj. Inaczej spamujesz - odsyłam do regulaminu, który akceptowałeś zakładając konto na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 18:46, Graffis napisał:

Nie masz nic pomocnego do powiedzenia to na takie pytania nie odpowiadaj. Inaczej spamujesz

Ale ja mu dałem dobrą radę jak poradzić sobie z zaistniałym problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 19:10, Baltazar99 napisał:

Ale ja mu dałem dobrą radę jak poradzić sobie z zaistniałym problemem

Ten temat nie jest miejscem na dyskutowanie na temat uwag moderatora do twojej aktywności na forum. Jest to opisane w regulaminie który ci wskazałem, jest tam też informacja o zupełnie bezproduktywnych wypowiedziach na forum traktowanych jako spam. Od mojej pierwszej uwagi będącej wskazówką co do zachowania na forum brniesz w spamming. Teraz zatem ostrzeżenie za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 19:19, Baltazar99 napisał:

Jeśli dobra rada jest spamem to pozdro. Po drugie " Twojej" z dużej litery trochę szacunku
do drugiej osoby. Ponadto tnij cytaty

BAN - Moderator o coś prosił, ale widać nie dociera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 18:21, Minamir napisał:

Masz jakieś mody, szczególnie graficzne typu ENB lub SweetFX? U mnie na 8.1 gra śmiga
bez problemów.
Sprawdź też ustawienia aplikacji w sterowniku grafiki.


Nie instalowałem żadnych modów. Nie za bardzo wiem jak sprawdzić ustawienia aplikacji w sterowniku. Zauważyłem natomiast, że po zmianie trybu zgodności na Windows 8 gra działa normalnie... tyle, że w okienku. Nie da się tego zmienić. W ustawieniach jest na fullscreen, w plikach skyrimprefs (zarówno tym w katalogu gry jak i w Moich Dokumentach) zmieniałem parametr bFull Screen=0 na bFull Screen=1, oczywiście próbowałem też alt+Enter. Nic. Gra ciągle jest w okienku (naturalnie takim bez przycisku maksymalizacji). Więc do wyboru mam: 1. Dostać ataku epilepsji od stroboskopowego działania gry; 2. Grać w okienku i wkurzać się na niebieski pasek na górze i ramkę dookoła (okienko jest na cały ekran, ale jego ramkę widać); 3. Czekać aż cudem ktoś wypuści jakiś patch do starej gry; 4. Zainstalować starszą wersję systemu operacyjnego. 5. Odpuścić sobie granie w grę za którą zapłaciłem. Co wybrać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sprzęt? Podaj parametry. Opcje sterowników wyglądają inaczej u AMD i Nvidii.
Jeśli to laptop z dwiema kartami graficznymi, upewnij się że gra używa dedykowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 22:02, Minamir napisał:

Jaki masz sprzęt? Podaj parametry. Opcje sterowników wyglądają inaczej u AMD i Nvidii.
Jeśli to laptop z dwiema kartami graficznymi, upewnij się że gra używa dedykowanej.


Karta to zdaje się AMD Radeon HD 8730m. Ale znalazłem już chyba ustawienia sterownika. W menu Konfiguruj przełączanie grafiki są wypisane aplikacje i można im ustawiać parametry. Albo [wysoka wydajność] albo [oszczędzanie energii]. Więc zostawiłem tak jak jest, czyli na wysokiej wydajności. W ustawieniach Skyrima jest natomiast ustawiona karta Intel HD Graphics 4000. I tylko ona jest "do wyboru" w menu kontekstowym. Nie jestem pewien ale jest to zdaje się zintegrowana karta mojego laptopa. Nie pamiętam czy taka sama sytuacja była gdy ostatnio grałem w Skyrima (jak wspominałem był to ten sam komputer i nawet ta sama instalacja) Powstaje więc pytanie jak sprawić by Skyrim zauważył Radeona... Albo raczej jak przełączyć domyślną kartę komputera bo widzę, że w "dxdiag" domyślną kartą też jest intel hd graphics... Zna się ktoś na tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem osobiście laptopów z dwoma kartami, więc trochę strzelam bez znajomości konkretnego modelu.

Najpierw wejdź w folder instalacyjny gry (zazwyczaj Steam\steamapps\common\skyrim, ale można też tworzyć niezależne foldery poza folderem Steama) i tam powinny być pliki TESV.exe i SkyrimLauncher.exe, a polska wersja gry ma chyba jeszcze jeden plik, ten odpowiedzialny za wybór napisy/dubbing. Spróbuj na tych plikach kliknąć prawym przyciskiem i zobacz czy masz tam możliwość ustawić im odpalanie za pomocą dedykowanej karty.

Jeśli nie będzie tego pod menu prawego kliku, wejdź jeszcze raz w ustawienia aplikacji w sterownikach, spróbuj ręcznie dodać ścieżki do tych plików (bo stery pewnie wykryły sam TESV.exe gry, a pominęły Launcher, który wykrywa grafikę) i tam ręcznie ustawić im dedykowaną kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam np. przycisk w laptopie gdzie wgl włączam karte graficzną. Do tego w Nvidii w opcjach można zmienić co jakiej karty domyślnie używa. Dodatkowo klikając na ikone gry PPM jest tam opcja ''uruchom z procesorem graficznym'' i tam mam 2 opcje do wyboru. Niestety nie wiem czy jakoś podobnie jest w Win 8 i z opcjami Radeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować